Istenem, nem hiszem el, hogy ilyeneket kell olvasnom 2020-ban! Mintha 1973-at írnánk!
Az orosz bevonulás Havasalföldre? Később ez teszi lehetővé az 1849-es intermezzót Magyarországra. Az első világháborúban Oroszország tudatosan építette pozícióit a Balkánon, mint ma, akkor is Szerbiát megtéve előretolt bástyájának, a pánszlávizmus propagandáját népszerűsítve. Orosz csapatok előbb vonultak át Galícián, mint egyetlen osztrák, vagy magyar katona is az Orosz Birodalom területére lépett volna. A háború első része a megállításukról szólt. És ennek látta veszélyét Tisza gróf is.
A második világháború előtt a Szovjetunió bekebelezte Észtországot, Lettországot, Litvániát, Besszarábiát, Finnország egy részét, és a németekkel
közösen megtámadva Lengyelországot, annak felét. Hogy az ázsiai bővüléseket most ne vegyük sorra.
Lenin mondása volt, szabadon idézve: Az első világháború kezünkbe adta Oroszországot. A második kezünkbe fogja adni Európát.
És így is történt. A háború előtti borssúrákon Kárpátalját mint szovjet területet tüntették fel. Mint láttuk, hiába tartozott az a "baráti", "felszabadított" Csehszlovákiához, be is nyelték. A történelemkutatásban ma már nem fehér folt, hogy a Szovjetunió 1941-ben offenzív háborúra készült. A sikertelen védekezést, és a jelentős mennyiségű hadianyagveszteséget 1941-ben éppen a támadóállásban felállított csapatösszevonások ténye okozta (lásd erről: Ungváry Krisztián).
1944-'45-ben minden pontosan úgy történt, mint eredetileg tervezte Moszkva. Csak némiképp megváltozva, a felszabadítás köpenyében, és pár év csúszással.
Ez az orosz beavatkozás volt 1956-ban Lengyelországban és Magyarországon, 1968-ban Prágában.
Ez van benne az orosz gondolkodásban. Lavrov maga jelentette ki, hogy Katalin cárnő egyik miniszterének mondásához kívánja visszavezetni Oroszországot, miszerint:
"Engedélyünk nélkül egy ágyút sem lehetne elsütni Európában".
A Bizánci Birodalom önmaga által képzelt örököseként Oroszország egyszerűen természetes hatalmi területének tekinti Európát, és ez irányítja a külpolitikai törekvéseit. Olvasd erről:
https://epa.oszk.hu/00000/00022/00374/11390.htm
Hányszáz éve is?
Meddig él még velünk a múlt? Hogy jutottunk újra ide?
A gonosz oroszok megpróbálták növelni a befolyásukat a Balkánon, bántották szegény ártatlan törököket, amin persze a csodálatos nyugati hatalmak akik mindig csak az emberiség javát nézik, felháborodtak. Meg is támadták az oroszokat ugye a krími háborúban.
Akkor, amikor egyébként ők maguk komplett kontinenseket gyarmatosítottak. De ezek a gonosz oroszok!
A 48-49-es szabadságharcot, hogy sikerült idekeverned? Azt a szabadságharcot amikor a minden téren vesztésre álló osztrákok kértek segítséget (kölcsön katonát) Magyarország (újra)elfoglalásához? Ez mint az oroszok genetikailag kódolt gonoszságának a bizonyítéka? Aki tehette nekik adta meg magát, mert mind a civil, mind a katonai foglyokkal kulturáltabban bántak, mint az osztrákok.
Az első világháborút nagyjából mindenki akarta. Ráadásul úgy kezdődött, hogy a Monarchia tudta, hogy egy Szerbia elleni hadüzenet gyakorlatilag Oroszország elleni hadüzenet a két ország közötti szerződések miatt.
Az oroszok az első világháborúból gyakorlatilag "kerül amibe kerül, kilépünk" módon léptek ki. Az itt elvesztett területek visszafoglalására tettek kísérleteket a harmincas években. Nem volt szép dolog, nem nagyon kérdezték a menyasszonyt, akar-e házasodni ez tény. De nem ok nélküli kapzsi gonoszság volt az oka, hanem logikus okai voltak.
Gondolom azt tudod, hogy a hadtudomány egyik legrégebbi eleme az, hogy a legjobb védekezés a támadáshoz felvonuló ellenség szétszórása, mielőtt fel tud sorakozni a támadáshoz?
Igen tudott tény, hogy a Szu-nak voltak tervei a német katonai csoportosulások Lengyelország területén való szétverésére. De azért ezek a tervek némileg különböznek a német tervektől, miszerint elfoglaljuk az alacsonyabb rendű szlávok területeit, és ezeréves birodalmunk részévé tesszük a szlávok (oroszok) kiirtásával.
Ha arra gondolsz, hogy a második világháború egy német önvédelmi háború volt az európát lerohanni akaró oroszokkal szemben akkor te valamit nagyon félreértettél!
1956-ban és 1968-ban az említett területek a Szovjet birodalom részei voltak, nem szuverén országok. Nem támadások voltak, hanem rendfenntartó akciók.
Igen, az oroszok minden rendelkezésükre álló eszközzel igyekeztek a történelem során növelni a befolyási övezetüket. Időnként akár fegyverrel is.
Pont mint az angolok. Meg a franciák. Meg a németek. Meg az amerikaiak.
Azért kérdezzük már meg a franciák szomszédait, hogy mennyire volt jó a történelem során a franciák szomszédjának lenni? Vagy anglia szomszédjának lenni?
Vagy németek szomszédjának?
Mindegyik nagyhatalomnak büdös a szája!
Az oroszok gondolkodását nyilván nagy mértékben befolyásolja, hogy Európa irányából az elmúlt 200 évben nagyjából ötven évente indult valamilyen háború feléjük.
Azt kérdezed meddig él még velünk a múlt. Én azt kérdezem tőled, meddig szopjuk még be a propagandát, miszerint az oroszok különböznek bármely másik nagyhatalomtól, és nekik semmihez nincs joguk amihez a többieknek van, és ha ők csinálják ugyanazt amit a többiek akkor pszichopaták?
A hadsereg a kard. A gazdaság pedig a kar amelyik a kardot forgatja. Az oroszok felpumpálták a gazdaságukat a jelcini holland szintről kb olaszország szintjére.
Tőlük kell rettegjen az USA és az EU? A félreértés oka a Szovjetunió baromi ereje lehet. De a Szu soha nem lehetett volna olyan erős az amcsi szteroidok nélkül. Oroszországnak önerőből semmi esélye akkora erő kifejlesztésére.
Oroszország katonai képességeit jól mutatják a lengyel álmok az oroszok leveréséről. Atom nélkül sehol sincsenek.
Viszont ha sokat basztatjuk őket, azt eldobhatják! Főleg ha nem egy Putyin féle fifikás fickó a főnökük.