Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Off
"elkésett parancs"
Hát én az ilyenekben nem hiszek.
Elképesztő ezeket a sztorikat így visszaolvasni. Micsoda káosz volt a Szovjetunió felbomlásakor. Totális szabadrablás.
Forrás?Baku felvételt mutatott be az örmény légvédelmi rendszer elleni támadásról
Az azeri média arról számol be, hogy Stepanakert (Khankendi) közelében egy drón megsemmisített egy örmény S-300 légvédelmi rendszert. Ezt követően a netezők azon kezdtek vitatkozni, hogy a fent említett légvédelmi rendszer megsemmisült-e vagy sem.
Meg kell jegyezni, hogy ez nem az első alkalom, hogy a bakui újságírók ezt kijelentik. Néhány nappal korábban arról beszéltek , hogy egy S-300-as megsemmisült a hegyi-karabahi határon fekvő Goris (Örményország) város közelében egy öngyilkos drón támadás következtében. Akkor azonban semmiféle bizonyítékot nem mutattak be, csak kategorikusan kijelentették,hogy "Hegyi-Karabah égboltját teljesen megtisztították az azerbajdzsáni Légierő számára".
Ezúttal a nyilvánosság számára számos, jóval korábban készített műholdas képet mutattak be az örmény S-300 helyéről, valamint egy nagyon rövid, 11 másodperces, rendkívül gyenge minőségű videót.
A felvételek egy nehezen megkülönböztethető célpontot mutatnak , amelynek egy részét elrejti a drón kurzora. Az azeri média szerint ez az elpusztított S-300 hordozórakéta. Külső jellemzőit tekintve a videón szereplő, eltalált terület valóban egybeesik az örmény légvédelmi bázis képeivel, ahol a bemutatott műholdas képeken az S-300 hordozó található. Emellett számos törmelék látható a "megsemmisült tárgy" körül, ami valóban azt jelzi, hogy UV támadás történt.
Néhány kommentátor azonban kétségbe vonja, hogy ezek a bizonyítékok alátámasztják-e az S-300 megsemmisítését. Aggódnak a képminőség és a videó hossza miatt. Véleményük szerint az S-300 nyugodtan tartózkodhat a közeli, abszolút épnek tűnő bunkerben, a videó pedig az említett légvédelmi rendszert kivéve mást tartalmaz.
Észrevették, hogy általában az azerbajdzsáni védelmi minisztérium szó szerint azonnal hírt ad az örmény légvédelmi rendszerek elpusztításáról Hegyi-Karabahban. Ugyanakkor a védelmi minisztérium eddig még nem számolt be az S-300-l, bár minden ősi Osa légvédelmi rendszer megsemmisítéséről beszámolt, teljes értékű videókat bemutatva normál minőségben.
Az azeriek szerint 40km hatótávú GRAD-ot használnak az örmények.
Ez pár perccel ezelőtt jelent meg egy orosz katonai oldalon.
Szemtanúk: Oroszország katonai alakulatokat,és Tu-22M3-t telepít a kaukázusi határhoz.
Ma, 10:16
A közösségi hálózatokon szaporodnak a bejegyzések arról, hogy az orosz katonai egységek a kaukázusi orosz határok felé tartanak. A képek a rádiófrekvenciás fegyveres erők Volgograd és Dagestan felszerelésének a mozgását mutatják - a katonai járművek dél felé tartanak.
A szemtanúk véleménye megoszlik- sokan hamisítványnak tartják ezeket a képeket, és nem biztosak az orosz védelmi minisztérium szándékainak komolyságában. Mások nagyon komolyan veszik a felszerelések mozgását a kaukázusi régió harci helyzetének esetleges súlyosbodására számítva.
Ezenkívül szeptember 29-én az orosz légierő két (más források szerint - négy) Tu-22MZ bombázója (02773 és 02779 hívójel), valamint egy Il-76 86825 szállító repülőgépe repült át Sajkovkából az angleli légibázisra, közelebb a kaukázusi régióhoz.
Eközben szeptember 29-én éjszaka folytatódtak az összecsapások Hegyi-Karabahban - a felek nehézfegyvereket vetettek be.
Hiába na nincs új a nap alatt van az a helyzet,hogy meg kell csókolni azt bizonyos "gyűrűt"
Pašinjan beismerte a hibákat, és "új kapcsolatokat" támogatott Oroszországgal
Szeptember 30-n, szerdán az újságírókkal tartott találkozón Nikol Pashinyan örmény miniszterelnök bejelentette Jereván azon szándékát, hogy minőségileg új kapcsolatokat építsen ki Moszkvával. Megjegyezte, hogy Örményország célja "új szintű" kapcsolatok kiépítése az Orosz Föderációval.
Előző nap Pašinjan telefonbeszélgetéseket folytatott Vlagyimir Putyinnal, amelyek során a felek megvitatták a hegyi-karabahi fegyveres konfliktus körül kialakult helyzetet. Az örmény miniszterelnök megjegyezte, hogy beszélgetés során nem esett szó Oroszország beavatkozásáról az örmény-azerbajdzsáni konfrontációba. A 102. orosz katonai bázis erőinek felhasználásáról szintén nem esett szó, Pashinyan azonban hangsúlyozta e létesítmény fontos szerepét a köztársaság biztonságának biztosításában.
Pashinyan beszéde az Orosz Föderációval folytatott "új kapcsolatokért" egybeesett Örményország és Azerbajdzsán közötti konfrontáció súlyosbodásával a közös határ közelében, valamint Hegyi-Karabahban. Nikol Pashinyan, aki 2018-n került hatalomra,többek között azzal,hogy szorgalmazta a Kremlhez fűződő szoros kapcsolatok felülvizsgálatát, valamint szoros kapcsolatok kialakítását a nyugati országokkal. Most azonban kritikus helyzetben úgy döntött, hogy ismét Moszkva szoros karjait választja. Nyilvánvalóan a miniszterelnök beismerte hibáit - a helyzet kényszerítette.
A helyzet fájdalmasan hasonlít a szomszédos fehéroroszországi eseményekre. Hosszú évek óta az ország elnöke, Alekszandr Lukasenko megpróbálta megvalósítani a „több vektort átfogó politikát”,egyszerre két székre ülve. Ennek eredményeként az országon belüli tömeges tüntetések következtében Minszk 180 fokos fordulatot tett, és ismét az Unió államának megvalósításáról és az oroszországi szorosabb integráció szükségességéről beszélt.
Ezenkívül szeptember 29-én az orosz légierő két (más források szerint - négy) Tu-22MZ bombázója (02773 és 02779 hívójel), valamint egy Il-76 86825 szállító repülőgépe repült át Sajkovkából az angleli légibázisra, közelebb a kaukázusi régióhoz.