[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Szerintem az egy hónap nem maga a fegyver működtetéséhez kell. Ahhoz, hogy összeszereljék és el tudják sütni, szerintem elég néhány nap. A hónap amiről te beszélsz az inkább az alkalmazott harceljárások begyakorlásához kell, vagyis, hogy katonakét használják a fegyvert.
Délszláv háborús felvétel, ott a bosnyák muszlimok kaptak ilyeneket.
http://youtu.be/Xs3BiTdSvCY
Az amerikai Stingerekkel is valami hasonló volt a helyzet afganisztánban. A katonai kiképzés mittoménmennyit vet igénybe, de az afgán birkapásztorok számára piktogramokat nyomtattak a fegyver oldalára, hogy kell kezelni és ment nekik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 940
113
Mackensen

Igen az is benne van(mondjuk csak alapvető szinten) mert lássuk be ezek nélkül az alapvető ismeretek nélkül nincs értelme megtanítani az embert elindítani a rakétát.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Szerintem ez valahogy úgy zajlik le, hogy a szaudi/kuveiti "gazdagok" összegyűjtik a pénzt. Megveszik ezeket a fegyvereket a feketepiacon és összetoboroznak egy rakás zsoldost, akik feltehetően nem csak elsütni tudják a fegyvereket, hanem használni is. Még ha nem is kimondottan ilyen fegyverekkel harcoltak ez elött az átállás szerintem semmiség. És ezek együt mennek Szíriában és csatlakoznak a mindenféle felkelő csoportosulásokhoz.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
joker: "A demokárciának, amiknek ők a hívei, amiért harcolnak...."

Nem hinném, hogy a Szaudi, Katari vagy egyébb közép ázsiai szélsőségesek a demokráciáért harcolnának, az inkább az egyik legnagyobb szitokszó arrafele. (uis elfogadhatalan, hogy a hatalmat nem az istentől, hanem mint a demokráciákban a néptől eredezteti a vezetés.)

mack: kb jól sejted, de a fő támogató az Katar, kb végtelen pénzt szánnak arra, hogy igencsak minőségi/modern/sok portable fegyverekkel elássák a lázadókat.
Ott a HJ-8. Nem vmi raktáron porosodó 1970-80assal hanem a legmodernebbbel lövöldöz a bácsi.
Fn-16 detto. Persze felmerül, hogy nem e direkte Kínából vásároltak, bár lényegében mindegy.

Méginkább elkeserítő, hogy abszolute nem válogatnak azaz a legdogmatikusabb őrülteknek is biztosítják a képzést és a hi tech fegyvereket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
Fade szerintem lehetett érezni az iróniát a soraimból, ha nem akkor bocsi :) Én sem gondoltam, hogy a helyi fiatal demokratákat látjuk, akik 95%-a harcol, 5% meg a választásokra készíti a kormányprogramot. Ezek terroristák.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Hogyan is kezdodott Szíriában ....?

"Sokan hallunk az utóbbi két napban arról hogy Egyiptomban a hadsereg brutálisan lecsap a "békés" tüntetőkre kik Morsi elnököt szeretnék újra hatalomba látni. akinek van egy kis emlékezet természetesen nem felejti el hogy Szíriában is hasonló volt a káosz teremtés a botrány kirobbanása elején, érthetelen módon haltak meg túl sokan minden egyes tüntetésen Szíriába és bár a média egyből a biztonsági erőket vádolta a brutális lecsapásokért , a szír kormány meg a szemtanúk valami egészen más verziót mondott melyet senki sem akart meghallani a világon . e verzió szerint rongálok voltak a tüntetők között kik fizetve voltak hogy buzdítsák a népet meg egymás ellen ugrasszák a biztonsági erőket meg a tüntetőket .
"Több tucat mesterlövész lett letartóztatva Szíria szerte kik mint kiderült a tüntetőkre meg a biztonsági erőkre lőtték egyszerre, persze a média erről sem akart hallani ".....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Izraeli sajto hírek szerint Izrael támadást intézett egy Latakia kikoto városában találhato fegyver raktár ellen, ahol az S-300 légvédelmi rendszer részei voltak raktározva. A támadást még július 5-én hajtották végre egy izraeli "DElfin" típusú tengeralattjárobol kilott rakétával. A hivatalos izraeli szervek természetesen nem cáfolnak és nem erositik meg a hírt.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
az israeldefence szerint pár héten belül érkezik az S-300. a bahreiniek szerint aggódva figyelik, hogy megérkezett, orosz személyzettel együtt. az irániak szerint a múlt héten lezuhant izraeli F-16-ost is már S-300zal szedték le, ezer kilométerre onnan ahol állítólag lezuhant.

dezinformációs mérlegelés szempontjából ugyanakkor érdekes az a felvetés, hogy az S-300at nem valószínű hogy raktárban fogják tetten érni, mivel kerekeken gurul, nem véletlenül.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
<

az S-300at nem valószínű hogy raktárban fogják tetten érni, mivel kerekeken gurul, nem véletlenül.</blockquote>

Az S-300-at mindig szétszedett állapotban szállítják. Utána szokták osszeszerelni a helyszínen. Ahhoz, hogy guruljon ossz kell szerelni és a konvojokat(gurulo) konnyen kiszurnák a kémmuholdak és konnyu préda lenne egy támadáshoz. Én el tudom képzelni, hogy eloszor begyujtik az egyes részeket egy raktárban, majd, ha komplett megérkezett a rendszer osszes része osszeszerelik.

Lásd a Venezuelába érkezett S-300 VM darabokat.(szétszedett részek).......
http://bmpd.livejournal.com/492974.html
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
logikus, értem is. csak azt nem értem, hogy miért ez a nemzetközi hűhó az S-300 körül, ha egy dolog történhet: az oroszok leadják, a szírek raktárba teszik, az izraeliek lebombázzák.
legalább egy gépnek lábon kell érkeznie, hogy a szerelésre váró részeket védeni tudja. az sem lehet?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
Divízioként szokták osszeszerelni, ill. hadrendbe állítani, Az 6 hordozo x4 konténer azaz 24 rakéta. Ezeket integrálják . (radar, irányítofulke) Az S-300 rendszerek védelmére Pancir- S1-ek vannak telepítve Oo.-ban . Tehát a szíreknek is ezt kellene használni, ha.......
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
logikus, értem is. csak azt nem értem, hogy miért ez a nemzetközi hűhó az S-300 körül, ha egy dolog történhet: az oroszok leadják, a szírek raktárba teszik, az izraeliek lebombázzák.
legalább egy gépnek lábon kell érkeznie, hogy a szerelésre váró részeket védeni tudja. az sem lehet?

Ez így nem megy. Úgy mehetne, hogy egy orosz légó fregatt fedezetével érkezne a cucc, a kikötőben össze szerelik, aztán annak a fedezetében a többit.
Így sincs nagy jövője, mert az oroszok a potens cuccokat nem eresztik ki az országból.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Szerintem most Assadnak, nem az országa légterének védelme a legnagyobb gond.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
3:20-tól kb egytucat süket katonával kell számoljunk, onnan már nem zavarta őket a tank motorjának zaja.
A gyalogságnak mi értelme volt? És ezek látnak is valamit, mert én nem jöttem rá, hogy mire lőnek és a videó végén azépületeben sem láttam hullákat.