[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ez így van - a nyugat nem fog belemenni az alkuba. Egész egyszerűen azért, mert diplomácia legfontosabb szabálya - az erősebb kutya szexualizál - alapján megteheti. Nem fog feladni sem eleddig elért eredményt, sem jövőbeni terveket ...

Az 1914 -es ultimátum nem volt annyira "elfogadhatatlan". Egyfelől Szerbia vastagon benne volt a kiváltó okban - másfelől éppen túl voltak egy komoly háborún, annyira nem hiányzott Nekik egy újabb az OMM -el.

Lesz-e orosz támadás? Igazából jelenleg egyetlen entitás van ami pl. ENSZ vagy NATO felhatalmazás, sőt hadüzenet nélkül megtámadhat országokat - ez az USA. Világ top1 szuperhatalom. Az oroszoknál egyszerűbb a képlet - "vörös vonal" van. Amit előre kommunikáltak is: szakik megtámadása, orosz/CSTO megtámadása. Az orosz nyilatkozatokat ennek fényében érdemes értelmezni. Azaz pl. "az ukránok ki fogják provokálni a háborút" azt jelenti, hogy számítanak arra, hogy az ukránok támadnak ...

Az annexió az előre egyeztetve volt a nyugattal és az teljes mértékben támogatta. Ehhez persze kellett némi alkualap, ami az OMM némi tengerentúli területének (pl. Tanger) feladása volt. A hadüzenet nem volt "önmegsemmisítő". Egy jelentéktelen balkáni háború sehol nem számított. A legtöbb történész kimondva-kimondatlanul nem is innen számolja az I. Világháborút. Tudod ez valami olyasmi logika lenne, mint hogy komolyan hiszünk benne, hogy egy jelentéktelen lengyel határon levő rádióátjátszóállomás elleni támadás miatt indult be a második világégés - pl. akár konkrétan e miatt támadott Japán Pearl Harbour -nál stb. Egy FRÁSZT! :) További idekapcsolódó fun fact: Tudta-e, hogy a '90 -es évek dél-szláv konfliktusai nyomán nem robbant ki illetve esélye sem volt kirobbanni a III. Világháborúnak ... Továbbá az OMM támadások előtt mennyi balkáni háború volt csak a megelőző egy-két évtizedben? Hát nem egy és nem kettő. Történetesen ez sem volt sem nagyobb - sem jelentősebb. Nyugaton kb. számon sem tartották ...

Nekünk meg arra kell felkészülnünk, hogy a létező összes lehetséges forgatókönyv esetén "a leheto legjobb gazdasági pozíciókat érjunk el" ...
Itt az erősebb kutya is megdöglik. És vele mi is.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 348
33 408
113
Hát persze, minimum az Ukrajinát érintó feltétel elfogadhatatlan. :oops: Ezek a feltételek pontosan azért voltak megfogalmazva, mint a 1914-es ultimátum Szerbiának (ahol ugyancsak volt egy elfogadhatatlan, Szerbia szuverenitását érinto pont) - Putin már eltokélte hogy támadni fog és hárítani próbálja a feleloséget. Erre amúgy egy Peszkovi bekopés is utal, ahol azt mondta, hogy "az ukránok ki fogják provokálni a háborút" - ami kb olyan, mind ha 1939 augusztus elején Goebbels azt mondaná, hogy a lengyelek támadni fognak Németországban. :D

A lengyelek igen harciasak voltak akkoriban, ahogy a szerbek is 1914-ben. Ez már csak ilyen utólagos narratíva, hogy szegény békés országokat lerohanták. A lengyelek kb. úgy viselkedtek, mint most az ukránok, üzengették, hogy ha Hitler háborút akar, megkapja, 2 hét alatt Berlinben lesznek (6 évvel később végül ott volt a Berling-hadsereg), elkezdték a lengyelországi németeket basztatni keményen, gyilkosságokat is elkövettek, bár nyilván ezt később felnagyította a német propaganda. Nagyon maguk mögött érezték az angolokat és a franciákat, mint kiderült eléggé túlértékelték a távoli szövetségesek elszántságát, ez is ismerős... A szerbeket meg 1914-ben az orosz biztatta fel. Igazából a háború az orosz mozgósítás miatt tört ki.

Amúgy elképeszto, menyire ugyan úgy viselkedik Oo, mint annó a OM Monarchia. Az is, hogy mentse egyre szukulo befolyását, segerfelvonulásokkal, anexiókkal (Bosznia), új államocskák létrehoztával (Albánia) és végul egy onmegsemmiséto haduzenettel reagált. És geopolitailag is egy hasonló helyzetben volt a gazdaságilag erosodo Oro és az egyesulo No és Olo kozt, mint az OF Kína és EU kozt.

Ha már analógia, az akkori Németország megfelelője Kína lenne? Akkor a Nyugat egy nagy háborúban Kínát is legyőzi majd? :D
Őszintén szólva én nem látom ezt a nagy erőt már a Nyugatban... persze a két vh. között is válsággal küzdött, sokak úgy gondolták akkor, hogy csak a fasizmus és a kommunizmus között dőlhet el a jövő.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Vita a lényegi kérdésekről. A pasi felvetette az É-Kaukázus elengedését, most meg félti az életét.
 
  • Hűha
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 348
33 408
113
Itt az erősebb kutya is megdöglik. És vele mi is.

Jó, de ez csak ilyen végső érv, hogy "mi a mennybe megyünk, az ellenségeink meg egyszerűen elpusztulnak" (ha pontosan idéztem Vlagyimir Vlagyimirovicsot). Ukrajna miatt bevállalna-e ilyet Moszkva? Nyilván nem, hagyományos háborúban meg akár veszíthet is, ha elég nyugati támogatást kap az ukrán. A helyzetet az teszi veszélyessé, hogy orosz szempontból nem feltétlenül a legrosszabb a lehetséges forgatókönyvek közül az, hogy most legyen egy háború, a lehetőség ablaka erre lassan bezárulhat, most még Ukrajnából le tudnának szakítani egy jókora darabot, megállapodásra szinte semmi esély, mert a média is széttépné a nyugati politikusokat, ha bármilyen alkuba belemennének Ukrajnáról az oroszokkal (már kb. 10 éve szisztematikusan kicsinálnak minden olyan nyugati politikust, aki az oroszokkal szemben valami együttműködési szándékkal gyanúsítható... Fillontól Trumpig, de akár Merkel is beleillik a sorba). Viszont pár éven belül a nyugat fel fogja fegyverezni az ukrán hadsereget mindennel, ha a marad a jelenlegi helyzet.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hivatalosan nincsenek senkinek területi követelései. Az egy dolog, hogy Nyugat-Ukrajnát és Nyugat-Belaruszt Sztálin annektálta 1939-ben, addig lengyel területek voltak.
Van ott több is.
Polish-Lithuanian_Commonwealth_%281619%29_compared_with_today%27s_borders_%28noname%29.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 443
93 383
113
Felfalhatja Kína Szibériát?


Igen

A határ két oldalán közvetlenül – néhány évvel ezelőtti adatok szerint – 6 millió orosz néz szembe 90 millió kínaival. Moszkva egy kontinensnyi messzeségre van innen, miközben Vlagyivosztok és Peking távolsága alig több mint 1300 kilométer
....
Egy legalábbis stagnáló népesség áll tehát szemben egy rohamosan fogyatkozó populációval. Ráadásul az Oroszország területileg mintegy háromnegyedét kitevő Szibéria lakossága mindössze 38 millió, miközben Oroszország teljes lakosságszáma 144,1 millió fő. Ezek az adatok is erősítik azt a vélekedést, hogy
KÍNA SZÉP LASSAN ELNYELHETI SZIBÉRIÁT – ELŐBB CSAK BEVÁNDORLÓKKAL ÉS GAZDASÁGI BERUHÁZÁSOKKAL, EGY IDŐ UTÁN AZONBAN TÉNYLEGES TERÜLETI KÖVETELÉST FORMÁLVA AZ AKKOR MÁR FELTÉTELEZETTEN NAGYRÉSZT KÍNAIAK LAKTA TERÜLETEKRE.

miért kellene Kínának a zord éghajlatú és jórészt valóban lakhatatlan terület, azonban az is igaz, hogy a klímaváltozás miatt egyre több része válik könnyebben lakhatóvá. Ráadásul Szibéria erőforrásokban is gazdag: olajban, földgázban vagy éppen fában, amelynek az utóbbi években Kína az egyik legnagyobb kitermelőjévé is vált.
....

Nem

Egyes előrejelzések azzal riogatnak, hogy 2050-re már 10 millió kínai élhet Oroszországban, azonban egy 2017-es becslés szerint nagyjából félmillióra tehető az orosz földön élő kínaiak száma, akiknek több mint a fele ráadásul Oroszország európai egynegyedén lakik. A legnagyobb kínai közösséggel rendelkező orosz város Moszkva, nem Vlagyivosztok vagy Habarovszk. Ráadásul nem több kínai munkás érkezik orosz területre, hanem kevesebb, és az érkezők többsége is idénymunkás, nem állandó letelepedési szándékkal megy az országba.

Emellett, miközben a kínai gazdaság fejlődik, és ezzel párhuzamosan a bérek is növekednek, az orosz gazdaság már hosszú évek óta komoly válságban van. Vendégmunkásnak menni Kínából Oroszországba tehát egyre kevésbé éri meg. Az orosz Távol-Keletre már jóval több közép-ázsiai és kaukázusi bevándorló érkezik a volt szovjet tagköztársaságokból, mint Kínából. Ha önkéntesen, vendégmunkásként nem is nagyon mennek, a kínai befektetésekkel párhuzamosan érkeznek kínai munkások. Csakhogy Kína soha nem volt az öt legnagyobb befektető között az orosz távol-keleti régióban.
...
a kínai kereskedőket rendszeresen ellenőrzi a rendőrség és más hatóságok, és különböző szabálytalanságok miatt büntetéseket vetnek ki rájuk. Emellett az éves üzleti vízumok megújítása és a vámtarifák is folyamatosan drágulnak, mindez pedig drámai módon növelte az üzleti tevékenység költségeit. Az igazán nagy üzleteknek, például a természeti erőforrások kiaknázásának a kisebb kínai szereplők pedig a közelébe sem kerülnek, mert abban csak a kínai állami vállalatok vehetnek részt, amelyek a jó politikai kapcsolatokkal rendelkező orosz oligarchákkal működnek együtt.

A KREML EMELLETT KÖZVETLENÜL IS IGYEKSZIK VISSZANYESNI A KÍNAI GAZDASÁGI JELENLÉTET A KELETI VÉGEKE N.
...
Mindezek miatt a régió kínai lakosainak száma 2019-es adatok szerint 70 ezerre csökkent.