[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
"Iszlám Államnak semmi köze az átlagos muszlimokhoz.", áll a cikkben illetve az is, hogy a könyv " sértő a muszlim tanulókra nézve". Szóval az " átlagos muszlimoknak" semmi köze az iszlám államhoz, de ha beszélsz az iszlám államról akkor megsérted az " átlagos muszlimokat".
Tudom, hogy nem értesz a témához, de legalább annyit illene tudnod, hogy kb annyira passzol a kettő egymáshoz, mint átlagkeresztény a spanyol-portugál inkizícióhoz ill a konkisztádorok papjaihoz...

oké, hogy ez itt töbeknek már vallási atomfizika, de akkor miért égetitek magatokat folyamatosan állandóan....??????
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 257
113
Tudom, hogy nem értesz a témához, de legalább annyit illene tudnod, hogy kb annyira passzol a kettő egymáshoz, mint átlagkeresztény a spanyol-portugál inkizícióhoz ill a konkisztádorok papjaihoz...

Nem, az iszlámban sosem volt reformáció, felvilágosodás, II. vatikáni zsinat, egyáltalán kijövetel a középkorból, ez van... És mivel nincs iszlám egyház, mindenki által elismert vallási fő tekintély (a kalifátus óta), csak irányzatok vannak. Mint nálatok is vannak mindenféle irányzatok, olyanok is, akiknek a rabbijai ma is rendszeresen értekeznek pl. arról, hogy a gójok a zsidóknál alsóbb rendű lények. Meg vannak olyanok is, ahol leszbikus női rabbik is vannak. Az előbbiek sajnos autentikusabban képviselik a judaizmust, mint a liberálisok, reformisták, ahogy a muzulmánoknál is a szigorú irányzatok azok, amelyek hitelesen állíthatják, hogy ők képviselik a 6. századi eredeti iszlámot. A mi szempontunkból "jó" muszlim az rossz muszlim, az igazhitű muszlim úgy él, ahogy a Próféta élt, hiszen ő a tökéletes ember volt. Szóval 50 éves férfinak a 9 éves kislánnyal elhálni a 6 éves korában kötött házasságot a legmuszlimabb cselekedet. A rabszolgaság és egyebek is mind rendben vannak, hiszen a Korán szava megváltoztathatatlan, abból elvenni, hozzátenni nem lehet. A világ két részre oszlik, a Dar el-Iszlámra, ahol az iszlám az úr, és a Dar el-Harbra, ahol a háború folyik, de idővel az egész Föld behódol nekik. A könyv népei élhetnek dhimmiként, ha fizetik a dzsízját, az egyebek (ateisták, politeisták, panteisták stb.) vagy megtérnek, vagy mennek a kardélre. A 6. századi Joseph Smith Jr. jól összerakta ezt a harcos vallást (nem véletlenül mondta állítólag a Führer, hogy mennyivel alkalmasabb vallás lenne az iszlám az árja német népnek) a zsidó-keresztény és a sivatagi démonokban való hitből, belekeverve a városában tisztelt kődarabot is. Leszármazottakban csak Dzsingisz kán múlja felül talán, de az ő utódai már nem uralkodnak országokon, Muhammadé viszont a Hasemiták esetében igen (a szaúdi vahabita uralkodóház egy zsidó kalmár leszármazottai az ellenségeik szerint). Persze a takijja, a hitetlenek megtévesztésének kötelessége miatt a muszlim addig csöndben kell legyen és béketűrőnek kell mutatkozzon, amíg nem elég erős az adott területen.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Nem, az iszlámban sosem volt reformáció, felvilágosodás, II. vatikáni zsinat, egyáltalán kijövetel a középkorból, ez van... És mivel nincs iszlám egyház, mindenki által elismert vallási fő tekintély (a kalifátus óta), csak irányzatok vannak. Mint nálatok is vannak mindenféle irányzatok, olyanok is, akiknek a rabbijai ma is rendszeresen értekeznek pl. arról, hogy a gójok a zsidóknál alsóbb rendű lények. Meg vannak olyanok is, ahol leszbikus női rabbik is vannak. Az előbbiek sajnos autentikusabban képviselik a judaizmust, mint a liberálisok, reformisták, ahogy a muzulmánoknál is a szigorú irányzatok azok, amelyek hitelesen állíthatják, hogy ők képviselik a 6. századi eredeti iszlámot. A mi szempontunkból "jó" muszlim az rossz muszlim, az igazhitű muszlim úgy él, ahogy a Próféta élt, hiszen ő a tökéletes ember volt. Szóval 50 éves férfinak a 9 éves kislánnyal elhálni a 6 éves korában kötött házasságot a legmuszlimabb cselekedet. A rabszolgaság és egyebek is mind rendben vannak, hiszen a Korán szava megváltoztathatatlan, abból elvenni, hozzátenni nem lehet. A világ két részre oszlik, a Dar el-Iszlámra, ahol az iszlám az úr, és a Dar el-Harbra, ahol a háború folyik, de idővel az egész Föld behódol nekik. A könyv népei élhetnek dhimmiként, ha fizetik a dzsízját, az egyebek (ateisták, politeisták, panteisták stb.) vagy megtérnek, vagy mennek a kardélre. A 6. századi Joseph Smith Jr. jól összerakta ezt a harcos vallást (nem véletlenül mondta állítólag a Führer, hogy mennyivel alkalmasabb vallás lenne az iszlám az árja német népnek) a zsidó-keresztény és a sivatagi démonokban való hitből, belekeverve a városában tisztelt kődarabot is. Leszármazottakban csak Dzsingisz kán múlja felül talán, de az ő utódai már nem uralkodnak országokon, Muhammadé viszont a Hasemiták esetében igen (a szaúdi vahabita uralkodóház egy zsidó kalmár leszármazottai az ellenségeik szerint). Persze a takijja, a hitetlenek megtévesztésének kötelessége miatt a muszlim addig csöndben kell legyen és béketűrőnek kell mutatkozzon, amíg nem elég erős az adott területen.

Csak az utolsó mondattal kapcsolatban. A takijja a dhimmi -k kötelezettsége. Nekik nincs választási lehetőségük - nyomni kell a megtévesztést. Egy hithű muszlimnak viszont van választása - mindig a cél elérése érdekében a leghatékonyabb eszközt kell választania (ami adott esetben lehet teljesen más is). Ettől függetlenül egy hithű muszlimnak is hasznos a takijja és nem csak akkor, ha még nem elég erősek (persze akkor javallt) ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 257
113
Ezek az autók, ideje tenni ellenük valamit.

0fgytjpl2e281.jpg
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Tudom, hogy nem értesz a témához, de legalább annyit illene tudnod, hogy kb annyira passzol a kettő egymáshoz, mint átlagkeresztény a spanyol-portugál inkizícióhoz ill a konkisztádorok papjaihoz...

oké, hogy ez itt töbeknek már vallási atomfizika, de akkor miért égetitek magatokat folyamatosan állandóan....??????
Értelmezd amit írtam. Eléggé felsőbbrendűnek érzed magad, hogy teljesen ismeretlen személyeket lenézel és pökhendi módon írogatsz főleg úgy, hogy nem is érted amit írtam.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
bizony,
ha ilyen 888ról hozott ostobaséggal házalsz, akkor így arattál.
Nem én emeltem be a cikket, hanem kiemeltem belőle részleteket mert ellentmondásos az amit nyilatkoztak és semmilyen vallási hovatartozást nem nyílvánitottam, sértettem. Látom még mindig nem érted amit írtam.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 892
11 248
113
Nem én emeltem be a cikket, hanem kiemeltem belőle részleteket mert ellentmondásos az amit nyilatkoztak és semmilyen vallási hovatartozást nem nyílvánitottam, sértettem. Látom még mindig nem érted amit írtam.
Ne etesd a trollt, nem erdemes... Felesleges energiapocsekolas, tole ennyi telik.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
A keresztény pedig folyton meakulpázzon. Az hogy az iskolákban hangsúlyozottan tanítják a keresztények túlon túl fenagyított bűneit, az nem sérti a keresztény diákokat. De az ha megírják/elmondják a valóságot a muzulmánok mocskos dolgairól, az sérti szegény kis muszlim nebulókat. Egy nagy lófa@t gyerekek. Azok a kis muszlim palánták, magukban (de ha többségben vannak az osztályban, akkor hangosan) büszkék is vallásuk követőinek nagyszerű tetteire.
 
K

kamm

Guest
  • Tetszik
Reactions: Pogány