[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@zsolti ismred a mondást, hogy Mindig akkor jövünk rá, hogy mi a legfontosabb számunkra, mikor már nincs. Emberi túlajdonság ami meg van és megszokott , nem becsüljük.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A legkevésbé sem várok el szimpátiát, itt ugyan minek, nem azért mondtam. A 2 diplomát összesen értettem kettőnkre. Csak szemléltetem hogy az ember ül a kis életében látja mit tesznek a "nagyok" az országával, aztán egyszer csak arcába robban az aktuálpolitika. Most ez van, a bőrömön tapasztalom a bevándorló-ügy hatását és azt ami Szegeden történt. Mint minden fiatal én is forgattam a fejemben hogy egy kis "egzisztenciát" összeszedek külföldön, de a tököm se akarta hogy ilyen hamar meg kell lépjem.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Kivették a lájkot a női erkölcsről szóló hozzászólásomból miután kiderült hogy ironizáltam. Nem vagyok népszerű. :( :D

A német népet nagyon tisztelem. Ilyen külső fenyegetéstől összetartó nép nagyon kevés van.
http://444.hu/2015/08/07/a-nemet-kozteve-bemondoja-tarsadalmi-osszefogast-kert-az-interneten-menekultek-ellen-uszito-rasszista-kis-senkik-ellen/
Masszívan összezárnak mindig ha valaki el akarja követni a múlt bűneit. Foggal körömmel védik az értékeiket amik naggyá tette őket a 21.századra. Nem a múltat akarják átélni, hanem tanulnak belőle.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Miért kell hamar lépni, a bevándorló probléma most van a csúcson Szept 1. kész a kerítés, ennél aztán gyorsabban nem lehet reagálni a problémára, utána csökkeni fog a nyomás.
Mivel amerika jól bevállt 3 lépcsős kormányválltos recepjéből csak 2 használhat a kormány ellen nyilvánosan, és ezt a 2 lépcsőt eddig szép sakk játszmában hárítottuk, 3. lépcső folyamodik Amerika.
Meglátjuk, mi lesz.
3. lépcső a háború , mivel NATO tagok vagyunk hivatalosan, nem kreálhat indokot, de belső polgárháborút igen (lásd. Sziria )
Mi kell hozzá ?? Fegyverek és Katona.
A Katonák épp most áramolnak az országba.
Szerintem okosan , a kormány altatta az ellenfelet azzal , hogy novemberbe fog csak elkészülni a kerítés, hogy minél kevesebb ember jöjön.
Fegyver honnan lesz?
Hát honnan, éljen sengen! Nincsenek határok, juppi ez a világ legjobb dolga, de kinek is ? ? :D
Felrakod 2 kamionra aminek fuvarlevelére azt irod buza és már bent is van...
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Mint minden fiatal én is forgattam a fejemben hogy egy kis "egzisztenciát" összeszedek külföldön, de a tököm se akarta hogy ilyen hamar meg kell lépjem.

Én is azért jelentkeztem a mostani munkahelyemre, hogy 3-4 év múlva leléphessek, addig az állam kifizeti a diplomámat meg a szakmai gyakorlatot hozzá. Ennyi nekem is jár, ha már a cigány szomszéd 2 havonta új kocsit vesz a segélykéből.

Mondjuk nekem nincs kisebbségi párom, úgyhogy nem siettet semmi. Haverom is a menyasszonya miatt ragadt itt, gyógypedagógusként nem tudna külföldön munkát találni, próbálom nem elkövetni ezt a hibát.

+Igazi rasszista turbószabolcsiként azt kell mondjam, többre tartok egy dolgozó szakmunkás cigányt, mint egy közgáz diplomás magyart aki jó pénzért a f*****t veri és kioktat másokat, hogy nekik mit hogyan kellene csinálniuk...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<blockquote rel="Eltorro">
Mondjuk nekem nincs kisebbségi párom
Shangxi, és nem India, mielőtt valaki félreérti a 8000km-ert.
Szóval igencsak többségi nép a világon, csak egyenlőtlen eloszlásban.</blockquote>
Akkor lesz bajban az ország ha a diaszpóra elkezd siránkozni az otthoniaknak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
panoz ne vetíts! A távol-keleti barátnődhöz meg csak annyit, hogy itt ő nem jelent fenyegetést senkire és őt sem fenyegeti senki és semmi. De az, ahogyan a származását kihasználva ilyen ordas kamu dumát levágtál... Elfelejtetted leírni, hogy nem muzulmán, nem menekült, nem gyűlöli a keresztényeket, az európaiakat, a fehéreket stb. Szégyelld magad!
Ha (két) diplomával itt nem tudsz megélni akkor annyit is ér a diplomád. Nekem is sok ismerősöm ment ki külföldre. Sokan diplomások voltak közülük. Csak rendre azt felejtik ki a történetük elmesélésekor, hogy ők is nagyot hibáztak amikor egyetemet választottak. Dunát lehet rekeszteni szociológusokkal, jogászokkal, hosszan sorolhatnám. De hiány van informatikai szakemberből, mérnökből stb. Jah, hogy ahhoz egy picit több matek kell. Inkább választották a könnyebb utat, hátha mázlijuk lesz és beletenyerelnek valami kényelmes állásba... Pedig mindenkinek nem lehet mázlija. Mindig sokan lesznek akik hoppon maradnak. Ment ki így doktori címmel ismerősöm mosogatni laza 4-5 évig, de aztán elteltek az évek és már nagyon ugrálni nem tud mert nem 18 éves és van család és gyerek is. Közölte mindenkivel, hogy ők végleg kint maradnak. Jó ez így nekik és szerzett egy kényelmesebb irodai melót. Azt ugyan nem tette hozzá, hogy 5 év dupla műszakos mosogatással, nyolc másikkal egy albérletben itt is össze tudott volna spórolni egy komolyabb összeget. Azt sem említette, hogy egyedül az ő választása volt a jogi pálya, de ismerősök nélkül nem vitte vele semmire. Viszont mentségére legyen mondva soha sem okolta vagy szidta az országot illetve az abban élőket. Értelmes ember, de egyszer hibázott egy nagyot a pályaválasztásnál. Tudja ő is. Persze hogy szívesebben programozna inkább itthon, de már nincs visszaút.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
panoz ne vetíts! A távol-keleti barátnődhöz meg csak annyit, hogy itt ő nem jelent fenyegetést senkire és őt sem fenyegeti senki és semmi. De az, ahogyan a származását kihasználva ilyen ordas kamu dumát levágtál... Elfelejtetted leírni, hogy nem muzulmán, nem menekült, nem gyűlöli a keresztényeket, az európaiakat, a fehéreket stb. Szégyelld magad!
Ha (két) diplomával itt nem tudsz megélni akkor annyit is ér a diplomád. Nekem is sok ismerősöm ment ki külföldre. Sokan diplomások voltak közülük. Csak rendre azt felejtik ki a történetük elmesélésekor, hogy ők is nagyot hibáztak amikor egyetemet választottak. Dunát lehet rekeszteni szociológusokkal, jogászokkal, hosszan sorolhatnám. De hiány van informatikai szakemberből, mérnökből stb. Jah, hogy ahhoz egy picit több matek kell. Inkább választották a könnyebb utat, hátha mázlijuk lesz és beletenyerelnek valami kényelmes állásba... Pedig mindenkinek nem lehet mázlija. Mindig sokan lesznek akik hoppon maradnak. Ment ki így doktori címmel ismerősöm mosogatni laza 4-5 évig, de aztán elteltek az évek és már nagyon ugrálni nem tud mert nem 18 éves és van család és gyerek is. Közölte mindenkivel, hogy ők végleg kint maradnak. Jó ez így nekik és szerzett egy kényelmesebb irodai melót. Azt ugyan nem tette hozzá, hogy 5 év dupla műszakos mosogatással, nyolc másikkal egy albérletben itt is össze tudott volna spórolni egy komolyabb összeget. Azt sem említette, hogy egyedül az ő választása volt a jogi pálya, de ismerősök nélkül nem vitte vele semmire. Viszont mentségére legyen mondva soha sem okolta vagy szidta az országot illetve az abban élőket. Értelmes ember, de egyszer hibázott egy nagyot a pályaválasztásnál. Tudja ő is. Persze hogy szívesebben programozna inkább itthon, de már nincs visszaút.
Diplomás melóm van. Jól megélek. Megyei viszonyokhoz képest jó perspektívák elé nézek. Ironikus dolgokat tud produkálni az élet. Van az a mondás hogy ott az otthon ahol a család. Mennem kell, így döntöttem. Nem mártírkodok. Ok okozat: Szíriában háború van, Magyarországon radikalizmus, és ennek a kettő elegyéből az lett hogy panozék megpattannak. Én vagyok a a kettő szorzatának az eredménye. Csak egy statisztikai adat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Aztán nyugat európában, nehogy hamarabb végigsöpörjön majd a radikalizmus, ahol azért egy PÖTTYET több a lakosság arányában a muzulmán, mint nálunk. Sok sikert kint!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Azért arra kíváncsi lennék, mi is az a nagy hazai radikalizmus ?
Kit lőnek le, vagy robbantanak fel, égetnek el, fejeznek le, a származása, vagy a politikai nézete miatt hazánkban ?
A demokrácia egyik vívmánya a szólásszabadság.
Bizony olyankor előkerül mindenféle vélemény és álláspont. Tessék tudomásul venni, hogy más álláspont is van, nem csak egy balliberális nézőpont, mai ráadásul a kisebbségi vélemény ebben az országban.
Figyelembe véve a politikai erőviszonyokat, talán két választás eredményét is, igen csak toleráns a többség, a kisebbséggel szemben.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
panoz
Milyen radikalizmusról beszélsz, nem kell feleselgessen a hülyeséget terjeszteni.
Jó pár embert ismerek aki kiment majd hazajött, kint sem vidám az élet
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Aki diplomásként, ebben az országban nem talál munkát ami egzisztenciálisan is megfelelő számára, az szégyellje magát.
A nyugati országrészben már nem csak a diplomásokért, de a szakmunkásokért is megy a verseny.
Egy diplomás fiatal, egy multinál itt, légkondis irodában, netto 300-400 ezer között biztosan megkap, amennyiben használható tudása van. Mert munkalehetőség van bőven.
Hja kérem, szociológus, bölcsész, meg hasonló büfészakos végzettség, tényleg nem előny.
Akkor ott marad a mosogatás Londonban, ezt elismerem.
A szombathelyi egyetemen, ami egykoron tanárképző főiskola volt, ma a legmagasabb pontszámmal veszi fel a gépészmérnök hallgatókat, ha jól tudom ,az országban.
Vajon miért ?
 
T

Törölt tag 008

Guest
@panoz
Nem hallottam meg olyanrol, hogy ozonlenek be a kinai bevandorlok es utalnak oket, vagy megvernek. Ez nagy kamu duma.
Sot en inkabb azt latom, hogy egyre tobben szimpatizalnak a tavolkeletiekkel, mert ok legalabb dolgoznak/kemenyen tanulnak, nem ugy mint az arab/cigo/nigga. Egy "sarga" sem tartja a markat az allamnak segijkeert ho elejen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Cinikus leszek. Mert mérnökre van szükség :D ?

Hasonló a véleményem nekem is erről(bölcsész vs mérnök), de én azt várom, ismerve a számokat, ami elől Panoz futna itthonról(mivel azt leszögezte, hogy anyagi gondjai/megélhetési problémái itthon sincsenek), az bizony ott ahová fut, hamarabb be fog következni.

Végig kell nézni Franciaországon, Németországon, Anglián. Hollandia sem különb. Befogadók? Igen. Még. De egyre kevésbé azok, mert nem vakok az emberek...

A Svédek a világ legelfogadóbb, befogadóbb országa voltak. Aztán mire mentek vele? A svédeknél Nógrádi tanárúr elmondása szerint, kevesebb mint 2% muszlim követi el a bűncselekmények 97%-át.

Az angolok BRUTÁL keményítéssel válaszolnak a migránskérdésre, új törvények, csalagútnál már ott van minden bevethethő elfogó rendőrkutya. Kezd élesedni a helyzet a franciákkal ezért, az angolok nem kis részben őket okolják, hogy nem tesznek meg eleget. PEDÍG MÁR KERÍTÉS is van. OTT IS!

A németek 20% török, vagy török származású. Ezek a toleranciabajnok németek, ezek azért kijelölt menekülteket elszállásoló csarnokot gyújtottak fel mielőtt azokat használatba tudták volna venni, Merkel anyó meg élő adásban magyarázta el a palesztín kislánynak, hogy "auslander raus", csak hozzá méltóan, diplomatikusan. Majd polkorrekten kikúrták a testőrfőnököt, mert nem reagálta le elég gyorsan a kislányt, hogy az élőben fog kamerák előtt sírni, és ezt nem akadályozta meg, Merkelnek meg kellemetlen volt.

Nem mellesleg azok a németek is fognak hozzánk visszapattintani nem kevés menekültet, Dublin III ra hivatkozva, akik köpködtek ránk, hogy nem vagyunk hajlandóak semmilyen felajánlást tenni a menekültek befogadásánál, mikor az EU szét akart dobni 40.000 et belőlük(még ez se jött össze brüsszelnek, megállt 35.000 nél). Szóval le lettünk korholva, hogy nem teszünk eleget, de a tények azt mutatják, hogy előttünk a szerbek, görögök nem akadályoznak senkit a határátkelésben, mi vagyunk MEGINT az az ország, aki védi a nyugatot, azzal, hogy elsőként akit megfogunk, azt beregisztráljuk. Itt jön képbe pl. a tolerancia bajnok németország, aki minket dorgál, tesz egy kb. 11.000 fős menekült letelepítési felajánlást, majd a nagy részét a tömegnek, fogja, és visszatoloncolja HOZZÁNK, akik bár korholva vagyunk, nálunk alsó hangon lesz 200.000 menekült az előrejelzések szerint, év végéig, főleg, ha beindul nyugatról Dublin III miatt az embertranszport hozzánk. Mivel ezeknek papírjai nincsenek, mind azt mondja, hogy háborús térségből jött, mi már máshova nem tudjuk őket hová továbbküldeni, a nyakunkon maradnak. Azt gondolom, ezt is kéne nézni, mikor valaki a magyar külpolitikát bírálja, szerintem ez jelenleg az országnak a legfontosabb biztonsági kihívása, és én el is várom, hogy keménykézzel, határozottan lépjenek fel a védelmünkben... Ezekről te tudsz Panoz?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 853
113
ÍGY IRÁNYÍTJÁK MAGYARORSZÁG FELÉ A MIGRÁNSOKAT
http://mindenegybenblog.net/igy-iranyitjak-magyarorszag-fele-a-migransokat-63354
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 344
113
A hírekben arról beszéltek, hogy nem szeparálják el őket a magyar gyerekektől. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz a közös nyelv az órákon!?

Még inkább a közös vallás? Mert elég sok hittanórás iskola van kis hazánkban.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 344
113
Szeged /MIGSZOL -os segítő/k
Még jó hogy van valami ruha rajt ,utána meg csodálkoznak...
szir_apa_akinek_lebombaztak_a_hazat_3_gyermeke_veszett_oda.jpg

szerbia_148.jpg

Nem tűnik túlságosan szépnek.:) Lehet épp azt szeretné.:D
 
Status
Not open for further replies.