[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Indul a magyar atomfegyver-program? :rolleyes:
Más ötletem nincs, hogy mit akarhatunk tőlük...
Szerintem lehet csak egy misszió lesz az afgán cumi utan tervezték hogy Pakisztánban lesz közös misszió a határaikon. Politikailag is támogatott a migració ellenőrzese miatt.

De az atom nem is lenne rossz ötlet.. gyorsan és lehet hogy olcsóbban megoldaná a haderőfejlesztést :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Dehogyis a napnál is világosabb a dolog, mivel találkozik "Zaheer Ahmed Baber Sidhu vezérezredessel, a pakisztáni légierő haderőnem parancsnokával", így nem Gripeneket fogunk venni hanem JF-17 Block 3-t.....:):).
:D

Még olyan ötletem van hogy az Afganisztáni részvételünkkel függhet össze - pár magyar kontingenst segító embert vagy ott maradt eszközt akarunk vissza szerezni és tálibokkal a pakiknak van a legjobb kapcsolatuk...
 
W

Wilson

Guest
:D

Még olyan ötletem van hogy az Afganisztáni részvételünkkel függhet össze - pár magyar kontingenst segító embert vagy ott maradt eszközt akarunk vissza szerezni és tálibokkal a pakiknak van a legjobb kapcsolatuk...
Én egyedül annak látom realitását, hogy esetleg ott maradt magyarokat segító afgán állampolgárokat akarnak kihozni, más keresnivalónk szerintem nekünk arra nem nagyon van, persze, ha megint szétcsúsztak egy alkoholizálás során a fideszes fiúk a várban és újra kitalálták, hogy Kardigánékkal együtt őrizzük a kabuli repteret, akkor már más a leányzó fekvése, de azért nem gondolnám,hogy a jelenlegi helyzetben ilyen f...at találnának ki,
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
:D

Még olyan ötletem van hogy az Afganisztáni részvételünkkel függhet össze - pár magyar kontingenst segító embert vagy ott maradt eszközt akarunk vissza szerezni és tálibokkal a pakiknak van a legjobb kapcsolatuk...
Eszközökért kár drágán missziózni...dark weben már előbb kapsz másodkezes HIMARS-t is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 424
113
Mi dolgunk lehet Pakisztánnal ? Terrorizmus elleni dolgok esetleg ? Pakisztánban van a pk.

296676131_424362189731017_8029349652563388612_n.jpg
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Mi dolgunk lehet Pakisztánnal ? Terrorizmus elleni dolgok esetleg ? Pakisztánban van a pk.

296676131_424362189731017_8029349652563388612_n.jpg
Szerintem ugyanazt mint korábban sokszor.. aláírogatnak néhány papírt, itt meg sokan agyalnak, hogy mi lehet.. aztán kiderül, hogy semmi. :D Bár már annyiból változott a helyzet, hogy van pénzünk meg lesz olyan termék amit mi is eltudunk adni vagy csak közvetíteni. De szerintem leginkább semmi érdemi.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 058
73 558
113
Szerintem ugyanazt mint korábban sokszor.. aláírogatnak néhány papírt, itt meg sokan agyalnak, hogy mi lehet.. aztán kiderül, hogy semmi. :D Bár már annyiból változott a helyzet, hogy van pénzünk meg lesz olyan termék amit mi is eltudunk adni vagy csak közvetíteni. De szerintem leginkább semmi érdemi.
RSzR nem ad el semmit. Nem az ő dolga. Valamilyen katonai együttműködésről lehet szó megint.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
RSzR nem ad el semmit. Nem az ő dolga. Valamilyen katonai együttműködésről lehet szó megint.
Ő személyesen valóban nem, viszont lehetnek olyan információk amik a pakisztániakat vagy éppen minket érdekelnek és "nem telefontéma". Katonai együttműködésről megint lehet valami papírt aláírni, mert abból volt már pár. :D Az is lehet, hogy a pakisztánia határra telepítünk néhány szemet és fület, bár nem tudom és nem is gondolnám, hogy minket Afganisztán ennyire érdekelne - szóval ez utóbbit elég valószinűtlennek tartom. -
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 191
33 576
113
Ő személyesen valóban nem, viszont lehetnek olyan információk amik a pakisztániakat vagy éppen minket érdekelnek és "nem telefontéma". Katonai együttműködésről megint lehet valami papírt aláírni, mert abból volt már pár. :D Az is lehet, hogy a pakisztánia határra telepítünk néhány szemet és fület, bár nem tudom és nem is gondolnám, hogy minket Afganisztán ennyire érdekelne - szóval ez utóbbit elég valószinűtlennek tartom. -
viszont az elfogott migránsok lekövetése ügyében lenne mit beszélni... ugye amikor a 12 fős csoport minegyike abdul adulah ... egy újlenyomat nyilvántartással hazatérve majd pár keresett pakisztáni hazautaztatásával megfelelő időpntba lehet azért már kártyázni...
 
K

kamm

Guest
Ő személyesen valóban nem, viszont lehetnek olyan információk amik a pakisztániakat vagy éppen minket érdekelnek és "nem telefontéma". Katonai együttműködésről megint lehet valami papírt aláírni, mert abból volt már pár. :D Az is lehet, hogy a pakisztánia határra telepítünk néhány szemet és fület, bár nem tudom és nem is gondolnám, hogy minket Afganisztán ennyire érdekelne - szóval ez utóbbit elég valószinűtlennek tartom. -
Azért engem régóta piszkál, vajon milyen okból tűrték-tűrik meg a magyar biztonsági szolgálatok ill. a politika a bangladesi mafia gyilkosságért körözött fejét Budapesten hosszú évek óta, akinek a batyja a paki hadsereg feje:
 
K

kamm

Guest
viszont az elfogott migránsok lekövetése ügyében lenne mit beszélni... ugye amikor a 12 fős csoport minegyike abdul adulah ... egy újlenyomat nyilvántartással hazatérve majd pár keresett pakisztáni hazautaztatásával megfelelő időpntba lehet azért már kártyázni...
Ennek semmi koze RSZRhez. Ez egy law enforcement kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Azért engem régóta piszkál, vajon milyen okból tűrték-tűrik meg a magyar biztonsági szolgálatok ill. a politika a bangladesi mafia gyilkosságért körözött fejét, akinek a batyja a paki hadsereg feje:
Mióta a fideszes fiúk vannak hatalmon azóta ilyen ügyekben a magyar szolgálatoknak maximum véleményezési joga van a döntésbe nincs beleszólásuk, a Fidesz a szolgálatokat maga alá gyűrte ez a rendszerváltás óta egyik kormánynak sem sikerült.
 
K

kamm

Guest
Mióta a fideszes fiúk vannak hatalmon azóta ilyen ügyekben a magyar szolgálatoknak maximum véleményezési joga van a döntésbe nincs beleszólásuk, a Fidesz a szolgálatokat maga alá gyűrte ez a rendszerváltás óta egyik kormánynak sem sikerült.
Mondjuk a szolgalatoknak ne is legyen politikai dontesi jogkore.
Egyebkent ebben tevedsz szerintem, Magyarorszagon hagyomanyosan a Rakosiek ota szinte az osszes szolgalat mindig is partiranyitas alatt allt, sosem voltak onalloak (az impexes kulkereskedok voltak gyakorlatilag allam az allamban, Kadar veluk nem birt egy ido utan, azokra tamaszkodott az elnyomo titkosszolgalat is.)
Kadar erre nagyon odafigyelt, hogy ne legyen uj AVH, sem roman Secu stb. Antallek detto, bar oket rendszeresen sarokba szoritotta a mocskos szar tetu kommunista halozat (ezert is utalom, amikor most utolag mosdatjak a sok ferget, aki a kommunista, elnyomo, embereket megnyomorito stb szolgalatoknak dolgozott; az osszeset kibaszarintottam volna az utcarol es egy ujat epitettem volna ki.)
Egyedul az exkomcsik alatt zavaros, hogy valojaban ki iranyitott kit, mert ugye maga a komcsi besugohalozat es allampart tagjai lettek MSZPnek ujrafestve, sokuk direkt kapcsolattal a kozben szinten atcimkezett szolgalatoknal, mikozben a szadesz kapta a belugyet (ragaszkodtak hozza, pont a szolgalatokat ismerve.)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Mióta a fideszes fiúk vannak hatalmon azóta ilyen ügyekben a magyar szolgálatoknak maximum véleményezési joga van a döntésbe nincs beleszólásuk, a Fidesz a szolgálatokat maga alá gyűrte ez a rendszerváltás óta egyik kormánynak sem sikerült.
Igen, hol vannak már azok a szép demokratikus idők amikor az orosz titkosszolgálattal sikerült átvilágitani a magyart.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 058
73 558
113
Igen, hol vannak már azok a szép demokratikus idők amikor az orosz titkosszolgálattal sikerült átvilágitani a magyart.

A kiindulási szituáció nem az volt, hogy az NBH állományától információk szivárogtak ki illetéktelen személyekhez, illetve az akkor ellenzéki Fideszhez?
Engem inkább az érdekelne, hogy ki volt a szivárogtató, mi lett vele, kiknek dolgozhatott hogy a felderítésére nem lehetett nyugati/szövetséges szolgálatok segítségét kérni? Vagy hogy mekkora lehetett a probléma, hogy már az oroszoktól kellett segítséget kérni? Lehet, hogy nem is egy ember volt a szivárogtató, hanem több? De ez 15 év után sem derült ki és végül mindenkit felmentettek, ha jól látom.
 
K

kamm

Guest
A kiindulási szituáció nem az volt, hogy az NBH állományától információk szivárogtak ki illetéktelen személyekhez, illetve az akkor ellenzéki Fideszhez?
Engem inkább az érdekelne, hogy ki volt a szivárogtató, mi lett vele, kiknek dolgozhatott hogy a felderítésére nem lehetett nyugati/szövetséges szolgálatok segítségét kérni? Vagy hogy mekkora lehetett a probléma, hogy már az oroszoktól kellett segítséget kérni? Lehet, hogy nem is egy ember volt a szivárogtató, hanem több? De ez 15 év után sem derült ki és végül mindenkit felmentettek, ha jól látom.
WTF? MI az, hogy "mekkora lehetett a probléma, hogy már az oroszoktól kellett segítséget kérni" - megis miota "ker" barki segitseget kulfoldrol, plane a szarhazi oroszoktol, planeplaneplane ilyesmihez???
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 430
16 719
113
WTF? MI az, hogy "mekkora lehetett a probléma, hogy már az oroszoktól kellett segítséget kérni" - megis miota "ker" barki segitseget kulfoldrol, plane a szarhazi oroszoktol, planeplaneplane ilyesmihez???
Valószinü azért,te mindenkinél okosabb,mert a választott új hazád a szarházi amerikaiak egy kis CIA féle beépülőst játszottak,meg a kebelbarátjuk a MOSSAD is ott lehetett. Ezt meg az FSZB könnyebben megoldja.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
WTF? MI az, hogy "mekkora lehetett a probléma, hogy már az oroszoktól kellett segítséget kérni" - megis miota "ker" barki segitseget kulfoldrol, plane a szarhazi oroszoktol, planeplaneplane ilyesmihez???
Eleve elég vicces, ha vki a saját titkosszolgálatát idegen állammal vilagítattja át. Sokat elmond róla. Az meg, hogy NATO országként a ruszkikkal. Régi reflexek. Meg akkor ugye Gyurcsány még Putyin puszipajtija volt.
Az egyébként igaz, sok kilépett titkosszolgalati ember a Fidesz holdudvarában dolgozik tovább.


De ugye Laborcék meg Portikkal utaztak anno Fideszre. Hát ez Portiknak rossz deal volt, jópár éve a sitten hesszel.
 
Status
Not open for further replies.