[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ezt erdemes megnezni. Magyar nyelven sok sok eredeti orosz dokumentummal tortenesszel sot volt KGB-s tortenesszel.


 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Kernem tisztelettel a modikat hogy a beszelgetesunket rakjatok at a megfelelo topicba hogy ott folytathassuk. Nem eppen amerikai a tema.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 508
5 706
113
"Persze, hogy meg akartak állapodni a németekkel, mert féltek, hogy az angolokkal állapodnak meg és közösen legyőzik őket. Már írtam. 1939-ben volt 3 hatalmi tömb. Az egyik Németország, a másik Szovjetúnió, a harmadik Anglia-Franciaország.
Mindhárom bizalmatlan volt a másik kettővel szemben és azt akarta volna, hogy a másik kettő gyepálja el egymást, majd miután kimerültek, akkor ő kikiáltja magát győztesnek.
Az angolok azt szerették volna elérni, hogy német-szovjet háború legyen, a szovjetek pedig német-angol háborút szerettek volna. A németek voltak a kakukktojás, mert ők nem angol-szovjet háborút akartak, hanem német-szovjet háborút és Angliát szövetségesnek akarták.
Természetes, hogy a szovjetek meg akartak állapodni a németekkel, mert csak úgy tudták rányomni az angolokra őket."

Azert messze nem ilyen egyszeru ez a dolog. A nyugati hatalmak beket akartak ezert is gondoltak hogy meg lehet allapodni Hitlerrel. Az osszes targyalasuk erre iranyult ezt celozta. Soha nem ajanlottak fel segitseget a naciknak egy esetleges SZU elleni haboruhoz.

Forditott esetben viszont pont arrol szolt a dolog hogy a SZU barmit megtesz aa nacik erdekeben ha azok megtamadjak a nyugatot. Az oroszok targyaltak mindket fellel azonban mar 38 ban szuletett olyan jegyzokonyv a kulugyi nepbiztossagon ( SZU kulugyminiszterium ) ami arrol tajekoztatja az aparatust hogy ugyan folynak targyalasok a nacikkal es a nyugattal is de senki ne lepodjon meg ha nem a nyugattal fognak megallapodni. 1938 !!!

Vagy akar a felujitott targyalasok alatt 1939 ben "

"Dmitrij Manuilszkij, aki az Össz-szövetségi Kommunista (bolsevik) Párt képviselője volt a Kominternnél egy 1939. júliusi beszédében (a moszkvai brit–franciaszovjet tárgyalások kellős közepén) a következőképpen fogalmazott hallgatósága előtt: „ma úgy udvarolnak nekünk, mint annakidején egy gazdag moszkvai menyaszszonynak, de mi pontosan tisztában vagyunk a szépségünk értékével, és ha házasságot kötünk, akkor ez érdekházasság lesz.” „Nem mondom azt, mint az angol sajtó, hogy a Szovjetunió, Anglia és Franciaország közötti megállapodás már zsebben van. A zsebben akár fityisz is lehet.”

Az oroszok folyamatosan ujabb es ujabb kovetelesekkel alltak elo a nyugat fele. Az egyik ilyten volt hogy ok vednokseget valallnak a balti allamok folott es a nyugat egyezzen ebbe bele. A vednoksegnek volt egy "aprobetus" kitetele miszerint mar akkor is bevonulhat a SZU a balti orszagokba ha annak a gyanuja merul fel hogy ott vele ellenseges politika kerul hatalomra.

Annak a gyanuja merul fel !!! Jo pofa mi ? Ez egy ures csekk amit akkor tolt ki a SZU amikor akar. De igazabol nem errol szolt mar a targyalas a nyugatiakat ekkor mar csak a nacikkal szembeni nyomasgyakorlasra hasznaltak. Arra hogy minnel elobb es minnel jobb feltetelekkel tudjanak megallapodni Hitlerekkel. Emlekszel ? Mar 1934 ben dontottek arrol hogy ezt akarjak.

"A Lenin szobrocskás részhez. Ez nem 5 év felkészülés eredménye, hanem egyszerű protokoll. Pl. amikor Horthy ment a feleségével Hitlerhez (asszem egy hajó vízrebocsátásra) akkor a németek megtudakolták, hogy mi Horthy felesége kedvenc virágja és azzal várták. Meg Bibliát tettek külön Horthy szobájába, pedig a nácik nem igazán kedvelték azt."

E akkor lenne igaz ha mindezt megtettek volna a Brit Francia stb targyalasokkor. Sztalin soha maskor. Sem elotte sem utanna nem tette ezt meg. Ez a gesztus akkor es ott a naciknak es csakis a naciknak szolt. Nem protokol hanem gesztus !

Ez inkább második világháború, szóval ott válaszolok.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 476
2 834
113
Annyira naív vagy, mint egy ma született csecsemő.
Az USA és a SZU pont ugyanazt csinálta az általa felszabadított és megszállt területeken, csak az eredmény lett más. Mind a kettő a maga ideológiáját építette ki. Magyarországon is volt "szabad" választás, pont olyan "demokratikus", mint pl. Franciaországban ahol a kommunista párt nem indulhatott, mert féltek, hogy hatalomra kerülnek.
Egyébként a SZU sem tartotta megszállva egyik országot sem, hisz mindegyik "önként" része volt a keleti tömbnek és mindegyik kormánya megengedte, hogy szovjet csapatok legyenek ott. Pont mint ahogy jogilag Irak sincs ma már megszállva, hisz a megszállás után amerikabarát kormányt hoztak létre, akik persze megengedik, hogy ott legyenek az amerikai csapatok. Viszont, ha te azt állítod, hogy a Szu megszállta a keleti tömb országait, akkor nincs mese, el kell fogadd, hogy az USA mind a mai napig megszállva tartja a világ nagy részét, hisz szinte mindenhol vannak amerikai katonák. Persze tudom, számodra a szovjet/orosz katonák más országokban megszállót, eltiprót jelent, míg amerikai katonák más országokban felszabadítót/védelmezőt. Meg persze a fing is rózsaillatú ha made in amerika. :)

A gazdasági részhez: az USA is épp eléggé lerabolta a németeket, csak ők nem a szétbombázott gyárakat vitték el, hanem a szakembereket, fejlesztéseket, szabadalmakat, stb. Nézz csak utána kinek a rakétájával jutottak el a Holdra?

Azért mert a hidegháború végére a kapitalista blokk győzött és nem a kommunista, ebből az eredményből ne vezess már le visszamenőleg is mindenféle hülyeségeket. Sokan szeretik hangoztatni, hogy a kommunista rendszer azért bukott meg, mert zsákutca volt. Én azért nem vagyok ebben annyira biztos.
Kezdjük ott, hogy a kommunista blokk egyetlen egy nagyhatalomból állt, a Szovjetúnióból. A kapitalista: USA, Anglia, Franciaország, Japán, Nyugat-Németország, Olaszország. Az USA-nak a fél világ a csalósuk volt, a szovjeteknek pár jelentéktelennek mondható ország. Így az USA a Föld nyersanyagjainak a nagy részéhez hozzáfért, míg a szovjetek többnyire csak a sajátjukhoz (persze az is elég jelentős volt, de azért messze nem annyi, mint az USA oldalán). A szovjetek a világháborút befejezték egy szétvert országgal, az USA meg egy jól felpörgetett és teljesen megkímélt hadigazdasággal.
(Egyébként én ennek a számlájára írom azt, hogy az USA azóta is folyamatosan hadban áll
írogatnád, hogy milyen elnyomó, lepukkadt országokat hozott létre a kapitalizmus, míg a kommunizmus milyen virágzóakat.
Amúgy azt is birom, hogy a magadfajták mindig egyenlőségjelet tesznek a SZU és Oroszország közé, akkor a Náci Németország is egyenlő a mai Németországgal?
Még a Sztálin halála utáni Szu sem egyenlő a Sztálin alatti Szu-val. Az országok folyamatosan változnak, ahogy a politikai vezetés változik, sőt sokszor még ugyanazon párt alatt is változik egy-egy ország magatartása.
Amúgy mindezt úgy írom, hogy 1945-ben amerikapárti lettem volna, ma viszont inkább egyik oldalán sem kötelezném el magam. Mind a kettővel igyekeznék kereskedni, de azért megtartanám a tisztes távolságot is. Én teljes mértékben EU-párti vagyok és úgy veszem észre, hogy ma már inkább az USA veszélyes ránk Európaiakra és nem az oroszok.
Persze ne érts félre, nem katonailag értem (egyik nagyhatalom sem lenne olyan hülye, hogy megtámadja direktbe az EU-t), hanem gazdaságilag, mert 1945 után már gazdasági háborúkat vívnak egymással a nagyhatalmak. Amikor a proxijaik összecsapnak lényegében az is gazdasági háború az őket finanszírozó nagyhatalomnak.
Ebben a versenygésben pedig ránk leginkább az USA veszélyes, majd idővel Kína valószínűleg veszélyesebb lesz. Az oroszok viszont ma már és a belátható jövőben nem veszélyesek az EU számára.


ilyen zagyvaság helyett javaslom kezdetnek mondjuk..... tadamm..találom ra odanyulok a könyvespolcra...és az első ami a kezem ügyébe akad: William I. Hitchcock: Liberation- The Bitter Rato Freedom, Europe 1944-45
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 218
57 584
113
A rendkívül szimpatikus fiatalember nem akarja "megénekelni" a csak az amerikai autópályákon évente meggyilkolt 200 rendőr eposzát is? Csak, hogy ne legyen dábülsztenderd. :)


A rendőrnek az a dolga,hogy szolgáljon,és védjen,ha kell az élete árán is,ha nem tetszik neki,el kell menni dolgozni,pl.
Itt nem erről volt szó,teljesen indokolatlan erőszakot alkalmaztak,szerencsétlen alakokkal,nőkkel,gyerekekkel,ezeknek talicska,lapát való egy építkezésen,nem egyenruha,meg fegyver.
 
  • Tetszik
Reactions: boki

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 490
24 009
113
Az egész amúgy manipuláción alapszik a térképes trükk amivel az orosz trollokat a frontvonalra küldik Szentpétervárból. Látunk egy képet amin ki van vágva Oroszország és körbe van tűzdelve amcsi zászlókkal.
A valóság az hogy az amcsi jelenlét egyenletesen el van szórva a világban, hol jobban, hol kevésbé..
Nyilván azért van egy bazi lyuk a mintázatban Észak-Ázsiában mert az oroszok nem hajlandóak együttműködni az amerikai kormánnyal.
Ha az oroszok beengednék az ameikaiakat hogy létrehozzanak közös együttműködés keretében 1-2 bázist, rögtön elűnne az a lyuk a térképről.

Csak akkor nem lenne kire mutogatni. Az a bizonyos lyuk nem az amerikai agressziót emeli ki hanem ellenkezőleg az orosz bezárkózottságot a világ ellenében, ahogy ÉK-nál is megfigyelhető.

Mega lol :)

Tehát az normális, hogy egy ország a világ összes részén katonai támaszpontokat tart fent (nyilván azért, hogy saját érdekeit védje).

Amúgy eljátszva a gondolattal, a ruszkik beengednék az amcsikat pár bázis erejéig, feladva ezzel szuverenitásukat, cserébe ugyanannyi orosz bázis nyílna az USA-ban, mit szólna hozzá az átlag amerikai :)
 
  • Tetszik
Reactions: Sharid

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 459
15 892
113
Mega lol :)

Tehát az normális, hogy egy ország a világ összes részén katonai támaszpontokat tart fent (nyilván azért, hogy saját érdekeit védje).

Amúgy eljátszva a gondolattal, a ruszkik beengednék az amcsikat pár bázis erejéig, feladva ezzel szuverenitásukat, cserébe ugyanannyi orosz bázis nyílna az USA-ban, mit szólna hozzá az átlag amerikai :)

Mókás gondolat.... azért az már nem jut el a tudatig, hogy a támaszpontrendszert mindnhol szívesen fogadják? Nem tom, Pápán pl. repkedtem eleget, de nem láttam a kerítés előtt tüntető tömeget.
A russia egyház valláskárosultjai nyervogják csak ezt a "támaszpontkörülvesz" baromságot :D.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 490
24 009
113
Mókás gondolat.... azért az már nem jut el a tudatig, hogy a támaszpontrendszert mindnhol szívesen fogadják? Nem tom, Pápán pl. repkedtem eleget, de nem láttam a kerítés előtt tüntető tömeget.
A russia egyház valláskárosultjai nyervogják csak ezt a "támaszpontkörülvesz" baromságot :D.

Mindig egy ország politikai elitje dönti el, hogy kinek a katonáit engedi be és hogy miért, a tüntető civilek senkit sem érdekelnek.
A "támaszpontkörülvesz" baromság attól még tény.
Ha szigorúan katonai szemmel nézzük, akkor egy ország azért hoz létre támaszpontokat más országokban, hogy saját céljait elérje, fegyveresen is biztosítsa érdekeit, ezt természetesen elérheti erőszakosan (megszállás, katonai puccsok, vagy barátságosan is (gazdasági, katonai, kereskedelmi együttműködés, hitelek folyósítása, megvásárolt politikusok)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Mókás gondolat.... azért az már nem jut el a tudatig, hogy a támaszpontrendszert mindnhol szívesen fogadják? Nem tom, Pápán pl. repkedtem eleget, de nem láttam a kerítés előtt tüntető tömeget.
A russia egyház valláskárosultjai nyervogják csak ezt a "támaszpontkörülvesz" baromságot :D.

Hány embert kérdeztél meg arról, hogy szívesen látják-e az amerikai katonai jelenlétet Pápán? Ezzel az erővel én is véleményt nyilvánítok a nép nevében és kijelentem, hogy nekem például nem tetszik az ottani jenki jelenlét. A te logikád megfordításával nyilvánvalóan a nép velem ért egyet, mert nem hallottam arról, hogy szimpátia tüntetést tartottak volna a kerítés előtt az amcsik mellett, vagy tömegesen úgy nyilatkoztak volna a magyar állampolgárok, hogy "szívesen fogadják". A valóságban az embereket a kutya sem kérdezte és kérdezi meg, de még fel sem világosítanak senkit arról, hogy mi folyik ott. Meg sem indokolják, hogy vajon miért szükséges az ottani amerikai jelentélét. Mélyen hallgatnak a témáról, nehogy véletlenül a nép tényleg véleményt nyilvánítson és információt sem adnak, nehogy az információk birtokában bárki elgondolkodjon az ott állomásoztatott gépek és katonák hasznosságán, vagy veszélyességén Magyarország számára. Ennyit az általad elképzelt "szíves fogadtatásról"!

Megjegyzem, hogy a pápai reptér kerítésénél ugyan nem, ellenben Budapesten volt nemrég tüntetés a növekvő jenki katonai jelenélét ellen Közép-Kelet-Európában.

De másként is meg tudom neked világítani, hogy mekkora kamu szöveget írtál le. 1991 előtt a Magyarországon állomásozó szovjet csapatok laktanyáinál vajon hányszor láttál tüntetéseket? Ha nem láttál ilyet, az vajon azt jelenti, hogy a magyar nép "szívesen fogadta" az ideiglenesen 46 évig itt állomásozó szovjet csapatokat?

Szerinted "a támaszpontrendszert mindenhol szívesen fogadják", de a tények némileg mást mutatnak. A világ sok országában voltak már tüntetések az ottani jenki katonai jelenlét ellen, illetve egyéb formában elutasító vélemény nyilvánítások. Japánban sem örvendenek osztatlan népszerűségnek a nép körében. Ez irányú véleményüknek elég sűrűn és elég sokan hangot is szoktak adni. Koreában sem volt még szimpátia tüntetés, viszont tiltakozó tüntetés elég sokszor. Nemrég a rakéta telepítés ellen is. Amíg nagyobb volt a jelenlét és nagyobb veszélyt éreztek az emberek, a hidegháború időszaka alatt, addig voltak tüntetések Angliában, Németországban. Az egyik angliai támaszpontnál 19 évig (1981-2000) tartott a tiltakozás, mire azt felszámolták. De nem csak a hidegháború idején. Az olaszországi Vicenzában nem volt olyan rég, hogy 50-80 ezer ember tiltakozott az ottani amcsi támaszpont bővítése ellen és küldte volna haza inkább a jenki katonákat. Kisebb létszámú tüntetés tavaly is volt ott. A cseheknél amerikai radar ellen tüntettek. A Fülöp-szigeteken pár éve, még az előző elnök alatt is tüntettek az amcsik távozása érdekében (csak hogy ne merülhessen fel, hogy biztos Duterte vezényelte ki a tüntetőket). A törököknél elég friss élmények vannak a "szíves fogadtatással" kapcsolatban. Még az ausztráloknál is vannak tiltakozások az amerikai jelenlét ellen. Azt gondolom nem kell ecsetelnem, hogy mennyire "szívesen fogadják" a jenki csapatokat Afganisztánban, vagy Irakban, vagy bárhol máshol, ahol fegyverrel terjesztették a szabadságot és a demokráciát.

Ezzel szemben olyat risztkán hallani, hogy szimpátia tüntetések lennének az amerikai bázisok melett, vagy egyáltalán megkockáztatná egy kormány, hogy megkérdezze az emberek véleményét a témában.

- Abban gondolom nincs vita, hogy azok a C-17-es gépek Pápán nem magyar célokat valósítanak meg. A bevetéseiket nem a magyar haderő, vagy Magyarország érdekében repülik. Nekünk nincs beleszólásunk abba - de javarészt még csak információnk sincs róla - hogy mit és hova szállítanak Pápáról, vagy Pápán keresztül és abba sem, hogy szállítás címén átmenetileg milyen fegyver, eszköz, csapat kerül Magyarország területére. Azok a gépek kizárólag jenki (NATO) érdekeket szolgálnak és nekünk csak annyi marad, hogy az ezzel járó veszélyt elviseljük.
- Pápán 2015-re új irányító tornyot építettek, ami a jelenleginél jóval nagyobb forgalom lebonyolítására is képes. Tavaly adtak át egy méretes hangárt és több tízezer négyzetméternyi raktár kapacitást, ahol egy kisebb hadsereg felszerelése is tárolható a kíváncsi szemek elől rejtve. Ezzel nem értek véget az építkezések. Tavaszra megépül egy személy terminál és tranzit szállás az "átmenetileg" itt megforduló katonáknak. A gurulóutakat szélesítik. Kibővítik a parkoló/állóhelyeket. Meghosszabbítják a kifutót 600 méterrel (3000 méterre), ami egyértelműen azt jelenti, hogy még nagyobb vasak, például kiemelt orosz célpontnak számító radargépek fogadására készülnek fel. Van még rosszabb lehetőség is, hogy milyen gépek érdekében történik mindez. Az új híradó-informatikai és navigációs rendszerekkel, hosszabb pályával, kibővített kapacitással a reptér bármilyen katonai gép korlátozás nélküli fogadására alkalmas válik 2018-ra. 2023-ig be vannak táblázva a bővítési munkák Pápán. A beruházások is mutatják, hogy hosszú távra, a SAC program minimum 30 éves időtartamára rendezkedtek itt be (meg ameddig még majd hosszabbítják). Azaz nagyságrendileg a jenkik is szándékoznak annyi időt maradni, mint a szovjet megszállók és ezt teljesen függetlenül képzelik a lakosság véleményétől, hiszen az embereket meg sem kérdezik.
- Közben növelik az itt állomásozó katonák számát is. Csak az idén plusz 70 fő, de még további 200 be van tervezve.
- Magyarországon nagy valószínűséggel nincs atomcélpont. De ha mégis lenne, akkor a legesélyesebb pont Pápa lenne, mert ott stratégiai szállító gépek vannak, amik rövid idő alatt tudnak áthozni az USA-ból az oroszok számára veszélyt jelentő fegyvert egy előretolt közép-kelet-európai reptérre, ahonnan megfelelő hatótávolságú géppel közvetlen támadás indítható Oroszország ellen. Sőt a folyamatos szállításokkal és a nemrég megépült hangárral (ahol a felderítő eszközök elől rejtve bármit ki-be lehet pakolni), illetve raktárral akár most is lehet itt sok minden, ami az oroszoknak célpont, nekünk pedig nem kötik az orrunkra. Továbbá a pálya meghosszabbítása után "Közép-Európában egyedülálló képességekkel" fog rendelkezni a reptér, ami az éppen itt lévő gépektől függetlenül is előrébb sorolhatja Pápát az orosz célpont listán, mint nagy kapacitású, potenciálisan kiemelten veszélyes gépeket ellátni képes előretolt NATO bázis.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Mókás gondolat.... azért az már nem jut el a tudatig, hogy a támaszpontrendszert mindnhol szívesen fogadják? Nem tom, Pápán pl. repkedtem eleget, de nem láttam a kerítés előtt tüntető tömeget.
A russia egyház valláskárosultjai nyervogják csak ezt a "támaszpontkörülvesz" baromságot :D.
Így volt ez nálunk is, már a mongolok esetében is később azután a törökökről nem is beszélve. Mindegyiket szívese fogadtuk.
Senki sem tiltakozott ellenük, ott sem volt a kerítés előtt tüntető tömeg. De a franciák is ilyenek. A franc se érti ezt a Martell Károlyt se minek állította meg őket Poitiers- nél. Se Spanyolországba se náluk nem volt a kerítés előtt tüntető tömeg.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 218
57 584
113
Hány embert kérdeztél meg arról, hogy szívesen látják-e az amerikai katonai jelenlétet Pápán? Ezzel az erővel én is véleményt nyilvánítok a nép nevében és kijelentem, hogy nekem például nem tetszik az ottani jenki jelenlét. A te logikád megfordításával nyilvánvalóan a nép velem ért egyet, mert nem hallottam arról, hogy szimpátia tüntetést tartottak volna a kerítés előtt az amcsik mellett, vagy tömegesen úgy nyilatkoztak volna a magyar állampolgárok, hogy "szívesen fogadják". A valóságban az embereket a kutya sem kérdezte és kérdezi meg, de még fel sem világosítanak senkit arról, hogy mi folyik ott. Meg sem indokolják, hogy vajon miért szükséges az ottani amerikai jelentélét. Mélyen hallgatnak a témáról, nehogy véletlenül a nép tényleg véleményt nyilvánítson és információt sem adnak, nehogy az információk birtokában bárki elgondolkodjon az ott állomásoztatott gépek és katonák hasznosságán, vagy veszélyességén Magyarország számára. Ennyit az általad elképzelt "szíves fogadtatásról"!

Megjegyzem, hogy a pápai reptér kerítésénél ugyan nem, ellenben Budapesten volt nemrég tüntetés a növekvő jenki katonai jelenélét ellen Közép-Kelet-Európában.

De másként is meg tudom neked világítani, hogy mekkora kamu szöveget írtál le. 1991 előtt a Magyarországon állomásozó szovjet csapatok laktanyáinál vajon hányszor láttál tüntetéseket? Ha nem láttál ilyet, az vajon azt jelenti, hogy a magyar nép "szívesen fogadta" az ideiglenesen 46 évig itt állomásozó szovjet csapatokat?

Szerinted "a támaszpontrendszert mindenhol szívesen fogadják", de a tények némileg mást mutatnak. A világ sok országában voltak már tüntetések az ottani jenki katonai jelenlét ellen, illetve egyéb formában elutasító vélemény nyilvánítások. Japánban sem örvendenek osztatlan népszerűségnek a nép körében. Ez irányú véleményüknek elég sűrűn és elég sokan hangot is szoktak adni. Koreában sem volt még szimpátia tüntetés, viszont tiltakozó tüntetés elég sokszor. Nemrég a rakéta telepítés ellen is. Amíg nagyobb volt a jelenlét és nagyobb veszélyt éreztek az emberek, a hidegháború időszaka alatt, addig voltak tüntetések Angliában, Németországban. Az egyik angliai támaszpontnál 19 évig (1981-2000) tartott a tiltakozás, mire azt felszámolták. De nem csak a hidegháború idején. Az olaszországi Vicenzában nem volt olyan rég, hogy 50-80 ezer ember tiltakozott az ottani amcsi támaszpont bővítése ellen és küldte volna haza inkább a jenki katonákat. Kisebb létszámú tüntetés tavaly is volt ott. A cseheknél amerikai radar ellen tüntettek. A Fülöp-szigeteken pár éve, még az előző elnök alatt is tüntettek az amcsik távozása érdekében (csak hogy ne merülhessen fel, hogy biztos Duterte vezényelte ki a tüntetőket). A törököknél elég friss élmények vannak a "szíves fogadtatással" kapcsolatban. Még az ausztráloknál is vannak tiltakozások az amerikai jelenlét ellen. Azt gondolom nem kell ecsetelnem, hogy mennyire "szívesen fogadják" a jenki csapatokat Afganisztánban, vagy Irakban, vagy bárhol máshol, ahol fegyverrel terjesztették a szabadságot és a demokráciát.

Ezzel szemben olyat risztkán hallani, hogy szimpátia tüntetések lennének az amerikai bázisok melett, vagy egyáltalán megkockáztatná egy kormány, hogy megkérdezze az emberek véleményét a témában.

- Abban gondolom nincs vita, hogy azok a C-17-es gépek Pápán nem magyar célokat valósítanak meg. A bevetéseiket nem a magyar haderő, vagy Magyarország érdekében repülik. Nekünk nincs beleszólásunk abba - de javarészt még csak információnk sincs róla - hogy mit és hova szállítanak Pápáról, vagy Pápán keresztül és abba sem, hogy szállítás címén átmenetileg milyen fegyver, eszköz, csapat kerül Magyarország területére. Azok a gépek kizárólag jenki (NATO) érdekeket szolgálnak és nekünk csak annyi marad, hogy az ezzel járó veszélyt elviseljük.
- Pápán 2015-re új irányító tornyot építettek, ami a jelenleginél jóval nagyobb forgalom lebonyolítására is képes. Tavaly adtak át egy méretes hangárt és több tízezer négyzetméternyi raktár kapacitást, ahol egy kisebb hadsereg felszerelése is tárolható a kíváncsi szemek elől rejtve. Ezzel nem értek véget az építkezések. Tavaszra megépül egy személy terminál és tranzit szállás az "átmenetileg" itt megforduló katonáknak. A gurulóutakat szélesítik. Kibővítik a parkoló/állóhelyeket. Meghosszabbítják a kifutót 600 méterrel (3000 méterre), ami egyértelműen azt jelenti, hogy még nagyobb vasak, például kiemelt orosz célpontnak számító radargépek fogadására készülnek fel. Van még rosszabb lehetőség is, hogy milyen gépek érdekében történik mindez. Az új híradó-informatikai és navigációs rendszerekkel, hosszabb pályával, kibővített kapacitással a reptér bármilyen katonai gép korlátozás nélküli fogadására alkalmas válik 2018-ra. 2023-ig be vannak táblázva a bővítési munkák Pápán. A beruházások is mutatják, hogy hosszú távra, a SAC program minimum 30 éves időtartamára rendezkedtek itt be (meg ameddig még majd hosszabbítják). Azaz nagyságrendileg a jenkik is szándékoznak annyi időt maradni, mint a szovjet megszállók és ezt teljesen függetlenül képzelik a lakosság véleményétől, hiszen az embereket meg sem kérdezik.
- Közben növelik az itt állomásozó katonák számát is. Csak az idén plusz 70 fő, de még további 200 be van tervezve.
- Magyarországon nagy valószínűséggel nincs atomcélpont. De ha mégis lenne, akkor a legesélyesebb pont Pápa lenne, mert ott stratégiai szállító gépek vannak, amik rövid idő alatt tudnak áthozni az USA-ból az oroszok számára veszélyt jelentő fegyvert egy előretolt közép-kelet-európai reptérre, ahonnan megfelelő hatótávolságú géppel közvetlen támadás indítható Oroszország ellen. Sőt a folyamatos szállításokkal és a nemrég megépült hangárral (ahol a felderítő eszközök elől rejtve bármit ki-be lehet pakolni), illetve raktárral akár most is lehet itt sok minden, ami az oroszoknak célpont, nekünk pedig nem kötik az orrunkra. Továbbá a pálya meghosszabbítása után "Közép-Európában egyedülálló képességekkel" fog rendelkezni a reptér, ami az éppen itt lévő gépektől függetlenül is előrébb sorolhatja Pápát az orosz célpont listán, mint nagy kapacitású, potenciálisan kiemelten veszélyes gépeket ellátni képes előretolt NATO bázis.


Itt a pont.
Szu-Usa egyik kutya,másik eb,az utóbbinak jobb a pr-ja,és a birodalomban többet fogyaszthattál,mint a Szu birodalomban,de az egykori Szu mag,Oroszország nagyon jön fel ezen a téren is,minket/ex Szu országokat éppen állva hagyott a Putyin éra óta,kb minden téren,pedig már nincs határzár,mindenki utazhat,költözhet bárhová,ha valamelyik ország seregeit szívesen látják külföldön,akkor az most az övék(ez változhat).
Diszkréten megemlíteném még,hogy a Szu kifejezett segítette a megszállt országok gazdasági önállóságát,aki vlem még élt abban a rendszerben,emlékezhet,hogy mindenünk megvolt,a vonattól a buszig,hadtech-ig,élelmiszer,könnyűipar,nehézipar,stb.
A 70-es évek végén,a nyolcvanas évek végéig,ssemmilyen pénzügyi problémára nem emlékszem a családban,a fater tűzoltó,a muter ápolónő volt,évente 2x simán elutazhatott a család a szabolcsi rokonokhoz,minden nyáron voltunk a balcsin,ill szabolcsban a Tiszán,volt bőven vonat,busz,minden sarkon bolt,kajálda,piálda,b@sszameg villanykályhával-vagy 3 volt a lakásban- fűtöttünk(!!).Tavasztól őszig zúgtak a traktorok,meg a locsoló motorok a határban,minden 3. udvarban ott állt egy dutra,vagy mtz,kombi waresz/lada utánfutóval,tele voltak a kocsmák,a buszok,a vonatok,és üresebbek a kórházak,mondjuk a szülészet nem....
Lehet mondani,hogy a 80-as végére elavult lett,a nyugati technológiához képest,de a mienk volt,és működött.Megér egy mondatot,hogy mennyi állami vállalat lett hirtelen veszteséges,miután a megfelelő vezetőséget ültették oda,hogy veszteséges legyen,és le kelljen adni,bagóért...
Amíg a csodálatos nyugati típusú demokráci kifejezetten a lakosság(mármint a periféria lakossága) minél nagyobb részének földönfutóvá tételére operál,legyen mindenki vagyontalan,háztalan,mindennek az ára olyan legyen,hogy lehetőleg csak hitel felvételével legyen elérhető,és természetesen a teljes gyártó,feldolgozó kapacitás legyen az ő kezükben,mindenki az ő gyáraikban robotoljon,éhbérért.
Tisztelettel kérdem,hol vannak a ígéretek,hová tűntek a komplett iparágaink,gazdasági szektoraink?
Újra kellene gondolni a helyünket,újra gombolni a kabátot,elment majd 30 év,és jó ha a 80-as évek színvonalát sikerül elérnünk...
P@csába,korán reggel felt.sztam magam.:D
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Mókás gondolat.... azért az már nem jut el a tudatig, hogy a támaszpontrendszert mindnhol szívesen fogadják?

Ja nyilván ezért ment a tili-toli az európai rakétavédelmi pajzs telepítésénél is. Fel kellett sorolni fél Európát mire végül beleegyeztek az utolsó kiszemeltek. :D

A japánoknál is híresen szeretik az amerikai bázisokat. A lakosság böhöm többsége elutasítja, tüntet, nem akar amcsi katonai jelenlétet, egyszer még egy helyi polgármester és a komplett városvezetés is kiállt az egyik szigeten lévő támaszpont ellen. Persze győzött a demokrácia és maradtak az amerikaiak. :D

Ja és persze ne feledkezzünk meg Irakról, aminek kapcsán jelezték a napokban az amcsik, hogy ha Irak fel is kéri őket a távozásra, katonáik mindenképp maradnak az ország területén az ország vezetésének akarata ellenére is.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 459
15 892
113
Ja nyilván ezért ment a tili-toli az európai rakétavédelmi pajzs telepítésénél is. Fel kellett sorolni fél Európát mire végül beleegyeztek az utolsó kiszemeltek. :D

A japánoknál is híresen szeretik az amerikai bázisokat. A lakosság böhöm többsége elutasítja, tüntet, nem akar amcsi katonai jelenlétet, egyszer még egy helyi polgármester és a komplett városvezetés is kiállt az egyik szigeten lévő támaszpont ellen. Persze győzött a demokrácia és maradtak az amerikaiak. :D

Ja és persze ne feledkezzünk meg Irakról, aminek kapcsán jelezték a napokban az amcsik, hogy ha Irak fel is kéri őket a távozásra, katonáik mindenképp maradnak az ország területén az ország vezetésének akarata ellenére is.

Utóbbiért a forma asszem már kapja a forróólmos beöntést - ha így is van nem mondunk ilyet... illik hazudni.
Am mikor a ruszkik kitakarodtak Európából, mindenki ünnepelt, szerencsére nincs annyi külföldi bázisuk, hogy ennyi példát lehessen találni XD - ahol ott vannak, ott amúgy sem egészséges tüntetni ellenük. General az USA bázisoknak örülnek. Ők dollárral locsolják a sivatagot, hogy repterek nőjenek (egy pilóta haverom mondása :D)
Nekem mondjuk nyolc, ki mit szeret. Csak azt nem tudom elhinni, hogy felnőtt emberek mesevilágot húznak rá a valóságra. Nekik az USA maga Mordor, Izrael Vasudvard, az USAF meg mondjuk az Uruk'hai elitje, az F-22 meg az Egy Gyűrű - míg putyin a gandalf, aki véd a sötétség ellen, és csak jóságos tetteket hajtanak végre, és Szu-57 zúzza szét a gonszságot...
Szóval poén a ruszki vallás összes hívője, na :D
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Utóbbiért a forma asszem már kapja a forróólmos beöntést - ha így is van nem mondunk ilyet... illik hazudni.
Am mikor a ruszkik kitakarodtak Európából, mindenki ünnepelt, szerencsére nincs annyi külföldi bázisuk, hogy ennyi példát lehessen találni XD - ahol ott vannak, ott amúgy sem egészséges tüntetni ellenük. General az USA bázisoknak örülnek. Ők dollárral locsolják a sivatagot, hogy repterek nőjenek (egy pilóta haverom mondása :D)
Nekem mondjuk nyolc, ki mit szeret. Csak azt nem tudom elhinni, hogy felnőtt emberek mesevilágot húznak rá a valóságra. Nekik az USA maga Mordor, Izrael Vasudvard, az USAF meg mondjuk az Uruk'hai elitje, az F-22 meg az Egy Gyűrű - míg putyin a gandalf, aki véd a sötétség ellen, és csak jóságos tetteket hajtanak végre, és Szu-57 zúzza szét a gonszságot...
Szóval poén a ruszki vallás összes hívője, na :D

Jól mutatja a kommented a problémát. Ugyanis akiket te, uli, panoz meg néhány másik annyira lenéz, vagy különböző szavakkal, nevekkel illetik őket, legyen ez ruszki vallás az esetedben, nos ezen emberek 90%-a rohadtul nem szereti és nem is utálja jobban Oroszországot, az USA-t illetve ezek érdekérvényesítő képességét. A kommented alapján rá lehet mutatni, hogy velük ellentétben, pontosan a te fogyatékosságod (ez nem célzás, tényleg ez a megfelelő szó), hogy nem tudsz/akarsz objektíven gondolkozni, és annyira utálod az egyik oldalt, hogy ha esetleg a transz-atlanti erőközpontot bármilyen negatív kritika éri, vagy valaki felhívja a figyelmet az örökös kettősmércére amit alkalmaznak akkor a fórumon köpködöd a másik oldalt, becsmérlitek, leszóljátok.

Valójában, rendkívül kevés különbség van a mai amerikai és az orosz "oldal" között. Ami sok embernél kiveri a biztosítékot az a kettősmérce amit a nyugat alkalmaz a legkülönbözőbb helyzetekben, hol a külpolitikában, hol az adott országok belpolitikájában. Egyszerre próbálják elhitetni az emberekkel, hogy tényleg a nép uralkodik, miközben az igazán fontos döntésekhez a népnek semmi köze sincs, népakarat, közvélemény ellenére is ugyanúgy meghozzák döntéseket. Az oroszoknál legfeljebb nincs meg, vagy nem akkroa mértékben ez az illúzió.

A másik különbség amit fel lehet hozni, az az erőltetett szélsőliberalizmus ami amerikában illetve európában jelen van, míg az oroszok inkább egy konzervatívabb értékrendet képviselnek a saját belpolitikájukban. Ez a nyugati társadalmak számára érthetően vonzó, a homo felvonulás, safe space, genderelmélet helyett. Most direkt szélsőséges három példát hoztam fel mert ezekkel érzékeltethető legjobban a helyzet.

A világpolitkában pedig megy az örökös játék, mindenki felül akar kerekedni a másikon. Az átlag ember aki hisz abban az álomban, hogy eljön az idő amikor nem lesznek háborúk a földön érthetően minden helyzetben a gyengébbel szimpatizál az agresszor helyett. Mivel jelenleg amerika az aki a veszélyezteti a nukleáris erőegyensúlyt a rakétavédelmi pajzs orosz határhoz való kitolásával, illetve egyre több technikát és harceszközt telepít oda, valamint a folyamatos (szintén kettősmércét alkalmazó) orosz ellenes már-már háborús retorika alkalmazása mellett, teljesen érthető az emberek többségében kialakul egyfajta szimpáta Oroszország felé. Persze fordított helyzetben az oroszok is ugyanezt csinálnák, ha ők lennének "felül".

Ez a szimpátia nem jelenti azt, hogy itt mindenki elájul az oroszoktól. Viszont rólad ez elmondható amerikai irányba. A fentieket kéne belátnotok, illetve azt, hogy magyarként a fenti dolgokon elmélkedni kell, de csak egy ország van akinek a sorsa ténylegesen számít az pedig a sajátunk, Magyarország.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 476
2 834
113
Valójában, rendkívül kevés különbség van a mai amerikai és az orosz "oldal.

Ilyenkor egyetlen kérdés, soah nem kapok rá választ: Hol akarod leélni az életed? az USAban vagy az Orosz csodaországban?
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Valójában, rendkívül kevés különbség van a mai amerikai és az orosz "oldal.

Ilyenkor egyetlen kérdés, soah nem kapok rá választ: Hol akarod leélni az életed? az USAban vagy az Orosz csodaországban?

Magyarországon...

De ha egy külső erő kényszerítene, hogy vagy csak USA vagy Oroszo. akkor Oroszországot választanám, még úgy is, hogy angolul már tudok oroszul pedig nem.
A választás illúziója nem érdekel, politikai rendszertől függetlenül az ember igazi szabadsága az ha biztonságban le tudja élni az eletét, családot alapítva gyerekeit felnevelve. Ez mind a két országban adott. Gazdasági szempontból amerika csak akkor lenne jobb választás ha rendelkeznék bizonyos összeggel a startnál aminek segítségével könnyebb lesz a későbbi életem. A nélkül legroszabb esetben is pariban van a két ország. Kezdőtőke nélkül, esélyem sem lenne úgy akkora vagyont felhalmozni az USA-ban amekkorából lehet venni/építeni egy saját házat és egyetemre küldeni a gyerekeket, náluk már 20 éves kor körül hitelbe veri magát mindenki amit fizetnek amíg élnek/amíg tudják. Oo.-t ilyen szempontból nem ismerem, de legrosszabb esetben is egálban van amerikával az előzőek miatt.