Vagy csak nem szeretnék olyasvalakivel vitatkozni, akinek az Oo./Szu-val kapcsolatos történelmi ismeretei az 1848,1956 és 2022 évszámoknál ki is merülnek.A személyeskedés az érvek és tények hiányára utal.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Vagy csak nem szeretnék olyasvalakivel vitatkozni, akinek az Oo./Szu-val kapcsolatos történelmi ismeretei az 1848,1956 és 2022 évszámoknál ki is merülnek.A személyeskedés az érvek és tények hiányára utal.
És még sokkal több olyan ország van, akik most örömmel veszik, hogy Oroszország visszatért a ringbe. Nagyjából minden volt gyarmat. Mert mi szeretjük elfelejteni, hogy nekik a Szu a szabadságot hozta.Ebben nem értünk egyet, de ettől függetlenül: Oroszország Ukrajna inváziójával sok országnál elérte, hogy ellenségként tekintsenek rá. Tehát az az állításom, hogy az "ellenégkép kreálásában" ők tették a legtöbbet ez tényszerűen igaz. Sok olyan ország nyújt támogatást Ukrajnának, akik korábban jó kapcsolatot ápoltak Oroszországgal. A legjobb példa Németország.
Nekünk pont nem a szabadságot hozta, szóval nekünk az a jó ha minél távolabb van tőlünk.És még sokkal több olyan ország van, akik most örömmel veszik, hogy Oroszország visszatért a ringbe. Nagyjából minden volt gyarmat. Mert mi szeretjük elfelejteni, hogy nekik a Szu a szabadságot hozta.
Csak ugye az a baj, hogy ez a 8 milliárd emberből olyan 6. És a másik 2ből 1,2 Kína.
A volt Szovjetúnió és a mostani Oroszország nem ugyanaz.Nekünk pont nem a szabadságot hozta, szóval nekünk az a jó ha minél távolabb van tőlünk.
Valami furcsa oknál fogva a magyar kormány szinte az egyetlen itt az EU/NATO keleti szélén aki nem így látja...
Csak nem humánusabb és békésebb lett a Moszkvai központú birodalom a névváltozással?A volt Szovjetúnió és a mostani Oroszország nem ugyanaz.
Lásd a híres Grenadai szovjet inváziót. Vagy a del-kóreia lázadók legéppuskázását, esetleg az iraki vegyi fegyvereket. Vagy a sosem volt patkó hadműveletet. Esetleg...Külpolitikájában vezetők megvesztegetéssel, gazdasági zsarolással (pl. gázcsap) vagy ha ez sem megy akkor katonai erővel alakítják a dolgokat nekik tetszőre. Ez is eléggé "szovjet módszer".
Messze nem változott annyit Moszkva, mint gondolod.
Te most Hodorkovszkijra, vagy Navalnijra gondolsz?Ezt leszámítva eléggé hasonló módon működik az ottani állam: koncepciós perek, gulág vagy csak ablakon kiesés jut a Kreml számára nem szimpatikus embereknek.
1945 után kialakult egy nemzetközi jogi rendszer, ami a szuverén államok kölcsönös elismerésén alapult. Európában ez elég jól működött idáig: Jugoszlávia szétesését követő konfliktusokat leszámítva nem volt háború a kontinensen.Mik az ellenvetéseid a véleményével kapcsolatban? Szerinted Ukrajna az 1991 óta eddig felmutatott "teljesítménye" alapján mégis micsoda?
Érdekes érvelés, de inkább nem szeretnék hard-power megszállást senkitől.Ne romantikázd túl a szovjet megszállást, mert azt zömében csak 1991 után kezdte a többség felháborodottan fájlalni. Mintegy nemzeti önazonosság keresés részeként, amiben tudvalevő, hogy a No. 1. legjobb módszer mindig az áldozati bárány szerep.
De, ahogy már sokszor leírtam, a megszállás hard power-e mindig világos, mint egy pofon, erkölcsileg kikezdhetetlenül az, ami, mindenki tudja, miről van szó. Ha már nem lehet elkerülni, akkor inkább szálljon meg az ellenség, mert az onnantól neki is kiadás, neki is kihívás. Ez már alap egy "egy csónakban evezünk", azaz "törököt fogtam, nem ereszt" deal-hez.
Nade a jóságos soft power... az ám az igazán ördögtől való! Amikor szép szóval és aprópénzzel érdekeltté tesznek, hogy menjél le kutyába és még ragaszkodj is a csicska szerephez. Amerika ezzel a szarral hódította meg a világot, miközben az alamizsnája semmi más, csak nyomtatott papírfecni. Kb ennyire fontos neki mindenki.
Az újságíró Polikovszkaját megölték, Nyemcovot szintén, Lukoil és más olajipari emberek hosszú sora esett ki az ablakon az utóbbi pár évben. Ukrán háború ellenzésével aligha vádolható, ultranacionalista Grikint is gulágra küldték. Prigozsin gépe meg hogy-hogynem pont a lázadásának hónap fordulóján robbant fel.Te most Hodorkovszkijra, vagy Navalnijra gondolsz?
Mert az előbbi azért nem sok szépet csinált, bőven megérdemelte a "nyaralást".
Az európai birodalmak magukat csapták szét a két világháborúval. Az USA csak a "nevető harmadikként" kerekedett felül - leginkább azért mart az amcsi ipar nem lett porrá bombázva és a háborús konjuktúra még pörgette is. Hülyeség az ő nyakukba varrni, hogy pl. a Német Császárság elbukott. Már amúgy is a végét járta 1918-ra, amikor az amcsik nagyobb számban megejlentek a fronton: erőforrásainak végéhez ért és az emberek éheztek. A hátország előbb omlott össze mint a front.Lásd a híres Grenadai szovjet inváziót. Vagy a del-kóreia lázadók legéppuskázását, esetleg az iraki vegyi fegyvereket. Vagy a sosem volt patkó hadműveletet. Esetleg...
Az oroszok egy birodalom. Birodalmi módszerekkel. Akkor most azt kellene megnézni, hogy melyik birodalom volt a rosszabb. Nagyon nehéz döntés. Mert tudom, de nszk-ndk. Csak az van elfelejtve, hogy a német császárság, amit az USA elpusztított alig lemaradva volt a második. A Brit Birodalom, amit az USA elpusztított, alig lemaradva volt a második, a mostani németország meg max a hajdan volt 4.hez képest gazdag ország.
Erre nem jól emlékszel.Hruscsovnak volt annyi esze, hogy hátraarcot csináljon Kubából az amerikai fenyegetésre
Az számított az amcsiknak, hogy szükségük volt az orosz szárazföldi erőkre Mandzsúriában a japánok elleni harcnál.Az amcsikat meg annyira nem érdeklte a kérdés, hogy szembe menjnek Sztálinnal ebben a témában. Meg akarták nyerni az ENSZ ügyének - nekik ez számított akkor.
Ez biztos hülyeség. Legjobb tudomásom szerint a Tor-M2 komplexum nem tudja lelőni az ATACMS rakétát, mert nem alkalmas ballisztikus rakétaelhárító feladatra.Már tegnap jottek a fotók orosz légvédelmi rakéták maradványairól a helyszinen.
Tőle ne is várj reális dolgokat.Ez biztos hülyeség. Legjobb tudomásom szerint a Tor-M2 komplexum nem tudja lelőni az ATACMS rakétát, mert nem alkalmas ballisztikus rakétaelhárító feladatra.
Ez igaz, de a lényeg ugyanaz. Ha Hruscsov nem csinál hátraarcot, akkor ma MI már nem lennénk. Ehhez két karakter kellett: Kennedy és Hruscsov.... Putyin megvan... Talán Trump is meglesz...Erre nem jól emlékszel.
MEGEGYEZTEK, hogy az oroszok hazaviszik a rakétáikat Kubából, az amcsik meg az övéket a törököktől.
Ő csak megosztja amit talál, nem kell értenie hozzá. Mi meg megvitatjuk. (Bár én se értek hozzá.)Tőle ne is várj reális dolgokat.
Köszönjük Pál, remélem ettől jobban aludtál.Már tegnap jottek a fotók orosz légvédelmi rakéták maradványairól a helyszinen.