[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 642
113
Azt hiszel amit akarsz de ebből nem lesz semmi, trump vergődik majd egy kicsit és kész, az élet megy tovább.
Ha tényleg komoly csalások voltak akkor azt úgy is bizonyítani tudják majd de én kétlem hogy jelentős mennyiségű szavazatot tudnak majd érvényteleníteni.
Trump már a hónapok óta a levélszavazás ellen volt, arra kérte a szavazóit hogy ne is használják a szavazásnak ezt a módját hanem menjenek el szavazni. Még ha jól emlékszem megpróbálta megszüntetni az USA postáját valamire hivatkozva de ez már nem rémlik.
Egy szónak is száz a vége trump bukta a szavazást.
2018ban is sikerült. Most viszont USA egész a történet.

"Akkora botrány lett a "Sharpiegate-ből", hogy Katie Hobbs, az állami választási hivatal demokrata vezetője"

DEMOKRATA
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
2018ban is sikerült. Most viszont USA egész a történet.

"Akkora botrány lett a "Sharpiegate-ből", hogy Katie Hobbs, az állami választási hivatal demokrata vezetője"

DEMOKRATA

Ez az idézet mintha félbe lett volna hagyva, akkora botrány hogy katie hobbs a demokrata vezetője? Ez mit is takar pontosan?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 642
113
Ez az idézet mintha félbe lett volna hagyva, akkora botrány hogy katie hobbs a demokrata vezetője? Ez mit is takar pontosan?
VÁLASZTÁSI HIVATAL DEMOKRATA VEZETŐJE ez a lényeg. Arizona. Szerintem, ha fogadást kötnék, hogy tuti demokrata a vezető Michiganben és Wisconsinban is ... nyerném ...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ja szóval már ilyen magas szinten is benne vannak, hmm.
Azért te csak átláttál a szitán el kell ismerni. Ha neked megy akkor biztos tudják majd bizonyítani azok a jól fizetett jogászok is akiknek ez lesz a dolga.
Semmi ok az aggodalomra.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 642
113
Több ezer halott szavazó, átírt szavazólapok, elbújt szavazatszámlálók: így csalhattak az amerikai elnökválasztáson
"A második csalási módszer a „szavazatszüret". Floridában – mely az egyik állam, ahol több a regisztrált szavazó, mint a legális lakó – 2016-ban engedélyezték a szavazólap-igénylést, azaz azt, hogy harmadik fél gyűjthesse össze a szavazólapokat. Ez úgy működik, hogy egy aktivistaszervezet bemegy egy intézménybe – például öregotthonba –, összegyűjti a szavazatokat, mondván, eljuttatja a szavazatszámláló bizottsághoz őket, majd utána kidobja vagy megváltoztatja őket."
https://www.origo.hu/nagyvilag/20201105-egyesult-allamok-valasztas-helyzetkep.html
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
A szavazat számlálást külföldi megfigyelők jelenlétében teszik, nem valószínű hogy egy rendszerszintű csalást el tudnának sumákolni.
Szóval akkor azt akarod itten mondani, hogy szarfalva külsőn, meg még 3879 másik hasonló helyen az usában mindenhol ott ül egy (kettő, három? mennyi?) külföldi megfigyelő (pl egy Holland, azok vágják a jogállamiságot), és oly módon vannak képben a mikről és hogyanokról és miértekről, hogy ez csak hosszú évek szorgalmas tanulásával érhető el mezei halandónak, pl nekem.

aztán
Egyszerűen a demokrata szavazók nem mutattattak akkora hajlandóságot személyesen szavazni mint a republikánusok.
Akkor van a demokrata szavazó aki 21 és 99 év közötti fehér amerikai férfi vagy nő, és még van hozzá olyan is aki nem fehér hanem fekete és az is lehet férfi és nő, és van ilyen latinban is, és kínaiban is és mexikóiban is vagy épp tetszőlegesen felsorolva az amerikai nációkat. Ó párdon kihagytam az ábécé ide vonatkozó genderjeit. szóval még ők is.
Na akkor vannak ezek a demokrata szavazók.
És vannak a Konzervatívok akik szintén férfiak és nők és fiatalok és idősek, és feketék és fehérek és latinok és stb. Plusz néhány aki nem tudja fiú e vagy lány.
Jön a szavazás.
És onnan ismerszik meg a jó, az igazi, a hamisítatlan, és pláne becsületes és nyíltszívű őszinte demokrata szavazó, hogy ő amikor kilép a lakása ajtaján szavazni, akkor ő a posta felé veszi az irányt, nem ám sorba áll és húz egy ikszet!
Áhhá!
No akkor már ezt is tudjuk.

De azt nem, hogy tudtad röhögés nélkül leírni ezt a sok sületlenséget.
;)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 642
113
Ja szóval már ilyen magas szinten is benne vannak, hmm.
Azért te csak átláttál a szitán el kell ismerni. Ha neked megy akkor biztos tudják majd bizonyítani azok a jól fizetett jogászok is akiknek ez lesz a dolga.
Semmi ok az aggodalomra.
Most akkor szedjem elő a magyar eseteket, amik Brüsszelig jutottak, és a mai kapcsán is ezek a "feltételezések" kerültek elő sokadjára, és lett leírva mi számít "jogállamiságnak"? Vagy ha itt igen, akkor az USAban mindenki szent? Főleg a demokraták? A Média, a közösségi siteok, akik tiltják Trump üzeneteit és a pozitív Trumpista híreket? :D
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Szóval akkor azt akarod itten mondani, hogy szarfalva külsőn, meg még 3879 másik hasonló helyen az usában mindenhol ott ül egy (kettő, három? mennyi?) külföldi megfigyelő (pl egy Holland, azok vágják a jogállamiságot), és oly módon vannak képben a mikről és hogyanokról és miértekről, hogy ez csak hosszú évek szorgalmas tanulásával érhető el mezei halandónak, pl nekem.

aztán

Akkor van a demokrata szavazó aki 21 és 99 év közötti fehér amerikai férfi vagy nő, és még van hozzá olyan is aki nem fehér hanem fekete és az is lehet férfi és nő, és van ilyen latinban is, és kínaiban is és mexikóiban is vagy épp tetszőlegesen felsorolva az amerikai nációkat. Ó párdon kihagytam az ábécé ide vonatkozó genderjeit. szóval még ők is.
Na akkor vannak ezek a demokrata szavazók.
És vannak a Konzervatívok akik szintén férfiak és nők és fiatalok és idősek, és feketék és fehérek és latinok és stb. Plusz néhány aki nem tudja fiú e vagy lány.
Jön a szavazás.
És onnan ismerszik meg a jó, az igazi, a hamisítatlan, és pláne becsületes és nyíltszívű őszinte demokrata szavazó, hogy ő amikor kilép a lakása ajtaján szavazni, akkor ő a posta felé veszi az irányt, nem ám sorba áll és húz egy ikszet!
Áhhá!
No akkor már ezt is tudjuk.

De azt nem, hogy tudtad röhögés nélkül leírni ezt a sok sületlenséget.
;)

Hát mert így van, nézd meg a számokat, több a demokrata szavazat a levélszavazatok közt? Igen több, lehet kacagni, ez van.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 642
113
Szóval akkor azt akarod itten mondani, hogy szarfalva külsőn, meg még 3879 másik hasonló helyen az usában mindenhol ott ül egy (kettő, három? mennyi?) külföldi megfigyelő (pl egy Holland, azok vágják a jogállamiságot), és oly módon vannak képben a mikről és hogyanokról és miértekről, hogy ez csak hosszú évek szorgalmas tanulásával érhető el mezei halandónak, pl nekem.

aztán

Akkor van a demokrata szavazó aki 21 és 99 év közötti fehér amerikai férfi vagy nő, és még van hozzá olyan is aki nem fehér hanem fekete és az is lehet férfi és nő, és van ilyen latinban is, és kínaiban is és mexikóiban is vagy épp tetszőlegesen felsorolva az amerikai nációkat. Ó párdon kihagytam az ábécé ide vonatkozó genderjeit. szóval még ők is.
Na akkor vannak ezek a demokrata szavazók.
És vannak a Konzervatívok akik szintén férfiak és nők és fiatalok és idősek, és feketék és fehérek és latinok és stb. Plusz néhány aki nem tudja fiú e vagy lány.
Jön a szavazás.
És onnan ismerszik meg a jó, az igazi, a hamisítatlan, és pláne becsületes és nyíltszívű őszinte demokrata szavazó, hogy ő amikor kilép a lakása ajtaján szavazni, akkor ő a posta felé veszi az irányt, nem ám sorba áll és húz egy ikszet!
Áhhá!
No akkor már ezt is tudjuk.

De azt nem, hogy tudtad röhögés nélkül leírni ezt a sok sületlenséget.
;)
Majd elmegy szavazni is személyesen, mert MEGTEHETI, hisz mindenkinek kiküldték az íveket! :D Ja, és mindezt úgy, hogy a repeknek eszébe se jut, hogy levélszavazzanak, hisz minden szavazat demokrata ami levélben érkezik. Mindezt csak úgy "tudják" és nem értik Trump miért örjöng? Ja, hogy a közvéleménykutatók mellélőttek, de Trump ha mond valamit az baromság, ellenben minden levélszavazat ami fordít csakis demokrata lehet. Nyilván. Mindezt úgy, hogy 0 érkezett Trumpra, és 150k Bidenre varázsszóra úgy, hogy még Erdélyből is jött anno két éve olyan szavazat, amit a DKra adtak le ... :D

Csaltak, benne volt mindenki és ez a kaki ki fog borulni, melynek következményeként meg fogják változtatni a tvt.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Most akkor szedjem elő a magyar eseteket, amik Brüsszelig jutottak, és a mai kapcsán is ezek a "feltételezések" kerültek elő sokadjára, és lett leírva mi számít "jogállamiságnak"? Vagy ha itt igen, akkor az USAban mindenki szent? Főleg a demokraták? A Média, a közösségi siteok, akik tiltják Trump üzeneteit és a pozitív Trumpista híreket? :D

Azt akarod mondani hogy az USA-ban ha bizonyított csalás történik akkor nem fognak semmit tenni? Úgy hogy az alkotmánybíráknak a java republikánus? Én nem hiszem de lehet ettől igazad.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Hát mert így van, nézd meg a számokat, több a demokrata szavazat a levélszavazatok közt? Igen több, lehet kacagni, ez van.
Én csak nem akartam bő lére ereszteni, de képben vagyok.
Tudod elhiszem, hogy egyeseknek derogál a sorban állás (vagy a brant se tudja miért inkább a postára megy) és levélben szavaz.
Csak éppen az nem igaz, 90-10 arányban. És most qrva nagyvonalú voltam a 10 százalékkal.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ezt hogy veszed ilyen biztosra amikor még meg sem számolták őket?
Szerintem nem tudod miről van szó.
A lényeg, most nem tudom már melyik államban, de volt egy érdekes dolog, amikor frissült a feldolgozottség.
Körülbelül 150 ezer szavazatot kapott biden és senki más 1 db-ot se és ezzel fordított.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azt akarod mondani hogy az USA-ban ha bizonyított csalás történik akkor nem fognak semmit tenni? Úgy hogy az alkotmánybíráknak a java republikánus? Én nem hiszem de lehet ettől igazad.
Nem fognak. Az államnak mennie kell tovább és inkább benyelik, főleg, hogy ugyanazok a körök vannak mindkét párt mögött és most más irányt akarnak.
"kicsi az időablak bele kell férni" . Trump nem akar beleférni így mennie kell. A nép nem számít, nem értük van az ország.
Trump 4 éve elbukta ezt a választást, mert szembe ment a nagyokkal. :(