[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113
Sztem sok mőkás pillanat jön Bidennel is, nagy váltás nem lesz ebből a szempontból.
Arra lehet fogadni hány évig lesz elnök? 2 évet kihúzhat?

Tippem hogy kinyírják, vagy "véletlenül meghal". Aztán az alelnök nem tudom kicsoda, de ott akkor már Clintonné irányít úgyis. De lehet hogy most is. Külpolitikában nem sok változás lesz minket illetően. Kicsit megfagy a kapcsolat, de ennyi csak. Viktor nem fog Washingtonba menni és az elnök sem Budapestre jönni. A NATO dolog műkszik, ha nem kaszálják el a légvédelmi rendszer vásárlási szándékunkat. Akkor mondjuk veszünk mást.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Jó hírünk a világban... Van egy sanda gyanúm, melyik, amerikaii szempontból a lengyelekhez képest jelentéktelen ország kap nevelő célú sallereket - lányomnak mondom, hogy a menyem is értse, ha az interjúnak köze lesz a hivatalos politikai irányvonalhoz.

következő 2-3-4 évben nagyon veszélyes helyzet alakult volna ki: magyar típusú autoriter rendszer felé próbálta elvinni az országot. Ezt el kellett utasítanunk, és büszke vagyok arra, hogy a koalíció része lehetettem, ami szembeszállt ezzel
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ha elég papírt rajzolok, én is nyerhetek? :D
Majd a bíróság/elektorok döntenek. Egyelőre eljárás van nem matematika.
értem, tehát Trump sem nyert az elektori szavazásig?
Vagy elhiteted magaddal hogy mennyi is , két tucat megválasztott demokrata párti elektor meggondolja magát és átszavaz T-ra?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 672
113
Tippem hogy kinyírják, vagy "véletlenül meghal". Aztán az alelnök nem tudom kicsoda, de ott akkor már Clintonné irányít úgyis. De lehet hogy most is. Külpolitikában nem sok változás lesz minket illetően. Kicsit megfagy a kapcsolat, de ennyi csak. Viktor nem fog Washingtonba menni és az elnök sem Budapestre jönni. A NATO dolog műkszik, ha nem kaszálják el a légvédelmi rendszer vásárlási szándékunkat. Akkor mondjuk veszünk mást.
Várj! Pelosi akar a házelnök lenni. Ha az alelnök mondjuk nem vállalná, úgy tudom Pelosi jönne.
El tudom képzelni, hogy ismét Clingonné lesz a külügyminiszter, tehát ha Pelosi sem, akkor pedig ugye ...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 672
113
1604743827200.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Trump: The Election is Far From Over, Biden is Rushing to Falsely Pose as the Winner
https://sputniknews.com/us-election...re-illegally-altered/#article_item_1081082782

"
US President Donald Trump in a statement on Saturday said the US presidential election is not over despite several media outlets projecting Democratic nominee Joe Biden as the winner.
..
"We all know why Joe Biden is rushing to falsely pose as the winner, and why his media allies are trying so hard to help him: they don’t want the truth to be exposed," Trump said in the statement. "The simple fact is this election is far from over. Joe Biden has not been certified as the winner of any states, let alone any of the highly contested states headed for mandatory recounts, or states where our campaign has valid and legitimate legal challenges that could determine the ultimate victor."
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Ha elég papírt rajzolok, én is nyerhetek? :D
Majd a bíróság/elektorok döntenek. Egyelőre eljárás van nem matematika.
1. Biden még nem nyert, és több államban olyan kicsi a különbség, hogy törvényileg újra fogják számolni a szavazatokat.
2. "Nincs bizonyíték választási csalásra Ellen Weintraub a Szövetségi Választási Bizottság elnöke arról beszélt a CNN-nek adott rövid interjújában, hogy nincsen csalásra utaló bizonyíték. Hozzátette, hogy kevés panasz érkezett a választások lebonyolításával kapcsolatban, és minimális azoknak a száma, melyek megalapozottak. Nincs bizonyíték semmiféle választási csalásra, vagy illegális szavazatok leadására
– mondta Weintraub."
Jó hírünk a világban... Van egy sanda gyanúm, melyik, amerikaii szempontból a lengyelekhez képest jelentéktelen ország kap nevelő célú sallereket - lányomnak mondom, hogy a menyem is értse, ha az interjúnak köze lesz a hivatalos politikai irányvonalhoz.
következő 2-3-4 évben nagyon veszélyes helyzet alakult volna ki: magyar típusú autoriter rendszer felé próbálta elvinni az országot. Ezt el kellett utasítanunk, és büszke vagyok arra, hogy a koalíció része lehetettem, ami szembeszállt ezzel
Nem tudom feltűnt-e, hogy Trump ugyanúgy hisztizik, mint Viktor 2002-ben? Csak meg kell mondjam, hogy OV klasszisokkal jobb és ügyesebb.

.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Sitting US President Donald Trump’s campaign will begin asserting its claim to victory in the presidential election in court on Monday, Trump said in a statement on Saturday. Multiple news outlets now project that Democratic challenger Joe Biden has won the presidential election in the United States. "Beginning Monday, our campaign will start prosecuting our case in court to ensure election laws are fully upheld and the rightful winner is seated," Trump said.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
A CNN-nek mi a búbánat másról beszélhetne élő adásaban? :D
Tök mindegy, ki kérdezi, csak ugyanazt mondhatja. Mellesleg:
"Az elnök „hibát követett el, amikor azt mondta: a választásokat elcsalták, a szavazás korrupt volt, és hogy ellopták a voksokat. Ezzel kárt okoz a szabadság ügyének itthon és világszerte, meggyengíti a köztársaság alapját jelentő intézményeket és meggondolatlan módon, pusztító és veszélyes szenvedélyek tüzét lobbantja fel” – mondta például Mitt Romney, Utah szenátora.

A kulcsfontosságú csatatérállam, Pennsylvania republikánus szenátora, Pat Tooney „nagyon aggasztónak” nevezte Donald Trump választási csalásról szóló állítását.

Egyszerűen senkitől sem láttam semmilyen bizonyítékot bárminemű széleskörű korrupcióra vagy csalásra

– nyilatkozta Tooney a CBS TV-nek.

Will Hurd texasi republikánus kongresszusi képviselő „veszélyesnek és rossznak” nevezte az elnök megjegyzéseit. Larry Hogan, marylandi kormányzó pedig úgy fogalmazott, hogy „nem lehet megvédeni az elnök ma esti szavait, amelyekkel aláásta demokratikus folyamatunkat. Amerika a voksokat számolja és tiszteletben kell tartanunk az eredményt, ahogy eddig is tettük”
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Bleroka

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
1. Biden még nem nyert, és több államban olyan kicsi a különbség, hogy törvényileg újra fogják számolni a szavazatokat.
2. "Nincs bizonyíték választási csalásra Ellen Weintraub a Szövetségi Választási Bizottság elnöke arról beszélt a CNN-nek adott rövid interjújában, hogy nincsen csalásra utaló bizonyíték. Hozzátette, hogy kevés panasz érkezett a választások lebonyolításával kapcsolatban, és minimális azoknak a száma, melyek megalapozottak. Nincs bizonyíték semmiféle választási csalásra, vagy illegális szavazatok leadására
– mondta Weintraub."
Nem tudom feltűnt-e, hogy Trump ugyanúgy hisztizik, mint Viktor 2002-ben? Csak meg kell mondjam, hogy OV klasszisokkal jobb és ügyesebb.

.
Trump most sajtótájékoztatót hirdetett. Egy kertészeti árudába... "Four Seasons Total Landscaping" a hotel helyett. Tényleg ezt a fazont akartátok elnöknek?
 
  • Tetszik
Reactions: teglasi80