[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 127
82 898
113
Nem akarom, hogy szívrohamot kapj, de a US haderő (meg mindenki más) szuperszámítógépein évtizedek óta folyamatosan ilyen scenariókat futtatnak naponta, számolgatnak, értékelnek. Keressek neked Tajvan vagy Európa lerohanására terveket?
Ha valahol egy új lérak létesül, új harcjárművek állnak szolgálatba, stb... akkor az új változókkal újrajátszák. Katonáknak ez a dolga. Megtervezni, kidolgozni. Végre lett hajtva? Nem. Akkor?
Ez a kinyomtatott nudli vázlatnak is kicsi... hangulatkeltésnek meg vérszegény.
Úgy látom problémáid vannak a szövegértéssel és értelmezéssel. 2001-es évről beszélünk.Akkoriban az orosz startégiai nukleáris erők egy része is siralmas állapotban .volt. Jelcin orosz elnökké választása után kijelentette, hogy az orosz rakéták már nem irányulnak amerikai városokra(ezt csak azért írom, mert lehet akkor még ovis voltál és nincs meg ez az infó) Ismert, hogy a a hidegháború alatt volt mindkét félnek terve nukleáris fegyverek bevetésére. A Putyini Oo-nak is van-tehát a jelenről beszélünk. Mégegyszer ismétlem 2001-ről írtam az akkori amerikai nukleáris tervekről Oo teljes megsemmiséésre.
U.I. Nem kell védeni a jenkiket. Megérik a pénzüket a jelenkor gonosz birodalma. Ne feledd,ők alkalmaztak elsőként atomfegyvert civilek ellen. Kiszámíthatatlan neokon hibrid banda.irányítás alatt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Közismert tény, hogy ezen a fórumon te vagy a kamukirály, de ez még hozzád képest is pofátlan hazugság. Ez nem a gonosz USA terve a szende szűz Oroszország leatomozására, hanem egy környezetvédelmi szervezet elemzése egy atomháború környezeti hatásairól, azzal az ajánlással, hogy az USA-nak egyoldalúan csökkenteni kéne az atomfegyverek számát és rávenni Oroszországot, hogy ők is tegyék ezt.

boki megint "koppant" egyet . Ugye ugye ! Amikor a propaganda viszi a primet es nem a jozanesz.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mégegyszer ismétlem 2001-ről írtam az akkori amerikai nukleáris tervekről Oo teljes megsemmiséésre.
Még egyszer ismétlem, ez nem egy 2001-es amerikai terv Oroszország teljes megsemmisítésére, hanem egy 2001-es környezetvédő tanulmány a nukleáris leszerelés szorgalmazására.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 127
82 898
113
Közismert tény, hogy ezen a fórumon te vagy a kamukirály, de ez még hozzád képest is pofátlan hazugság. Ez nem a gonosz USA terve a szende szűz Oroszország leatomozására, hanem egy környezetvédelmi szervezet elemzése egy atomháború környezeti hatásairól, azzal az ajánlással, hogy az USA-nak egyoldalúan csökkenteni kéne az atomfegyverek számát és rávenni Oroszországot, hogy ők is tegyék ezt.

A nukleáris fegyverek bevetési tervéről Oo ellen szólt a hír. Az lényegtelen, hogy milyen tanulmányban lett nyilvánosan publikálva a lényegen nem változatt. Az agresszív amerikai magatartást még 2001-ben sem lehetett letagadni. Már annyira véded és imádod a jenkiket, hogy az már szánalmas Tilokov kamukirály.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
682
2 087
93
Akkor még egyszer: ez a tanulmány nem egy támadás terve, hanem egy környezeti hatást vizsgáló, leszerelést szorgalmazó tanulmány. Nem valami gonosz ördögi dolog aminek láttatni próbáljátok, hanem pont az ellenkezője.
De ez ott fel is van tüntetve.Szerzôk, évszám, nem? Boki nem próbálta másnak beállítani, hogy is tehette volna hisz ott van minden feltüntetve. Saját kommentjét sajnálod tôle az elején?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
De ez ott fel is van tüntetve.Szerzôk, évszám, nem? Boki nem próbálta másnak beállítani, hogy is tehette volna hisz ott van minden feltüntetve. Saját kommentjét sajnálod tôle az elején?
Konkrétan azt írta, hogy ez egy 2001-es terv Oroszország teljes megsemmisítésére.
2001-es évet írunk. Oroszország az összeomlás szélén. Gazdaságilag,katonailag sem politikailag nem jelent veszélyt a nyugatra- USA-ra. Viszonylag jók a kapcsolatok. Oroszország szövetségesként tekint az USA-ra.
Mindezek ellenére usa-nkában kidolgozzák egy nukleáris csapás-háború tervét Oroszország ellen.

Mégegyszer ismétlem 2001-ről írtam az akkori amerikai nukleáris tervekről Oo teljes megsemmiséésre.
Közben meg egy 2001-es terv a nukleáris leszerelésre...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 127
82 898
113
Konkrétan azt írta, hogy ez egy 2001-es terv Oroszország teljes megsemmisítésére.



Közben meg egy 2001-es terv a nukleáris leszerelésre...
Azt a tervet amely leírja az első csapást, a Trident és Minuteman III csapásokat az orosz nagyvárosok, stb. ellen nem őktalálták ki, hanem átvették megszerezték amerikai katonai forrásoktól.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Azt a tervet amely leírja az első csapást, a Trident és Minuteman III csapásokat az orosz nagyvárosok, stb. ellen nem őktalálták ki, hanem átvették megszerezték amerikai katonai forrásoktól.
Persze, a zöld NGO küldött egy levelet a Pentagonba, hogy küldjétek már át nekünk Oroszország leatomozásának tervét, mert szeretnénk nyilvánosságra hozni a részleteket egy tanulmányunkban, mire jött a válasz a Pentagonból, hogy oké-zsoké, küldjük az anyagot, jó munkát!

Valójában ami a tanulmányban van az az NRDC (a zöld NGO) nukleáris háború szimulációs modellje, nem pedig az atomtámadás terve, ami mind az USA-ban, mind Oroszországban, mind az összes atomországban szigorúan titkos.

Gondolom valami orosz propaganda oldalon találtad az anyagot, láttál néhány képet ami úgy nézett ki mintha az lenne, volt mellé egy kis kommentár amiben az állt amit hallani akartál és már osztottad is tovább a dezinfót anélkül, hogy belenéztél volna mi is az valójában.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
A nukleáris fegyverek bevetési tervéről Oo ellen szólt a hír. Az lényegtelen, hogy milyen tanulmányban lett nyilvánosan publikálva a lényegen nem változatt. Az agresszív amerikai magatartást még 2001-ben sem lehetett letagadni. Már annyira véded és imádod a jenkiket, hogy az már szánalmas Tilokov kamukirály.

Ne bassz!

angelsoul = Tillikov?

Ez mindent megmagyaráz.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 700
9 684
113
Közismert tény, hogy ezen a fórumon te vagy a kamukirály, de ez még hozzád képest is pofátlan hazugság. Ez nem a gonosz USA terve a szende szűz Oroszország leatomozására, hanem egy környezetvédelmi szervezet elemzése egy atomháború környezeti hatásairól, azzal az ajánlással, hogy az USA-nak egyoldalúan csökkenteni kéne az atomfegyverek számát és rávenni Oroszországot, hogy ők is tegyék ezt.

Ugyan már ulippo. Ne szerénykedj. Nemhogy boki, de senki más, ha vért hugyozna sem tudná elvenni tőled a kamukirályi címet. Még úgy sem ha éppen pár hétre fel vagy függesztve. Amikor aktív vagy, akkor annyi elsősorban ukrán kamupropagandát idetolsz, hogy az mennyiségileg felülmúlhatatlan. Szóval nyugalom, ne féltsd a címet, a kamukirályi korona továbbra is a te fejeden lesz :)
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 366
14 273
113
Erre mondják hogy nettó ökörség...elnézést a szabatos megfogalmazásért, de evvel magadat égeted. És te játszod az agyad , ha itt valaki. A kérdésre végül nem válaszoltál. Mindegy. Költői volt.

Ja, hogy mit szólnák, ha az USA körül iráni vagy orosz bázisok lennének?
Semmit. Nem vagyok amerikai. Mi közöm hozzá? Felőlem aztán, max jót röhögnék a trumpi twitter anyázásokon, ha harc lenne haditechnikai oldalról kielemezném és ennyi. Nekem ez nem szívügyem, hogy egy másik hatalom érdekeiért korteskedjek. Akinek igen - hát viselje a kritikát. Ez a szép a netben :D

(Amúgy ha ruszki oldalra csapódnék, mindjárt csupaszív szeretettel fogadnának a helyi Lubyanka utcai fiuk :D
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Már megint itt trollkodsz de "mostaztán":
Igen, keress Tajvan lerohanására amcsi terveket légyszi, kíváncsian várom. George W. Bush a kétezres évek elején már elkezdte az Orosz határvidéket ABM indítókkal körbepakolni, ekkor (911 után) indultak az USA Afganisztáni, Pakisztáni , stb Ázsiai projektjei. A történelmi eseményekkel kiegészítve igenis van hírértéke a dokumentumnak. Ezek konkrét -és fenyegető- lépések, nem lehet azzal elintézni hogy á nem történt semmi. Kérdés, és ne tereld el: Akkor is így legyintenél ha Kubában v Mexikóban hozna létre egy csinos bázist Oroszország v Irán? Csak tesztfuttatás tudod...
Ui: Scenario? Angolul tanulsz?
Kuba khm....
Tudom. SzU nem Oroszország... Meg 61 régen volt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Még egyszer ismétlem, ez nem egy 2001-es amerikai terv Oroszország teljes megsemmisítésére, hanem egy 2001-es környezetvédő tanulmány a nukleáris leszerelés szorgalmazására.

És egy környezetvédő tanulmányban miért kell szerepelnie olyan térképeknek, amelyek oroszországi városokra való atomcsapásokat mutatnak? Enélkül nem tudnánk, hogy az atomtámadás "káros" ?
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Hallod, azért ez kemény hogy kb. fél órán belül váltottál a minden újhullámos orosz fegyver kamu/hiszem ha látomból arra hogy az amcsik már rég tudtak minden orosz fejlesztésről/újhullámos fegyverről, s s közben nagyon nagy magabiztossággal ecseteled itt a jónépnek hogy elfogult a többség, s így nem lehet geopolitizálni!

Te nem érzed hogy bohócot csináltál magadból, úgy kb. fél óra alatt?
Nem.
Nem váltottam sehova.
Változatlanul állítom, hogy Putyin blöfföl.
Ez a rész:
"az amcsik már rég tudtak minden orosz fejlesztésről"
nem az én állításom, hanem ULIPPO bejegyzésének
"Ha ez igaz akkor Putyin jól pofára esett már megint. Villogni akart az új csodafegyvereivel, de nem csak hogy már rég tudtak róla, de már rég fel is készültek rájuk, megvan a védelem ellenük."
a kritikája.
Szóval nem érzem, hogy bohócot csináltam magamból.
Egyébként ezt az egész személyeskedést nem értem. Bántottalak én valaha?
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
Nem.
Nem váltottam sehova.
Változatlanul állítom, hogy Putyin blöfföl.
Ez a rész:
"az amcsik már rég tudtak minden orosz fejlesztésről"
nem az én állításom, hanem ULIPPO bejegyzésének
"Ha ez igaz akkor Putyin jól pofára esett már megint. Villogni akart az új csodafegyvereivel, de nem csak hogy már rég tudtak róla, de már rég fel is készültek rájuk, megvan a védelem ellenük."
a kritikája.
Szóval nem érzem, hogy bohócot csináltam magamból.
Egyébként ezt az egész személyeskedést nem értem. Bántottalak én valaha?
Én valahogy kinézem Putyinból hogy nem blöfföl.Eddig sem tette,miért most kezdené el?
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Nem értem, de tényleg...:

Az RS-28 Szarmata ICBM -et tesztelik. Realitás is lesz majd '20-22 környékétől.

A KH-47M2 Kinzsal a Mig-31 BM -en tesztüzembe állt, ezt biztosan rendszeresítik a közeljövőben.

Az Avangard tulajdonképp a hiperszonikus harci résszel felszerelt R-24 Jarsz ICBM.

A manőverezni képes hiperszonikus “plazmagömb” pedig gyaníthatóan az egy ideje már tesztelt Objekt 4202 (Yu-71/Yu-74) valamelyik változata lesz, szerintem.

A dandár/zászlóalj szinten telepíthető, kamionra szerelt szárazföldi lézerfegyver (gondolom az is valami olyasmi lehet, mint amit az amerikaik is megálmodtak, tehát a becsapódó rakéták elleni tevékenységre szánhatják) meg nem meglepetés, hisz a Szovjetuniónak is volt ilyen programja az USA mellett. Csak a ’90-es évek teljesen, a 2000 -es évek eleje pedig érdemben kiesett ebből a fejlesztésből. Szóvolt volt alap amire építkezhettek.

A nukleáris rakéta- és jet meghajtás létező dolog az '50 -es, '60 -as évektől mind az USA -ban, mind az oroszoknál. De hál ég egyik sem építette meg szériában, csak tesztelték, mert annyira környezetszennyező! Mini reaktor építhető, egy válaszcsapásra szánt fegyvernél még lehetne is létjogosultsága, de ez erősen kétséges.


Rendszerben lévő fegyverekről beszélt Putyin? Nem, vagy csak részlegesen. De fejlesztik, és tesztelik is azokat. Az elkövetkező 4-8 évben egy jelentős részük hadrendbe fog állni. Szóval nem kamuzott, csak jól pókerezik, és "blöffölt" egyet a világnak, és főleg a hazai közönségnek, de nem légből kapott dolgokkal.
Nem mondhatnám, hogy a műszaki dolgok megszállotja volnék, de ebben az oldalban eddig még nem csalódtam.
Talán Hiryu-nak jobban hisztek.
Külön ajánlom Molnibalage komentjét.
 
Status
Not open for further replies.