[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 159
15 822
113
Tök mindegy, ki kérdezi, csak ugyanazt mondhatja. Mellesleg:
"Az elnök „hibát követett el, amikor azt mondta: a választásokat elcsalták, a szavazás korrupt volt, és hogy ellopták a voksokat. Ezzel kárt okoz a szabadság ügyének itthon és világszerte, meggyengíti a köztársaság alapját jelentő intézményeket és meggondolatlan módon, pusztító és veszélyes szenvedélyek tüzét lobbantja fel” – mondta például Mitt Romney, Utah szenátora.

A kulcsfontosságú csatatérállam, Pennsylvania republikánus szenátora, Pat Tooney „nagyon aggasztónak” nevezte Donald Trump választási csalásról szóló állítását.

Egyszerűen senkitől sem láttam semmilyen bizonyítékot bárminemű széleskörű korrupcióra vagy csalásra

– nyilatkozta Tooney a CBS TV-nek.

Will Hurd texasi republikánus kongresszusi képviselő „veszélyesnek és rossznak” nevezte az elnök megjegyzéseit. Larry Hogan, marylandi kormányzó pedig úgy fogalmazott, hogy „nem lehet megvédeni az elnök ma esti szavait, amelyekkel aláásta demokratikus folyamatunkat. Amerika a voksokat számolja és tiszteletben kell tartanunk az eredményt, ahogy eddig is tettük”

Azért nem látott, mert a Twitter törli...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Trump most sajtótájékoztatót hirdetett. Egy kertészeti árudába... "Four Seasons Total Landscaping" a hotel helyett. Tényleg ezt a fazont akartátok elnöknek?
Én egyiket sem akarom, de nem is az én elnököm lesz, nem is vagyok szavazó. Annyiban érint, hogy erősen az USA elnöke fújja a passzátszelet a nyugati világban, így nem mindegy, hogy ellenszélben, vagy passzátszélben hajózunk. Azt fel kellen fogni, hogy egy pattanásnyi pötty vagyunk, kerekítési hiba az USA szemszögéből, nekünk (a vezetésnek) kell jól lavírozni.
Azt a Szíjjártó adja be a lemondását szöveget nem értem.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Valahol olvastam egy jó hsz-t, de nem találom.A lényege, hogy Biden azért szereti a halottak szavazatait, mert az ő nevüket nem felejti el (rajta van a sírkövön) :D
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and megazez

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Várj! Pelosi akar a házelnök lenni. Ha az alelnök mondjuk nem vállalná, úgy tudom Pelosi jönne.
El tudom képzelni, hogy ismét Clingonné lesz a külügyminiszter, tehát ha Pelosi sem, akkor pedig ugye ...[/Q
Ha elég papírt rajzolok, én is nyerhetek? :D
Majd a bíróság/elektorok döntenek. Egyelőre eljárás van nem matematika.
de jure és de facto megvan?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
A bajok nálad nem kicsik. Az USA külpolitikája birodalmi, mint Kína és Oroszország esetében is ez van. Leszarják a Momentumot a DK-t, meg a többit, ha Viktor a főnök. Persze, lesz egy kis ejnye, bejnye, netán megpróbálják majd a CIA segítségével eltávolítani esetleg, vagy nem, de az a társadalmi többség majd megmondja a tutit 2022-ben. Ahogy eddig is tette. A NATO-ban a lengyelekkel egyetemben, az egyik legjobb keleti szövetségesük vagyunk. Amennyiben ezt ők fel akaráják rúgni Gyuri bá világliberális eszméi miatt, hát tegyék. Akkor távozunk innen. Ennyi.
Egyetértek egyébként, csak jössz ezzel a gyuribás f@szsággal.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Sztem sok mőkás pillanat jön Bidennel is, nagy váltás nem lesz ebből a szempontból.
Arra lehet fogadni hány évig lesz elnök? 2 évet kihúzhat?

Ha nem önállósodik túlságosan akkor négyet is.
Vagy pedig ha úgy ítélik a "rendezők", hogy:
túl bonyolult feszt magyarázni egy szellemileg leépültnek, akkor egyet se.