Szerintem ez nagyon-nagyon kétélű fegyver. Rövid távon károkat okoz a Huawein keresztül Kínának, hosszú távon viszont lehet, hogy a Google és tsai lábonlövik saját magukat. Most az a helyzet, hogy a Google és tsai az elterjedtségük, üzletpolitikájuk miatt diktálhatnak. De ha tényleg kifejlesztenek a kárvallottak egy új, nyílt forráskódú, jól működő op-rendszert, versenyképes keresővel és appokkal, akkor egy idő után meredeken fog zuhanni a Google és tsai részesedése a világpiacon. Ez jó, mert segíti a fejlődést, de az USA-beli cégeknek igen rossz lesz. Ugyanis azt MÁR TAPASZTALJÁK a júzerek, hogy milyen ha ezek DIKTÁLNAK. Ösztönösen az újat fogják választani. Most az Apple-t nem számolva, a Windows és az Android, benne a Google alkalmazások a piac nagyjából 90 százalékát fedik le. A maradék 10 százalék az egyéb op-rendszerek, alternatív appok használóinak száma. Ha ez hirtelen, egy idő után 90-10-ről 60-40-re vagy 50-50-re változik, akkor összeomlik az USA IT ipara...
Ezt sem ők, sem más nem szeretné. Úgyhogy, csak csínyján a blokáddal.
Nem tudom, hogy mi okozta a komplett IT ipar befeszülését hirtelen, de szerintem valamilyen olyan infót oszthatott meg a kormányzat az amerikai IT ipar szereplőivel, ami nyilvánvalóan átlökte őket a "vonalon".
Ha viszont végignézzük azt, ami jelenleg a kínai társadalomban végbemegy, elképzelhető, hogy az iparági szereplők belátták, hogy így is úgy is kiszorultak volna a piacról egészen záros határidőn belül.
Ha most, az utolsó pillanatban nyomnak egy megrendítő erejű balost a kínaiaknak akkor esetleg van minimális esélye a trend megfordulásának.
Az a helyzet, hogy eddig mindenki csak maga próbálta sütögetni a pecsenyét a kínai "tábortűznél", azonban mindenki egyre nyilvánvalóbban megkapta a jeleket, hogy a lopott technológiákkal akkorát ugrott a kínai szektor, hogy a további fejlesztési versenyben le is hagyhatják az amerikai "mestereiket."
Sajnos az nemzetközi IT ipar szereplői ezekkel a trendekkel mind tisztában voltak, de a kínai állam ellen cégenként egyénileg semmit nem tudtak tenni.
Most viszont, amikor Trump bácsi beleállt a kereskedelmi háborúba, és a többi gyártóval, fejlesztővel is összefoghatnak, van esélyük letörni a kínai konkurenciát.
Az a helyzet, hogy így legalább talán kis esélyük marad még az érintett cégeknek a kínai piacon maradni, ellenkező esetben egy további állami korlátozó környezetben már semmi nem maradna.
A kiváltó technológiák pedig már a kínaiaknál is ott vannak a kanyarba. Ha a kínaiak úgy döntenek, hogy kibekkelik azt az időszakot amíg nem áll rendelkezésre a kiváltó technológia, akkor 2-3-4 évig megtorpan a kínai piac (már ha az amerikaiak az összes kínai gyártót sújtják, nem csak a Huawei-t), utána viszont saját erőből mindent meg tudnak oldani. Ez persze rizikós minden fél számára, de az ellenkező eset, amikor lépésenként, de sokkal biztosabban szorulnak ki a kínai piacról a nyugatiak. A szemünk előtt kiépülő totál belföldi kínai kontrol gyakorlatilag 2-5 éven belül biztossá teszi a kínai piac teljes bezáródását. A kínai kormányzat nem fogja engedni olyan hardverek forgalmazását, amivel a kiépülő állam(t)i megfigyelő/ellenőrző/értékelő rendszerét ki kerülhetik.
Na az lesz, lenne az igazi sakk-matt!