[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
"Régi" és 'új" Kama3 összehasonlítás
Pedig vacak egy film. A többiből úgy ahogy kiderült, hogy a 2002es technológiai szinvonalon tudják folytatni a gyártást. Sorhatos Cummins nincs, ZF automata váltó nincs. Van a Kama3 V8 300 lóerővel, és orosz kézi váltó. Állítólag ezekből nincs hiány. Napi 210ről 185re csökkent a termelés. A kínaiak nem mernek alkatrészeket szállítani nekik. Hogy légkondi van-e, nem tudtam kideríteni. Azt mondták 50 csip volt benne, mind külföldi.
Egy modern kamion 500 lóerős, és 5 évig nincs vele gond. Ezt szerintem az oroszok sose fogják tudni. Alighanem az Aurusnak is reszeltek.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 402
63 432
113
Pedig vacak egy film. A többiből úgy ahogy kiderült, hogy a 2002es technológiai szinvonalon tudják folytatni a gyártást. Sorhatos Cummins nincs, ZF automata váltó nincs. Van a Kama3 V8 300 lóerővel, és orosz kézi váltó. Állítólag ezekből nincs hiány. Napi 210ről 185re csökkent a termelés. A kínaiak nem mernek alkatrészeket szállítani nekik. Hogy légkondi van-e, nem tudtam kideríteni. Azt mondták 50 csip volt benne, mind külföldi.
Egy modern kamion 500 lóerős, és 5 évig nincs vele gond. Ezt szerintem az oroszok sose fogják tudni. Alighanem az Aurusnak is reszeltek.
Ezek lesznek majd később a "szankciós szériások", melyeket majd jóárasítva lehet később futtatni a szegény piacokon. Igaz, a Kamaz most se a gazdagok brand-je.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Pedig vacak egy film. A többiből úgy ahogy kiderült, hogy a 2002es technológiai szinvonalon tudják folytatni a gyártást. Sorhatos Cummins nincs, ZF automata váltó nincs. Van a Kama3 V8 300 lóerővel, és orosz kézi váltó. Állítólag ezekből nincs hiány. Napi 210ről 185re csökkent a termelés. A kínaiak nem mernek alkatrészeket szállítani nekik. Hogy légkondi van-e, nem tudtam kideríteni. Azt mondták 50 csip volt benne, mind külföldi.
Egy modern kamion 500 lóerős, és 5 évig nincs vele gond. Ezt szerintem az oroszok sose fogják tudni. Alighanem az Aurusnak is reszeltek.

Ha át tudnák lépni saját árnyékukat --ami mostanában nekünk sem nagyon sikerül már--, akkor most csinálnák meg azt a Diesel-elektromos meghajtást*, amit 1(-2) nagyságrenddel nagyobb méretben egész jól művelnek.
Civil területen a bányagépek, katonai részterületenn a Ma3-os rakéta-hordozó(és egyebebe)k.
...ha jól emléxem.


U.I.: *=> így előnyt kovácsolva egy előrehozott műszaki fejlesztéssel, amivel kiválthatnák a szankciózott fődarabokat.

Az orosz bürokrácia ilyet csak felső nyomásra szokott tenni két, eredményeit tekintve kétszemléletes példával egy mondatban említve Nagy I. Péter cárt, és Sztálint.

.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and enzo

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Kína benyelte Mongóliát, csak volt egy Osztrák-Magyar Monarchia-beli (Graz-i) születésű
báró, aki
kiverte Kínát Mongóliából! Azóta független ország Mongólia!!!
ELÉGTELEN
LEÜLHET
Ezt tudtam.
100 éves történet.
+nyilvánvaló hogy a 1930as évek végi egyik japán orosz csörte is külső mongóliáról szólt.
Egyéb iránt amíg Oroszország kelet európában van lefoglalva és szíriában itt e fórumon írtam le /talán sakktáblában/ hogy Kína számára megoldható lenne a külső Mongólia Kínához való csatolása.
Olyan krími népszavazásos mintára úgy hogy előtte megjelenik a Kínai hadsereg és a kínai adminisztráció zavarja le a egész népszavazásosdit.
Majd közli a demokratikus eredményt hogy kérem mit is akar a mongol nép.
Csatlakozni a Kínai Népköztársaságban élő testvéreikhez.
Hatalmas ritkán lakott terület, mezőgazdasága jelentős, sok ásványi nyersanyag.
És Kína tovább több ezer km2-re felvonulhatna a Orosz határhoz.
De láthatóan nem akarják meglépni.

+ amit Oroszok csinálnak Ukrajnában az nem a függővé tételről szól hanem kétségbeesett gyűlölet/irigység reakció.
1945 után jobb helyeken a félgyarmati státusz a divat.
Tudta?
Lehet a nemzeti zászlóerdő előtt szidni ám a "fél" gyarmatosítót is meg anyázni meg kurva anyázni piréziában. Persze ízes piréz nyelven is.
"stó gyélátyozás" kiszólásokkal is.
Fél gyarmat sokkal jobban irányítható.
Annyi hogy a helyi elitnek is hagyni "kell" valamit amin marakodhatnak meg amit aztán elhelyezhetnek a gyarmattartók bankjaiban.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ha át tudnák lépni saját árnyékukat --ami mostanában nekünk sem nagyon sikerül már--, akkor most csinálnák meg azt a Diesel-elektromos meghajtást*, amit 1(-2) nagyságrenddel nagyobb méretben egész jól művelnek.
Civil területen a bányagépek, katonai részterületenn a Ma3-os rakéta-hordozó(és egyebebe)k.
...ha jól emléxem.


U.I.: *=> így előnyt kovácsolva egy előrehozott műszaki fejlesztéssel, amivel kiválthatnák a szankciózott fődarabokat.

Az orosz bürokrácia ilyet csak felső nyomásra szokott tenni két, eredményeit tekintve kétszemléletes példával egy mondatban említve Nagy I. Péter cárt, és Sztálint.

.
Azok beloruszok. Az oroszok nem csinálnak semmit, ha nem áll mögöttük beríja.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ezek lesznek majd később a "szankciós szériások", melyeket majd jóárasítva lehet később futtatni a szegény piacokon. Igaz, a Kamaz most se a gazdagok brand-je.
A Kama3 és az Ural összeállt alkatrészeket fejleszteni.
Nem lennék meglepve, ha a szankciós évjáratok időtállóbbaknak bizonyulnának. Afrikában nem véletlenül láttam nem rég egy csomó kerekorrú Mercedest és Volvót. Legalább hatvan évesek, de máig lehet javítani őket. 2000 utánit viszont egyet se láttam.
Képzelem, ahogy a Wermacht lerohad Moszkva alatt, mert elfogy az adblu.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Azok beloruszok. Az oroszok nem csinálnak semmit, ha nem áll mögöttük beríja.

Én is így gondolom, Putyin --szerintem-- majdnem belebukott ebbe az orosz történelmi hagyományokat figyelembe véve "szoft-os" társadalmi motivációs kísérletébe, ahogy ezt már korábban be is "pötyögtem", ez a hosszútávú társadalom-formálásdolog kimaradt Neki!!!
Kár!

A színfalak mögött szerintem volt is egy villámgyors módszer-váltás a hadvezetésben, számonkérésben, gyorsan javult is a hatékonyság!

Hibáival együtt is sikeres politikusa Oroszországnak!

A számonkérést én is hiányolom itthon is, természetesen nem a hagyományos orosz módon.
...a porosz módon!

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 746
113
Ezt tudtam.
100 éves történet.
+nyilvánvaló hogy a 1930as évek végi egyik japán orosz csörte is külső mongóliáról szólt.
Egyéb iránt amíg Oroszország kelet európában van lefoglalva és szíriában itt e fórumon írtam le /talán sakktáblában/ hogy Kína számára megoldható lenne a külső Mongólia Kínához való csatolása.
Olyan krími népszavazásos mintára úgy hogy előtte megjelenik a Kínai hadsereg és a kínai adminisztráció zavarja le a egész népszavazásosdit.
Majd közli a demokratikus eredményt hogy kérem mit is akar a mongol nép.
Csatlakozni a Kínai Népköztársaságban élő testvéreikhez.
Hatalmas ritkán lakott terület, mezőgazdasága jelentős, sok ásványi nyersanyag.
És Kína tovább több ezer km2-re felvonulhatna a Orosz határhoz.
De láthatóan nem akarják meglépni.

+ amit Oroszok csinálnak Ukrajnában az nem a függővé tételről szól hanem kétségbeesett gyűlölet/irigység reakció.
1945 után jobb helyeken a félgyarmati státusz a divat.
Tudta?
Lehet a nemzeti zászlóerdő előtt szidni ám a "fél" gyarmatosítót is meg anyázni meg kurva anyázni piréziában. Persze ízes piréz nyelven is.
"stó gyélátyozás" kiszólásokkal is.
Fél gyarmat sokkal jobban irányítható.
Annyi hogy a helyi elitnek is hagyni "kell" valamit amin marakodhatnak meg amit aztán elhelyezhetnek a gyarmattartók bankjaiban.
Mester,az oroszok visszaveszik,ami amúgy is az övék volt. Nincs itt semmi látnivaló. Ukrajna a történelem szemétdombjára kerül,az őt megillető helyre.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Én is így gondolom, Putyin --szerintem-- majdnem belebukott ebbe az orosz történelmi hagyományokat figyelembe véve "szoft-os" társadalmi motivációs kísérletébe, ahogy ezt már korábban be is "pötyögtem", ez a hosszútávú társadalom-formálásdolog kimaradt Neki!!!
Kár!

A színfalak mögött szerintem volt is egy villámgyors módszer-váltás a hadvezetésben, számonkérésben, gyorsan javult is a hatékonyság!

Hibáival együtt is sikeres politikusa Oroszországnak!

A számonkérést én is hiányolom itthon is, természetesen nem a hagyományos orosz módon.
...a porosz módon!

.
Az oroszok így szokták. Fél évig csak kapják a pofonokat, mire magukhoz térnek. Nézd meg ezt az andrejevkai hidas esetet. Szerintem csak most szedték ki a dobozból a kábelt, ami összekapcsolja az Sz-400as tűzvezetését a Pancírokkal. És most kezdenek el gondolkodni, hogy talán Hmeinímben is így kellene.
Van is erre egy orosz közmondás: Az orosz lassan nyergel, de gyorsan vágtat.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Ezt tudtam.
100 éves történet.
+nyilvánvaló hogy a 1930as évek végi egyik japán orosz csörte is külső mongóliáról szólt.
Egyéb iránt amíg Oroszország kelet európában van lefoglalva és szíriában itt e fórumon írtam le /talán sakktáblában/ hogy Kína számára megoldható lenne a külső Mongólia Kínához való csatolása.
Olyan krími népszavazásos mintára úgy hogy előtte megjelenik a Kínai hadsereg és a kínai adminisztráció zavarja le a egész népszavazásosdit.
Majd közli a demokratikus eredményt hogy kérem mit is akar a mongol nép.
Csatlakozni a Kínai Népköztársaságban élő testvéreikhez.
Hatalmas ritkán lakott terület, mezőgazdasága jelentős, sok ásványi nyersanyag.
És Kína tovább több ezer km2-re felvonulhatna a Orosz határhoz.
De láthatóan nem akarják meglépni.

+ amit Oroszok csinálnak Ukrajnában az nem a függővé tételről szól hanem kétségbeesett gyűlölet/irigység reakció.
1945 után jobb helyeken a félgyarmati státusz a divat.
Tudta?
Lehet a nemzeti zászlóerdő előtt szidni ám a "fél" gyarmatosítót is meg anyázni meg kurva anyázni piréziában. Persze ízes piréz nyelven is.
"stó gyélátyozás" kiszólásokkal is.
Fél gyarmat sokkal jobban irányítható.
Annyi hogy a helyi elitnek is hagyni "kell" valamit amin marakodhatnak meg amit aztán elhelyezhetnek a gyarmattartók bankjaiban.

"Egyéb iránt amíg Oroszország kelet európában van lefoglalva és szíriában itt e fórumon írtam le /talán sakktáblában/ hogy Kína számára megoldható lenne a külső Mongólia Kínához való csatolása."

Nem véletlenül lesz ősszel a Vosztok 2022 hadgyakorlat az orosz Távol-Keleten!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and tarzaan

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Az oroszok így szokták. Fél évig csak kapják a pofonokat, mire magukhoz térnek. Nézd meg ezt az andrejevkai hidas esetet. Szerintem csak most szedték ki a dobozból a kábelt, ami összekapcsolja az Sz-400as tűzvezetését a Pancírokkal. És most kezdenek el gondolkodni, hogy talán Hmeinímben is így kellene.
Van is erre egy orosz közmondás: Az orosz lassan nyergel, de gyorsan vágtat.

"Az oroszok így szokták. Fél évig csak kapják a pofonokat, mire magukhoz térnek."

Ez egyébként azért van, hogy kellőképpen fel tudjanak dühödni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 519
113
Pedig vacak egy film. A többiből úgy ahogy kiderült, hogy a 2002es technológiai szinvonalon tudják folytatni a gyártást. Sorhatos Cummins nincs, ZF automata váltó nincs. Van a Kama3 V8 300 lóerővel, és orosz kézi váltó. Állítólag ezekből nincs hiány. Napi 210ről 185re csökkent a termelés. A kínaiak nem mernek alkatrészeket szállítani nekik. Hogy légkondi van-e, nem tudtam kideríteni. Azt mondták 50 csip volt benne, mind külföldi.
Egy modern kamion 500 lóerős, és 5 évig nincs vele gond. Ezt szerintem az oroszok sose fogják tudni. Alighanem az Aurusnak is reszeltek.


A 3 tengelyes billencsbe elég a 300 ló,500 a nyergesekbe van,de ha nem hegyet mászol vele rakottan,vagy duplahúzós,akkor a 400 eleje is elég, 3 évesek a cég 4 tengelyes volvo billencsei,420 lovasok,100 ezret sem bírnak az adblue szivattyúk,olyan 5000€ a csere,az egyik 240 ezenél eldobta az automa váltót,20 ropi nem takarta be,majdnem perre mentek a gari érvényesítése miatt,fél évente lekotlik bennük valami elektronika,klíma,rádió,menetstabilizáló rendszerek,az.egyikbe 220 ezernél kormánymű kellet műszakira,12 ropi,szóval nem minden arany ami drága,3.5 éves korukra.kb 1új kamaz ára lett rájuk költve,és vesztett olyan 60 ropit az új árából,ami 140 ropi környékén volt.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A 3 tengelyes billencsbe elég a 300 ló,500 a nyergesekbe van,de ha nem hegyet mászol vele rakottan,vagy duplahúzós,akkor a 400 eleje is elég, 3 évesek a cég 4 tengelyes volvo billencsei,420 lovasok,100 ezret sem bírnak az adblue szivattyúk,olyan 5000€ a csere,az egyik 240 ezenél eldobta az automa váltót,20 ropi nem takarta be,majdnem perre mentek a gari érvényesítése miatt,fél évente lekotlik bennük valami elektronika,klíma,rádió,menetstabilizáló rendszerek,az.egyikbe 220 ezernél kormánymű kellet műszakira,12 ropi,szóval nem minden arany ami drága,3.5 éves korukra.kb 1új kamaz ára lett rájuk költve,és vesztett olyan 60 ropit az új árából,ami 140 ropi környékén volt.
Nyerges is kell az oroszoknak, és hegy is van elég. Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat sürgősen ki kell találniuk.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
"Egyéb iránt amíg Oroszország kelet európában van lefoglalva és szíriában itt e fórumon írtam le /talán sakktáblában/ hogy Kína számára megoldható lenne a külső Mongólia Kínához való csatolása."

Nem véletlenül lesz ősszel a Vosztok 2022 hadgyakorlat az orosz Távol-Keleten!
Ön lehet nem érti.
Orosz ellenes vagy mi van?
A barátok csak közelebb kerülnének egymáshoz ha külső Mongólia tartományként a Kínai Népköztársaság része lenne.
Szóval ez egy igazi baráti gesztus lenne orosz partnereik felé! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka