[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 967
113
silurusglanis és joker természetesen úgy értettem , hogy a harcolok 20 % hazai, kosz a javítást. :)  Nagyon idegesít az oldal lassúsága , van, hogy fél perc mire kinyílik....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 857
31 107
113
"van, hogy fél perc mire kinyílik…." - neked olyan gyors?
sf-laugh.gif
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Tegnap a kvízjátékon görcsöltem, nehogy megelőzzenek, mert kétszer beadta a 404-et is. Rendesen bepánikoltam :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 857
31 107
113
Lehet ha direkt csinálják az adminok, mert ha sok az anyázás a fórumon, mire vissza tudnál írni és pörögne egymás szidása, a lassúság miatt ahogy telik az idő, közbe mindenki lenyugszik. Olyan, mint amikor szar az út, úgy hagyják, így pénzbe sem kerül és gyorshajtók sincsenek :)
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
fip7 said
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/sziriai-helyzet/page-14/" rel="nofollow">xfotel</a>

Ha egy 10 éves periódusban gondolkodunk 200-300 milliárd Ft juthatott volna a tortából a magyar cégeknek, és lehet megalapoztuk volna a jó hírünket.
ezt továbbra is túlzásnak érzem. nézzünk egy hasonló példát: hallottál olyanról hogy elképesztő nagyot szakítottunk volna Irak újjáépítésével?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Az Assad rezsim egy síma diktatúra, mit lehet ezen nem érteni? Az autoriter rendszerek is különböznek, pont mint a demokráciák. Hogy az arab tavasz egyszerre tör ki, nincs ebben semmi meglepő. A forradalmak már csak ilyenek:))) 48-as forradalmak is egyszerre söpörtek végig európán, meg a 89-esek is szóval...

De ismétlem, szerintem a Nyugat nem akar beavatkozni senki oldalán sem. Mégis mi haszna lenne belőle?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 963
58 501
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/sziriai-helyzet/page-15/" rel="nofollow">xfotel</a>

Én annyira nem. Ha kiszámolod ez évi 20-30 milliárd ami évi 100-150 társasház ára! Ez azért nem egy irreális szám a videókat elnézve. 

"hallottál olyanról hogy elképesztő nagyot szakítottunk volna Irak újjáépítésével?"
Ez közel sem az, mint amiről én beszélek. Irak egy nagy USA biznisz volt. Ha Assad megbukna az is az lenne, meg gondolom még pár nagyobb csatlósé.
Ha viszont Assad marad (és úgy néz ki marad), és mi nem rontjuk el a diplomáciánkat (ezt már buktuk), jó eséllyel nem kezelne minket a rezsim ellenségként és így lenne erre is lehetőség. Ha már keleti nyitásról csacsog a kormány PR szinten...
 

hunter

Member
2013. május 7.
126
0
16
Mackensen !   A nyugat  nagyon-nagyon be akar avatkozni Szíriában !    Mert így Irán legjobb barátját ütnék ki, Oroszországot meg elzárnák a Földközi tengeri egyetlen bázisától. Ezért vétózott meg Oroszország  két ENSZ  határozati javaslatot is  !

A legújabb taktikájuk  az,hogy Törökországgal végeztetik el a piszkos munkát !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 857
31 107
113
"De ismétlem, szerintem a Nyugat nem akar beavatkozni senki oldalán sem. Mégis mi haszna lenne belőle?" - olaj, gáz, újjáépítés, orosz-barát állam "átkeresztelése" nyugat-baráttá, iráni szövetséges megszűntetése, fegyvergyárak lobbija - megrendelései. Tudom, hogy csak pár apróság, de ebből csak az olaj részért is indítottak már háborút.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Ahhoz, hogy újjáépíts bármit is, békére van szükség. Ha bukik Assad egy még véresebb és mégjobban elhúzodó polgárháborúra számíthasz. Erre pedíg senkinek nincs szüksége
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 857
31 107
113
Jó, akkor vedd ki az újjáépítést a listából, a többi akkoris megállja a helyét ha az ország közben lemészárolja saját magát. Olajat meg gézt lehet termelni, akkora részt meg tudnak védeni, az orosz meg iráni szövetséges megszűnik és a fegyvergyéraknak lesz megrendelése.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Elméletben jól hangzik, viszont gyakorlatban az USA eddig több pénzt ölt irakba mint amennyit kitermelt onnan. Ugyanis úgy tűnik nem elég csak a kutakat védeni, hanem ott az infrastruktúra is stb.

Maradnak csak a fegyvergyárak.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Arra gondoltatok már, hogy azért nem adja egyik nyugati ország sem ehhez a nevét, mert Irak meg Afganisztán már kicsit sok volt? Kétlem,hogy bármely politikus bevállalná, hogy akkor következzék Szíria, Líbia vagy akármelyik, bár utóbbit bevállalták az emberi jogok "védelmében". Egyet értek az Arab Tavasz titkosszolgálati intézésével, de azért van ama ellenérv, hogy Egyiptom erősen Amerika barát volt, nem?

Amit leírtatok, számomra értelemszerű, hogy mit nyernének, ha bukna Szíria. Már csak az oroszok tevékenysége érdekelne, mert kétlem, hogy ölbe tett kézzel végig nézik, ami ott megy.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Olyan apróságokról mint új bázis az alkaidának se feledkezzünk meg. Mostanra gyakorlatilag sikerült kivéreztetni a szervezetet. Az elmúlt évek háborúiban és a jelenleg is tartó drónháborúban a nyugatnak sikerült kinyírnia a legtöbb alkaidához köthető "tisztet". Olyanokat akiknek volt harci tapasztalatuk és tudásuk is ahhoz, hogy új embereket képezzenek ki, valamint külföldi akciókat szervezzenek. Erre most itt egy bedőlt ország ahol már így is jelentős mennyiségű fanatizálódott európai muszlim harcol. Mi lesz később? Tényleg annyira megéri nyugatnak ez a biztonsági kockázat?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Mack kb leírta. A 'NY'at, nem támogat senkit. Amúgy Mack a butaság ellen a "mit nyerhet" kérdéssel csak "veszthetsz". Afganisztán ugye a ritkaföldfém miatt lett megtámadva az "okosak/összeesküvéselméletesek" szerint. Ha ráböksz a térképen a világ ásványkincsekben, termőterületekben.... legszegényebb országára ahol csak sivatag van akkor azt meg azért mert oda napelemeket akarnak rakni és azért. Nem zavarta az illetőt, hogy ahova el lehetne adni az mekkora távolságra van. Nem vicc.

----------------------------

A Szír rezsim fő támogatója Irán. Ebből következik, hogy a HB is aktívan részt vesz a konfliktusban. Ezen felűl Oroszo  diplomáciailag.

A lázadók fő támogatója SzA és az öbölbeli emírségek ezen felűl Töröko. De vallási harcosok kb mindenhonnan érkeznek.

Nagyjából ezek a vonalak. 

 

Úgy néz ki jön amiért mindenki annyira köpködte a "NYot", hogy beavatkozik. Nem fog. Innen gyors megoldás nincs, csak egy évekre akár évtizedekre elhuzodó polgárháború. Ahol ilyen szintű a horror: http://www.liveleak.com/view?i=0c9_1368347673

A video tényleg!!! 18+!!! 
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Az igazság szerintem soha vagy hosszú évtizedek múltával fog kiderülni. Addig meg mindkét oldal bizonygatja a maga igazát. A polgárháború is jobb a Nyugatnak, mint a béke, nem? Ugyanúgy "használhatatlan" az ország mintha bábállam lenne, az oroszok szemszögéből nézve.

Ami a beavatkozást illeti, a támogatás épp elég beavatkozás. Vajon Izrael meg Töröko. nem épp emiatt lettek puszipajtások? Afganisztánról a földfémek mellett én még a kábítószert hallottam, amiért "odamentek". De ez már elég sci-fi kategória.

 

Mackensen

Az olaj mellett az újrafegyverzés is hozott Amerikának nem keveset.  De szívesen néznék meg valami statisztikát, mennyibe fájt nekik az ott lét.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 967
113
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Atom-tengeralattjárót küldenének az oroszok a Földközi-tengerre?
Május 15-én érkeznek meg a Csendes-óceáni flotta hajó a Foldkozi-tengerre, majd május 17-én kikotnek Limaszolban (ciprus) , ahol megpihen a legénység és feltoltik a készleteket. Késobb csatlakoznak a tobbi már a térségben lévo hajohoz és hadgyakorlatokat tartanak.
Nyáron pedig szintén flotta-kotelék nagyszabásu hadgyakorlatot kezdenek az Atlanti- oceánon, ami a hírek szerint elhúzodik októberig.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 857
31 107
113
Egy kis ínyencség szíriából:

http://www.origo.hu/nagyvilag/20130514-videon-ette-meg-egy-halott-katona-szivet-egy-szir-felkelo.html

A háborús bűn részt viszont nem értem, polgárháborúra nem hiszem, hogy vonatkozna ilyen törvény és itt (hivatalosan meg jogilag) nem két ország esett egymásnak, hanem egy ország lakossága a kormánynak.