[BIZTPOL] Kaukázus (Azerbajdzsán, Grúzia, Örményország, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 998
10 772
113
Én a 19.századról beszéltem, erre te beszóltál, és elkezdtél deportálásról meg népírtásról hablatyolni. Nehogy már a magyarokhoz hasonlítsd az örményeket, nekünk ezer éve folyamatos államiságunk van, az örményeknek meg nincsen. Ezzel a jogalappal amire hivatkozol, mi a Csendes-Óceánig visszakövetelhetnénk a sztyeppesávot. Az meg a másik dolog, hogy az oláhok 1760-ra kerültek többségbe Erdélyben, és 1920 körül éppen hogy a felét tették ki Erdély népességének. Nekünk is hasonlóan kellett volna elintéznünk a román kérdést, mint ahogy a törökök lerendezték az örmény kérdést.

A népirtásokat meg az etnikai tisztogatásokat éppen hogy az azeri tatárok ellen követték el a 19.században.

Sok hasonlóságot mutat a magyar és örmény történelem, sokkal több hasonlóság van a kettő közt, mint különbség és az is egyértelműen látszik, hogy még nálunk is van mostohább sorsú nép, ha nyomon követjük az örményt.

A 19. századi állapotok az azt megelőző századok eseményeinek következtében alakult ki, az 1000 éven át tartó, muszlimok általi örmény elnyomáson, ellehetetlenítésen és térhódításon.

Igazándiból amit ott a kaukázusban látunk, amit művelnek az örményekkel már sok-sok éve, az tökéletesen reprezántálja, hogy mi vár nyugat-európára, meg minden olyan európai államra, ahol nagyobb számú muszlim tömeg megvetette a lábát.

"Nekünk is hasonlóan kellett volna elintéznünk a román kérdést, mint ahogy a törökök lerendezték az örmény kérdést."

Nekünk is le kellett volna mészárolni több százezer civilt, még ha az román is ? :eek::D:D:D

Hú bazdmeg gyerekek, először Szittya a gyilkos azerit mosdatja, hogy az teljesen rendbe, ha valakit lefejezünk álmában, még ha 5 ezer kilóméterre is vagyunk a konfliktus zónától egy harmadik országban egy kollégiumban.. most te meg azon bánkódsz, hogy miért nem tettük azt a románokkal, amit a törökök az örményekkel...

Egyre jobban szégyellem, hogy magyar vagyok, ha arra gondolok, hogy ilyen honfitársaim is vannak, mint ti....bár szerencsére nem a ti félék vannak többségben, ez reményt ad azért.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and jimkirk
W

Wilson

Guest
.
.
Nem sok mindent. A sziriai török akciózás nemrég, és most ez is bebizonyitja, hogy a török légierő problémájára az oroszoknak nincs működő katonai válaszuk. Saját drónjaik nincsenek válaszcsapásra, a török drónokat igazán lelőni nem tudják semmivel, azok azt csinálnak, amit akarnak, és a földi célokat nagy hatékonysággal és pontossággal megeszik.
.
Valószinűleg az F-16-ok jelentette problémára sincs működő megoldásuk, hanem inkább igyekeznek elkerülni a konfliktust velük. A Pancir már leszerepelt, nem tudom, az eddig háttérben maradó Sz-400 (pláne hogy el is adták nagy bölcsen a törököknek kipróbálásra) vagy a Szu-35/R-77-1 élesben mire menne F16 ellen, de félek, nem sokra.

Azért ez elég erős csúsztatás.
Az orosz légvédelmet ne a szíriai és a mostani örmény azeri konfliktus alapján ítéld meg.

.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Szerintem meg az oroszok nem is akarnak kozbrebeavatkozni. Szerintem ez mar egy eldontott dolog putyin es erdogan kozott... Az orosznak igazabol jo egy eros torokorszag plane akkor ha ennek erosodesnek hatasara kilep/kirakjak a natobol...

Oroszorszaghoz erosen kozelitett a nato. Erre oroszorszag nem uj helyen hozott letre utkozozonat vagy uj csatlosallamokba babkormanyokat. Hanem kivesz eggyet a lancbol. A torok ambicioiknak hala tokeletesek voltak erre a szerepre az erdekek osszeertek... /es ez egy igen komoly lamcszem./
Miért lenne jó az oroszoknak egy erős Törökország? A kaukázusi irányból az fenyegetést fog jelenteni nekik.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 998
10 772
113
Légyszíves mond már meg köze van az azerieknek a törökök örményellenes tevékenységéhez? Szumgaitban 32-en haltak meg, Khojalyban meg több mint 600-an. Ez hússzoros szorzó, még az izraeliták is csak 10-szeressel "dolgoznak"

A háború azon szakaszában gyakorlatilag szabadcsapatok háborúztak egymás ellen.

Az a nagy helyzet te elfogult vagy az örmények irányában. Én meg próbálok pártatlan maradni. Pedig az azeriek turáni testvéreink. ;)

Nyugodj meg, ha nem örmény genocídium lett volna, hanem azeri, és Ramil safarov helyett Gurgen Margaryannak hívják a baltást, akkor az azeriek irányába lennék ilyen elfogult... függetlenül attól, hogy micsodák az örmények és micsodák az azeriek. Ez esetben inkább szégyen az állítólagos rokoni szál, bár úgytűnik te jó azeri és jó muszlim lennél, ha képes lennél civil embereket úgy "lerendezni", ahogy feljebb felvázoltad.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
https://armenpress.am/eng/news/1029486.html
Azerbaijan, with active encouragement, political and military support of Turkey, is expanding geography of hostilities to territory of Armenia, PM Pashinyan said on Twitter. ''Armenia and Artsakh will give adequate military-political response to Azerbaijan’s attempts to undermine regional security and peace'', he wrote.
..
Majd még a végén valami aszimmetrikus választ adnak, aztán lángba borul a térség...
Nagyon labilis a helyzet! Kezdhetik sarokba szorítva érezni magukat, ha a törökök is megmozdulnak az azeriek mellett nyíltan!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Vagy egy eros szovetsegest amivel a nato 2 legerosebb haderejet veszi el... Tehat nem egy torokorszagot nyer ezzel az orosz hanem 2 ot -1 et a natobol es +1 szovetseget

Szerintem a törökök soha nem fognak az oroszokért csatába menni! És fordítva sem!
Egy feldarabolt Törökországot egyáltalán nem bánna a Medve, szerintem...
(és az EU sem, Izrael sem, kurdok örülnének, Egyesült Államoknak meg mindegy, ha a terület NATO-n belül marad)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 212
119 858
113
Szerintem a törökök soha nem fognak az oroszokért csatába menni! És fordítva sem!
Egy feldarabolt Törökországot egyáltalán nem bánna a Medve, szerintem...
(és az EU sem, Izrael sem, kurdok örülnének, Egyesült Államoknak meg mindegy, ha a terület NATO-n belül marad)
Nem is kell csatába menniük, elég poltiikai szövetségesnek lenniük, blokkolni az amerikai nyomulást a közel kereten, venni az orosz gázt, orosz fegyvereket.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
.
.
Nem sok mindent. A sziriai török akciózás nemrég, és most ez is bebizonyitja, hogy a török légierő problémájára az oroszoknak nincs működő katonai válaszuk. Saját drónjaik nincsenek válaszcsapásra, a török drónokat igazán lelőni nem tudják semmivel, azok azt csinálnak, amit akarnak, és a földi célokat nagy hatékonysággal és pontossággal megeszik.
.
Valószinűleg az F-16-ok jelentette problémára sincs működő megoldásuk, hanem inkább igyekeznek elkerülni a konfliktust velük. A Pancir már leszerepelt, nem tudom, az eddig háttérben maradó Sz-400 (pláne hogy el is adták nagy bölcsen a törököknek kipróbálásra) vagy a Szu-35/R-77-1 élesben mire menne F16 ellen, de félek, nem sokra.

Pillanatok akarom mondani betűk alatt tudsz Roni lenni !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Szerintem a törökök soha nem fognak az oroszokért csatába menni! És fordítva sem!
Egy feldarabolt Törökországot egyáltalán nem bánna a Medve, szerintem...
(és az EU sem, Izrael sem, kurdok örülnének, Egyesült Államoknak meg mindegy, ha a terület NATO-n belül marad)


Csak szépen sorba !
1. Török már vállalhatatlan kifog kerülni a NATO-ból , idő kérdése .
2. Utána mehet a darabolás !
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk and milagro

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 172
8 005
113
Az a nagy helyzet te elfogult vagy az örmények irányában. Én meg próbálok pártatlan maradni. Pedig az azeriek turáni testvéreink. ;)
1. Te kissé elfogult vagy (legalábbis annak látszol erőst) az azeriek irányában.
2. Ez a turáni testvériség meg jól hangzik, de genetikailag biztos csak a magyarság egy töredékére igaz.
Az a baj, hogy mindkettőnek igaza van valahol, és mégsincs.
Annyi látszik, hogy Joszif Visszarionovics a halála után még közel hetven évvel is gyilkol.