[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 052
113
grabo112
A történelemben már párszor sikerült megtámadni Oroszországot, a támadások végét ismerjük.
Jó húsz évvel ezelőtt már temették az oroszokat, de mégis köszönik szépen jól elvannak.
Amúgy már egyszer támadást indítottak a kínaiak Oroszország ellen, oszt senki nem ment a kínaiak közül haza, úgy hogy sok sikert a "nagy" vízióhoz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nekik csak dél-szibéria kell, számukra Vlagyivosztok ősi kínai város. A távol-keleti orosz katonai infrastruktúra elég ritka, a hidegháborúban jellemzően az elavultabb technikát telepítették oda, meg Mongóliába is (onnan 94-ben vonultak ki).
Ha nem túlságosan mohók és pofátlanok (magyarul nem akarnak a Vörös téren győzelmi parádét), akkor szép lassan nyomásgyakorlással és betelepítéssel elkínaiasítják a területet. Ez utóbbi már zajlik egy ideje.
Az oroszok különben is csórók, Alaszkát is bagóért kótyavetyélték el anno, szóval lehet hogy a kínaiak simán megveszik.
Egy biztos, vannak terveik a területtel kapcsolatban.

Nem is kell a közelbe túl sok katonai infrastruktúra, 5-6-800 km-es távolságban tízmilliós kínai metropoliszok vannak. RBM, MRBM is bőven elég a megtorláshoz. Moszka a nyugati kínai határhoz merve is legalább 3000.
A kínai populáció megléte önmagában nem elég az "elbirtokláshoz", csak akkor van gond ha állampolgárságot is szereznek. Ezt pedig nem hinném, hogy százezres nagyságrendben megadnák az oroszok.
Alaszka orosz eladása rossz párhuzam. Az a helyzet, nem ez a helyzet.
http://www.rubicon.hu/magyar/oldalak/1867_oktober_18_az_egyesult_allamok_megszerzi_alaszkat

Ha vannak is terveik, mondjuk az elcsatolásra, dőreség volna figyelmen kívül hagyni a ruszki katonai doktrínát, amelyben az áll, fehére-feketén, hogy az ország területét érő külső támadás esetén a vezetés bevetheti a nukleáris csapásmérő kapacitást.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 183
113
A magyar fordítás lesz a jó :)
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem Orosz oldalról sem tetszik az ilyen beszéd! Mi az hogy Oroszországnak sehol nem érnek véget a határai?

Ez az a politika, hozzáállás, arrogancia, ami miatt az elmúlt 30 év amerikai hódító külpolitikával szemben is kritikus vagyok. Ez a Putyini Oroszországnak is csak bajt okozhat, akik eddig szimpatizáltak velük, hamar megutálhatják őket, teljes joggal. Még viccelődni sem szabadna ilyesmivel, ha meg komolyan gondolta, akkor nagy a baj.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 458
18 011
113
Nézd az oroszok két opció közül választhatnak:
- atommal válaszolnak és örülhetnek a doktrínájuknak egészen 15 percig, addigra megjön az ellencsapás, Moszkva megy a levesbe. Oroszország megszűnik. Ahogy Kína is.
- elfogadnak 10-15% területveszteséget és Moszkva él és virul, esetleg kompenzációként és a renoméjának helyreállítására visszaszerzi Ukrajnát vagy a balti államokat nyugaton, azokkal elbír, Kínával már nem, és még otthon elő is adhatja hogy micsoda bravúrt hajtott végre. Amit elveszt a réven azt megnyeri a vámon.

Az egészséges életösztönnel megáldott emberek szerintem a második opciót preferálnák.

De mondom nem kell ide feltétlen háború. Elég lesz a demográfiával operálni. Az orosz távol-keletről meg fogy az orosz, sokan elmennek a nyugati országrészbe dolgozni. Az idő nem nekik dolgozik. Kérdés hogy egy elkínaiasodott dél-szibériáért fog-e Oroszo kockáztatni.

Kínának meg terület kell, a népesség csak nő, kell a kaja és az autót is meg kell tankolni. Ha nem elégítik ki a társadalom igényeit, akkor a párt előbb utóbb a belső feszültségek miatt megy a levesbe és ezt a vezetés el szeretné kerülni, hisz valljuk be hogy hatalmon lenni és dézsmálni a társadalom munkájának verejtékes gyümölcsét az kurvajó!.

Az hogy egy ország rendelkezik atommal az még nem jelenti azt hogy ne lehetne katonai nyomás alá helyezni vagy gazdaságilag és demográfiailag "elcsatolni" bizonyos részeit. Nem biztos hogy ér az annyit.

Meglátásom szerint itt a fórumon kicsit sok a a bolhából is atomháborút vizionáló nuki-fetisiszta.

Értem, hogy mire gondolsz, a Dél-Szibériában élő kínaiakról írtak régebben azt hiszem ebben a topikban, arról is, hogy az orosz határőrök évente több ezer kínait fordítanak vissza a hátárról. A számuk jelenleg talán 2 és 5 millió között van, pár évtizeden belül tényleg ők lehetnek majd a többség. Viszont szerintem az oroszok még így is kockáztatnának, mert ha belemennének egy átadásba, azzal precedenst teremtenének. Azt mutatnák, hogy Oroszország gyenge, képtelen érdemben megvédeni magát, a területét.

A nuki fetisizmusról annyit, hogy ezek az elrettentés fegyverei, nem véletlenül van a fejlesztésük, cseréjük az első helyen az orosz prioritások között. Te fogalmaztál úgy, hogy Kína majd pofán veri az izgága szomszédot, erre válaszoltam. Ez így, ebben a formában szerintem lehetetlen. Amire esetleg a legnagyobb esély lehet, az egy nagyon hosszú és kemény tárgyalás sorozat, ahol esetleg Kína felkínálhat több olyan dolgot, ami egyenértékű lehet bizonyos területek átengedésével, viszont pl pont Vlagyivosztok az, amit józan ésszel az oroszok nem engedhetnek át semmilyen áron.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Nézd az oroszok két opció közül választhatnak:
- atommal válaszolnak és örülhetnek a doktrínájuknak egészen 15 percig, addigra megjön az ellencsapás, Moszkva megy a levesbe. Oroszország megszűnik. Ahogy Kína is.
- elfogadnak 10-15% területveszteséget és Moszkva él és virul, esetleg kompenzációként és a renoméjának helyreállítására visszaszerzi Ukrajnát vagy a balti államokat nyugaton, azokkal elbír, Kínával már nem, és még otthon elő is adhatja hogy micsoda bravúrt hajtott végre. Amit elveszt a réven azt megnyeri a vámon.

Az egészséges életösztönnel megáldott emberek szerintem a második opciót preferálnák.

De mondom nem kell ide feltétlen háború. Elég lesz a demográfiával operálni. Az orosz távol-keletről meg fogy az orosz, sokan elmennek a nyugati országrészbe dolgozni. Az idő nem nekik dolgozik. Kérdés hogy egy elkínaiasodott dél-szibériáért fog-e Oroszo kockáztatni.

Kínának meg terület kell, a népesség csak nő, kell a kaja és az autót is meg kell tankolni. Ha nem elégítik ki a társadalom igényeit, akkor a párt előbb utóbb a belső feszültségek miatt megy a levesbe és ezt a vezetés el szeretné kerülni, hisz valljuk be hogy hatalmon lenni és dézsmálni a társadalom munkájának verejtékes gyümölcsét az kurvajó!.

Az hogy egy ország rendelkezik atommal az még nem jelenti azt hogy ne lehetne katonai nyomás alá helyezni vagy gazdaságilag és demográfiailag "elcsatolni" bizonyos részeit. Nem biztos hogy ér az annyit.

Meglátásom szerint itt a fórumon kicsit sok a a bolhából is atomháborút vizionáló nuki-fetisiszta.
Szerintem hülyeség az elkövetkező 50 évben háborúval számolni . Azért mondok egy megoldást . Oo leatomozza Szibériát. Na akkor mi lesz elmarad a nagy háború??? És ez csak egy példa. Ne fantáziáljatok már enyit :)
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A történelmi múlt, de legfőképp az erősebb kutya baszik jogán.
Nem hiszen, hogy frakkban-felöltőben mennének Hágába egyezkedni a tiszti kaszinóba. Az orosz se az a fajta.
A könnyebb megértés érdekében javaslom a különböző kínai dinasztiák területét ábrázoló térképek böngészését.
:)
File:Taiping2.PNG
A kínai történelmi múltre hivatkozva nem értem, hogyan követelhetne "vissza" Kína bármely szibériai területet?! Ha megnézi a térképen bárki hogy hol fut a Kínai Nagy Fal, hát kiderül hogy a mai Kínának majdnem a közepén, magyarán a mai határok messze túlnyúlnak a Nagy Falon. Akkor talán inkább a mongolok szólhatnának Kínának, hogy a Falon kívüli területeket hoci vissza - a történelmi múltjuk alapján, mivelhogy azt a kínaiak építették a mongolok ellen határvédelemként. Szóval ezt talán jobb lenne részükről nem feszegetni....
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Összesen negyedmilió kínai él Oroszországban.
https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Russia

Csak Dél-Afrikában pedig ezen oldal szerint 350 ezer kínai él. (olvastam máshol nagyobb számokat is.)
https://en.wikipedia.org/wiki/Chinese_South_Africans Előbb fog több tízmillió kínai letelepedni afrikában, mint hogy az oroszoknál szibériában komolyan próbálkozzanak. Afrikában meleg van - és nincs dühös orosz medve. A kínaiak az oroszokat militáns bépségnek gondolja - máshol békésen be tudnak majd települni, kereskedelemmel, és nem kilátástalan háborúval. Hogy mi lesz száz év múlva, az már más kérdés.
De Kínának, Indiának,Indonéziának, az Arab országoknak logikusabb célpont Kanada, Észak-Amerika ( a mai USA nagyobb része gyakorlatilag üres) és Ausztrália. Főleg Ausztrália.. Meleg van ott, és sokaknak elég közel.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Most ezt úgy mondod, mintha Kínának nem lenne atomfegyvere. Értem én, hogy tökös gyerek ez a Putyin, de Moszkva se állja jobban az atomot mint Peking.
Ha az atomot is beveszed a képletbe, akkor mindenképp döntetlen, ráadásul garantáltan null-null. És akkor Trump kér egy supersize patikukit egy vödör kólával.

Márpedig Moszkva jobban állja az atomot, mint Peking. Egész egyszerűen azért, mert Moszkva messzebb van Kínától, mint Peking Oroszországtól, és ezért az oroszoknak több idejük van lelőni a kínai atomrakétákat, mint fordítva. (Nem is véletlen akarja megszerezni Kína - is - Ukrajnát, de szerencsére az USA nem engedi.)
 
T

Törölt tag 008

Guest
.... máshol békésen be tudnak majd települni, kereskedelemmel, és nem kilátástalan háborúval. ....
Hogy sikerült a dél-afrikát és a békés letelepedést 1 mondatba leírnod? Wow. Ez az az ország ahonnan gyakorlatilag kiűzték a fehéreket és macsetével lemészárolták az északról bevándorolt négereket? Biztos örömmel fogadják majd a pici sárga emberkéket. :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem Orosz oldalról sem tetszik az ilyen beszéd! Mi az hogy Oroszországnak sehol nem érnek véget a határai?

Ez az a politika, hozzáállás, arrogancia, ami miatt az elmúlt 30 év amerikai hódító külpolitikával szemben is kritikus vagyok. Ez a Putyini Oroszországnak is csak bajt okozhat, akik eddig szimpatizáltak velük, hamar megutálhatják őket, teljes joggal. Még viccelődni sem szabadna ilyesmivel, ha meg komolyan gondolta, akkor nagy a baj.

"Ето не россуя находистя между западном и востоком. Ето запад и восток находятся слева и справа от россия."

Oroszország nem kelet és nyugat között van, hanem a kelet és a nyugat Oroszország bal és jobb oldalán fekszik.
Szerintem, most így hevenyészve.
De majd boki megmondja.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
"Ето не россуя находистя между западном и востоком. Ето запад и восток находятся слева и справа от россия."

Oroszország nem kelet és nyugat között van, hanem a kelet és a nyugat Oroszország bal és jobb oldalán fekszik.
Szerintem, most így hevenyészve.
De majd boki megmondja.
Semmilyen ország határai sem érnek véget sehol. Sőt!, semmilyen síkidomé sem. Hogy birkóztál meg matekórán a szöveges feladatokkal?
Az ország véget ér a határnál, de a határ sehol. Érted már?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Semmilyen ország határai sem érnek véget sehol. Sőt!, semmilyen síkidomé sem. Hogy birkóztál meg matekórán a szöveges feladatokkal?
Az ország véget ér a határnál, de a határ sehol. Érted már?
Na, ezt nem is neked kellett volna küldeni, hanem Zsoltinak. Bocs.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
"Ето не россуя находистя между западном и востоком. Ето запад и восток находятся слева и справа от россия."

Oroszország nem kelet és nyugat között van, hanem a kelet és a nyugat Oroszország bal és jobb oldalán fekszik.
Szerintem, most így hevenyészve.
De majd boki megmondja.
" Nem Oroszország van a kelet és nyugat között, hanem a kelet és a nyugat van Oroszországtól jobbra és balra."
Az értelme ugyanaz, csak a hangsúlya miatt talán pontosabb így, és tökéletesen ki is fejezi az orosz álláspontot hogy hogyan is kell nézni a világot Oroszországból.
A "véget nem érő határ" témáját meg gacsat tökéletesen megfogalmazta, mivel a határ az egy önmagába visszatérő vonal, tehát nem lehet vége!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A "véget nem érő határ" témáját meg gacsat tökéletesen megfogalmazta, mivel a határ az egy önmagába visszatérő vonal, tehát nem lehet vége!
Francoka!. Gacsat nem tudta ertelmezni a szoveget (es errol meg masokat is kioktatott. :)) Csak mert a hatar egy onmagaba visszatero vonal, attol meg (sot, geometriailag eppen ezert) a hatar minden oldalrol korlatos. Keletrol es nyugatrol is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
" Nem Oroszország van a kelet és nyugat között, hanem a kelet és a nyugat van Oroszországtól jobbra és balra."
Az értelme ugyanaz, csak a hangsúlya miatt talán pontosabb így, és tökéletesen ki is fejezi az orosz álláspontot hogy hogyan is kell nézni a világot Oroszországból.
A "véget nem érő határ" témáját meg gacsat tökéletesen megfogalmazta, mivel a határ az egy önmagába visszatérő vonal, tehát nem lehet vége!

Hàt ez is igaz, bàr én nem làtom azt az óriási fenyegetést amit egyesek kiolvasnak belőle. Fizikailag is lehetetlen.. Katonailag meg főleg. Nem is értem. A hatàr fogalmàt az ember fogalmazta meg és értelmezte elméletben, de a valósàgban màr kissé bonyolultabb a helyzet.