[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Vegyész vagyok azelőtt meg vegyigyümi baka voltam. Szarint is mutattam ki.
Olvasva hozzaszolasaidat te szinten a pro orosz oldalhoz huzol es ennek ellenere tartasz ki a szamukra most nem tul pozitiv velemenyed melett SZAKMAI ALAPON.

Ez az ami itt ugy nez ki ritkasag es keves kiveteltol eltekintve nem is igen van ra igeny.

Respect !!!
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Nem a vegyianyag van ott a kepen hanem az ures kontener. Vagy szerinted benne van az anyag ?

Pon

tosan !

En sem allitottam hogy pl ezek azok a kontenerek amikbol a mostani tamadashoz a gazt kilottek hanem hogy ne mar mi van ott. No erre jott egy totalis "Ullippozas" meg "tojashej" meg kulonben is mit akarok itt stilusu beszed.

Azert ez igy igen dedos szinvonal vagy nem ?

Itt nem lehet ervek menten komunikalni es vitatkozni? Itt csak hitek menten lehet harcolni ???

Mert ha az utobbi akkor felejtsuk el hogy ez szakmai topik mert ez inkabb csak egy polidili a sok kozzul!

És a tök általános, sok minden tárolására alkalmas és használt üres konténerek láttán te ránézésre levontad a következtetést, hogy azokban bizony csakis csúnya szarin lehetett. Mi más? Belinkeltél egy fényképet a vegyvédelmi ruhással és megpróbáltad bizonyítékként beállítani. Amikor meg jött a cáfolat, hogy ilyen konténerekben sokkal hétköznapibb dolgok is szoktak lenni és a kezekésük módja, meg a körülmények, a védőfelszerelés hiánya nagyon nem utalnak vegyi fegyverre, akkor már azzal jössz, hogy nem állítottál semmit és nem érted miért hasonlítanak Ulippohoz.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A dolog el van döntve.

Az ne is zavarjon, hogy ilyen "vasvödrökben" (na végre hogy eljuttotál a felismerésig, hogy ezek csak vasvödrök!) akármi lehet. Kívülről ránézésre nem lehet megmondani. Legfeljebb a felírat utal a tartalmára. Viszont a videóban a valóban vegyi harcanyagot tartalmazó konténereknek közelébe nem mer menni senki teljes vegyvédelmi ruházat nélkül. A reptéren meg vígan grasszál mindenki védőfelszerelés nélkül. A videóban látsz halomba dobált üres konténereket az udvaron?

De nyilván én vagyok a "tök"
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Na eddig tartott a hülyeség.

C84cPMXWsAER4YF.jpg:orig
BKF-P R-55 ez a vegyigyümi tartály jelzése.
https://www.google.hu/search?q=БКФ-...AUIBigB&biw=1429&bih=814#imgrc=v_IAIqEsLGkzlM:
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az ne is zavarjon, hogy ilyen "vasvödrökben" (na végre hogy eljuttotál a felismerésig, hogy ezek csak vasvödrök!) akármi lehet. Kívülről ránézésre nem lehet megmondani. Legfeljebb a felírat utal a tartalmára. Viszont a videóban a valóban vegyi harcanyagot tartalmazó konténereknek közelébe nem mer menni senki teljes vegyvédelmi ruházat nélkül. A reptéren meg vígan grasszál mindenki védőfelszerelés nélkül. A videóban látsz halomba dobált üres konténereket az udvaron?

De nyilván én vagyok a "tök"
Azér vagy tök, mert nem olvasod el rendesen a hszaket, nem nézed meg, mire is válaszoltam, és ezért összekeverted az orosz vegyivödröt az amerikai nagy szürke gáztároló tartállyal.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Nem ebbe, te tök! A VX gázos szütke nagy hengerekben. Ez a szállító doboza az anyagnak. Ez sose érintkezett szarinnal, se semmivel. Nézzük meg a videót, és okosabbak leszünk. Általában egy ilyen20-30 literes békazáras vas vödörben van a mentesítő, semlegesítő anyag,. Abba van beletéve egy lezárt 10 literes konzervdobozban másik réteg ütésálló mentesítő anyag. Mondjuk csillám. Abban áll egy igen jól lezárt két literes üveg magával az anyaggal.
Konkrétan meg mindjárt megnézem a filmben.

Akkor most nézd meg tomippo által betett, helyszínen készült fényképet, amin látszik a konténerek felirata! Meg ott áll mellette a fazon vigyorogva, védőfelszerelés nélkül. Mögötte látszik a korrodályt, kilyukadt "vas vödör" és ennek ellenére nem a félelem tükröződik az arcán.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
In the frame of the Russian reporter, RIA Novosti Mikhail Voskresensky, blocks to small-sized cargo containers (KMGU), which can be both cluster high-explosive and chemical ammunition BKF-P, have fallen into the frame. In each BKF-P bomb, 12 cassette elements with a poisonous substance Soman (P-55) are placed.

Nem szarin, szomán.
https://translate.google.hu/transla...lya-himicheskogo-oruzhiya/&edit-text=&act=url
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 280
113
Hol van ez a foto ? Szabadna kapnom egy linket ?

koszonom
http://www.independent.co.uk/news/w...a-assad-claims-experts-evidence-a7668996.html

A fotó és a többi amit a nuszra saját tv-s riportere készített szerte megtalálható a neten. Erre hivatkoztak mint vegyi bombázás. Ezt vette be az Ensztől a Pentagonig mindenki. Igazából ők is látják tudják hogy nem vegyi bombázás volt, ha nekünk leesik szerinted nekik? Innentől ugye csak egy szép festmény,(ahogy említettem is) az a pirossal pöttyözött repülési útvonal amin az usa mindent lát még a guruló krumplit is....
Pontos helye a becsapódásnak itt van:
35.450066, 36.648844

Khan Seikhun
20 km-nél nincs közelebb a front gyakorlatilag sehol a becsapódás helyétől.
http://syriancivilwarmap.com/

A BM-21 hez való rakéták zöme max 20 km hatótávolságú, de van pár ami többet is, de ezek ritkák, nem hiszem lenne szír kormánykézben. Ezért kérdeztem mi a zöld csík az oldalán.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Akkor most nézd meg tomippo által betett, helyszínen készült fényképet, amin látszik a konténerek felirata! Meg ott áll mellette a fazon vigyorogva, védőfelszerelés nélkül. Mögötte látszik a korrodályt, kilyukadt "vas vödör" és ennek ellenére nem a félelem tükröződik az arcán.
Mert hülye, vagy tud valamit, amit mi nem. Én meg ciánt hordtam mázsaszámra. Volt aki kiborította, oszt gurult szerteszét a gyárudvaron.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A "tök" üzeni neked, hogy a helyszínen látható "vas vödrök" felirata: BLOK BKF AO-2,5RT
Repesz tölteteket tartalmazott kazettás bombához és nem szarint.
Azért a hadicuccok felrata nem szentírás. Tudod, a harckocsi is miért lett tank? Viszont amikor a gyárba viszik megsemmisíteni, megtudhatod, mi van benne. Lehet még kapálódzni, de az ügy eldőlt. A fedezék mögött harcigáz tartályok vannak halomban. Hogy van-e benne valami, azt már nem tudjuk.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
K
Az ne is zavarjon, hogy ilyen "vasvödrökben" (na végre hogy eljuttotál a felismerésig, hogy ezek csak vasvödrök!) akármi lehet. Kívülről ránézésre nem lehet megmondani. Legfeljebb a felírat utal a tartalmára. Viszont a videóban a valóban vegyi harcanyagot tartalmazó konténereknek közelébe nem mer menni senki teljes vegyvédelmi ruházat nélkül. A reptéren meg vígan grasszál mindenki védőfelszerelés nélkül. A videóban látsz halomba dobált üres konténereket az udvaron?

De nyilván én vagyok a "tök"

Ki tudod zarni hogy akarmelyikben is lehetett valaha vegyi toltet ?

Mert az egesz errol szol, es nem arrol hogy mindegyikben az lett volna.

Tudod ket napja valaki ott mergezo harcanyagot vetett be es nem is szimpla klorgazt.

Ki tudod zarni ?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
És ezen is ott díszeleg a felírat, hogy AO-2,5 repesztöltet volt benne. Pedig gacsat szerint csak nagy nyomású, nagyon veszélyes gáz lehet az ilyenekben.

Hát koma most nagyot tévedsz . A konténer univerzális mivel repülőgépekről oldják a neve BKF , a PFM-1Sz - pedig gyalogság elleni kazettás akna.
A jobb oldali képen az akna kazettás része látható.

http://www.apminebanconvention.org/...June15/2f_STOCKPILE_DESTRUCTION_-_Belarus.pdf
Bokikám, ez mellékvágány. Nem az a kérdés, hogy találsz-e ugyanilyen tartályt más felirattal, hanem, hogy mi van a fedezék mögött kupacban.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 818
113
K


Ki tudod zarni hogy akarmelyikben is lehetett valaha vegyi toltet ?

Mert az egesz errol szol, es nem arrol hogy mindegyikben az lett volna.

Tudod ket napja valaki ott mergezo harcanyagot vetett be es nem is szimpla klorgazt.

Ki tudod zarni ?

Csak spekulálsz mint ulippo. Esztelen elhiszed az amerikai, brit dezinformációkat. Inkább azzal foglalkozz, hogy Moszulban az amerikai bombázások miatt 700 civil vesztette az életét az elmúlt hónapban. A házak 70%ˇ-át szétbombázták. Ez a gázos támadás egy provokáció amivel elterelték a figyelmet a moszuli civil áldozatokról.

Végezetul német szakemberek véleménye-elemzése kinek is jott jól ez a vegyifegyver támadás.

http://www.dw.com/en/is-assad-to-blame-for-the-chemical-weapons-attack-in-syria/a-38330217
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette and gioo