[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 518
14 154
113
Az Egyesült Államoknak sem érdeke egy valódi háború, azzal csak még közelebb löknék Moszkvát Pekinghez. Jó forgatókönyv az Egyesült Államok szempontjából nincsen, hacsak Putyin nem gondolja meg magát Ukrajnával kapcsolatban. De miért tenné? A fenyegetést fenn tudja tartani, Oroszország ugyan gyengül, de azért nem olyan gyorsan, hogy Ukrajna önmagában gondot jelentsen a számára. Nem gondolom, hogy Oroszország komoly támadást indítana, amíg erre nincs rákényszerítve, de hogy Kelet-Ukrajnát elengedje, azt kizártnak tartom. Minek? Mért tenné, mit kapna érte? A politika a szűken vett érdekek mellett a nemzeti büszkeségről is szól, az az orosz politikus, aki elengedi az ukrajnai oroszok kezét, saját politikai halálos ítéletét írja alá. Az USA egyszerűen semmit nem tud adni Oroszországnak cserébe Ukrajnáért, és annyi problémát sem tud okozni, hogy Moszkva számításai megváltozzanak.
Magyarországnak, Közép-Európának hol lehet a helye, a szerepe a mostani konfliktusban? Mi a pragmatikus hozzáállás?

Az alapvető magyar érdek az, hogy ne legyen háború, és elinduljon a megbékélési folyamat. Ami keveset tudunk ezért tenni, meg kell tennünk. Az eddigiek nagyon rosszak nekünk is, elsősorban kárpátaljai nemzettársainknak. Ukrajnának Oroszországgal és saját nemzeti kisebbségeivel is kompromisszumot kellene kötnie. Nem csak az orosz közösséggel, de a magyarokkal, a románokkal és a lengyelekkel is. Az ukránosítást be kell fejezni! Súlyos kompromisszumokra van szükség, ami különösen a Krím esetében, nagyon fájdalmas lenne az ukránoknak. Ha az megtörténne, Ukrajnában egy jobb jövő épülhetne. Elméletben egyébként egy EU- és NATO-tag Ukrajna magyar érdek lenne, amennyiben a kárpátaljai magyarság jogait tiszteletben tartanák, és tisztességesen állnának Magyarországhoz. Az, hogy Ukrajnának belátható időn belül nincs esélye sem a NATO, sem az EU tagjává válni, nem rajtunk múlik.

Egy dolog biztos, Magyarországnak a mostani konfliktusba nem szabad belekeverednie.

Fontos politikai szinten kiállni Ukrajna függetlenségéért és területi integritásáért, ezt meg kell tennünk. Adhatunk humanitárius segélyeket is, de semmilyen más szerepet nem szabad vállalnunk. Nem valószínű, hogy nagy háború lesz, de ha a konfliktus kiéleződik, abból a magyar félnek ki kell maradnia. Ukrajna nem NATO-tag, nincs semmilyen kötelezettségünk katonailag segíteni, de ami fontosabb, érdekünkben sem áll!

Demko Attila regénye, a Máglyatűz magyar és immár angol nyelven is olvasható. A Napról napra Trianon című könyvet ITT tudja megvásárolni, s ha bővebben érdeklik a legfontosabb kül- és biztonságpolitikai kérdések, akkor az általa szerkesztett, A világ 2021-ben című kiadványt ajánljuk, amely ingyenesen elérhető, ITT.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
12 505
36 486
113
Ez ennél többet ér:
Demkó Attila geopolitikai szakértő több mint másfél évtizedet töltött a Honvédelmi Minisztériumban, négy évig vezette annak Védelempolitikai Főosztályát, jelenleg, amellett, hogy ír, a Mathias Corvinus Collegium Geopolitikai Műhelyét vezeti. A ma7.sk-n háromrészes, a legfontosabb kül- és biztonságpolitikai témákat tárgyaló interjúsorozat készül a nálunk is népszerű Máglyatűz, illetve a Napról napra Trianon című könyvek szerzőjével. A sorozat első része az orosz-ukrán kérdésre fókuszál, a másodikban Kínáról lesz szó, zárásul pedig a klímaváltozás jelentette geostratégiai kihívásokat vesszük górcső alá.

Készül már a Máglyatűz című regényének folytatása?

Még nem, de tervben van. Jelenleg a regény angol nyelvű, kibővített változatán dolgozom, az első kötet már megjelent, most jön a második, amely tulajdonképpen a Máglyatűz második felének kibővített változata, még több epizóddal Oroszországban, de a Pozsonyban és környékén játszódó fontos szál is bővülni fog. Lesz benne legalább úgy százoldalnyi plusz, majd készül egy harmadik rész is, annak az erdélyi szál folytatása, a Kelet és Dél-Ukrajna orosz megszerzésére tett kísérlet, illetve az nyugatellenes orosz-kínai szövetség lesz a témája.

Meg is adtuk az interjúnak a kezdőlökést! Ukrajna megszűnéséről, vagy a formálódó orosz-kínai szövetségről gondolom nem csak egy politikai thriller kontextusában érdemes beszélni.

Ukrajna teljes felbomlása nyilván nem reális, további bomlás, további gyengülés azonban benne van a pakliban.

A jelenlegi helyzet szerintem nem eszkalálódik idáig, de a jövőben előfordulhat olyan szituáció, amelyben az oroszok úgy érzik majd, nincs már veszítenivalójuk és megindulnak a geopolitikailag számukra fontos régiók felé. Ez azonban nem egész Ukrajna.
Ukrajna NATO- esetleg EU-csatlakozása nem akadályozhatja meg ezt a bomlást?

Amíg Oroszország elég erős ahhoz, hogy megszállva tartson ukrán területeket, addig a NATO és EU tagság lehetetlen. De nem csak ez akadályozza meg Kijevet az EU-csatlakozásban. Sokan elfelejtik, hogy Ukrajna egy nagyon szegény, de nagy, a megszállt területeket leszámítva is 37 milliós ország. A hétmilliós, messze nem ennyire szegény Szerbiát, vagy a 3,3 milliós Boszniát nem tudjuk felvenni jelenleg az Unióba. Mennyi esélye lehet Európa legszegényebb országának? Ukrajna sok évtizedes távolságban van az Uniótól, háború ide vagy oda. A NATO-csatlakozásnak pedig legfeljebb akkor van esélye, ha Oroszországban valami egészen radikális változás következik be.

Putyin helyett más lesz az elnök?

Nem erre gondolok, az az Ukrajnához való hozzáálláson nem változtat majd. Sokan félreértik, de az Ukrajnához való orosz viszonyulás nem személyektől függ. Az az igazság, hogy Oroszországban nincs olyan komoly politikus vagy stratégiai gondolkodó, aki elfogadná Ukrajna NATO-csatlakozását.

Ez nem a Putyin-rendszer jellemzője. Jelcin idején ugyanúgy téma volt, mihez kezdjenek nem csak Szevasztopollal vagy a Krímmel, hanem Ukrajnával is.

Az orosz nemzeti önkép alapvetéseiről van szó, érdemes ezzel kapcsolatban Szolzsenyicint olvasni. Kijev mint város is az orosz nemzeti tudat része. Az orosz történelemből sem lehet Kijevet kiradírozni, nem is akarják és nem is fogják soha.
Mi a helyzet a stratégiai érdekekkel? Az ukrán-orosz határ több mint kétezer kilométernyi.

A Fekete-tenger feletti uralomhoz a Krím elengedhetetlen, azt pedig Moszkva nem kívánja kiengedni a kezéből. Ahhoz, hogy Oroszország megőrizze nagyhatalmi státuszát, szükségük van, így vagy úgy, Kelet- és Dél-Ukrajnára is, kell a lakosság, kell az ipar, kellenek az erőforrások. A Szovjetunió szétesése óta sem sikerült maradéktalanul pótolni az Ukrajnában elvesztett hadiipari kapacitásokat és technológiai tudást. Azt kell megérteni, hogy az orosz-ukrán kapcsolatok alakulása szerint változik az orosz stratégiai érdek.

Ha Kijev beáll a sorba és nem megy továbbra is szembe az orosz érdekekkel, a Donbaszt visszakaphatja, ha ellenséges, Moszkvának lehet, hogy nem lesz elég az, amit eddig megszerzett.

A szárazföldi kapcsolat már nem olyan fontos, a Kercsi szorosban megépült a híd, de a Krímnek továbbra is vízre van szüksége, ahhoz pedig kell a Dnyeperből induló csatorna. És még egy dolog fontos, a Dnyeszter-mellék feletti orosz uralom.
Az aktuális konfliktus kapcsán erről keveset beszélnek. Miért olyan fontos ez az orosz méretekhez képest talpalatnyi kis terület?

A jelenlegi orosz-ukrán feszültségnek számos kiváltó oka. Ezek közül az egyik, egyébként alábecsült fontosságú, a Dnyeszter-mellék ukrán-moldáv szorongatása. Oroszország legsebezhetőbb pontja ez a tulajdonképpen orosz vazallusállamnak tekinthető terület. Az oroszoknak fontos, hogy Moldova és Románia ne egyesülhessen, azaz Nagy-Románia, amely a NATO a mainál erősebb déli bástyája lehetne, ne jöhessen létre. A Dnyeszter-melléknek ugyanaz a szerepe, mint a kalinyingrádi exklávének, sakkban tartani egy NATO-tagállamot. Az előbbivel Romániát, az utóbbival Lengyelországot. Meg kell érteni, hogy az oroszok mélységesen gyanakvóak a Nyugat szándékait illetően, nem tudják nem fenyegetésként megélni a NATO nyomulását a határaik felé.

Lát arra esélyt, hogy Nyugat-Ukrajnát teljes egészében integrálják, végleg elfoglalják az oroszok?

Nem, a Dnyepertől nyugatra eső vidék nem lenne tartható. Nyugat-Ukrajna keményen oroszellenes. Kivétel persze a tengerpart, különösen Odessza és környéke, itt rengeteg orosz anyanyelvű ember él, erős orosz lojalitással. Ráadásul stratégiailag is fontos. Odessza megszerzésével létrejöhetne a közvetlen kapcsolat a Dnyeszter-mellékkel. Ezen kívül még egy stratégiai fontosságú várost lehetne kiemelni, Mikolajiv-ot a Déli-Bug folyó mellett, hajógyárai miatt. Oroszországnak a tengerparti sáv a fontos, illetve északon Harkov.
A Dnyeszterig pont elég. Lvovig meg a lengyelek terjesztik ki védőszárnyukat. Mi meg Kárpátlajáig toljuk a határt.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 651
26 824
113
Na most akkor paktum, vagy berezeltek? @haubagoi :)
---
"Az első hajó tegnap hatolt volna át a Boszporuszon, de török források szerint erre nem került sor. Törökországot nem tájékoztatta az Egyesült Államok arról, hogy más időpontban készülnének inkább a térségbe küldeni a hajókat, így vélhetően lefújták a műveletet. Egy 1936-os egyezmény értelmében az Egyesült Államoknak tájékoztatnia kell Ankarát, ha hajókat küldenek át a Boszporuszon és a Dardanellákon, a szerződés értelmében maximum 21 napig tartózkodhatnak a hajók a Fekete-tengeren.
..
A műveletet vélhetően azután fújta le Joe Biden elnök, hogy telefonon egyeztetett Vlagyimir Putyin elnökkel. Ezt sok elemző kedvező fordulatnak nevezte a feszült orosz-amerikai viszonyokat tekintve, viszont ma a Biden-kormány újabb szankciókat jelentett be, melyre Oroszország válaszintézkedéseket ígért."
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 174
10 650
113
Tehát lényegében azt állítod, hogy az USA célja az egypólusú világrend mindenáron történő fenntartása,
miközben azt is állítod, hogy az USA-nak már nincs elég ideje arra, hogy külön-külön gyengítse Kínát és Oroszországot, ezért egyszerre támadja őket.

Ez ellentmondás. Ha nincs elég időm/erőm ahhoz, hogy külön-külön gyengítsem Kínát és Oroszországot, azaz nincs időm paktumozni az egyikkel a másik ellen, akkor hogy lenne elég erőm ahhoz, hogy egyszerre győzzem le mind a kettőt?

Ez nonszensz.

Az, hogy mennyi ideje van az USA-nak, még ő maga dönti el. Hiszen az USA diktálja a tempót a feszültségkeltésben. Ha több idő kell neki a paktumozáshoz, akkor hát lassítson egy kicsit a feszültség-generálásban.

Ha most azt mondod, na de az USA nem várhat, nincs ideje, mert gyengül, akkor ezzel pontosan rámutatsz arra, hogy miért nem reális az, hogy az USA a jelen állapotában vívjon két olyan nagyhatalom ellen egyszerre háborút mint Kína és Oroszország.

Ami az orosz demográfiai helyzetet illeti. Azt mondod, hogy "Soha a történelemben nem volt még olyan, hogy egy demográfiailag csökkenő birodalom területi expanzióba kezdjen". Ez igaz, de azzal a kiegészítéssel, hogy egy demográfiailag csökkenő birodalom belső (!) indítattásból nem kezd területi expanzióba.
Viszont külső indítattásból kezdhet. Jelen esetben az USA kívülről generálja azt a feszültséget, amely a területi expanziós háborúhoz szükséges.

Még egy kis adalék ehhez témához. Ha visszaemlékszel, Putyin nemrég mondott beszéldet Moszkvában a Luzsnyiki Stadionban 80 000 fő előtt, a Krím visszatérésének 7. évfordulója alkalmából.
Mit mondott Putyin, miért fontos a Krím visszatérése?
Azért mert ez bebizonyította, hogy az orosz népben létezik még elég erő ahhoz, hogy visszaszerezze az elvesztett terüleit.
Ez is egy - gyakorlati - cáfolata annak, amit állítottál.

1306599.jpg
Haubagoi!
Nem az én fejemben van ellentmondás, hanem a geopolitikai folyamatok vannak tömve rengeteg abszurd ellentmondással - nem csak a szimpa USA-orosz meccsre gondolok most, hanem az elmúlt évek eseménysorozataira. Gondolom nem kell részleteznem, de szinte bárhová nyúlsz, könyékig leszel fekáliás. Nagyon nincs rendben gyakorlatilag semmi és nem csak geopolitikai szinten.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
"Kivonulnak Afganisztánból az amerikai csapatok a New York-i terrortámadás huszadik évfordulójáig, szeptember 11-ig – jelentette be Joe Biden."
Mar vagy ketszer kivonultak az utobbi tiz evben. Ujabban ez a kivonulunk Afganisztanbol tortenet olyan kotelezo mantra minden uj elnoknek mint a szepsegkiralynoknel a vilagbeke...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
Tengerről támadni kevés két romboló! Baltikum és Lo. az irány, Ro. által nyitott 2. front mellett.


Ebben egyet értünk. Kínát szárazföldön is kell blokkolni és ez csak Oo. (na jó SZU2) segítségével lehet. Különben minden próbálkozás hiábavaló. DE, erre nincs 10 év ideje az USA-nak. A Trump alatt elvesztegetett 4 év is sok előnyt adott Kínának (ha Klintonné nyer akkor már 2017-ben elkezdődött volna az oroszok elleni fellépés, de így kaptunk 4 év kegyelmi időt)!
Kína 10 év alatt még nagyobb előnyre tesz szert. Addigra lehet, hogy már a tengeri utakat sem fogja tudni lezárni USA, lévén, hogy megépülnek az anyahajók!
Az a baj, hogy nincs már ideje az USA-nak és ez sajnos - mivel ők is tudják - lépéskényszerbe hozza. Ez pedig nem jó, mert vakmerő döntéseket eredményezhet.
Azt a ket hajot azert nem kuldtek most be a Fekete tengerre mert eleg paprikas a hangulat most a Kremlben, nem tudjak a jenkik hanyadan vannak az orosszal. Ha gaz lesz par nap alatt akkor meg a ket rombolo fixen sullyed, nincs eleg ido kivonni onnan, nem ernek meg az ukranok ket jenki rombolot matrozostul.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Bagoly ez mar nekem is sok. Neked mindenrol a szu 2.0 jut eszedbe. Hihetetlen, mennyire ra vagy kattanva, mintha a vilagban minden ezert tortenne.

Elarulom, nem. Egyszeruen rajottek, hogy ertelmetlen Afganisztanba tovabbra is onteni a penzt, van annak jobb helye is. Amugy meg Trump is ki akart onnan vonulni, raadasul hamarabbi idoponttal, gondolom o nem a szu 2.0-t tamogatta, mert ez bide otlete, ha jol ertelmezem amit mondasz.

"mintha a vilagban minden ezert tortenne"

pedig most minden ezért történik :D

"Amugy meg Trump is ki akart onnan vonulni, raadasul hamarabbi idoponttal, gondolom o nem a szu 2.0-t tamogatta"

Tévedsz, Trump is a már SZU 2-t támogatta, nem véletlenül orosz ügynöközték le :D

Tessék, kép, amin Alexander Dugin üdvöskéje, Maria Kataszonova, ahogy Trump-nak kampányol!

0_French-election-2017-Maria-Katasonova-Russian-Donald-Trump-Putin-prediction-930154


Make America Great Again! --> ott a pólón!

Putyin és Dugin embere volt Trump bssztok meg :D

Mit gondoltok miért vezetett be ma Biden nemzeti vészhelyzetet
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 613
97 828
113
Ukrajna akár atomfegyverek beszerzését is fontolóra veheti, ha a Nyugat nem ad katonai támogatást a védekezéshez - mondta a berlini ukrán nagykövet csütörtökön a hazája térségében indított orosz csapatösszevonással kapcsolatban.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/227168/
Szánalmas zsarolás.


Mindenesetre a Kercsi szorost az oroszok fél évre zárják.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Haubagoi!
Nem az én fejemben van ellentmondás, hanem a geopolitikai folyamatok vannak tömve rengeteg abszurd ellentmondással - nem csak a szimpa USA-orosz meccsre gondolok most, hanem az elmúlt évek eseménysorozataira. Gondolom nem kell részleteznem, de szinte bárhová nyúlsz, könyékig leszel fekáliás. Nagyon nincs rendben gyakorlatilag semmi és nem csak geopolitikai szinten.

Ez azt jelenti, hogy rossz a modelled, amiben gondolkodsz. Nem tudtál választ adni az ellenérvekre, hanem csak elterelő választ adtál.
 
  • Szomorú
Reactions: MangaMonguz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 613
97 828
113
Szánalmas zsarolás.


Mindenesetre a Kercsi szorost az oroszok fél évre zárják.
Meg is van az oka miért! 14-15-én éjjel ukrán - orosz hajók között az adott körzetben incidens volt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 076
1 959
113
Ha Kercset zárják, mi lesz az acéliparral és a többivel, ami azon keresztül adta el a cucait? Átviszik Odeszába vasúton, vagy leállítják?
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Mellesleg nézzétek csak, hogy a nyugati egyoldalú média-tudósítások milyen buta kérdésekhez vezetnek:


"Ha háború lesz Ukrajna és Oroszország között, akkor Ukrajna miért nem mozgósít?​

Az egész ukrán hadsereg a laktanyákban van még, semmilyen mozgósítás nem történt, nem hirdettek ki hadiállapotot, nem adtak ki semmilyen mozgosítási-mobilizálási törvényt, egy-két század ukrán katona van a donyecki felkelőknél"
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 174
10 650
113
Ez azt jelenti, hogy rossz a modelled, amiben gondolkodsz. Nem tudtál választ adni az ellenérvekre, hanem csak elterelő választ adtál.
Lehet, hogy rossz a modellem, de nem értem, hogy nekem mire kellene még választ adnom.
Pár oldallal ezelőtt bőséggel leírtam a válaszomat.
Az ellentmondások a hibás neokon stratégiából erednek, kábé egy évtizede erről az elhibázott stratégiáról értekezek én is, de sebaj.

Az USA rövidesen egy szimulált hadgyakorlatot tart, ahol vizsgálni fogja egy háború lehetőségét Kína és Oroszország ellen egyszerre - na ez egy elég konkrét amerikai üzenet, azaz válasz.

Azt írtad, hogy ezen a hadgyakorlaton keresztül fogják majd meggyőzni a Pentagont arról, hogy ez nem jó ötlet.
Kik fogják meggyőzni őket? A Biden-adminisztráció?
Egyáltalán, a Pentagont kell győzködni épeszű katonai kérdésekben bármiről is?
Nem lehet, hogy inkább pont fordítva van és a Pentagon fogja esetleg jelezni a kormányzatnak, hogy xar van a palacsintában, ez így nem fog menni?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Lehet, hogy rossz a modellem, de nem értem, hogy nekem mire kellene még választ adnom.
Pár oldallal ezelőtt bőséggel leírtam a válaszomat.
Az ellentmondások a hibás neokon stratégiából erednek, kábé egy évtizede erről az elhibázott stratégiáról értekezek én is, de sebaj.

Az USA rövidesen egy szimulált hadgyakorlatot tart, ahol vizsgálni fogja egy háború lehetőségét Kína és Oroszország ellen egyszerre - na ez egy elég konkrét amerikai üzenet, azaz válasz.

Azt írtad, hogy ezen a hadgyakorlaton keresztül fogják majd meggyőzni a Pentagont arról, hogy ez nem jó ötlet.
Kik fogják meggyőzni őket? A Biden-adminisztráció?
Egyáltalán, a Pentagont kell győzködni épeszű katonai kérdésekben bármiről is?
Nem lehet, hogy inkább pont fordítva van és a Pentagon fogja esetleg jelezni a kormányzatnak, hogy xar van a palacsintában, ez így nem fog menni?

Kíváncsi vagyok, hogy a szimulált hadgyakorlat milyen eredményt hoz majd ki - szerinted nyilvánosságra hozzák majd?
 
Status
Not open for further replies.