Az orosz propagandisták nyíltan kigúnyolják Sojgut, miután újabb letartóztatták egyik volt miniszterhelyettesét, Pavel Popovot.
https://x.com/NatalkaKyiv/status/1829534145120244076
Mivel minden bejegyzésük szövege nagyon hasonló, nyugodtan feltételezhetjük, hogy mindannyian ugyanazt a feljegyzést kapták a Kremltől.
Ha Shoigu okos ember lenne, azonnal elhagyná Oroszországot, hogy ne legyen a meghiúsult SMO bűnbakja.
„Könnyek szöknek a szemembe, ha azokra az elviselhetetlen körülményekre gondolok, amelyekben Szergej Kuzsugetovicsnak sok éven át kellett dolgoznia, tolvajokkal és szélhámosokkal körülvéve, akik mindent elloptak, ami nem volt a padlóra szögezve.
Nyilvánvalóan kulcsszerepe volt leleplezésükben, hiszen a Biztonsági Tanács titkárává léptették elő. Az ilyen feddhetetlenség a legőszintébb csodálatot érdemli.”
- kolobok1973.
"Egyébként egyáltalán nem értem, hogy miért szidja mindenki Shoigu-t. Meg kellene próbálniuk saját szemükkel, hogyan lehet normális hadsereget építeni, amikor az embert tolvajok veszik körül."
- Майор Гром
„Az újabb volt honvédelmi miniszter-helyettes őrizetbe vétele kapcsán szomorú szarkazmussal szeretném elmondani: milyen nehéz lehetett dolgozni a volt honvédelmi miniszternek, annyi tolvajjal és vesztegetéssel körülvéve.
Ami a ma őrizetbe vett "újítót" illeti, neki köszönhető, hogy nem voltak újítások a hadseregben. Köszönet az önkénteseknek és a népi katonai-ipari komplexumnak, akik lehetővé tették számunkra, hogy gyorsan bezárjuk ezt a szakadékot."
- Idősebb Eddy
"Az egykori védelmi minisztert sok tolvaj és áruló vette körül, ez borzasztó. És hogy mindez hogy nem érintette meg? Ő egy szent és bízó ember.”
- Katonai informátor
„El tudjuk képzelni, milyen nehéz volt Szergej Sojgu volt védelmi miniszternek komplett tolvajokkal és gazemberekkel körülvéve dolgozni.
Ezeknek az embereknek semmi szentjük nem volt. Mindenből loptak. Még azt sem szégyellték, hogy Isten templomának építéséből lopnak, nem beszélve a védekezésre szánt pénzről.
Szergej Kuzhugetovich-al csak együtt lehet érezni. Bármennyire is igyekezett, minden vállalkozását, törekvését és reményét gátlástalan kollégái elszabotálták és ellopták.”
- Oleg Tsarev
„Ebből az egész bandából, amelyet a Bulgakovtól a házkutatás során elkobzott festmény ábrázol, csak hárman maradtak hivatalban. Nem számítva Szergej Sojgut, aki a Biztonsági Tanácsot vezeti.
1. Timur Ivanov védelmi miniszter-helyettes - letartóztatták;
2. védelmi miniszter-helyettes, Pavel Popov hadseregtábornok – letartóztatták;
3. Dmitrij Bulgakov védelmi miniszter-helyettes - letartóztatták;
4. védelmi miniszter, a hadsereg tábornoka, Szergej Sojgu - tisztségéből eltávolították;
5. Ruslan Csalikov védelmi miniszter első helyettese - tisztségéből eltávolították;
6. védelmi miniszter-helyettes, Jurij Szadovenko vezérezredes - tisztségéből eltávolították;
7. Tatyana Sevcova védelmi miniszter-helyettes – eltávolították hivatalából;
8. védelmi miniszterhelyettes, Nyikolaj Pankov nyugalmazott hadseregtábornok – tisztségéből eltávolították;
9. A Roszkozmosz vezetője Jurij Boriszov – hivatalban;
10. honvédelmi miniszter-helyettes, Alexander Fomin vezérezredes – hivatalban;
11. Valerij Geraszimov, az Orosz Fegyveres Erők vezérkarának főnöke – hivatalban.”
- Белорусский силовик
Egy diszkuszió az orosz TV-ben kissé elfajult
Oroszország problémákba ütközött a Kínának történő kifizetésekkel – Reuters
Az orosz vállalatoknak egyre nagyobb késedelmekkel és növekvő költségekkel kell szembenézniük a kínai üzleti partnerekkel folytatott fizetések során. Emiatt a több tízmilliárd jüan értékű tranzakciók bizonytalanságban vannak.
Orosz tisztviselők szerint ez azután történt, hogy a kínai bankok fokozták a végrehajtást a nyugati fenyegetések nyomán, hogy másodlagos szankciókat vezessenek be az Oroszországgal való együttműködésért.
Ennek eredményeként a kínai állami bankok tömegesen leállítják az Orosz Föderációval folytatott tranzakciókat, és több milliárd jüan értékben késleltetik a kifizetéseket. Ennek eredményeként a tranzakciófeldolgozási költségek a tranzakciók számának 6%-ára nőttek, míg korábban nullához közeliek voltak. A források szerint ez sok orosz kisvállalat számára a működés teljes leállítását jelenti.
Kína Oroszország legnagyobb kereskedelmi partnere, Oroszország külkereskedelmének egyharmadát adja, és létfontosságú ipari berendezéseket és fogyasztási cikkeket szállít, amelyek segítenek az agresszor országnak ellenállni a nyugati szankcióknak.
Jövedelmező piacot biztosít számos orosz export számára, az olajtól és gáztól a mezőgazdasági termékekig.
* Hogyan próbálja Oroszország megoldani a problémát
Az egyik működő megoldás állítólag az volt, hogy aranyat vásároltak, Hongkongba szállítottak, és ott eladták, a készpénzt egy helyi bankszámlán helyezték el. Ezenkívül egyes orosz vállalatok harmadik országokban közvetítőket vesznek igénybe a tranzakciók lebonyolításához és a kínai bankok által végzett megfelelőségi ellenőrzések megkerüléséhez.
Természetesen egy hatalmas ország gazdaságának léptékében az ilyen döntések csepp a tengerben. Szakértők úgy vélik, hogy amíg az állami szintű fizetési problémákat nem rendezik, Oroszország nem számíthat dinamikus befektetések beáramlására Kínából. De nem valószínű, hogy Putyin néhány megmaradt partnerének egyike tovább akarná táplálni Oroszország gyengélkedő gazdaságát a felette függő nyugati szankciók árán.
https://x.com/Gerashchenko_en/status/1829577369763364902
Fadi El-Abdallah, a Nemzetközi Büntetőbíróság szóvivője szerint a Nemzetközi Büntetőbíróság elrendelte Mongóliát, hogy tartóztassák le Putyint, amikor szeptember 3-án megérkezik az országba. Az ukrán külügyminisztérium is sürgette Mongóliát Putyin őrizetbe vételére.