Fjodorov videóját nézegetve a következő konklúziók csapódtak le bennem eddig:
Ellentét van Fjodorov és Taraszkina ("szovjet elnök") között, amelynek a lényege a következő:
Fjodorov elképzelése a SZU visszaállításáról:
- Oroszország megerősödik, letépi a láncait, függetlenedik a Nyugattól.
- Visszaintegrálja, magához csatolja a volt szovjet tagköztársaságokat.
Taraszkina ("szovjet elnök") elképzelése a SZU visszaállításáról:
- Ki kell mondani jogilag, hogy a SZU létezik.
- Vissza kell állítani a szovjet állampolgárságot.
- Be kell indítani a SZU jogi, államigazgatási gépezetét.
- Hadbíróságokkal kell érvényt szerezni az új hatalomnak.
Namármost a két megközelítés ill. módszer között a különbség a következő:
Fjodorov terve szerint Oroszország ill.
az orosz elit válik az új SZU vezetőjévé, míg
Taraszkina terve szerint
a SZU kimondja, hogy létezik, és tagállamaivá teszi az összes volt SZU tagköztársaságot,
beleértve Oroszországot is!
Ebből következően Taraszkina szerint
nem a jelenlegi orosz elit válna az új SZU vezetőjévé,
hanem egy új szovjet vezető elit épülne az összes volt SZU tagköztársaság fölé.
Ez nem tetszik Fjodorovnak, érthető okokból, hiszen Fjodorov az Oroszországi Föderáció elitjének a tagja, és ő azt szeretné, ha ez az elit, amelynek ő maga is tagja, válna az új SZU vezető elitjévé.
Ezért Fjodorov azzal vádolja Taraszkinát, hogy az USA-nak dolgozik és ilyen módon akarja rabságba taszítani Oroszországot (egy új SZU részeként).
Pro és kontra:
- Az látszik, hogy a volt SZU tagállamai nem igazán akarják elfogadni Oroszország vezető szerepét (ld. Ukrajna, Belarusz stb.). Ennek oka véleményem szerint az, hogy a helyi ukrán, belarusz stb. elit nem kíván alárendelődni az oroszországi elitnek. Ez Fjodorov megközelítésének a hibája.
- Ha viszont maga a SZU jön létre "a semmiből", és teszi tagállamává Oroszországot is (!), akkor az azt jelenti, hogy egy teljesen új vezető elit jön létre, a SZU vezető elitje, és ebben az esetben nem kell Ukrajnának, Belarusznak, a Balti köztásaságoknak alárendelődniük Oroszországnak, hanem ugyanolyan jogon válnak részeivé az új SZU-nak, mint Oroszország. Ezért ez a megközelítés elfogadhatóbb a többi volt tagköztársaság számára!
Az én véleményem, röviden:
- az USA-nak nagyon gyorsan kell vissza a SZU, mert meg kell fogni Kínát. Nincs idő arra, hogy Oroszország katonailag hódítgassa vissza a SZU volt tagköztársaságait, erre a huzavonára, cirkuszra nincs idő (ld. Ukrajnában is állóháborúvá merevedett az egész, se előre, se hátra). Ezért létrehozzák "a semmiből" az SZU-t (ha egy vidéki vadászházban meg lehetett szüntetni egy aláírással, akkor visszafelé is meg lehet csinálni ugyanezt), és minden államot egy csettintésre a részeivé tesznek, amely valaha a SZU tagállama volt, beleértve Oroszországot is! Az ellenállókat pedig hadbíróságok gondjaira bízzák. Mikor máskor, mint 2017-2022 között ugye. Ha a 100 éves évfordulón nem jön létre ismét a SZU, akkor már semmikor máskor.