[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 178
15 853
113
Egyenlőre a társadalomban mélyen beágyazott Fidesz, nem áll vesztésre. Ez elsősorban annak köszönhető hogy van egy olyan vezetője, akit Orbán Viktornak hívnak. Másodsorban azért, mert jól nyúlt hatalomra kerülése után az új kormány a megoldásra váró témákhoz. Harmadsorban pedig, mert ellenzéke kicsinyes, kis stílű, alapvetően személyes érdekek mentén szerveződő, érdemi munkára lusta, nemzeti érdekeket nem vagy csak szavakban képviselő. Orbán Viktor már beírta magát a Magyar történelembe, a migránskérdés kezelésével, a nyugattal szembeni bátor szembenállásával nemzeti ügyekben, mindenképpen. Eddig kiválóan lavírozik kelet és nyugat határán. Jó a viszony Oroszországgal de megvannak a barátok nyugaton is. Amennyiben a Trump vonal is bejön neki, akkor isten éltesse sokáig, még Miniszterelnökként is. Erre ellenfelei közül senki nem lenne képes. Bármelyik már rég seggnyaló lenne valamelyik oldalon.

A magyar társadalom egy roncstársadalom. Nem is tekinthető igazán társadalomnak, inkább sérült identitású egyének is kiscsoportok össze-vissza halmazának. Ebből a szempontból az nem éppen erény, hogy egy szervezet jól be van ágyazva ebbe a mocsárba.

A migránskérést Orbán jelentős késéssel - a Jobbik már fél évvel korábban fújta a vészriadót - és kapkodva kezelte, elég nagy szerencséje volt azzal, hogy az osztrákok/németek nem zártak, és megkötötték a török alkut.

Ráadásul nekünk megvannak a saját migránsaink, a cigányok, akikkel kapcsolatban semmiféle érdemi lépés nem történt.

Orbán a nyugattal szemben akkor lépett fel, amikor az összelopott pénzét vagy a hatalmát keleltt védenie, és ne ma magyar nép/nemzet érdekében.

Lásd CETA/TTIP ügyek, jenki katonák idetelepítése, ukrán vendégmunkások szervezett idetelepítése, bankrendszer megmentése a devizahitelesek kárára, stratégiai szerződések a multicégekkel, ahol az állami ajánlat ki nem mondottan a hazai bérszínvonal alacsonyan tartása, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 178
15 853
113
Nem hát, a mi lovas kalandozó nomád törzseink soha nem bántottak senkit, csupa jószolgálati nagykövet volt minden ősmagyar harcos...

A II. VH-ban mi a lótúrót kerestünk a Don-kanyar magasságában, az Ázsiai gyökereinket? Csupa szép dolgot tettünk biztosan odafelé menet, semmi rossz/kivetni való nem volt soha semmiben, amit csináltunk.

Nem vagyunk se jobbak, se rosszabbak, mint bármelyik másik nép a világon, itt is vannak jó, és sajnos gonosz/rossz emberek is.

Nem voltak rosszabbak, mint a kor sztenderdje.

És nem volt semmiféle kalandozás. El kéne felejteni ezt a hülyeséget. Nagyon jól szervezett hadjáratok voltak jól deklarált célokkal és rendszerint valamilyen nyugati vagy keleti hatalom/hercegség felkérésére..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
A magyar társadalom egy roncstársadalom. Nem is tekinthető igazán társadalomnak, inkább sérült identitású egyének is kiscsoportok össze-vissza halmazának. Ebből a szempontból az nem éppen erény, hogy egy szervezet jól be van ágyazva ebbe a mocsárba.

A migránskérést Orbán jelentős késéssel - a Jobbik már fél évvel korábban fújta a vészriadót - és kapkodva kezelte, elég nagy szerencséje volt azzal, hogy az osztrákok/németek nem zártak, és megkötötték a török alkut.

Ráadásul nekünk megvannak a saját migránsaink, a cigányok, akikkel kapcsolatban semmiféle érdemi lépés nem történt.

Orbán a nyugattal szemben akkor lépett fel, amikor az összelopott pénzét vagy a hatalmát keleltt védenie, és ne ma magyar nép/nemzet érdekében.

Lásd CETA/TTIP ügyek, jenki katonák idetelepítése, ukrán vendégmunkások szervezett idetelepítése, bankrendszer megmentése a devizahitelesek kárára, stratégiai szerződések a multicégekkel, ahol az állami ajánlat ki nem mondottan a hazai bérszínvonal alacsonyan tartása, stb.
Kiváncsi vagyok, de most komolyan, hogy látsz e olyan politikai erőt JELENLEG, vagy a belátható jövőben, aki sokkal magasabb szinten tudná irányítani az országunkat, és sikerre vinné kis hazánkat. Melyik az? Kikből állna az a kormány, és milyen szakértői gárdára támaszkodnának? Mi lenne a külpolitikai irányvonal, ami jó nekünk?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 178
15 853
113
Kiváncsi vagyok, de most komolyan, hogy látsz e olyan politikai erőt JELENLEG, vagy a belátható jövőben, aki sokkal magasabb szinten tudná irányítani az országunkat, és sikerre vinné kis hazánkat. Melyik az? Kikből állna az a kormány, és milyen szakértői gárdára támaszkodnának? Mi lenne a külpolitikai irányvonal, ami jó nekünk?
Talán nem meglepő, de Jobbik szimpatzáns vagy - de koránsem hívő.

Nekik adnék egy esélyt. Remélem olyan szakértőik vannak, akik eddig még hozzá se nagyon szagoltak pl. az államigazgatáshoz.

A legjobb külpolitikai vonal az lenne, ha a jelenlegi gyakorlattal szemben inkább vizilabdás módszerrel küzdenénk az országért/nemzetért.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
Nekik adnék egy esélyt. Remélem olyan szakértőik vannak, akik eddig még hozzá se nagyon szagoltak pl. az államigazgatáshoz.
Komolyan gondolod ezt? Hetvenkét órán belül megbénulna az ország működése az áldásos tevékenységük folyamán . o_O
A legjobb külpolitikai vonal az lenne, ha a jelenlegi gyakorlattal szemben inkább vizilabdás módszerrel küzdenénk az országért/nemzetért.
Jelenleg ez folyik. Kár , hogy nem veszed észre.;)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and lgabo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Hogy képzelnél el egy leendő Jobbik kormányt? Vannak szimpatikus arcok nekem is, de el tudsz képzelni egy valóban profi kormányt, ahol államtitkár - helyettes államtitkár szinten NINCS félhülye? A külpolitikai irány nekem nem tiszta náluk még mindig: Erdogan és Törökország barát, vagy ellenség? Mit akarnak az Oroszoktól, mit az USA-tól, mit Izraeltől? Vona nekem nagyon sokáig szimpi volt, de most már megmondom őszintén, én nem tudom ŐT pl. hova tenni... Novák mikor nekiment a kalapáccsal a SZU ismeretlen katona szobrának? Közben a párt többi vezetője meg javítani akarja a kapcsolatokat az Oroszokkal? Toroczkai nagyon szimpatikus, Zagyva nagyon nem, Volner nagy szimpi, Morvai nagyon nem, és folytathatnám a sort... Nagyon kettős érzésem van legtöbbször velük kapcsolatban, valahogy nem tudom hogy mit gondoljak róluk, hogy mit csinálnának valójában. Az egyetlen alternatíva a Fideszen kívül, de sajnos nem egyértelmű, számomra.
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez and Roni

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and zeal

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Az újvidéki vérengzés nem ok nélküli volt. Az előzményeket is illik hozzá ismerni, mit műveltek a partizánok a magyarokkal.
Továbbá a magyar felelősöket el is ítélték, nem úgy mint a szerbek.
akkor a partizánokat kell felkutatni elítélni és kivégezni ha az az ítélet, ne mosdassuk már a tetveket még ha magyarok is voltak
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
ehhez egy jó könyv az Ungváry-féle magyar megszálló csapatok a szovjetunióban

Ungváry kötetének egyik közreműködője Krausz Tamás hírhedt kádárista "történész"... És az atrocitásokból is egy csomó hamis levéltári dokumentumok alapján lett megkonstruálva, vagyis hamis, valótlan leírásokból. Sztálin és emberei parancsára a szovjet "történészek" hónapokig gyártottak olyan fiktív vallomásokat amelyekből hamis, képzelt sztorikat vetettek papírra, majd tették be a "bizonyítékok" közé. Erre azért volt szükség, hogy még jobban alátámasszák a megszállók bűntetteit a végső elszámolás okán.
Volt olyan eset, hogy a partizánok lőtték le a falu sztarosztáját és családját, mert egyáltalán szóba állt a magyarokkal, és utána a szovjetek ezt is a magyar honvédekre kenték.
Persze megszállás volt, meg bevonultunk, de az hogy a magyarok népet irtani mentek be Belorussziába meg Ukrajnába az nettó hülyeség.
Ha valaki például veszi a fáradtságot és megnézi mondjuk az egyes egységek hadtápját, akkor egyből világos lesz, ui. éppen az elégséges szinten táncolt a lőszerkészlet, fellelhető több olyan parancs a keleti frontról, amely szigorú takarékoskodást írt elő a munícióval. Ennél fogva nem tudom hogyan lehet félig üres tárakkal népet irtani.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
nem az én dolgom ítélkezni, de ne állítsuk már, hogy magyarok sosem tettek semmi rosszat

Nem azt állítom, hanem hogy sok minden el van túlozva.
És amiket elkövettek azért többszörösen megfizettek.
Nem is tudom hány évtized kellett hozzá, hogy elismerjék a szerbek, hogy voltak "törvénytelenségek" a Délvidéken 44-ben. Tavaly előtt, ha jól emlékszem hozott egy határozatot a szerb parlament. De az a gyanúm, ha nem akarnának az EU-hoz csatlakozni, még az sem történt volna meg.
Ajánlom figyelmedbe Teleki Júlia visszaemlékezéseit. Nem egyszerűen kívégezték a lakosságot hanem középkori bestiális módszerekkel meggyilkolták.
A szovjet és az utódállamok történészeinek zöme pedig a mai napig tagadja, hogy a vörös ármádia több százezer nemi erőszakot követett volna el a polgári lakosságon.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Nem azt állítom, hanem hogy sok minden el van túlozva.
És amiket elkövettek azért többszörösen megfizettek.
Nem is tudom hány évtized kellett hozzá, hogy elismerjék a szerbek, hogy voltak "törvénytelenségek" a Délvidéken 44-ben. Tavaly előtt, ha jól emlékszem hozott egy határozatot a szerb parlament. De az a gyanúm, ha nem akarnának az EU-hoz csatlakozni, még az sem történt volna meg.
Ajánlom figyelmedbe Teleki Júlia visszaemlékezéseit. Nem egyszerűen kívégezték a lakosságot hanem középkori bestiális módszerekkel meggyilkolták.
A szovjet és az utódállamok történészeinek zöme pedig a mai napig tagadja, hogy a vörös ármádia több százezer nemi erőszakot követett volna el a polgári lakosságon.
tisztában vagyok a tényekkel köszönöm, de attól hogy más is így tett még nem ment fel minket... ráadásul a 42 hamarabb volt mint 44, tehát ha 42-ben figyelembe vetted az előzményeket itt se lenne hátrány
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 754
3 975
113
El kellene dönteni mi a népirtás, és a gyilkosságok közötti a különbség. Ilyen alapon minden bombázógép személyzetét , akik gyújtó és romboló bombákat dobtak városokra el kell ítélni , mert válogatás nélkül nagyüzemi módszerekkel irtották a polgári lakosságot .
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 715
113
El kellene dönteni mi a népirtás, és a gyilkosságok közötti a különbség. Ilyen alapon minden bombázógép személyzetét , akik gyújtó és romboló bombákat dobtak városokra el kell ítélni , mert válogatás nélkül nagyüzemi módszerekkel irtották a polgári lakosságot .


+akik erre parancsot adtak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hogy képzelnél el egy leendő Jobbik kormányt? Vannak szimpatikus arcok nekem is, de el tudsz képzelni egy valóban profi kormányt, ahol államtitkár - helyettes államtitkár szinten NINCS félhülye? A külpolitikai irány nekem nem tiszta náluk még mindig: Erdogan és Törökország barát, vagy ellenség? Mit akarnak az Oroszoktól, mit az USA-tól, mit Izraeltől? Vona nekem nagyon sokáig szimpi volt, de most már megmondom őszintén, én nem tudom ŐT pl. hova tenni... Novák mikor nekiment a kalapáccsal a SZU ismeretlen katona szobrának? Közben a párt többi vezetője meg javítani akarja a kapcsolatokat az Oroszokkal? Toroczkai nagyon szimpatikus, Zagyva nagyon nem, Volner nagy szimpi, Morvai nagyon nem, és folytathatnám a sort... Nagyon kettős érzésem van legtöbbször velük kapcsolatban, valahogy nem tudom hogy mit gondoljak róluk, hogy mit csinálnának valójában. Az egyetlen alternatíva a Fideszen kívül, de sajnos nem egyértelmű, számomra.

Mondjuk Vona ki is rúgta valamivel később
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov