[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Lehet, hogy rossz a modellem, de nem értem, hogy nekem mire kellene még választ adnom.
Pár oldallal ezelőtt bőséggel leírtam a válaszomat.
Az ellentmondások a hibás neokon stratégiából erednek, kábé egy évtizede erről az elhibázott stratégiáról értekezek én is, de sebaj.

Az USA rövidesen egy szimulált hadgyakorlatot tart, ahol vizsgálni fogja egy háború lehetőségét Kína és Oroszország ellen egyszerre - na ez egy elég konkrét amerikai üzenet, azaz válasz.

Azt írtad, hogy ezen a hadgyakorlaton keresztül fogják majd meggyőzni a Pentagont arról, hogy ez nem jó ötlet.
Kik fogják meggyőzni őket? A Biden-adminisztráció?
Egyáltalán, a Pentagont kell győzködni épeszű katonai kérdésekben bármiről is?
Nem lehet, hogy inkább pont fordítva van és a Pentagon fogja esetleg jelezni a kormányzatnak, hogy xar van a palacsintában, ez így nem fog menni?

Kíváncsi vagyok, hogy a szimulált hadgyakorlat milyen eredményt hoz majd ki - szerinted nyilvánosságra hozzák majd?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 408
56 195
113
Ukrajna akár atomfegyverek beszerzését is fontolóra veheti, ha a Nyugat nem ad katonai támogatást a védekezéshez - mondta a berlini ukrán nagykövet csütörtökön a hazája térségében indított orosz csapatösszevonással kapcsolatban.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/227168/



Mégis honnan szerezne be atomfegyvert ukrajna, az Oroszoktól....?
:rolleyes:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

Alapvetően jó, ami elhangzott. Együttműködést ajánl Oo.-nak a világ stabilitásának megőrzésében. Csak arányosan lép valamit, ha úgy ítéli, hogy Oo. túllőtt a célon. Folyamatos párbeszédet ajánl Oroszország elnökének, nyáron fognak találkozni személyesen Európában.

Ebben bőven benne van egy Jalta 2 lehetősége.
 
W

Wilson

Guest
Alapvetően jó, ami elhangzott. Együttműködést ajánl Oo.-nak a világ stabilitásának megőrzésében. Csak arányosan lép valamit, ha úgy ítéli, hogy Oo. túllőtt a célon. Folyamatos párbeszédet ajánl Oroszország elnökének, nyáron fognak találkozni személyesen Európában.

Ebben bőven benne van egy Jalta 2 lehetősége.
Jól láthatóan sem az oroszok sem az USA nem akar háborúzni egymással Ukrajna miatt úgy,hogy az ukrán humorista kilincselhet a rakétás embernél vagy az ajatollahnál atomért:)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 057
9 580
113
Hogy elejét vegyük a további félreértéseknek:
Nagyon kedvelem (régen is kedveltem) Haubagoi írásait és ötleteit, igazi színfolt és nem mérsékelten fantáziadús, ergo abba ne hagyd! Őrült beszéd néha, de van benne logika.

Viszont kiváló vitapartnerem lesz, remélhetőleg a biztpol fórumozók nagy örömére.

Kedves Bagoly, Te meg légy kedves nem személyes támadásnak venni adott esetben az ellenvéleményemet, ugyanis nem a Te támadásodról szól a dolog, hanem stratégiai elgondolások/modellek ütköztetéséről. Ennyi az egész.
Ha végül Neked lesz igazad, akkor már most előre gratulálok, nekem ez kicsit sem fáj és derogál.
Úgyhogy mindjárt kapsz az orcádra, hogy legyen min agyalnod, de előtte válaszolok a kérdésedre:

"Kíváncsi vagyok, hogy a szimulált hadgyakorlat milyen eredményt hoz majd ki - szerinted nyilvánosságra hozzák majd?"
Szerintem igen. A szimuláció végeredménye pedig vagy amerikai vereség, vagy brutál nagy amerikai veszteség lesz, ergo a jelen állapot szerint az fog kijönni, hogy nem éri meg egyszerre világháborút vívni Oroszország és Kína ellen.
Ezt egyébként minden épeszű ember mindenféle előzetes szimuláció nélkül is kábé tudja.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 784
15 821
113
Alapvetően jó, ami elhangzott. Együttműködést ajánl Oo.-nak a világ stabilitásának megőrzésében. Csak arányosan lép valamit, ha úgy ítéli, hogy Oo. túllőtt a célon. Folyamatos párbeszédet ajánl Oroszország elnökének, nyáron fognak találkozni személyesen Európában.

Ebben bőven benne van egy Jalta 2 lehetősége.
Szerintem azért várjuk ki a végét, például valamelyik újságíró taktikusan rákérdezett az északi áramlatra, és azt mondta, hogy ellene van, de még nem lejátszott a történet.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Alapvetően jó, ami elhangzott. Együttműködést ajánl Oo.-nak a világ stabilitásának megőrzésében. Csak arányosan lép valamit, ha úgy ítéli, hogy Oo. túllőtt a célon. Folyamatos párbeszédet ajánl Oroszország elnökének, nyáron fognak találkozni személyesen Európában.

Ebben bőven benne van egy Jalta 2 lehetősége.
Játszanak itt az ember idegeivel, már azon gondolkodtam hogy fogom a 40 méter mély kútból felhozni a vizet elektromosság nélkül. De legalább úgy néz ki hogy hogy Ukrajna mellett nincsenek elkötelezve, úgyhogy hiába verik a harci dobot nem fognak merni támadni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
... Mellesleg, kedves Haubagoi......
Én
voltam naív, a kinevetett, amikor javasolni mertem Budapestet a béketárgyalásokra.... Akkor a csehek micsodák azzal, hogy Prágát felajánlották?

Elnézést kérek Littlejohn. Nem volt hülyeség Budapest helyszínként való ajánlása a béketárgyalásokhoz.

Megnéztem most Biden beszédét élőben az orosz-helyzettel kapcsolatban. Együttműködést ajánlott Oroszo.-nak a világ stabilitásának megőrzése érdekében.

Személyes értékelésem:

Paktum van. Elindul a világ felosztása az USA és Oroszo. között. Ettől függetlenül Ukrajnát már viszik az oroszok. A többi területet majd annak fényében kapják - fizetségként - az oroszok, amennyit hajlandóak megtenni az USA számára Kínával szemben.

Indulhat a konferencia és Budapest jelentkezése a béketárgyalások helyszínéül!

(Feltéve, ha Budapest szeretné, ha Jalta 2-ként emlegetnék majd később a történelem könyvekben :) )

Szóval hajrá. Sok sikert
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 408
56 195
113
Jól láthatóan sem az oroszok sem az USA nem akar háborúzni egymással Ukrajna miatt úgy,hogy az ukrán humorista kilincselhet a rakétás embernél vagy az ajatollahnál atomért:)


Nyilván nem, puhatolóznak ki, meddig mehet el, az mindenkinek fix, hogy a szakik a Vörös vonal, az Orosz határ meg a piros gomb, innentol mindenki számára ez egy 0 végösszegu játék.
A megelozo csapás max 1 nedves álom,annyi mobil indítójuk van, hogy még, tengók, cunami cuccok, miazmás, hogy nincs olyan, hogy az usa számára elfohadható veszteség, több száz robbanófej érkezhet meg usánka buksijára, ami feleslegessé tenné a fed másnapi nyitását, szóval mindenki mehet haza.
Na, szép álmokat.
 
W

Wilson

Guest
Játszanak itt az ember idegeivel, már azon gondolkodtam hogy fogom a 40 méter mély kútból felhozni a vizet elektromosság nélkül. De legalább úgy néz ki hogy hogy Ukrajna mellett nincsenek elkötelezve, úgyhogy hiába verik a harci dobot nem fognak merni támadni.
Soha nem is voltak mint már írtam korábban arra megy ki a játék,hogy az ukránok segítségével Putyint "beugrasszák" (az oroszok támadják meg Ukrajnát) és utána szanaszét szankciózzák őket, de Putyin nem hülye,így aztán majd szép lassan lenyugszanak a kedélyek persze az ukránok megpróbálják fenntartani ezt az állapotot de ők nem fajsúlyos szereplők a kérdésben.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hogy elejét vegyük a további félreértéseknek:
Nagyon kedvelem (régen is kedveltem) Haubagoi írásait és ötleteit, igazi színfolt és nem mérsékelten fantáziadús, ergo abba ne hagyd! Őrült beszéd néha, de van benne logika.

Viszont kiváló vitapartnerem lesz, remélhetőleg a biztpol fórumozók nagy örömére.

Kedves Bagoly, Te meg légy kedves nem személyes támadásnak venni adott esetben az ellenvéleményemet, ugyanis nem a Te támadásodról szól a dolog, hanem stratégiai elgondolások/modellek ütköztetéséről. Ennyi az egész.
Ha végül Neked lesz igazad, akkor már most előre gratulálok, nekem ez kicsit sem fáj és derogál.
Úgyhogy mindjárt kapsz az orcádra, hogy legyen min agyalnod, de előtte válaszolok a kérdésedre:

"Kíváncsi vagyok, hogy a szimulált hadgyakorlat milyen eredményt hoz majd ki - szerinted nyilvánosságra hozzák majd?"
Szerintem igen. A szimuláció végeredménye pedig vagy amerikai vereség, vagy brutál nagy amerikai veszteség lesz, ergo a jelen állapot szerint az fog kijönni, hogy nem éri meg egyszerre világháborút vívni Oroszország és Kína ellen.
Ezt egyébként minden épeszű ember mindenféle előzetes szimuláció nélkül is kábé tudja.

Köszönöm.

"Szerintem igen. A szimuláció végeredménye pedig vagy amerikai vereség, vagy brutál nagy amerikai veszteség lesz, ergo a jelen állapot szerint az fog kijönni, hogy nem éri meg egyszerre világháborút vívni Oroszország és Kína ellen."

Így van. Ez pedig azért fontos, hogy Biden bebizonyítsa a Pentagonnak, hogy ne legyenek forrófejűek, mert most politikai tárgyalások - és paktumok - jönnek, osztozkodás területek felett,
az USA és Oroszo. felosztják egymás között a világot. Nincs helye forrófejű katonai akcióknak, sem atomháborúnak.

Megj.: ettől függetlenül most már Oo. bevonul Ukrajnába. Enyém-Tiéd típusú osztozkodás lesz az USA és Oroszo. között. Az USA területekkel fogja jutalmazni Oroszo.-ot, ha segít nekik Kína ellen. (Kína ellen sem háborúban kell gondolkodni, az USA a gazdasági körbekerítését tervezi Kínának.)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 400
14 268
113
Elnézést kérek Littlejohn. Nem volt hülyeség Budapest helyszínként való ajánlása a béketárgyalásokhoz.

Megnéztem most Biden beszédét élőben az orosz-helyzettel kapcsolatban. Együttműködést ajánlott Oroszo.-nak a világ stabilitásának megőrzése érdekében.

Személyes értékelésem:

Paktum van. Elindul a világ felosztása az USA és Oroszo. között. Ettől függetlenül Ukrajnát már viszik az oroszok. A többi területet majd annak fényében kapják - fizetségként - az oroszok, amennyit hajlandóak megtenni az USA számára Kínával szemben.

Indulhat a konferencia és Budapest jelentkezése a béketárgyalások helyszínéül!

(Feltéve, ha Budapest szeretné, ha Jalta 2-ként emlegetnék majd később a történelem könyvekben :) )

Szóval hajrá. Sok sikert
Ugyan már! Osztozkodni csak szovetségesek szoktak (Molotov-Ribbentrop paktum, Churchill fecnije) , nem pedig ellenségek. Már Krím elfoglalása ota megy ez a várakozás, hogy majd újra lesz osztva valami, de ennek egyszeruen nincsen értelme ... mert nem lenne semmi hozama.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 408
56 195
113
Soha nem is voltak mint már írtam korábban arra megy ki a játék,hogy az ukránok segítségével Putyint "beugrasszák" (az oroszok támadják meg Ukrajnát) és utána szanaszét szankciózzák őket, de Putyin nem hülye,így aztán majd szép lassan lenyugszanak a kedélyek persze az ukránok megpróbálják fenntartani ezt az állapotot de ők nem fajsúlyos szereplők a kérdésben.



Az benne van, hogy az ukránok /az ukránoknál valaki mer nagyot álmodni, és rápróbál, de hamar megbánja, a Lengyel tesók is a fejukhoz kapnak majd, és utána mehet mindenki aludni.
Azt megnézem, hogy mikor akarják majd a nato tagok megfékezni a robogó Orosz hadsereget a szárazfoldon, ki lesz az elso önkéntes, ukrajnáért.
:rolleyes:
Az elso cm/(rakétás) tuzérségi szalvó majd segít a döntésben.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ugyan már! Osztozkodni csak szovetségesek szoktak (Molotov-Ribbentrop paktum, Churchill fecnije) , nem pedig ellenségek. Már Krím elfoglalása ota megy ez a várakozás, hogy majd újra lesz osztva valami, de ennek egyszeruen nincsen értelme ... mert nem lenne semmi hozama.

Biden beszédéből nem ez jött le. Biden kemény tárgyalófél lesz - elmondta, hogy ő mivel az USA elnöke, máshogy nem is tehet, de ebben az elnöki beszédben gyakorlatilag Oroszo.-nak felajánlották a világ újrafelosztásának lehetőségét. Virágnyelven persze, a "világ stabilitásának megőrzése", "sok közös területen együttműködhetünk" stb. utalásokkal. Utalással az európai személyes találkozóra. (Európát osztják fel - elsőként - ugyanis, azért Európa a helyszín.) Akinek van füle rá, érti. Ettől függetlenül az USA és Oroszo. nem barátok, persze. Ezért is használom a "paktum" kifejezést arra a típusú "együttműködésre", ami az USA és Oroszo. között van.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány