• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 427
7 022
113
Szerintem sem lehet kizárni hogy van már atomfegyverük.

Nagyon megbátorodtak.
vagy csak találtak egy könyvelőt
aki kiszámolta hogy ha az a múlt heti hullám - párszáz pártízezer dolláros occsó technika körítve néhány tucat értékesebbel - irán költségvetésében kerekítési hiba nagyságrendét képezi akkor is ha azt minden héten megismétlik, az ez elleni védekezés meg hullámonként másfél milliárd dolár az izraeli és izraelt támogató külsős oldalon ami a teljes izraeli költségvetés (nem csak a katonai) nagyságrendje, akkor a kérdés csak az hogy a rakéta fogy el előbb vagy a pénz a rakétára
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
vagy csak találtak egy könyvelőt
aki kiszámolta hogy ha az a múlt heti hullám - párszáz pártízezer dolláros occsó technika körítve néhány tucat értékesebbel - irán költségvetésében kerekítési hiba nagyságrendét képezi akkor is ha azt minden héten megismétlik, az ez elleni védekezés meg hullámonként másfél milliárd dolár az izraeli és izraelt támogató külsős oldalon ami a teljes izraeli költségvetés (nem csak a katonai) nagyságrendje, akkor a kérdés csak az hogy a rakéta fogy el előbb vagy a pénz a rakétára
Az a helyzet, hogy ezt eddig is tudták, és használták is Libanonból a Hezbollah, délről meg a Hamasz mögé bújva.

Nem, ez valami teljesen más sztori, mert itt konkrétan nyíltan megrakétázták saját földről, előre beharangozva Izraelt. Ami nem, kurvára nem tudta 99%-ban védeni még így sem, hogy megmondták kb. még azt is hogy mikor, meg hogy mi fog következni.

Tették ezt a nyilvánvaló atomhatalom Izraellel, úgy hogy az azóta is csak öklöt ráz, de nem vágott vissza.

Ez most valami más.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
Nem, perzsa. (Megjegyzem, hogy a bridzs, ami szellemi sportként összehasonlítható vele - és kombinációkat tekintve több nagyságrendet ver a sakkra - meg orosz eredetű. Ezt csak a ruszofilek kedvéért tettem be... :) )
Igen, a kínai eredetű GO meg az anyja hátán erőszakolja meg mindkettőt együtt.

Ezt Mac-nek kényeztetésül :D !
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Nem olyan egyszerü atombombát legyártani.

Én úgy tudom, hogy bombát gyártani, ha nem is túl jó hatásfokút nem olyan nehéz gyártani. A megfelelő hasadóanyag előállítása a grízes. Az se túl nehéz, inkább drága, és méginkább rengeteg idő. Ezért is ezt tmadta annak idején a Stunsxnet.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Nem, perzsa. (Megjegyzem, hogy a bridzs, ami szellemi sportként összehasonlítható vele - és kombinációkat tekintve több nagyságrendet ver a sakkra - meg orosz eredetű. Ezt csak a ruszofilek kedvéért tettem be... :) )
hát passz, nekem valami brahmanidák rémlenek. De majd megkérdem a gyerek sakktanárát.

Hogy ne a wikit idézzem:

A sakkjáték eredete a mondák világába vész. Valószínű, hogy Indiából származik. A legrégibb forrás, amely a sakkjáték eredetét kutatóknak rendelkezésére áll, az arab elDsahiz-nak (868) játékokat tartalmazó könyve és az 1257-ből való arabs kódex, a régi arab sakkozás könyve, amelyet a British Múzeum őriz. A sakkozás az arabok útján jutott el Spanyolországba, majd Olaszországba. De akár lehet perzsa is
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 016
23 407
113
Nem olyan egyszerü atombombát legyártani.
hát legyártani egy hirosimában is alkalmazott légibombát nem egy nagyon nehéz feladat szerintem,főleg úgy hogy azóta eltelt mondjuk cirka majdnem 80 év
megvenni valakitől sokkal egyszerűbb ,mint dúsítani a hasadóanyagot , de ha a két agyonszankcionált országot vetjük össze ,ahol sokkal jobb konstrukciókkal rendelkezik Irán mint és É-Korea , viszont ha az északiaknak sikerült, én nem zárnám ki az irániakat sem ebből a körből,akik azért magasabb technológiai szinten vannak,és eleve több mindenhez is hozzájutnak,mint az é-koreaiak .
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Ezt éppen honnan veszed? Mert az olajcégeknek persze hogy jó, de akkor szerinted olajcégek=USA?
Bidenék ismerten rászóltak az ukránokra, hogy hagyják békén az orosz olajfinomítókat. Nem véletlenül.
Az USA-ban most közel 4 dollár egy gallon benzin. Magas. A 4 dollár arrafelé egy pszichológiai határ. És az újjáválasztását nagyon nem segíti.

A gázon csak nyer az USA, mert termel, de alig használ. Magas áron meg ők is tudják fokozni a termelést, alacsonyan nem. Meg nincs szétadóztatva. Emiatt oda kevésbé gyűrűzik be a hatása. AKkor inkább úgy fogalmazok nekik, kevésbé fáj, mint bárki másnak
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 863
81 407
113
Én úgy tudom, hogy bombát gyártani, ha nem is túl jó hatásfokút nem olyan nehéz gyártani. A megfelelő hasadóanyag előállítása a grízes. Az se túl nehéz, inkább drága, és méginkább rengeteg idő. Ezért is ezt tmadta annak idején a Stunsxnet.
Te a piszkos bombáról beszélsz, azt valóban nem olyan nehéz összehozni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 915
65 895
113
Nem olyan egyszerü atombombát legyártani.
Az biztos! Én tegnap lejáratam fel Szombathelyt mert bexart fel éve a villanypasztorom. Tok egyszerű szerkezet, egy Sokol rádió is bonyolultabb nála. Túl hosszú ideig letestelt a drótkeritesre. 7 helyen voltam, nézték rám mint egy ufora, vegyek újat azt mondják, meg a, ez nem tv de tv-bol se javitunk már csak Samsungot. Mondom neki itt régebben hutoszekrenyt is javítottak. Elfáradtam, feladtam, majd beviszem a cégbe aztán újra kimerem, veszek egy forrasztó és kicseréltem azt a 100 forintos gerjesztot vagy akármit rajt.
És ez a nyugat gyongyszeme, megyei jogú város, Szombathely. Most akkor állj neki gyártás le egy atombombat.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 903
35 714
113
Az biztos! Én tegnap lejáratam fel Szombathelyt mert bexart fel éve a villanypasztorom. Tok egyszerű szerkezet, egy Sokol rádió is bonyolultabb nála. Túl hosszú ideig letestelt a drótkeritesre. 7 helyen voltam, nézték rám mint egy ufora, vegyek újat azt mondják, meg a, ez nem tv de tv-bol se javitunk már csak Samsungot. Mondom neki itt régebben hutoszekrenyt is javítottak. Elfáradtam, feladtam, majd beviszem a cégbe aztán újra kimerem, veszek egy forrasztó és kicseréltem azt a 100 forintos gerjesztot vagy akármit rajt.
És ez a nyugat gyongyszeme, megyei jogú város, Szombathely. Most akkor állj neki gyártás le egy atombombat.
Kölcsönkérnek párat Észak Koreából, úgyis millen jóba vannak.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 069
113
Igen, a kínai eredetű GO meg az anyja hátán erőszakolja meg mindkettőt együtt.

Ezt Mac-nek kényeztetésül :D !
Eztetet nem tudom (a sakkot biztos), de a bridzsben elméletileg 53,644,737,765,488,792,839,237,440,000 leosztás lehetséges.... ;)
A go-ra nem találtam számot, de 19x19 táblán nem akarom kiszámolni (úgy, hogy a szabályokra már nem is emlékszem).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 863
81 407
113
Manuel Valls volt francia miniszterelnök nem zárta ki annak lehetőségét, hogy atomcsapást indítsanak Irán ellen – nyilatkozta ezt az LCI tévécsatornának adott interjújában.
Wals úgy véli, Párizsnak meg kellene tennie egy ilyen lépést, mielőtt Teheránnak lenne saját atomfegyvere, arra az esetre, ha minden diplomáciai eszköz kimerülne

Valls arra is felszólította Párizst, hogy készüljön fel arra a lehetőségre, hogy katonai konfliktusba keveredhet.

Korábban Emmanuel Macron francia elnök a BFMTV csatornán a Teheránra nehezedő nyomás növelésére szólított fel Irán Izrael elleni támadása miatt.

Emlékezzünk vissza, hogy a médiajelentések szerint 185 drónt, 36 cirkáló rakétát és 110 föld-föld rakétát lőttek ki Izraelre, a károk „viszonylag korlátozottak voltak”.

Ezt követően az iráni külügyminisztérium beidézte Nagy-Britannia, Németország és Franciaország nagykövetét egyes tisztviselők felelőtlen álláspontja miatt az Iráni Iszlám Köztársaságnak az izraeli cionista rezsim számos intézkedésére adott reakciójával kapcsolatban.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Te a piszkos bombáról beszélsz, azt valóban nem olyan nehéz összehozni.
Nem. Emlékeim szerint Hpasp elég hosszú cikket írt erről annak idején. Az volt a konklúzió hogy mai technológiával ha van hasadóanyag relatíve könnyü bombát építeni, max nem működik el minden hasadóanyag ezért piszkosabb lesz. De rendes nukeáris bomba lesz, nem csak sugárzó piszkos bomba.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 977
19 299
113
Te a piszkos bombáról beszélsz, azt valóban nem olyan nehéz összehozni.
Hirosimában piszkosbombát dobtak le az amerikaiak?

Egy olyan bombát ma már nem nagy szám legyártani. Olyan soktengelyes CNC gépek vannak a civiliparban is, hogy akár implóziós szerkezetet sem nagy szám építeni, a szükséges időzítések sem annyira nagy számok már, talán egy olcsó mikrokontroller is elég lehet, de egy biztos, a civil rádióelektronikában is olyan megoldások vannak, hogy biztos meg lehet civil technológiával ugrani azt ami akkor csúcstechnológia volt. Egy ágyú rendszerűt pedig még egyszerűbb.

Ami nehezebb, de az nem az első két bomba: a tríciumos fúziós második fokozat. Meg a dial-a-yield.

Ha nem kapnák szét idejekorán az intézményeket, szakembereket, akkor technológiailag valószínűleg Magyarország is képes lenne rá.