[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
6 325
35 003
113

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
10 879
37 128
113
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: Pogány and papajoe

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 991
10 167
113
Nem. Azokkal szemben akikkel szemben szerinted kéne, na azok tényleg eltaposnának minket, mint most az ukránokat.

Ukrajnát nézd meg szépen, és gondold át még egyszer mit szeretnél! Őket a német, francia, brit támogatja, az amcsi támogatta, most még azt is visszakéri amit ajándékba odaadott, szorozva 3-al, az orosz meg rommá bassza őket, minden ajánlat után egyre többet préselve rajtuk, egyre kevesebbet ajánlva a békéért.

Szerintem inkább azokkal kuruckodjunk tehát továbbra is, akikkel lehet, szarok én az értékekre, a való világ érdek, és képesség alapú!

Ha azokkal szemben kuruckodsz, akikkel lehet, az azt jelenti, hogy nem azzal szemben akivel érdeked lenne.

Egyébként nem feltétlenül kell kuruckodni bárkivel szemben is, de pláne nem a természetes közösségünkkel szemben. Mert az érdekünk annak jól működése. És nem kéne azokat támogatni, akiket nem érdekünk. Fico, Trump, Vucsity támogatása mind milyen sikertörténet ugye...
 
  • Robot
Reactions: megazez

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 858
9 836
113
A dolog lényege, hogy az EU tud és akar egy irányba húzni
európa politikáját az elmúlt években három jelentősebb kérdés határozta meg: a zöldátállás, az oroszukrán ügy, és a migráció
a 90% mindhárom kérdésben laposföldes alucsákós valóságtagadó álláspontot vett fel, és ezzel máig nem hajlandó felhagyni, ld. semmi jel nem utal az idén bevezetett co2 kvóták nyom nélküli törlésére (majd a 2035-ös elektromosautós, a napelemes-szélkelepes ámokfutás befejezésére), az ukrajnából kihátrálásra tekintettel arra hogy félnáci terrorállamok nem nem az európai értékeket védik, a határok kontrollálása pedig továbbra is büntetendőnek minősül
itt nem jó vagy rossz politikákról van szó, hanem a reálvilág és valamiféle szürreális álomvilág konfliktusáról
hogy a patásnak nincs semmiféle valós jobbos vagy akárcsak demokratikus elköteleződése abban egyetértünk, az ezredforduló körüli magyar belpolitika szeszélyei miatt került a ma ismert és az európai politikában vele is fémjelzett politikai sarokba, ez vagy a kleptokráciához és urambátyám ügyekhez történő zavaros viszonya se változtat azon hogy jelenleg azt a marginális kisebbséget képviseli az európai politikában ami még nem vesztette el a kapcsolatot a valósággal
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 991
10 167
113
"Egy erős földrèsz komoly belső piaccal, ami érvényt tud szerezni ezekkel szemben."
Én is igy képzeltem valaha az EU-t, aztán mi lett belőle.
És sajnos remény sincs arra, hogy ez megváltozzon.
Az EU rákfenéje többek közt, hogy elég 1 helyen Brüsszelben lobbizni, korrumpálni stb, ha befolyàsolni akarod "Európát". Régen ez maceránsabb volt, mert X államban kellett "lobbizni", ami azèrt nem volt olyan egyszerű és gyors. Meg az is probléma, hogy Brüsszel lényegèben kikopott, màsodrangú politikusgarniturából áll, akik nagy részét az egyes országokból toltak oda, hogy ne legyenek útba és el legyenek látva. Kezdve VdL-en.

Az EU rákfenéje, hogy még csak laza szövetség, nem föderációszerű valami. Nincs erős jogosultságokkal rendelkező központi vezetés, ezért nem tud gyorsan és hatékonyan dönteni. Mert mindig mindenben egyeztetni kéne mindenkivel.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and Rferi66

Kockás ing

Well-Known Member
2020. február 10.
243
794
93
Sorra kerültünk mi is.
Álltalánosan az autógyártásra fog irányulni a 25%-os vám.
Van egyébként egy érdekes mondata: “Let’s be honest, the European Union was formed in order to screw the United States. That’s the purpose of it. And they’ve done a good job of it.”
Vagyis Trump szerint az Eu azért jött létre, hogy ellensúlyozza az amerikai befolyást és szerinte jó munkát végeztek. (Még a végén kiderül, hogy nem is "amerikai kottából" játszik az Eu)
Reméljük hirtelen Trump emlékezni fog, hogy Orbánt szereti és mi kivételek leszünk :D
 
  • Tetszik
Reactions: PavolR and zztop

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
14 114
69 278
113
Én soha nem mondtam, hogy az USA a barátunk. Ami viszont megváltozott a Trump miatt történt. Addig ugyanis egyetlen amerikai elnök sem volt, aki vámokkal sarcolta volna szövetségeseit, kirabolta volna az általa pld. Bp-i szerződésben foglalt garanciák mellett a szövetségesét stb
Ez az ékes bizonyítéka annak, hogy nem érted, nem érzed a soft power ördögi mivoltát.
Trump és köre republikánus. Tradiconálisan a nyiltan vállalt hard power híve.
Ezért tartom többre a republikánusokat és ezért örülök Trump "ámokfutásának".
Ideje volt már.
Mert a hard power világos, mint egy pofon.
A demokratát soft power alapú "szövetsége"... na az az ördöggel cimborálás maga.
És ahogy már többször írtam, Amerika aljas EU-ellenessége nagyon nem Trump-al kezdődött. Az már nagyon régóta tart.

Európának fel kell ébrednie a langymeleg jóléti álmából és el kell zavarnia az összes "demokratát".
Azaz a jóléti csinovnyikokat, karizma nélküli arctalan könyvelőket, bürokratákat, középvezetőket, komisszárokat.
Európának diktátorok, karakteres autoriter nemzetvezetők kellenek.

Európa beteg és a gyógyuláshoz meg kell erősödni. Az pedig fájdalommal jár.

Trump a lehető legjobb rossz, ami Európával csak történhetett és nekünk magyaroknak most ezzel a történelmi helyzettel kellene jól sáfárkodni.

Mert ha majd a jobboldal kitombolja magát, akkor talán végre a baloldalon is igazi szociáldemokraták és valós igényeken alapuló jogvédők, meg valódi környezetvédők jelenhetnek meg és nem a vadkapitalisták hasznos idiótái, a woke-os héderek és a sötétzöld elmebetegek fogják ellopni a show-t.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 753
54 326
113
Az EU-t mi alakitjuk. Amit innen bütyökfalváról látunk, az nem más, mint hogy az összes tagország 90%-ban egy irányba húz, nálunk, pedig az oligarcha paradicsomban, állami maffiában Orbán és holdudvara úgy probált manőverezni már legalább 5-6 éve, hogy hatalmon maradjon. Nincs mögötte semmi ideólogia. Orbán pld. utálja a kommunistákat de a Kínai elnöknek nem meri mondani :)
A dolog lényege, hogy az EU tud és akar egy irányba húzni, de ehhez sok európai vezetőnek meg kell tagadni, az elmúlt éveket, amikor a NATO erők igazából az USA atomernyő alatt egy marginális szintű haderő keretekké váltak. De ez változott az Ukrán-Orosz háború kezdete óta. Elindult a hadiipari fejlesztés, növekednek a haseregeg harcképességei és lásd az önálló francia atom ütőerő is integrálódna Európába. Tegyük hozzá, hogy megvan a hadászati triád is, tengok, repülőgépen nagy hatótávolságú rakéták és atombombák. A gallokat kéne az EU-nak támogatni, hogy legyen még 2-3 atom boomer, és a ASMP-A rakétakat integrálni Eurovadászokra.. (A Gripen C mérete, hatótávolsága, és korlátozott függesztőpontjai miatt nem alkalmas rá, a Griff E meg nem éri meg ráintegrálni.
Ez a "bütyökfalva" sokkal reálisabban látta már 10 évvel ezelőtt is hogy milyen geopolitikai folyamatok várhatóak, mint az általad csodált NyEU.

Orbán nekem sem a kedvencem, de egy kibaszott TANÁR a sok nyugati majomhoz képest geopolitikában!

Nyilván nem ő, hanem a szakértő gárda aki körbeveszi, de az akkor is az ő érdeme, hogy jó emberekre hallgat ezen a téren. Ő az országunk súlyánál jóval jobban alakítja a külpolitikai vonalon a jelentőségét Magyarországnak. Lát a pályán előre elég jól, és helyezkedik.

Ha ezt tagadja valaki, az vak.

Ez megint nem vita tárgya egyszerűen, szimpátia független ember ezt be kell lássa tényként. Én szerintem elfogulatlan vagyok amennyire lehet, pl. sose tagadnám hogy a NER korrupt, vagy állítom hogy Vitya hibátlan, etc.

Rajtad viszont tényleg azt érzem hogy brutál elfogult vagy, itthon minden szar, NyEU meg nincs is bajban, ott patika minden. Nos szerintem valahol félúton lehet az igazság.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
418
2 393
93
csak hogy ez mindig is változni fog...
Igen.
Ez az ékes bizonyítéka annak, hogy nem érted, nem érzed a soft power ördögi mivoltát.
Trump és köre republikánus. Tradiconálisan a nyiltan vállalt hard power híve.
Ezért tartom többre a republikánusokat és ezért örülök Trump "ámokfutásának".
Ideje volt már.
Mert a hard power világos, mint egy pofon.
A demokratát soft power alapú "szövetsége"... na az az ördöggel cimborálás maga.
És ahogy már többször írtam, Amerika aljas EU-ellenessége nagyon nem Trump-al kezdődött. Az már nagyon régóta tart.

Európának fel kell ébrednie a langymeleg jóléti álmából és el kell zavarnia az összes "demokratát".
Azaz a jóléti csinovnyikokat, karizma nélküli arctalan könyvelőket, bürokratákat, középvezetőket, komisszárokat.
Európának diktátorok, karakteres autoriter nemzetvezetők kellenek.

Európa beteg és a gyógyuláshoz meg kell erősödni. Az pedig fájdalommal jár.

Trump a lehető legjobb rossz, ami Európával csak történhetett és nekünk magyaroknak most ezzel a történelmi helyzettel kellene jól sáfárkodni.

Mert ha majd a jobboldal kitombolja magát, akkor talán végre a baloldalon is igazi szociáldemokraták és valós igényeken alapuló jogvédők, meg valódi környezetvédők jelenhetnek meg és nem a vadkapitalisták hasznos idiótái, a woke-os héderek és a sötétzöld elmebetegek fogják ellopni a show-t.
Szerintem ez nem felébredés kérdése.
Nagyon röviden nézzük meg az EU létrejöttének környezetét. Háborús kimerültség világszerte, rogyadozó gyarmatbirodalmak, Amerikától eltekintve, az európai országokon kívül világszinten számottevő ipari központok nem léteztek.
Nincs szándékomban az EU fejlődés történetét felvázolni, de alapvetően csak gazdasági szempontok miatt jött létre. Tagjai egyenként is jelentős világgazdasági szereplők voltak, komoly politikai-katonai hatalommal.
Ahogy nőtt az EU, úgy nőtt Brüsszel, első időkben tisztán adminiszratív feladatokkal, uborkagörbület problémája... stb, ezért valóban politikai lerakattá vált.
Két folyamat lappangva megváltoztatta a kötnyezetet: A média fejlődése, amely teljesen balos kézbe összpontosult, és a folyamatosan fejlődő gazdasági erőközpontok, Kína, India, Brazília stb..., nem egyszer az európai ipari centrumok bázisán kifejlődve, lényegesen meghaladva azok méretét.
A mai politikai, gazdasági konfliktusok messze túl léptek egy- egy EU tag méretén, és logikus válasz lenne az Egységes EU, de ez az EU nincs politikailag, társadalmilag felkészítve erre. Elmulasztotta a belső nemzetiségi feszültségeket feloldani (nem csak a Kárpát medencében!), a gazdasági egyenetlenségeket kezelni.
A törénelemben sok példa van a társadalmi "kisérletekre", majdnem mindig katasztrófa lett a vége,( ami N.O-ban történik az is kisérlet).
Úgy vélem ez egy sokkal hosszabb folyamat lesz.A jelenleg az EU-t vezető országoknak előbb még el kell fogadniuk új szerepüket a világpolitikában, a világgazdaságban, és csak ezután lehet elgondolkodni a jogkörök, és feladatok újraosztásán.
Lehet szeretni, nem szeretni Orbánt, de szerintem ő ezt látta meg. Az EU is egy szervezet, amely a szervezetekre jellemző fejlődésen megy át. Ennek vannak törvényszerűségei, amiket át lehet hágni, de annak szörnyű ára van.
Ez a közösség még nem érett meg arra a szintre, amivel optimális választ lehetne adni jelenlegi világméretű problémákra.
El fog jönni, de még rengeteg elhanyagolt, el nem végzett munkát el kell végezni, de erre a jelenlegi Brüsszeli vezetés teljesen alkalmatlan.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 909
23 317
113
Az EU átalakulásai nem spontán folyamatok. Az alapszerződés jó párszor módosítva lett.
Most ugye a 2009. dec. 1.-től hatályos Lisszaboni szerződés az érvényes, ami teret nyitott a "tágabb" jogértelmezésnek és büntetésnek. Van még Lejjebb asszonyság pedig él a lehetőséggel, amivel a tagállamok meghatalmazták.
Lehet itt siránkozni, hogy nem ilyen lovat akartam, de az összes ország (akkori) vezetése megszavazta és átvitte a saját jogrendjén. Egyikben sem merült fel AKKOR, hogy mi lehet még ebből.
Tehát széles látókörű, nagyformátumú politikusok voltak egytől egyig.

Most pedig szinte mindenki siránkozik valami miatt, legyen az energia, zöldségek, migránsok, ilyen-olyan szabályozás, stb..
Hát, lehet élvezni amit alkottak.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 753
54 326
113
Igen.

Szerintem ez nem felébredés kérdése.
Nagyon röviden nézzük meg az EU létrejöttének környezetét. Háborús kimerültség világszerte, rogyadozó gyarmatbirodalmak, Amerikától eltekintve, az európai országokon kívül világszinten számottevő ipari központok nem léteztek.
Nincs szándékomban az EU fejlődés történetét felvázolni, de alapvetően csak gazdasági szempontok miatt jött létre. Tagjai egyenként is jelentős világgazdasági szereplők voltak, komoly politikai-katonai hatalommal.
Ahogy nőtt az EU, úgy nőtt Brüsszel, első időkben tisztán adminiszratív feladatokkal, uborkagörbület problémája... stb, ezért valóban politikai lerakattá vált.
Két folyamat lappangva megváltoztatta a kötnyezetet: A média fejlődése, amely teljesen balos kézbe összpontosult, és a folyamatosan fejlődő gazdasági erőközpontok, Kína, India, Brazília stb..., nem egyszer az európai ipari centrumok bázisán kifejlődve, lényegesen meghaladva azok méretét.
A mai politikai, gazdasági konfliktusok messze túl léptek egy- egy EU tag méretén, és logikus válasz lenne az Egységes EU, de ez az EU nincs politikailag, társadalmilag felkészítve erre. Elmulasztotta a belső nemzetiségi feszültségeket feloldani (nem csak a Kárpát medencében!), a gazdasági egyenetlenségeket kezelni.
A törénelemben sok példa van a társadalmi "kisérletekre", majdnem mindig katasztrófa lett a vége,( ami N.O-ban történik az is kisérlet).
Úgy vélem ez egy sokkal hosszabb folyamat lesz.A jelenleg az EU-t vezető országoknak előbb még el kell fogadniuk új szerepüket a világpolitikában, a világgazdaságban, és csak ezután lehet elgondolkodni a jogkörök, és feladatok újraosztásán.
Lehet szeretni, nem szeretni Orbánt, de szerintem ő ezt látta meg. Az EU is egy szervezet, amely a szervezetekre jellemző fejlődésen megy át. Ennek vannak törvényszerűségei, amiket át lehet hágni, de annak szörnyű ára van.
Ez a közösség még nem érett meg arra a szintre, amivel optimális választ lehetne adni jelenlegi világméretű problémákra.
El fog jönni, de még rengeteg elhanyagolt, el nem végzett munkát el kell végezni, de erre a jelenlegi Brüsszeli vezetés teljesen alkalmatlan.
Őszintén kívánom hogy legyen igazad!

Attól tartok hogy túl sok ma már az ellenérdekelt fél, akik nem fogják hagyni hogy mostanában magához találjon egy egységes és erős EU ipar. Konkrétan a falnak vezették a kontinenst a szemünk láttára, a vezetőink segítségével. Az oroszoktól retteg az átlag nyugati polgár, és az USA csinálja ki végül az EU ipart, így a jóléti társadalmat is. Kína is ránk fejlődik, az elején tisztességtelen módszerekkel is lopta a tudást, de az igazi sírásója az EU nak 30 éve egyértelmű hogy az USA.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
28 473
101 492
113

"Donald Trump amerikai elnök arra kényszerítheti Svédországot és Finnországot, hogy kilépjen a NATO-ból, miközben békemegállapodást köt Oroszországgal Ukrajnáról − közölte Jussi Lassila, a Finn Nemzetközi Kapcsolatok Intézetének kutatója."

Nem rossz, fél évszázad alatt felépített szövetségi rendszert ilyen gyorsan lebontani! A szovjeteknek is eltartott pár évig, vajon kinek sikerül gyorsabban?

Ezt nem Trump nyilatkozta hanem egy finn populizmus és nacionalizmus kutató.
Egy független szervezet kutatója, tehát szakértő. Itthonról ismerős...

Ha vki akkor ezek a USAID által finanszírozott világot beszövő Demokrata háttérszervezetek verik szét a nyugati szövetségi rendszert.
Tanulságos, hogy az USA ENSZ BT határozatát, ami az orosz-ukran háború lezárására szólít fel, a 15-ből 10 ENSZ BT állam megszavazta, Oroszország és Kína is, míg 5 európai ENSZ BT tagállam tartózkodott,

A bukott balliberális amerikai elit kiszorult Washingtonból, elvágták a USAID élősködő csápjait és most az Uniós gazdatest maradt csak neki.
Innen mérgezi az európai légkört, azt sugallja egy kórusban, hogy az USA jelenlegi vezetése Europa legnagyobb ellensége. Pedig csak Unió gazdaságát csődbe juttó, az Uniót az egész világtól elidegenítő fanatikus szélsőliberális, kulturmarxista elit ellensége,

Őket leváltani meg az Unióban elő emberek érdeke,
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
28 473
101 492
113
Sorra kerültünk mi is.
Álltalánosan az autógyártásra fog irányulni a 25%-os vám.
Van egyébként egy érdekes mondata: “Let’s be honest, the European Union was formed in order to screw the United States. That’s the purpose of it. And they’ve done a good job of it.”
Vagyis Trump szerint az Eu azért jött létre, hogy ellensúlyozza az amerikai befolyást és szerinte jó munkát végeztek. (Még a végén kiderül, hogy nem is "amerikai kottából" játszik az Eu)
Reméljük hirtelen Trump emlékezni fog, hogy Orbánt szereti és mi kivételek leszünk :D
Sajnos az FT tudósítása fizetős ezért nem olvasom el 1 euróért sem hetente, kapják be! ;)

Donald Trump azzal fenyeget, hogy 25 százalékos vámot vet ki az uniós árukra

Ez gondolom az első amerikai kormanyülésről kiszivárgott informacio.
Vagy a nyilvános részén volt??
Mert az Al Jazeera meg sem említi az ugyanerről a kormányülésről szóló tudósításában.


Tudom FT, de ez nemcsak egy kattintásvadász cím??

Egyébként a 25%-os vámok még Kanadával és Mexikóval szemben sem élnek.
A februári bevezetést, márciusra halasztották és Trump már aprilisról beszélt a kormanyülésen.
Sztem ezzel két célja van a külpolitikai nyomásgyakorlásának eszköze lesz, akár belpolitikai érdekből. Megfékezni a határon átnyúló kábítószer kereskedelmet, ami Kanadából és Mexikóból is ömlik az USA-ba, másrészt az illegális migrációt megállítani.
Mindkét ország tett is hirtelen lépéseket,eddig évtizedek óta gyakorlatilag semmit.,.

Másrészt a külker mérleget javítani, Gyakorlatilag ne az USAból éljenek ezek az államok.
Biztos az EU felé is bedobja ezt a nyomást, de itt sem céltalanul.

És igen talán abban is bízhatunk, hogy Kinához hasonlóan, az USA is szelektíven vámolja majd az EU-s termékeket, Kína azokat bűntette vámmal, akik megszavazták a kínai autókra az uniós vámokat, akik nem, pl mi és Németország azoknál nem él a kínai kontravám.

Trump kétértelműséget vet fel a mexikói és kanadai vámok időzítésével kapcsolatban

A szerdai kormányülésre akkor került sor, amikor az Egyesült Államok is gátat szab két legnagyobb kereskedelmi partnere, Kanada és Mexikó vámok kivetésének határideje felé.

Trump már hivatalba lépése előtt azzal fenyegetőzött , hogy 25 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államok szomszédaira, hogy a két országot a határkorlátozások szigorítására ösztönözze. A vámtarifák motivációjaként a fentanil-kereskedelmet és az illegális migrációt említette.

Miután azonban február elején mindkét kormány engedményeket kapott, Trump március 4-re halasztotta a vámok kivetését.

A szerdai találkozón azonban Trump zavart keltett ezzel a határidővel kapcsolatban, mondván, a vámok április 2-án érkeznek meg
.

Lutnick, a kereskedelmi miniszter arra is utalt, hogy a vámok további szüneteltetése várható, ha Kanada és Mexikó „bizonyítja az elnöknek, hogy kiváló munkát végez”.


"Be kell bizonyítaniuk az elnöknek, hogy elégedettek vele e tekintetben" - mondta Lutnick.

Mexikó már 10 000 nemzeti gárda katonát bízott meg az Egyesült Államokkal közös határa járőrözésére, Kanada pedig „fentanil cárt” nevezett ki a kábítószer-kereskedelem kezelésére, bár a fentanil lefoglalások mindössze 0,2 százaléka történik a kanadai határon.

Trump ennek ellenére a vámokkal való fenyegetést arra használta, hogy Kanadát is nyomás alá helyezze, hogy engedje át szuverenitását, és legyen az Egyesült Államok 51. állama – ezt szerdán is megismételte.

Azt mondom, hogy Kanada legyen az 51. államunk. Nincsenek tarifák, nincs semmi. És azt mondom, hogy katonai védelmet adunk nekik. Nagyon kicsi a hadseregük” – mondta.

„Megvédjük Kanadát. De ez nem igazságos. Nem tisztességes, hogy nem fizetik meg a maguk módján. És ha fizetniük kellett volna, nem létezhetnének.”


Szal igen, Trump felforgatja az amerikai elitet és az Unióst is, de mivel gyakorlatilag mindkettő gazdasági szankció (nem fizeték ki a nekünk járó összes pénzt, a közös hitel csak fizettük, de abból nem kaptunk, megszüntették a kettős adóztatás eltörlését stb.) alatt tartott minket, ez nekünk lehetőség!! Nekik szívás, mert átélik azt, amit velünk tettek, csak most van egy náluk nagyobb testvér!! Ezt kifejezetten örömmel nézem, hajrá Trump!!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
14 114
69 278
113
Igen.

Szerintem ez nem felébredés kérdése.
Nagyon röviden nézzük meg az EU létrejöttének környezetét. Háborús kimerültség világszerte, rogyadozó gyarmatbirodalmak, Amerikától eltekintve, az európai országokon kívül világszinten számottevő ipari központok nem léteztek.
Nincs szándékomban az EU fejlődés történetét felvázolni, de alapvetően csak gazdasági szempontok miatt jött létre. Tagjai egyenként is jelentős világgazdasági szereplők voltak, komoly politikai-katonai hatalommal.
Ahogy nőtt az EU, úgy nőtt Brüsszel, első időkben tisztán adminiszratív feladatokkal, uborkagörbület problémája... stb, ezért valóban politikai lerakattá vált.
Két folyamat lappangva megváltoztatta a kötnyezetet: A média fejlődése, amely teljesen balos kézbe összpontosult, és a folyamatosan fejlődő gazdasági erőközpontok, Kína, India, Brazília stb..., nem egyszer az európai ipari centrumok bázisán kifejlődve, lényegesen meghaladva azok méretét.
A mai politikai, gazdasági konfliktusok messze túl léptek egy- egy EU tag méretén, és logikus válasz lenne az Egységes EU, de ez az EU nincs politikailag, társadalmilag felkészítve erre. Elmulasztotta a belső nemzetiségi feszültségeket feloldani (nem csak a Kárpát medencében!), a gazdasági egyenetlenségeket kezelni.
A törénelemben sok példa van a társadalmi "kisérletekre", majdnem mindig katasztrófa lett a vége,( ami N.O-ban történik az is kisérlet).
Úgy vélem ez egy sokkal hosszabb folyamat lesz.A jelenleg az EU-t vezető országoknak előbb még el kell fogadniuk új szerepüket a világpolitikában, a világgazdaságban, és csak ezután lehet elgondolkodni a jogkörök, és feladatok újraosztásán.
Lehet szeretni, nem szeretni Orbánt, de szerintem ő ezt látta meg. Az EU is egy szervezet, amely a szervezetekre jellemző fejlődésen megy át. Ennek vannak törvényszerűségei, amiket át lehet hágni, de annak szörnyű ára van.
Ez a közösség még nem érett meg arra a szintre, amivel optimális választ lehetne adni jelenlegi világméretű problémákra.
El fog jönni, de még rengeteg elhanyagolt, el nem végzett munkát el kell végezni, de erre a jelenlegi Brüsszeli vezetés teljesen alkalmatlan.
A második világháború utáni Európai Szén- és Acélközösség 1951-es megalakulásának egyetlen célja az volt, hogy a két világháborúban is ellenséges francia és német érdekkörökbe tartozó országokat tisztán gazdasági és üzleti alapon egy oldalra állítsa.
Ebből lett utána az Európai Gazdasági Közösség, ami még mindig tisztán üzleti érdekeket szolgált, de olyannyira, hogy működésébe belefért még a KGST-vel való laza kooperáció is, direkt és indirekt módon. Az utóbbira példa mondjuk a semleges Finnország esete, amelyik összekötőként nagyot tudott szakítani, hogy két gazdasági táborral is seftelt.
Ekkoriban tehát Európa gazdaságpolitikáját az üzleti kapcsolatok és a karizmatikus politikai vezetők jellemezték.

A Hidegháború utáni jóléti világban létrejött EU viszont az ideológiák fele fordult és itt a 68-as, neo-marxista, ellenkulturás balos, illetve a részben belőlük a 80-as években kifejlődött zöld mozgalmak politikusokká átkonszolidálódott figurái kezdtek túlsúlyba kerülni.
Hozzájuk pedig odacsapódtak olyan elvtelen, politikai tartalom nélküli lobbisták, mint pl Von der Leyen, akinek az apja CDU tartományi elnök, a két fivére pedig a német acél- illetve vegyipar prominens vállalataiban igazgatótanácsi tag, míg ő maga szakvizsga nélküli orvos.
Aki annak ellenére, hogy politikusi szerepei során szerette hangoztatni, hogy "orvos", valójában sohasem praktizált, de annál többet politizált és aktivistáskodott az egyetemen. Továbbá később a hét gyermekéből ötöt az USA-ban szült meg, tehát azok amerikai állampolgárok is egyben.
Ennek a nőnek az amerikai beágyazottsága minimum egy nemzetbiztonsági kétely.

Szóval az EU jódolgában vált ideológiai "közösséggé" feladva azt az eszmeiséget, ami legalább figyelembe vette, hogy Európa országai történelmileg és kulturálisan soha nem lehetnek egyek, itt soha nem lehet Európai Egyesült Államok.
Ez nem egy 250 éves angolszász kultúrkör, ősszvissz két gyenge szomszéddal és két óceánnal biztonságosan elszigetelve.
Itt minden tagállamnak önálló multja és saját sérelmei vannak, arról nem is beszélve, hogy Európa nyugati fele nem azonos a középével, ami meg nem azonos a keleti végével. Az észak kontra dél esetéről nem is beszélve, csak nekik kevesebb közvetlen konfliktusuk volt egymással. Viszonylag kevés finn-görög, vagy norvég-portugál háborút ismerünk, de pl a nyugati orszagok a közép-európai országokon keresztül szerettek a kelet-európai államokkal balhézni, vagy fordítva.

Csak az idealista pudingfejű álomarcúak hisznek az úgynevezett "Európai Értékek" univerzális értelmezésében.
Ilyenek egyszerűen nem léteznek.
Mert Európa egy elképesztően sokszínű, soksebességű, sokfelé húzó kontines, amit csak gazdasági alapon lehet úgy-ahogy egyféle irányba terelni.
Ideológiailag nem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
17 476
30 805
113
Csak az idealista pudingfejű álomarcúak hisznek az úgynevezett "Európai Értékek" univerzális értelmezésében.
Ilyenek egyszerűen nem léteznek.
Mert Európa egy elképesztően sokszínű, soksebességű, sokfelé húzó kontines, amit csak gazdasági alapon lehet úgy-ahogy egyféle irányba terelni.
Ideológiailag nem.
Ez így nem igaz. Egy hosszabb és két rövidebb időszakot ismerünk, amikor Európa viszonylag egységes volt:
- Nagy Károly (karoling kor)
- V. Károly (sikertelen kísérlet)
  • Napóleon
  • Hitler
Minden sikeres esetben a nyers erőszak mentén jött létre egység egy karizmatikus katonai vezető álltal.

Az ideológia meg a gazdasági alap kevés, el kell foglalni a kontinenst.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 856
15 379
113
Reméljük hirtelen Trump emlékezni fog, hogy Orbánt szereti és mi kivételek leszünk
Fordítva áll a kérdés - szereti e Orbán (vagy mondjuk Meloni) eléggé Trumpot ahoz, hogy kilépjen az EU-ból?
Mert ugyebár Mo saját dontése alapján része annak a szervezetnek, amely ellen ki lesz vetve a vám. :oops:

Trumpnak alapvetoen azzal van problémája, hogy létezik az EU, illetve a másik oldalon a BRICS, mert vészélyeztetik az USA globális gazdasági dominanciáját, ugyanis az AMERICA FIRST = AMERICA ONLY
 
  • Robot
  • Tetszik
Reactions: megazez and Halfdan

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
28 473
101 492
113
Fordítva áll a kérdés - szereti e Orbán (vagy mondjuk Meloni) eléggé Trumpot ahoz, hogy kilépjen az EU-ból?
Mert ugyebár Mo saját dontése alapján része annak a szervezetnek, amely ellen ki lesz vetve a vám. :oops:

Trumpnak alapvetoen azzal van problémája, hogy létezik az EU, illetve a másik oldalon a BRICS, mert vészélyeztetik az USA globális gazdasági dominanciáját, ugyanis az AMERICA FIRST = AMERICA ONLY
Miért lépnénk ki az EU-ból, ami pont a külpolitikai tőkénk alapja, Azzal, hogy nem a nyájjal bégetünk.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
14 114
69 278
113
Ez így nem igaz. Egy hosszabb és két rövidebb időszakot ismerünk, amikor Európa viszonylag egységes volt:
- Nagy Károly (karoling kor)
- V. Károly (sikertelen kísérlet)
  • Napóleon
  • Hitler
Úgy gondolod, hogy Európa egységes volt ezen időszakok és vezetők alatt?
Együtt menetelt a skandináv, a balkáni, a német, a mediterrán, a balti, az orosz, a KKE, az angolszász és a francia?
Mert az egységes Európa ezt jelentené.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
659
1 191
93
Sajnos az FT tudósítása fizetős ezért nem olvasom el 1 euróért sem hetente, kapják be! ;)

Donald Trump azzal fenyeget, hogy 25 százalékos vámot vet ki az uniós árukra

Ez gondolom az első amerikai kormanyülésről kiszivárgott informacio.
Vagy a nyilvános részén volt??
Mert az Al Jazeera meg sem említi az ugyanerről a kormányülésről szóló tudósításában.


Tudom FT, de ez nemcsak egy kattintásvadász cím??

Egyébként a 25%-os vámok még Kanadával és Mexikóval szemben sem élnek.
A februári bevezetést, márciusra halasztották és Trump már aprilisról beszélt a kormanyülésen.
Sztem ezzel két célja van a külpolitikai nyomásgyakorlásának eszköze lesz, akár belpolitikai érdekből. Megfékezni a határon átnyúló kábítószer kereskedelmet, ami Kanadából és Mexikóból is ömlik az USA-ba, másrészt az illegális migrációt megállítani.
Mindkét ország tett is hirtelen lépéseket,eddig évtizedek óta gyakorlatilag semmit.,.

Másrészt a külker mérleget javítani, Gyakorlatilag ne az USAból éljenek ezek az államok.
Biztos az EU felé is bedobja ezt a nyomást, de itt sem céltalanul.

És igen talán abban is bízhatunk, hogy Kinához hasonlóan, az USA is szelektíven vámolja majd az EU-s termékeket, Kína azokat bűntette vámmal, akik megszavazták a kínai autókra az uniós vámokat, akik nem, pl mi és Németország azoknál nem él a kínai kontravám.

Trump kétértelműséget vet fel a mexikói és kanadai vámok időzítésével kapcsolatban

A szerdai kormányülésre akkor került sor, amikor az Egyesült Államok is gátat szab két legnagyobb kereskedelmi partnere, Kanada és Mexikó vámok kivetésének határideje felé.

Trump már hivatalba lépése előtt azzal fenyegetőzött , hogy 25 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államok szomszédaira, hogy a két országot a határkorlátozások szigorítására ösztönözze. A vámtarifák motivációjaként a fentanil-kereskedelmet és az illegális migrációt említette.

Miután azonban február elején mindkét kormány engedményeket kapott, Trump március 4-re halasztotta a vámok kivetését.

A szerdai találkozón azonban Trump zavart keltett ezzel a határidővel kapcsolatban, mondván, a vámok április 2-án érkeznek meg
.

Lutnick, a kereskedelmi miniszter arra is utalt, hogy a vámok további szüneteltetése várható, ha Kanada és Mexikó „bizonyítja az elnöknek, hogy kiváló munkát végez”.


"Be kell bizonyítaniuk az elnöknek, hogy elégedettek vele e tekintetben" - mondta Lutnick.

Mexikó már 10 000 nemzeti gárda katonát bízott meg az Egyesült Államokkal közös határa járőrözésére, Kanada pedig „fentanil cárt” nevezett ki a kábítószer-kereskedelem kezelésére, bár a fentanil lefoglalások mindössze 0,2 százaléka történik a kanadai határon.

Trump ennek ellenére a vámokkal való fenyegetést arra használta, hogy Kanadát is nyomás alá helyezze, hogy engedje át szuverenitását, és legyen az Egyesült Államok 51. állama – ezt szerdán is megismételte.

Azt mondom, hogy Kanada legyen az 51. államunk. Nincsenek tarifák, nincs semmi. És azt mondom, hogy katonai védelmet adunk nekik. Nagyon kicsi a hadseregük” – mondta.

„Megvédjük Kanadát. De ez nem igazságos. Nem tisztességes, hogy nem fizetik meg a maguk módján. És ha fizetniük kellett volna, nem létezhetnének.”


Szal igen, Trump felforgatja az amerikai elitet és az Unióst is, de mivel gyakorlatilag mindkettő gazdasági szankció (nem fizeték ki a nekünk járó összes pénzt, a közös hitel csak fizettük, de abból nem kaptunk, megszüntették a kettős adóztatás eltörlését stb.) alatt tartott minket, ez nekünk lehetőség!! Nekik szívás, mert átélik azt, amit velünk tettek, csak most van egy náluk nagyobb testvér!! Ezt kifejezetten örömmel nézem, hajrá Trump!!
Akkor hozzád nem jutott el, mit kell csinálni a fizetős újságcikkek linkjeivel.
Bekopizni ide: https://archive.ph/
És akkor ezt kapod: https://archive.ph/lwjh6
Jó szórakozást! :)
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
3 402
6 640
113
https://www.portfolio.hu/global/202...lam-fokozott-keszultseget-rendeltek-el-744103
"Az Iszlám Állam nemzetközi terrorhálózat a kölni és a nürnbergi farsangi karneválok megtámadására szólította fel híveit német nyelvű közösségimédia-oldalán, ezért a német rendőrség fokozott készültségben várja a csütörtökön kezdődő farsangi ünnepségeket – jelentette be szerdán egy rendőrségi szóvivő."
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány