W
Wilson
Guest
Ez nem az én ötletem hanem tény hogy Oroszország bizonyos régióiban pl a burjátoknál a dagesztániaknál a tuvaiaknál a kalmüköknél gyakorlatilag a hadsereg jelenti az egyetlen lehetőséget egy átlag orosz számára...Nem tudok vitatkozni a személyes tapasztalatoddal.
Ahogy írtam fentebb, nekem elsőkézből (családból) van tapasztalatom a kinti helyzetről, és a Moszkva környékieket leszámítva egyáltalán nem szupergazdag helyeken élnek (Orenburg és Hanti-Manysiföld). De jól élnek. És a kötelező katonai szolgálaton kívül nem láttak hadsereget (már aki egyáltalán, mert volt aki felmentést kapott) - ugyanakkor már csak a nagy számok törvénye alapján is egy akkora haderő, mint az orosz, rengeteg embert foglalkoztat így vagy úgy. Ld még USA, ott is rengetegen mennek a seregbe, szimplán mert stabil munkahely, utána van még hova menni, ad valamilyen szakmát, stb.
Ide keverted még a különböző nemzetiségeket is, ami (még ha el is fogadjuk, hogy bizonyos etnikumok felülreprezentáltak) amúgy mire is lenne magyarázat? Például arra, hogy adott etnikumoknál (csecsenek, tuvaiak, burjátok...) egészen más a korfa, mint az orosz etnikumnál?
Ezt viszont ne keverd össze azzal az ötleteddel, hogy bárhol is ez az egyetlen alternatíva - ez ugyanis, azon kívül, hogy ezt állítod, semmivel sincs alátámasztva, továbbra sem. De ha ilyen előszeretettel dobálózol a "tény" fogalmával, akkor esetleg támaszd alá valamivel. Akár ha belegondolsz, hogy megfordult az elmúlt egy évben kb 3-400000 katona az OF oldalán ukrajnában - az a teljes lakosságnak kb 0.25%-a. Ebből próbálsz bármilyen következtetést levonni?
![]()
2021 Russian census - Wikipedia
en.wikipedia.org
Részlet egy már általam korábban linkelt cikkből
"Itt most mindennek halott szaga van" Az oroszországi Burjátföldön naponta temetik el az Ukrajnában megölt katonákat. Vajon ez megváltoztatta a helyiek hozzáállását a háborúhoz?
2022. május 5., 17:12
"– Mit gondol, miért öltek meg ennyi burját katonát? – kérdezte Jekatyerina, a csatában elesett Mihail Garmajev nővére. „Itt semmiféle munka nincs. Ezért kell a fiúknak jelentkezniük a harcra.” Sok rokon is ezt mondta. Mihail Garmajev fiatal korában érdeklődött a színház iránt, rajzolt. Miután elvégezte a katonai szolgálatot, testvérével egy biztonsági rendszereket telepítő cégnél helyezkedtek el. Havi 15–20 000 [220–290 dollár] rubelt keresett. Majdnem két év ilyen munka után szerződéses katonának vonult be.
Testvére, Alexander még mindig ugyanannál a cégnél dolgozik. Most „jó pénzt keres, havi 30-35 000 [rubelt]” [440-510 dollárt]. Műszakos munka van, így szinte soha nem jön haza.
Amgalan Tudupov a Buryatia Állami Egyetem atlétika szakán végzett. Tornatanári állást kapott. – A gyerekeit mindenhová magával vitte – síelni, kosárlabdázni. Imádta a munkáját” – mondta édesanyja, Tsyrema Tudupova. De a fizetése az iskolában 7000 rubel [100 dollár] volt havonta. Első gyermeke születése után több pénzre volt szüksége. „Egy évig kitartott, majd csatlakozott a hadsereghez”. Azonnal elkezdett 40–50 000 [590–730 dollárt] keresni havonta. „Annyira boldog volt, annyira elégedett magával, amikor bekerült” – emlékezett vissza Tysrema. – Mama, elvittek! Korábban nem vittek el senkit – de most már igen.
Amgalan szerette a hadsereget, bár azt mondta, hogy ez „nehéz munka”. Későn jött haza, aztán korán kelt, hajnali 3-4kor, és visszament dolgozni. „Megkérdezném tőle: „Talán fel kellene hagynod?” – mondta Tyrema. "De ő azt válaszolta: "És mivel etetném a gyerekeimet?"
Az Ukrajnában kötött katonák névtelenül elmondták, hogy havi 250 ezer rubelt keresnek [3660 USD].
2020-ban Burjátia a 81. helyet foglalta el az orosz régiók között az életminőség tekintetében. A szomszédos Irkutszki Köztársaság az 55. helyen végzett. A burjátiai statisztikai szolgálat szerint a lakosok 20 százalékának volt a szegénységi küszöb alatti jövedelme 2020-ban – ez a szám 2013-ban 17,5 százalék volt. 2019-ben Ulan-Ude az utolsó helyet foglalta el az életminőség tekintetében a 78, 250 000 feletti lélekszámú város között.
Nyilvános adatok szerint Burjátországban 15 katonai egység van. A szerződéses katonák teljes létszáma nem ismert. 2015-ben számukat meg kellett volna duplázni. A hatóságok 26 000 ember bevonását tervezték a keleti katonai körzetbe. 2020-ban 1300-zal többen kötöttek szerződést a hadsereggel, és további 600 -an vonultak be 2021-ben."
‘Everything here smells like the dead now’ In Russia’s Buryatia, soldiers killed in Ukraine are buried daily. Has this changed how locals feel about the war? — Meduza
As Russia’s military casualties in Ukraine continue to mount, Buryatia has emerged as the country’s second-hardest hit region in terms of losses. The only place losing more men is Dagestan. Nevertheless, the speeches at the near daily funerals in Ulan-Ude and other Buryatian cities still resound...