[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Meg kéne nézni,hogy a legközelebbi SAA pozíciótól lehetséges e elérni a területet szerintem nem ha valaki nagyon ráér megnézhetné.
Teszem,hozzá tök mindegy mert mért ne GRAD.-ozhattak volna oda.
Tisztázzuk,a pentagon és a terroristák légi támadásról beszélnek és bombákról ha valaki annyira a keblén érzi őket ezt próbálja itt be bizonyítani a többi szardarálás.


Nem teljesen

Mikor hullanak a bombak akkor nem igen nezegeted milyen egyebb becsapodas van a kornyeken hanem behuzod a nyakad. Azokat a Gradokat kilohettek a bombazas alatt is. Az igazi kerdes hogy ezek hordoztak e a gazt vagy nem illetve hogy ki lotte ki???
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
Bokikám! Ez veszélyes anyag tároló tartály. Elég jól tudom, mert ezeket rakosgattam évekig. Olya szilárd anyagok tárolására használják, amik nem érintkezhetnek levegővel. Pl fém nátrium. A tartály petróval van félog, és egy lukacsos belső tartályban van a nátrium.Hogy jobb oldalt az az izé mi lehet, azt nem tudom, de simán lehet a sarin egyik összetevője.

Hát koma most nagyot tévedsz . A konténer univerzális mivel repülőgépekről oldják a neve BKF , a PFM-1Sz - pedig gyalogság elleni kazettás akna.
A jobb oldali képen az akna kazettás része látható.

http://www.apminebanconvention.org/...June15/2f_STOCKPILE_DESTRUCTION_-_Belarus.pdf
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Hol van ez a foto ? Szabadna kapnom egy linket ?

koszonom
????
Nyilván, a virágok a szarinból hajtottak ki egyenest ;). Mit szeretnél amúgy ezzel az egésszel kezdeni, nekem csak az nem világos. Senki sem tagadja hogy VOLT szarinja és annak bevetésére alkalmas fegyverzet a Szír badseregnek. Sanszosan szarin is volt most. Amit senki sem tudhat itt, hogy ki vetette be. Nem értem mit vársz, most komolyan, hogy valaki hoz neked megdönthetetlen bizonyítékot, provagy kontra, saját telóval filmezve a helyszínről?
pasztán szét basz.... a fórumot
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Azok üres tartályok.

És ha van bennük szermaradvány, akkor a közelben lévőknek kampec. Van neked bármi fogalmad arról, hogy a szarinnál ezerszer kevésbé veszélyes anyagok tárolására szolgáló kiürült hordókat, konténereket hogyan kell kezelni? Ha a szarrinnal egy napon sem említhető ipari mérgek, minősített növényvédő szerek üres hordóival valaki ezt tenné, az azonnal menne börtönbe. Ha meg katona lenne háborúban,. akkor esélyesen rögtön ítélet áldozatává válna.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Igen, kint a prérin fogják tárolni a vegyi fegyvereket, főleg napokkal az eset után. Fürtös bomba/virágosláda.

C84TdeQXsAIJb7F.jpg


http://armamentresearch.com/renewed-use-of-ao-2-5rt-submunitions-in-syria/

És ezen is ott díszeleg a felírat, hogy AO-2,5 repesztöltet volt benne. Pedig gacsat szerint csak nagy nyomású, nagyon veszélyes gáz lehet az ilyenekben.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Pon
Nyilván, a virágok a szarinból hajtottak ki egyenest ;). Mit szeretnél amúgy ezzel az egésszel kezdeni, nekem csak az nem világos. Senki sem tagadja hogy VOLT szarinja és annak bevetésére alkalmas fegyverzet a Szír badseregnek. Sanszosan szarin is volt most. Amit senki sem tudhat itt, hogy ki vetette be. Nem értem mit vársz, most komolyan, hogy valaki hoz neked megdönthetetlen bizonyítékot, provagy kontra, saját telóval filmezve a helyszínről?
tosan !

En sem allitottam hogy pl ezek azok a kontenerek amikbol a mostani tamadashoz a gazt kilottek hanem hogy ne mar mi van ott. No erre jott egy totalis "Ullippozas" meg "tojashej" meg kulonben is mit akarok itt stilusu beszed.

Azert ez igy igen dedos szinvonal vagy nem ?

Itt nem lehet ervek menten komunikalni es vitatkozni? Itt csak hitek menten lehet harcolni ???

Mert ha az utobbi akkor felejtsuk el hogy ez szakmai topik mert ez inkabb csak egy polidili a sok kozzul!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Pon

tosan !

En sem allitottam hogy pl ezek azok a kontenerek amikbol a mostani tamadashoz a gazt kilottek hanem hogy ne mar mi van ott. No erre jott egy totalis "Ullippozas" meg "tojashej" meg kulonben is mit akarok itt stilusu beszed.

Azert ez igy igen dedos szinvonal vagy nem ?

Itt nem lehet ervek menten komunikalni es vitatkozni? Itt csak hitek menten lehet harcolni ???

Mert ha az utobbi akkor felejtsuk el hogy ez szakmai topik mert ez inkabb csak egy polidili a sok kozzul!
Ja ez egy ilyen hely a bal fa.... vagy felmossák veled a padlót van aki ezt kifejezetten élvezi mint Uli. neked kell eldönteni mire gerjedsz :rolleyes:
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Azért annak van egy diszkrét bája, hogy az egyik hozzászólásodban állítod, hogy te, mint szakmabeli (miben is?) kívülről látod az egyszerű békazáras, fémlemez konténereken, hogy azokban nagy nyomású (mitől lenne már normál körülmények közt nagy nyomása a szarin előanyagainak?), nagyon veszélyes (nyilván veszélyészlelő, hordón átlátó röntgenszemed van) gáz van (mert a gáznemű anyagokat véletlenül sem palackban tárolják, hanem ilyen fémlemez hordócskákban). Majd a másik hozzászólásodban azonnal elismered, hogy mégsem vagy olyan nagy szakértő. Az meg tényleg ne zavarjon, hogy ott díszeleg a felírat a szerinted nagy nyomású, veszélyes gáz tárolására szolgáló hordókon a benne lévő aknákról!
Vegyész vagyok azelőtt meg vegyigyümi baka voltam. Szarint is mutattam ki.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
szóval a szarin gázról nem tudsz semmit, vagy nyilvánvalóan hülyének tetteted magadat, a célod is nyilvánvaló - a topik rombolása, a terroristák és támogatóik tényein alapuló hozzáállás..
tényleg ennyire hülyének nézel itt mindenkit??? (bár a kollégáidat ne soroljuk ide)
Nem vagyok vegyi szakerto es sosem dolgoztam ilyen anyagokkal.

Tudod ha nem tudok valamit kerdezek. Meg mindig jobb mint ugy tenni mintha ertenek hozza.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
2.07nél mutatja ki a faszi a szarint a már látott tartályok fölött állva.
Szerintem a semmin vitáztok de nekem mindegy. Valószínűleg és érthető módon hasonló a hordozó tartály hiszen a bombába kell mindkettőt berakni (akna,vegyi töltet).
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Tisztázzuk,a pentagon és a terroristák légi támadásról beszélnek és bombákról

Tisztázzuk, a Pentagon és a Kreml is légi támadásról beszél és bombákról, csak abban nem értenek egyet, hogy a bombában vagy a raktárban volt a gáz, de mindketten szír zászlós támadásról beszélnek és egyikük sem hamis zászlósról.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
És ezen is ott díszeleg a felírat, hogy AO-2,5 repesztöltet volt benne. Pedig gacsat szerint csak nagy nyomású, nagyon veszélyes gáz lehet az ilyenekben.
Nem ebbe, te tök! A VX gázos szütke nagy hengerekben. Ez a szállító doboza az anyagnak. Ez sose érintkezett szarinnal, se semmivel. Nézzük meg a videót, és okosabbak leszünk. Általában egy ilyen20-30 literes békazáras vas vödörben van a mentesítő, semlegesítő anyag,. Abba van beletéve egy lezárt 10 literes konzervdobozban másik réteg ütésálló mentesítő anyag. Mondjuk csillám. Abban áll egy igen jól lezárt két literes üveg magával az anyaggal.
Konkrétan meg mindjárt megnézem a filmben.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz