Még valami: Kína azért nem egyértelműen áll ki Oo. mellett... Kína tudja (ahogy az egész világ), hogy erősebb, mint Oo. A viszony kettejük között nem egyenlő, sokkal inkább egyfajta (kis túlzással) alá-fölé rendelt. Mivel állt ki Kína Oo. mellett az ukrán háborúban? Szerintem a verbális szinten túl nagyon semmivel. Egy szövetségesnek ki kellett volna állnia ilyen helyzetben erőteljesebben. Ebből látszik, hogy Oo. inkább eszköz nekik, mintsem igazi partner. SŐT, még kivonta két befektetési bankját Oo-ból meg Belorusszból, ami egyfajta nyomás Oo-ra, hogy "na gyere druszám ide hozzám"!
Kínának fontosak a kereskedelmi kapcsolatai, fontosabb, mint az, hogy egy Oo. miatt boruljon minden, VISZONT az jó neki, ha Oo. tolódik felé! Win-win szitu nekik. Ez az egész igazából két oldalnak jó nagyon: Kínának és az USÁ-nak, illetve kisebb részben az EU-nak. Oo. hosszú távon "lenulázza" magát ezzel az egésszel (aminek a népessége kérdéses, hogy örülni fog, ha tisztábbá válik az egész számukra), és egy kínai csicska lesz. A világ átrendezőik, tisztulnak a dolgok, az "új béke időszakának" vége (1991-től napjainkig). Két pólusú világrend lesz nagy tömbökben: USA + EU + ázsiai, afrikai dél-amerikai szövetségesek vs. Kína + Oo. + ázsiai, afrikai és dél-amerikai szövetségesek. Indiai nem fog Kína szintjére jutni. Oo-t mér kitárgyaltuk, hogy nem az USA-Kína szintje. Ergo maradt az USA és Kína. Ez azért is jó, mert nem kell a sokszereplős játékkal bajlódni, hanem tulajdonképpen megint kétszereplős lesz, csak más felállásban, más formában... A két pólusú világképed tehát önmagában jó, de nem úgy, ahogy te gondolod Bagoly.
"Kína azért nem egyértelműen áll ki Oo. mellett..."
Így van.
"Kína tudja (ahogy az egész világ), hogy erősebb, mint Oo. "
Igaz.
"A viszony kettejük között nem egyenlő, sokkal inkább egyfajta (kis túlzással) alá-fölé rendelt."
Pontosan.
"Mivel állt ki Kína Oo. mellett az ukrán háborúban? Szerintem a verbális szinten túl nagyon semmivel."
Kína már látja a SZU 2.0 megvalósulását és nem tetszik neki. Persze, hogy nem segíti a SZU 2.0-t, hiszen - ahogy te is írtad - egy neki alárendelt Oo. számára előnyösebb (lenne), viszont az USA-nak ez nem lenne előnyösebb.
"Ebből látszik, hogy Oo. inkább eszköz nekik, mintsem igazi partner."
Igaz. Ezért nincs igazuk azoknak (Montezuma/MangaMonguz, Drábik stb.), akik a Medve és a Sárkány szövetségét látják az USA-val szemben.
"SŐT, még kivonta két befektetési bankját Oo-ból meg Belorusszból, ami egyfajta nyomás Oo-ra, hogy "na gyere druszám ide hozzám"!
"
Nem
... ami annak a megerősítése, hogy Kínának leesett, hogy mire megy ki a játék (USA-Oroszo. paktum).
"Kínának fontosak a kereskedelmi kapcsolatai, fontosabb, mint az, hogy egy Oo. miatt boruljon minden, VISZONT az jó neki, ha Oo. tolódik felé! "
Persze, csakhogy ez "mindössze" 2 országnak nem jó: az egyik Oroszország, a másik pedig az USA.
"Ez az egész igazából két oldalnak jó nagyon: Kínának és az USÁ-nak, "
Az USA-nak miért? Miért jó az USA-nak, ha Oo. tolódik Kína felé? Ez a legrosszabb scenárió az USA számára.
"illetve kisebb részben az EU-nak."
Ez érdekes rész. Az EU-nak ez jó lehet! Meggyőződésem, hogy az EU Kínával való szövetségre játszik, Oo. felbomlása mellett. Ezt várják ki a németek. Ld. Nógrádi Görgy - aki mindig német tévét néz - "Szibéria ősi kínai föld" mondása is ide illik.
"Oo. hosszú távon "lenulázza" magát ezzel az egésszel (aminek a népessége kérdéses, hogy örülni fog, ha tisztábbá válik az egész számukra), és egy kínai csicska lesz. A világ átrendezőik, tisztulnak a dolgok, az "új béke időszakának" vége (1991-től napjainkig). Két pólusú világrend lesz nagy tömbökben: USA + EU + ázsiai, afrikai dél-amerikai szövetségesek vs. Kína + Oo. + ázsiai, afrikai és dél-amerikai szövetségesek."
Ez így nem áll meg. Ez nem egy stabil 2 pólusú világ. Ha Kínát az USA nem tudja fejlődésében megtörni, akkor Kína lesöpri az USA-t. Az EU részben riválisa is az EU-nak és hosszútávon Kína gazdasági szövetségese, tehát áruló. Ha Kína hozzájut - a "kínai csicska " Oo. révén - korlátlanul a szibériai nyersanyagokhoz, akkor az USA többé nem játszik. Ebben a helyzetben kínai világrend jönne létre végállapotként.
"A két pólusú világképed tehát önmagában jó, de nem úgy, ahogy te gondolod Bagoly."
USA-Kína két pólusú világrend nem lesz, mert Kína abban a felosztásban le fogja győzni az USA-t. Annak a felosztásnak a végállapota egy kínai világrend.
Azt pedig Izrael nem fogja engedni.