[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 083
113
A nyugati sajtót olvasva az a téves következtetés vonható le, hogy egész Közép- és Kelet-Európa Oroszország ellen van hangolva. Az Ukrajna, Moldova és Grúzia által aláírt EU-társulási szerződéseket a „nép akaratával” és „szuverén döntésekkel” szokás indokolni. Az uniós (valamint amerikai) tisztségviselők hangsúlyozzák, hogy a társulási szerződés csak használni fog Oroszországnak, mert az európai „virágzási övezet” fokozatosan az orosz határhoz közeledik. Vajon ez valóban így van?

Hallottunk már efféléket, amikor Lengyelország, Csehország és Magyarország a NATO-hoz és az Európai Unióhoz csatlakozott. Oroszországot arról igyekezték meggyőzni, hogy a NATO-tagság nemcsak a nevezett országok biztonságát fogja szilárdítani, hanem az Oroszországgal ápolt kapcsolataik javulását is szolgálni fogja.

A valóságban mindennek az ellenkezője következett be. A legfeltűnőbb példát az orosz-lengyel kapcsolatok szolgáltatták, amelyek lényegesen romlottak 1999 óta. És a viszony romlásának kezdeményezőjeként mindig a NATO- és EU-tagország Lengyelország lépett fel. Például, Oroszország soha nem támogatta a lengyel ellenzéket, miközben Varsó minden tőle telhető módon üdvözölte és támogatta a moszkvai és kijevi „forradalmi változásokat”. Az orosz-lengyel viszony bármilyen kiéleződése csak további romlásukat eredményezi.

„Az EU a virágzás és stabilitás övezete” – ez egy további mítosz. Utalhatunk itt a görögországi, ill. ciprusi pénzügyi összeomlásra.

A valóságban Közép- és Kelet-Európában a közvélemény rendkívül polarizált, de a sajtó az EU-ban és az USA-ban mélyen hallgat ezekről a belső ellentmondásokról. Ukrajnában ezek a súrlódások felszínre kerültek, és a nyugati sajtó igyekezett „orosz agresszióként” beállítani a polgárháborút.

Mit mondanak az „eurointegrációról” a valóságban a nép támogatását élvező kelet-európai politikusok? Az utóbbi választásokat megnyert Igor Dodon, a Moldovai Szocialista Párt vezetője a következőket mondja: „Az eurointegráció –mai formájában – Moldova államiságának elvesztéséhez fog vezetni. A Dnyeszter-menti szakadár terület nem megy el Európába, úgy mint a másik etnikai autonómia, Gagauzia sem. Sőt, Moldova északi részének lakosai sem lelkesednek az EU-csatlakozásért. A szocialista párt a választásokon elért remek eredménye ellenére kénytelen volt ellenzékbe vonulni. Ennek oka az, hogy a 2009-es évi zajos események után, amikor a Nyugat-barát „tüntetők” felhergelt tömege a parlament épületét rohamozta meg, Moldova politikáját teljes egészében az Európai Integrációért Koalíció tarja ellenőrzés alatt.”

Grúziában, amely ország Moldovával egyidejűleg írta alá a társulási szerződést, Mihail Szaakasvili Nyugat-barát kormányzata kénytelen volt szégyenletes módon távozni a hatalomból. Magát Szaakasvilit szülőhazájában számos bűncselekmények elkövetéséért körözik, többek között sikkasztásért, korrupcióért és politikai opponenseivel való leszámolásért.

Ez ami a volt szovjet köztársaságokat illeti. De Közép-Európában, amelyik soha nem volt a Szovjetunió része, az Európai Unió ún. buldózerdiplomáciájához enyhén szólva ellentmondásosan viszonyulnak.

Orbán Viktor magyar miniszterelnök nemcsak ellenzi az Oroszországgal szembeni szankciókat, hanem aktívan elítélte az EU-t a Déli Áramlat gázvezeték szabotálásáért. Ha az Európai Unió nem avatkozott volna be, a Déli Áramlaton át földgáz érkezett volna Magyarországra, Szerbiába, Olaszországba és Európa legkevésbé fejlett része többi országaiba. Az Európai Unió magatartása ugyanolyan agresszív, mint a korai bolsevistáké. A lengyel Új Jobboldal vezetője, Janusz Korwin-Mikke az Európai Bizottságot „a magántulajdont megvető kommunisták csoportjának” minősítette. Egyébként Korwin-Mikke EP-választási sikerét a lengyel sajtó „az év áttörésének” nevezte.

Míg Lengyelországban csak az ellenzék legmerészebb tagjai engedhetik meg maguknak, hogy józan tekintetet vessenek Oroszországra, Szerbiában éppen ellenkezőleg fő áramlat a politikában a szankciók bírálata és a Déli Áramlat támogatása. Alekszandar Vucsics miniszterelnök nyilatkozata szerint az országra kívülről nehezedő nyomás ellenére Szerbia nem mond le a projekt támogatásáról.

Probléma, hogy sem az EU, sem az USA az „Oroszország-ellenes expanzió” katasztrofális következményei ellenére, amelyek már polgárháborúhoz vezettek Ukrajnában, nem kíván lemondani terveiről.
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_12_22/M-tosz-a-kelet-europai-oroszellenesseg-1454/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 083
113
<b>Az orosz honpolgárok képesek túlélni azt, amit más nemzetek nem bírnának ki</b>
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_12_22/281580137/
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 460
141
63
Ha Putyin nagymester volna megelőzte volna a gondokat, nem generálja.
A nagymester lépései:
-az orosz gazdaság a padlón, újabb évtizedekre eltolva a felzárkózás nyugati életszínvonalra
-most adja el az egész országot Kínának akik tokkal vonóval felvásárolnak mindent
-az innovatív külföldi tőke hanyatt homlok kimenekült az országból, következményül évtizedekre eltolva a technológiai fejlődés nyugati szintre
-háborút generált a szomszédban, megromlott véglegesen Ukrajnával a kapcsolata súlyos hosszútávú következményekkel
-erőszakkal elvette Krímet és feltüzelte az orosz kisebbséget ennek következtében Észtországtól, Belorusszián át Kazahsztánig zabszem méretűre húzódott össze a helyi döntéshozók valaga
-megtorpedózta a SZU 2.0 projektet és bedöntötte az Eurázsiai Uniót mielőtt megalakult volna
-felélte a devizatartalékát, így kidobta az ablakon az egyetlen értékálló dolgot ami az országában leledzett
-leépítések a katonai és a civil szektorban egyaránt
-a rubelt egy darab wc papírral egyenértékűvé degradálta
-feltárta az ellenségei előtt hogy Oroszország képtelen megvédeni magát egy gazdasági támadással szemben, ergo semmit se tanultak a SZU óta
-India és Pakisztán közötti pávatáncával magára haragította mindkét komoly partnerként szóba jöhető nemzetet
-lefújta a Déli-áramlatot ami új piacokat nyithatott volna meg előtte
-elkezdett dörgölőzni a törökökhöz ezzel kivívta Örményország haragját, ami a Kaukázusbeli pozíciójának a megingásához vezet
-magára haragította az USA-t így kirobbantotta a második hidegháborút miközben vicces módon a puhapöcsű megalkuvó Obama kormányoz odaát
-elkezdte piszkálni a Skandináv államokat akik eddig semlegesek voltak vele szemben
-leszedte a keresztvizet az országáról hogy pacifisták, de 6 év alatt 3 háborúval a világ tudtára adta nem jobbak mint a SZU

most hirtelen ennyi a nagymesterről
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 730
28 910
113
Panoz, még folytathatnád, olyan szépen összeszedted, amit a nyugati média belétukmál az emberek tudatába. Ezek szerint mindent az oroszok (Putyin) csesztek el, a nyugat egy szeplőtlen szűzleány. Minő csodálatos ez a nyugati világ! Milyen kár, hogy mindig vannak renegátok, akik állandóan elrontják ezt a gyönyörű új világot, amit a nyugat épít. Hát felháborító, na!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 460
141
63
Panoz, még folytathatnád, olyan szépen összeszedted, amit a nyugati média belétukmál az emberek tudatába. Ezek szerint mindent az oroszok (Putyin) csesztek el, a nyugat egy szeplőtlen szűzleány. Minő csodálatos ez a nyugati világ! Milyen kár, hogy mindig vannak renegátok, akik állandóan elrontják ezt a gyönyörű új világot, amit a nyugat épít. Hát felháborító, na!
Nem mondom hogy a nyugat nem rúg bele örömmel a földön fekvő oroszlánba, de kezdem azt hinni a Putyin-mítoszok tobzódásától hogy az is a zseniális sakknagymester lépése és fondorlatos visszavágása ha már csak nyírfakérget rágcsálnak az elvtársak Moszkvától Vlagyivosztokig.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Előbb váltják le a német kormányt, minthogy hazavigyék az aranyat New Yorkból. A svájciak kezdeményezése jobb, mert népszavazással akarják kötelezővé tenni, hogy minden külföldön levő aranyukat hazavigyék, így egy kormányváltással nem tudják elkaszálni a projektet.
Te azt hiszed, hogy Svájcnak még van aranya?
Ezt a Fekete Antal írta négy évvel ezelőtt csak kevesen olvassák.
http://lmv.hu/node/5929
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
5 040
113
Van topic olvasói aranyköpéseknek, panozé simán mehetne oda. Igaz, hogy nem vicces, de mégis marhára szórakoztató. :DDDDD
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
<blockquote rel="joker">Kína ha leáll a dollár vásárlásával, akkor a saját valutája felértékelődik a dollár iránti kereslet csökkenése miatt. Így vagy a FED fog őrült hitelezésbe kezdeni, hogy pótolja a hiányt, vagy "megkérik" az EU-t, hogy vegyenek már amerikai kötvényt, amit elnézve a jelenlegi vezetést, meg is fognak tenni.

Ott a pont. A FED is újra indíthatja a nyomdát, de mivel most állították le, valószínűbb, hogy az EKB most indítandó és a JCB még nagyobb fokozatra kapcsolt pénznyomtatására lehetnek rászorulva. Persze az EKB nem USA kötvényt fog közvetlenül vásárolni, hanem európait. De ezzel forrást szorít ki az EU államkötvény piacról és az mehet amcsi kötvényt venni.

Nem csak Kína vásárlásait kell kiváltani, hanem az oroszokét és ha továbbra is alacsonyan próbálják tartani az olajárat, akkor az arabokét is. Míg az orosz költségvetést az alacsony olajár nem fekteti meg, lévén a rubel kb. ugyanannyit esett és a költségvetés rubelben van tervezve, addig a rialok, dínárok és dirham alig változott a dollárhoz képest. Az arab költségvetések sokkal komolyabb bajban vannak.

Ez így együtt már nagyon sok pénz, amit nyomtatással kellene pótolni.
</blockquote>
"Persze az EKB nem USA kötvényt fog közvetlenül vásárolni, hanem európait. De ezzel forrást szorít ki az EU államkötvény piacról és az mehet amcsi kötvényt venni."
Ha az egyik adósságot cserélem egy másikra attól az adósság mértéke nem változik. Ha a belső hitelpiac már régen összeomlott, akkor mi értelme van a külső adósságot belsőre cserélni.
Ettől nő majd a befektetőkben a bizalom!
" Míg az orosz költségvetést az alacsony olajár nem fekteti meg, lévén a rubel kb. ugyanannyit esett és a költségvetés rubelben van tervezve, addig a rialok, dínárok és dirham alig változott a dollárhoz képest. Az arab költségvetések sokkal komolyabb bajban vannak."
Meg a norvég meg az angol meg a skót és még sokan mások.
Így van ez. Nincs semmiből teremtett pénz.
Ha nekem egy pénzzel több van mint eddig volt akkor valakinek egyel kevesebb van.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 730
28 910
113
panoz
Nem hiszem, hogy Oroszország padlón volna és Putyin távolról sem világ megváltó. Oroszország helyzetét nézd meg 15 évvel ezelőtt és a legutóbbi időkben. A nyugatnak az a baja vele (velük), hogy nem azt csinálja, amit a nyugat szeretne és már kezd veszélyes lenni rájuk, főleg az USA-ra, ezért most kell megállítani, amíg messze nem olyan erős gazdaságilag, katonailag. Megítélésem szerint egy orosz népet nem lehet úgy kormányozni, mint egy nyugat európait, ezt kéne belátni másoknak. Azért valamit összehozott egy regnáló, abszolút becsődölt országból, de azért az USA irányította "fél világgal" szemben nehéz helytállni. Én szeretném, ha csak a fele fejlődés lett volna Mo.-on, de hát nekünk jó a nyugati csicska szerep. A "három háborúból" pedig kettőt elég szépen lezárt, a harmadikat nem nevezném annak, egyenlőre nem csak rajta múlik a lezárása. Putyint és tetteit nem kell isteníteni, se túl dimenzionálni, de nem hiszem, hogy Ő lenne a SÁTÁN, illetve balfasz, aki mindent rosszul csinál, mint ahogyan megpróbálják beállítani nyugaton. Tavaly a szíriai nagy balhét elég szépen megoldotta, volt is pozitív elfogadottsága a nyugati emberek körében is, mégis a töketlen, balf@szoskodó Obama kapta a Nobel béke(a) díjat, mert így kellett kiegyensúlyozni. Na ezt a presztízs veszteséget rögtön meg kellett torolni az USA vezetésnek, ezért állunk itt, ahol most vagyunk. Káosz a világban. Ehhez csak gratulálni lehet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
panoz
Nem hiszem, hogy Oroszország padlón volna és Putyin távolról sem világ megváltó. Oroszország helyzetét nézd meg 15 évvel ezelőtt és a legutóbbi időkben. A nyugatnak az a baja vele (velük), hogy nem azt csinálja, amit a nyugat szeretne és már kezd veszélyes lenni rájuk, főleg az USA-ra, ezért most kell megállítani, amíg messze nem olyan erős gazdaságilag, katonailag. Megítélésem szerint egy orosz népet nem lehet úgy kormányozni, mint egy nyugat európait, ezt kéne belátni másoknak. Azért valamit összehozott egy regnáló, abszolút becsődölt országból, de azért az USA irányította "fél világgal" szemben nehéz helytállni. Én szeretném, ha csak a fele fejlődés lett volna Mo.-on, de hát nekünk jó a nyugati csicska szerep. A "három háborúból" pedig kettőt elég szépen lezárt, a harmadikat nem nevezném annak, egyenlőre nem csak rajta múlik a lezárása. Putyint és tetteit nem kell isteníteni, se túl dimenzionálni, de nem hiszem, hogy Ő lenne a SÁTÁN, illetve balfasz, aki mindent rosszul csinál, mint ahogyan megpróbálják beállítani nyugaton. Tavaly a szíriai nagy balhét elég szépen megoldotta, volt is pozitív elfogadottsága a nyugati emberek körében is, mégis a töketlen, balf@szoskodó Obama kapta a Nobel béke(a) díjat, mert így kellett kiegyensúlyozni. Na ezt a presztízs veszteséget rögtön meg kellett torolni az USA vezetésnek, ezért állunk itt, ahol most vagyunk. Káosz a világban. Ehhez csak gratulálni lehet.

Nézd ha Putyin szerepét bocolgatni nehéz. Mivel ehhez szükséges adatok nem pudlikusa. Ami nyílvános és valószínű, hogy oroszoknál ő az a személy amelyik a két ottani fő tábor között képes egyensúlyozni és mind kettőt sakkba tartani, hogy nem probálják meg kikezdeni. Ilyen magas rangú vezetőnek mint neki, egy dologhoz kell érteni. Mégpedig jó érzékkel eldönteni kikre hallgason! Valamint a megfelelő írányvonalak meghatározása.
Jelek szerint ilyentekintebe jó végzi a dolgát. Egy KGB tisztől el is várható módon.

Ha igazak hírek és megfelelő közgazdász tanácsai szerint cselekszik akkor nem csatátkat fog nyerni hanem háborút!

Ilyen szempontból kis hazánk, és népünk szempontjából nem mindegy milyen kelet kapcsolatokat ápolunk!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Kihagyhatatlan. Elnézést érte.

<i>A nagymester lépései:
-az orosz gazdaság a padlón, újabb évtizedekre eltolva a felzárkózás nyugati életszínvonalra</i>
1991 óta szó sem volt soha semmiféle felzárkózásról, néhány hazai plebejust megfizetve szimplán lerabolták az oroszokat. A többit lásd a köv. hsz-ben.

<i>-most adja el az egész országot Kínának akik tokkal vonóval felvásárolnak mindent</i>
Pontosan, egy sokkal homogénebb és jobban szervezett civilizáció mögé sorol minden létező orosz képességgel. Majd kiderül, hogy melyik csapat lesz a nyerő, bár nekem van egy tippem.

<i>-az innovatív külföldi tőke hanyatt homlok kimenekült az országból, következményül évtizedekre eltolva a technológiai fejlődés nyugati szintre</i>
Közben azért alakulgatnak az ázsiai együttműködés vonalai, végül is jó lesz a ruszkiknak a kínai vagy dél-koreai tőke és technológia is.

<i>-háborút generált a szomszédban, megromlott véglegesen Ukrajnával a kapcsolata súlyos hosszútávú következményekkel</i>
Ezek szerint nem kizárt, hogy Nuland és Obama mégis Putyinnak dolgozik – igen, ez már nekem is eszembe jutott korábban. Hát innen volt az 5 md Usd!

<i>-erőszakkal elvette Krímet és feltüzelte az orosz kisebbséget ennek következtében Észtországtól, Belorusszián át Kazahsztánig zabszem méretűre húzódott össze a helyi döntéshozók valaga</i>
Hiába, mindenki bekekszel a környéken, ha Putyinnak megfájdul a hasa. Igaz, nem hallok kazah és belarusz pánikról sehonnan, gondolom eltitkolja a keleti média is.

<i>-megtorpedózta a SZU 2.0 projektet és bedöntötte az Eurázsiai Uniót mielőtt megalakult volna</i>
Basszus, ezt benéztem, most voltaképpen milyen évet is írunk? Nem 2014-ben vagyunk?

<i>-felélte a devizatartalékát, így kidobta az ablakon az egyetlen értékálló dolgot ami az országában leledzett</i>
Mennyi az orosz devizatartalék? Ugyanúgy fingod sincs róla, mint arról sem, hogy mennyi arany van Fort Knox termeiben, igaz?

<i>-leépítések a katonai és a civil szektorban egyaránt</i>
Ez kezelhetetlen kijelentés. Adatokat kérnék, kivételesen.

<i>-a rubelt egy darab wc papírral egyenértékűvé degradálta </i>
Voltaképpen akkor megvalósult a szovjet álom: a rubel lassan utoléri a dollárt? Jól van, csak vicc volt. Vagy mégsem?

<i>-feltárta az ellenségei előtt hogy Oroszország képtelen megvédeni magát egy gazdasági támadással szemben, ergo semmit se tanultak a SZU óta</i>
Ehhez képest elég jól védekezik még mindig – a 300 milliós USA + X százmilliós szövetségesi rendszere még mindig nem tudta padlóra tenni a 140 millás oroszhont?

<i>-India és Pakisztán közötti pávatáncával magára haragította mindkét komoly partnerként szóba jöhető nemzetet</i>
:D , azért a putyini paki-seggrázás érdekelne.

<i>-lefújta a Déli-áramlatot ami új piacokat nyithatott volna meg előtte</i>
Új piacok nyílnak meg: Kínától Törökországig, azaz a Nyugat fejlődését már a kora középkortól elősegítő selyemútra csatlakoznak rá tőből. Apropó, most Moszkva szaladgál Déli Áramlat ügyében az EU-hoz vagy fordítva?

<i>-elkezdett dörgölőzni a törökökhöz ezzel kivívta Örményország haragját, ami a Kaukázusbeli pozíciójának a megingásához vezet</i>
Amíg a hegyi-karabahi körüli balhé van, addig az orosz pozíció stabil a térségben.
<i>
-magára haragította az USA-t így kirobbantotta a második hidegháborút miközben vicces módon a puhapöcsű megalkuvó Obama kormányoz odaát</i>
„puhapöcsű megalkuvó Obama” – ez a véleményed az Egyesült Államok jelenlegi elnökéről? Nice.

<i>-elkezdte piszkálni a Skandináv államokat akik eddig semlegesek voltak vele szemben</i>
Most vagy bemutatta a működőképes stratégia légierejének meg a láthatatlan tengeralattjáróinak egy részét vagy pedig – köztudottan - az oroszok bénák, gyengék és avultak, de akkor meg mire ez a nagy hiszti?

<i>-leszedte a keresztvizet az országáról hogy pacifisták, de 6 év alatt 3 háborúval a világ tudtára adta nem jobbak mint a SZU</i>
A grúz háború után az orosz hadsereg kinek vágott vissza? Csak azért kérdezem, mert emlékeim szerint a grúz hadsereg kezdett ágyúzni, így azt a háborút <b>nem Medvegyev indította</b>. Azon kívül hol lövöldözött még az orosz hadsereg?

A kérdéseimre nem muszáj válaszolni, jobbára csak költőiek voltak. Túl sok a gyűlölet és túl kevés a ráció az alaposan összeszedett érvrendszeredben.
A gyűlölet pedig a félelemből ered – legalábbis a tudomány mai állása szerint.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
<i>Az előbbiek után ez talán idekívánkozik:</i>

Egyelőre nem dönt be itt senki senkit.
Kína átvette a világgazdaság vezető helyét, amit egyébként minden épeszű közgazdász aki tudott kettőig számolni előre látott – meglepetés így kizárva.
Az USA lépéskényszerben van – ahogy pár már írogatunk néhányan – mivel a világdominancia üzemeltetési és logisztikai költségei igényei messze meghaladják a Egyesült Államok valós erejét és képességét – ennek további fenntartásához kellene még a fél világ alvállalkozónak, akik ezt a színházat továbbra is előfinanszíroznák.

Oroszország kiszáll ebből a játékból, emiatt Putyint buktatni kellene – ezért mozdultak rá Moszkvára. Már Irak és Líbia példája is mutatta, a FED urai nem ismernek tréfát a dollár szerepét illetően. A fő amerikai-orosz balhé nem a kijevi Majdanon, még csak nem is Szíriánál, hanem 2008-ban Grúziában kezdődött – olimpia ide, amerikai hitelválság oda, Szakasvili nyakkendőt ebédelt.
Ami azóta történik az ennek az eseménynek a folytatása – a Kaukázus után a nyugati peremvidéket is destabilizálták Oroszország körül. A végső cél egyértelmű: az orosz nyersanyag készletek és az orosz piac feletti dominancia helyreállítása. Helyreállítását írok, hiszen Jelcin idejében elég volt két kupica vodka és máris dobzse-dobzse mindenre. Jelcin óta lassan eltelik a második 7 év is, azóta sok minden változott és nem csak az oroszoknál, hanem az egész világon.

Kína és India: ez a két nagyhatalom egyidejűleg sosem fordulna Oroszország ellen – ezt túlzás nélkül egyfajta geopolitikai ökölszabálynak is tekinthetjük – emiatt aki kettőig tud számolni az sejtheti, hogy a két, egyenként is milliárdos lélekszámú (atom)hatalom közül már az egyik is elég ahhoz, hogy Oroszország még tovább bírja állni a nyugati „szankcionális sarát”. Amíg az USA keménykedik az oroszokkal és cumiztatja az EU-t, addig Kína és India további helyzetbe kerül. (

Kína sem engedi Putyint buktatni, mert látja, hogy nemcsak képes, de mer is szembemenni az USA-val. Ez egy kiváló stratégiai lehetőség/adottság Peking szempontjából.

Európa: Az „európai szívű” európaiak sem akarják Putyin bukását, miután ez a saját bukásukat is jelentené ebben a globális méretű Ponzi-játékban.

<i>Végezetül pedig egy kis sci-fi:
Putyin belső puccs áldozata lesz, az atlantista oligarhák a hatalomba ültetnek egy Hodorkovszkijt. Teszik ezt úgy, hogy közben az orosz társadalomban a liberális piacgazdaságnak a szabadrablás, az USA + demokráciának pedig hazug háború a szinonimája. A palotaforradalom kizárt, egy merénylet vagy puccs pedig garantáltan az ottani, bosszúért kiáltó háborús héják kezébe adná a gyeplőt.
Tegye fel a kezét, aki meg akar vívni egy atomháborút az oroszok ellen.
</i>
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 960
11
38
Romlott a demokrácia minősége Szlovákiában

Már náluk is ? ? :D Ez olyan mint élelmiszeripari termék , megromlik idővel ? ? Nem igazán értem hogy hogyan , de romlanak mindenhol ezek a demokrácia nevű joghurtok a polcon.

http://www.vg.hu/kozelet/politika/romlott-a-demokracia-minosege-szlovakiaban-441104
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 611
12 749
113
Kína és India: ez a két nagyhatalom egyidejűleg sosem fordulna Oroszország ellen – ezt túlzás nélkül egyfajta geopolitikai ökölszabálynak is tekinthetjük – emiatt aki kettőig tud számolni az sejtheti, hogy a két, egyenként is milliárdos lélekszámú (atom)hatalom közül már az egyik is elég ahhoz, hogy Oroszország még tovább bírja állni a nyugati „szankcionális sarát”. Amíg az USA keménykedik az oroszokkal és cumiztatja az EU-t, addig Kína és India további helyzetbe kerül. (

Tisztelt Montezuma!

Nagyon szeretem olvasni elmélkedéseidet. s - bevallom - adok a véleményedre.
Az a sorod szúrt szemet, hogy Kína és India egyidejűleg sosem fordulna Oroszország ellen.
Most tekintsünk el attól a közhelytől, hogy sohase mond, hogy soha, meg attól is, hogy a két ország két világ, mondhatni tűz és víz.
De ami a múltban elképzelhetetlen volt, vagy ma elképzelhetetlen, az miért ne válhatna egyszer realitássá?
Nyilván nem tíz vagy teszem azt harmincéves időszakban gondolkodok.
Bár ha belegondolok, hogy harminc éve ki tett volna arra, hogy Kína belátható időn belül - nyilván nem egy főre eső életszínvonalban - paritásba kerül az USA-val számos mérőszámban...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
misinator
Kina-India-Oroszok egy kiegyensúlyozott mérleg. Indiának ha Nyugatot nem számoljuk legnagyobb riválisa pont Kína. Kína nevű szuperhatalmat meg csak oroszokkal képesek megfogni. Az Orosz_india szövetség nem hogy lazúl hanem még mélyül is.
Kína meg elfögadja és érti az orosz-india szövetséget és más fele tekint. Akkor az látható mint most.

De a mi szemlélet módunkat és áthatja a nyugati gondolkodás már. Ami vedd el ha megteheted. Ázsia népek egy cseppet másképpen gondolkodnak. Ők jobban díjazzák az őszinte kapcsolatokat mint a minden árron való terjeszkedést.
Ma még a NATO nevezhető az emberiség központjának holnap ázsia. Így az ő gondolkodás módjukkal is ideje lenne gondolkodni.
Sakk táblán mozgásai úgy hozzák,hogy régiók felett újra itélete mondanak majd csak most a birák keletről jönnek majd.
Lengyel barátainkat most nagy sajnálom ők nagyon egyírányúan nem mondanak a keletnek és még néha a németeket is cseszegetni merik.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Üdv Misinator, köszönet a tiszteletért, de egyszerűbb, ha tegezel – remélem én vagyok az öregebb.

Egy kínai-indiai szövetség lehetősége az oroszok ellen a jelenlegi geopolitikai realitásokat figyelembe véve nem túl valószínű. Addig, ameddig Kína és India nem kapja meg a Nyugati világtól az őt megillető helyet a világ irányításában, addig mindkettőnek kiváló katonai pajzs Oroszország a Nyugattal szemben. Ha pedig megkapják, az értelemszerűen a Nyugat jelentős geopolitikai visszavonulása is egyben, így a végeredmény az USA oldaláról gyakorlatilag ugyanaz.

Mi lenne az ára annak, ha az USA az EU mellett Kínát és Indiát is a maga oldalára akarná állítani Oroszország ellen?
A sikernek ugyanis nem titka, hanem ára van. Az USA pont azt veszítené el közben, ami megvédése miatt eleve nekiment Moszkvának. Nem járható út.
Végezetül még annyit, hogy a történelemben nem igazán volt eddig orosz-indiai érdekütközés és ahogy látom, most se nagyon van. A leépülő félben lévő orosz-indiai kapcsolatokról nem tudom, hol olvashatnék, nekem pont az ellenkezője jön át keletről és nyugatról is.

De nem is okoskodnék tovább - eléggé fárasztó napok állnak mögöttem – így itt az ideje pihenni, holnaptól valóban kitör a téli szabim!
 
Status
Not open for further replies.