Ha elmagyaráznád megköszönném .
A megnövekedett ilyen jellegű vasúti forgalom miatt. A grafikonon az látszik, hogy egy nagyon durva kitárolás indult el a háború és az azt kísérő intenzív áremelkedések miatt. Több vonatból nagyobb az esély a katasztrófára.
A stratégiai készletek feloldása azért vált elkerülhetetlenné, mert elszabadultak az árak, és ezek piacra öntésével próbálják kézben tartani az árakat.
A gond ott van, hogy még nincsen vége a háborúnak, viszont lassan 1/3-on áll a stratégiai készlet.
Megjegyzem, hogy annak idején Molni meg úgy általában az Kormány ellenes arcok a fórumon hogy húzatták, hogy a stratégiai készletek "nem arra vannak". És lám az USA - akinél kizárólag piaci okokra vezethető vissza a jelenség - is a stratégiai készletekhez nyúl. Ráadásul Amerikának nincsennek ellátási útvonal problémái. Mi több elvileg Ő - ha akar - tudna annyit termelni, ami elegendő lenne a piacának. Persze ehhez 100USD felé kellene engedni a kőolaj árát.
Csakhát akkor ugye erősen csökkenne a lelkesedés, és a támogatás a hazai közvéleményben az Ukrán konfliktus támogatására.
Nem mellékesen tessék megnézni, hogy mikor volt az időközi választás.
@kelepisti meg elkezdhet azon gondolkodni, hogy meddig fogják tudni Bidenék önteni a piacra az olajat, és a különböző CH termékeket.
Nem véletlen, hogy elkezdték jelezni Zelenszkíjnek finoman (vagy nem is annyira finoman), hogy korlátos az amerikai támogatás.
Meg el lehet kezdeni pislogni, amikor elkezdenek marakodni a fellelhető forrásokon a nyugat-európai tágra nyílt pupillás politikusok.
Orbánék meg nem véletlenül tették bele a most érvénybe lépett olajszankciós rendeletbe, hogyha az ukránok felrobbantják a Barátság vezetéket, akkor is kaphassunk orosz olajat az ország tengeri szállításból.
Vegyük hozzá, hogy az oroszok már elkezdték csökkenteni a kitermelést. És teljesen nyilvánvalóan ennek is lesz áremelő hatása a piacon, mert bár mondhatjuk, hogy a piacot úgy sem érinti az orosz lépés, hiszen különben is embargozva vannak, aztán meg tudjuk, hogy így meg úgy az orosz kínálat is eljut az elsődleges, meg persze a másodlagos piacokra is.
Tehát mindenki arról beszél, hogy az orosz gazdasággal mi van, miközben 2024-ben amerikai elnökválasztás.
Ebben a tempóban legkésőbb nyár elejére elfogy (minimális ráhagyással) az amerikai stratégiai készlet.