[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 593
113
Mondjuk spanyolul a "sin" azt jelenti, hogy "nélkül". Vagyis a cím azt jelenti, hogy "manspreading" nélküli Madridot!
A jelenség meg sajnos valós, sokan pl. Magyarországon sem tudnak úgy buszon ülni , hogy ne terpeszkednének. Ami roppant kínos, mert most szóljak rá a mellettem ülő férfira, hogy húzza összébb a combjait? Vagy tűrjem, hogy a combjainkkal "dörgölközzünk"? Meleg időben különösen "szexi", még izzadjon is össze a lábunk, ahol összeérünk? Ha meg összébb zárom a lábam, akkor ő "jön utánam" és mégjobban terpeszkedik, mert észrevette, hogy több helye van?
Szóval a jelenség sajnos valós, és tényleg tenni kellene valamit ellene.

A parasztság az parasztság, viszont ennek az alapja, az hogy a feministáknak nem tetszik, hogy a nőknek kersztbe tett lábbal szokás ülni, nem az hogy több legyen a hely a buszon.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A parasztság az parasztság, viszont ennek az alapja, az hogy a feministáknak nem tetszik, hogy a nőknek kersztbe tett lábbal szokás ülni, nem az hogy több legyen a hely a buszon.

? Mivan? A cikkben az szerepelt, hogy a nőknek nem tetszik, hogy alig jut nekik hely a széken, mert egy barom terpeszkedik mellettük. És tudod mit? Nekem sem tetszik, pedig férfi vagyok és nem feminista.
https://www.change.org/p/comunidad-...ga-carteles-sobre-el-manspreading-en-el-metro
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ja, és senki nem mondta, hogy a nőknek "keresztbe tett lábbal szokás ülni", ezt csak te látod bele, a cikk azt írja, hogy keresztbe tett lábbal kénytelen ülni, mert egy barom terpeszkedik mellette.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 593
113
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 593
113
"Because manspreading it’s not a minuscule thing at all; it’s an act of dominance that is the result of deep-rooted societal privilege borne of our patriarchal society. It may not seem like something worth talking about when there are so many more crucial problems that feminism needs to tackle first, but I see becoming aware of and amending small inequalities to be nearly as important as the bigger ones."
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"Because manspreading it’s not a minuscule thing at all; it’s an act of dominance that is the result of deep-rooted societal privilege borne of our patriarchal society. It may not seem like something worth talking about when there are so many more crucial problems that feminism needs to tackle first, but I see becoming aware of and amending small inequalities to be nearly as important as the bigger ones."

Rendben, de ebben az esetben igazuk van a feministáknak. + ezek szerint én nem vagyok elég domináns férfi, mivel nem szoktam derékszögbe szétterpesztett combokkal ülni a tömegközlekedési eszközökön :)
Egyszer mondjuk kipróbálnám, hogy amikor valaki mellettem terpeszkedik, úgy, hogy nem férek tőle, akkor én is beterpesztenék, hogy neki kelljen összébb húzódzkodnia, bár abból meg valószínűleg nagy balhé lenne. Szóval roppant kellemetlen ez a jelenség sajnos.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 110
124 593
113
Rendben, de ebben az esetben igazuk van a feministáknak. + ezek szerint én nem vagyok elég domináns férfi, mivel nem szoktam derékszögbe szétterpesztett combokkal ülni a tömegközlekedési eszközökön :)
Egyszer mondjuk kipróbálnám, hogy amikor valaki mellettem terpeszkedik, úgy, hogy nem férek tőle, akkor én is beterpesztenék, hogy neki kelljen összébb húzódzkodnia, bár abból meg valószínűleg nagy balhé lenne. Szóval roppant kellemetlen ez a jelenség sajnos.
Ebben egyetértünk, csakhát parasztság és nem pedig patrialhális elnyomás :D
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Bocs, hogy nem témábavágó hozzászólást írok, de nem találtam jobb topikot, itt meg épp pörög a topik. A Prince Eugenes cikkben van két videó, az egyikben van egy jelenet, amikor épp atombombát robbantanak amit néznek a tengerészek, egyesek sötétített szemüvegen keresztül, míg egy halom másik erősen letakarja a szemét a kezeivel. Az atomvillanás olyan fényes, hogy látáskárosodást okoz, vagy csak egyszerűen féltek még tőle akkoriban?
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Bocs, hogy nem témábavágó hozzászólást írok, de nem találtam jobb topikot, itt meg épp pörög a topik. A Prince Eugenes cikkben van két videó, az egyikben van egy jelenet, amikor épp atombombát robbantanak amit néznek a tengerészek, egyesek sötétített szemüvegen keresztül, míg egy halom másik erősen letakarja a szemét a kezeivel. Az atomvillanás olyan fényes, hogy látáskárosodást okoz, vagy csak egyszerűen féltek még tőle akkoriban?
Atom villanás látáskárosodást okoz! Ez egyértelmű. Mikor ilyen felrobban környezetében atomizálja a dolgokat közben ezen atomokat gerjeszti és azok vegyérték és gerjesztet pálya közötti delta energia különbséget relaxáció során különböző hullámhosszakon bocsájtjáki. Uv röntgen stb
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Vladimir Harkonnen

Active Member
2016. december 20.
169
228
43
Itthon lassan húsz éve buszozok nap mint nap...helyi rejtett erőforrásokkal, trógerekkel, és egyéb szutykokkal, alkoholistákkal, stb amik itt keleten (IS) előfordulnak.
Ezt a jelenséget őszintén megmondom nem láttam még, hogy valaki emiatt nyomorogjon. Itt azért van annyi "vér" az emberekben még, hogy megkéri húzza már össze magát mert nem fér el. (A nők is! Főleg a temperamentumosabb fajta). A hapsik meg máshogyan nyomatékosabb formában.
Szóval emiatt ütköztem meg ezen. Mert eléggé bolhából elefántnak tűnik ez a dolog.
Bár lehet máshol orbitális méreteket öltött, de ahogy krisss is írta ilyen feminista élharcos dolog lehet emögött. Fújjunk fel még valamit mert nincs elég dolog amitől agybajt kaphat az egyszerű polgár.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 433
69 195
113
Mondjuk spanyolul a "sin" azt jelenti, hogy "nélkül". Vagyis a cím azt jelenti, hogy "manspreading" nélküli Madridot!
A jelenség meg sajnos valós, sokan pl. Magyarországon sem tudnak úgy buszon ülni , hogy ne terpeszkednének. Ami roppant kínos, mert most szóljak rá a mellettem ülő férfira, hogy húzza összébb a combjait? Vagy tűrjem, hogy a combjainkkal "dörgölközzünk"? Meleg időben különösen "szexi", még izzadjon is össze a lábunk, ahol összeérünk? Ha meg összébb zárom a lábam, akkor ő "jön utánam" és mégjobban terpeszkedik, mert észrevette, hogy több helye van?
Szóval a jelenség sajnos valós, és tényleg tenni kellene valamit ellene.
Dörgölőzz oda erősebben hozzá,hátha félreérti és átül egy másik székre.:)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 433
69 195
113
? Mivan? A cikkben az szerepelt, hogy a nőknek nem tetszik, hogy alig jut nekik hely a széken, mert egy barom terpeszkedik mellettük. És tudod mit? Nekem sem tetszik, pedig férfi vagyok és nem feminista.
https://www.change.org/p/comunidad-...ga-carteles-sobre-el-manspreading-en-el-metro
De mi van akkor mikor egy jól megtermett otthonkás 60-as mamóka terpeszkedik be melléd a szatyraival? Mert az se fog keresztbe tett lábbal ücsörögni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 433
69 195
113
Állítólag (egyes) férfiak azért terpeszkednek, mert így mutatják meg a combjuk belső felét (hogy milyen erős) a nőknek :)
Ez hülyeség, max valami újfajta divat lehet a tizenévesek közt. Ha nem veszi észre magát nyúlj rá a combja belső oldalára és kérdezd meg tud -e a környéken egy fagyizót mert nagyon meleged van.:D
 
  • Tetszik
Reactions: sata and fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Bocs, hogy nem témábavágó hozzászólást írok, de nem találtam jobb topikot, itt meg épp pörög a topik. A Prince Eugenes cikkben van két videó, az egyikben van egy jelenet, amikor épp atombombát robbantanak amit néznek a tengerészek, egyesek sötétített szemüvegen keresztül, míg egy halom másik erősen letakarja a szemét a kezeivel. Az atomvillanás olyan fényes, hogy látáskárosodást okoz, vagy csak egyszerűen féltek még tőle akkoriban?

Az atomrobbanásnak óriási hő és fénykibocsátása van. Az anyagok már pár másodpercnyi hő/fény besugárzás miatt is annyira felforrósodnak (a távol lévőek is), hogy meggyulladnak. Értelemszerűen ez a szemet is veszélyezteti. Mellesleg a hő és fény sugárzás ellen még egy deszkakerítés is sokat véd, pláne egy fal. Sokat számít az anyagnak még a színe is. A fehér szín (pl. ruha) jól visszaveri a fényt/hőt, ezért fehér ruhában kisebb valószínűséggel égsz meg. A feketében egészen biztosan. Hirosimában/Nagaszakiban a ruhák mintája (fehér/sötét) beleégett a sérültekbe (fehér szín - nincs égés, sötét szín - alatta öszzeégett a bőr).
A közvetlen (robbanás alatti) radioaktív sugárzás ellen viszont már egy árnyékoló fal nem elegendő, csak a teljesen zárt tér, mert a radioaktív sugárzás szóródva is terjed, nem csak egyenes vonalban.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az egész manspreading faszság a feminizmus fellegvárából, Buzzfeed-ről indult (,mint minden hasonló):


Persze vannak tahók, de 99%-unk azért rakja szét a lábait valamelyest mert nem akarja összenyomni a nemesebbik szervét.

Érdekes, én is férfi vagyok, mégsem szoktam terpeszkedni. Legalábbis tömegközlekedési eszközökön nem.
(és mégis semmi baja nincs a nemesebbik szervemnek)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
De mi van akkor mikor egy jól megtermett otthonkás 60-as mamóka terpeszkedik be melléd a szatyraival? Mert az se fog keresztbe tett lábbal ücsörögni.

A terpeszkedő férfiak annyival rosszabbak a szatyros mamókánál, hogy a szatyros mamóka annyira terpeszt, amennyire ahhoz kell, hogy elférjenek a szatyrai, de a terpeszkedő férfi meg annyira terpeszt, amennyi helye van. Ez azt jelenti, hogy ha összébb húzom magam, mert irritál, hogy egy másik férfi combja hozzám ér, akkor ő mégjobban terpeszteni fog, mert több lett számára a hely. Én viszont még kényelmetlenebbül ülök.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez hülyeség, max valami újfajta divat lehet a tizenévesek közt. Ha nem veszi észre magát nyúlj rá a combja belső oldalára és kérdezd meg tud -e a környéken egy fagyizót mert nagyon meleged van.:D

Ez nem igaz. A 30-40 éves korosztály is ugyanezt csinálja. Lehet, hogy keveset utazol távolsági buszon.