Valóban, hazánk biztonságpolitikai helyzete közép-kelet Európában, az EU és a NATO tagjaként sok tekintetben pozitív lehetőségekkel bír. Az ország az EU Schengeni övezetéhez tartozik, ami megkönnyíti az országhatárokon való mozgást és a kereskedelmet. A NATO tagsága biztonságos védelmet biztosít a keleti orosz fenyegetésszel szemben, az ország gazdasági és katonai erőforrásai pedig tovább fokozzák ezeket a védekezési képességeket.
Ugyanakkor, az ország biztonsági helyzetét veszélyeztetheti a migrációs politikában, az ország geopolitikai helyzete, valamint az autokratikus tendenciák előrehaladása a magyar kormányban. A migrációs politika kritikus pontját képezte az elmúlt években, és az ország frontális szembenézése az EU-n belüli intézkedésekkel és a független médiával való konfliktus széles körű kritikával járt, ami az ország biztonságpolitikai helyzetét, és a politikájának nyilvánosságát is veszélyeztetheti. A geopolitikai helyzet is feszült lehet, tekintve, hogy Magyarország a kelet-nyugati politikai homályzóna felé tolódott el, és az EU és az USA egyre inkább Oroszországgal és Kínával áll szemben. Végül pedig az autokratikus tendenciák a magyar kormányban hosszú távú kihívásokat jelenthetnek a demokratikus intézményekre és a jogállamiságra, ami szintén biztonsági kérdéseket vet fel.
Összességében elmondható, hogy az ország biztonságpolitikai helyzete vegyes lehetőségekkel és potenciális kihívásokkal is jár, ezért az országnak törekednie kell a demokratikus intézmények védelmére, az EU-szintű együttműködésre, és a kiegyensúlyozott geopolitikai helyzet keresésére.
Egyetértesz?