[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 781
46 908
113
Az amerikaiak 1 éve harcolnak az Isis ellen. Ezalatt az ido alatt az Isis újabb teruleteket szerzett és megerosodott. Az oroszok 2 hónapja harcolnak az Isis és más terrorista csoportok ellen. Az Isis teruleteket vesztett és meggyengult. A bevétele a felére esett az orosz (olaj)bombázásoknak koszonhetoen. <b>Ezek tények!</b>

Igen, bizony így van. Ezt azért nehéz kiszámolni, meg félreértelmezni. 1 év USA - Török koalíció, és majdnem betúrták Assadot a tengerbe, jött 2 hónapnyi Orosz "kohószökevényes TGP és ARH nélküli másodvonalas" légierős mutatvány, és az ISIS bújik be a föld alá, meg szépen adogatják meg magukat, és a zsoldosok tennék át a székhelyet inkább Líbiába, vagy inkább megunták már a háborúsdit, és elindulnának haza.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Az amerikaiak 1 éve harcolnak az Isis ellen. Ezalatt az ido alatt az Isis újabb teruleteket szerzett és megerosodott. Az oroszok 2 hónapja harcolnak az Isis és más terrorista csoportok ellen. Az Isis teruleteket vesztett és meggyengult. A bevétele a felére esett az orosz (olaj)bombázásoknak koszonhetoen. <b>Ezek tények!</b>

Igazad van, boki, az oroszok mutatnak fel egyedul ertekelhetö es celiranyos aktivitast, a többiek leginkabb csak alibiztek a közvelemenyuk szamara. Ez a nemet "reszvetel" meg csak egy ujabb tragikomikus vicc Merkeltöl es tarsasagatol, Merkel többet art Nemetorszagnak es Europanak, mint az I-II vilaghaboru egyben.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Igen, bizony így van. Ezt azért nehéz kiszámolni, meg félreértelmezni. 1 év USA - Török koalíció, és majdnem betúrták Assadot a tengerbe, jött 2 hónapnyi Orosz "kohószökevényes TGP és ARH nélküli másodvonalas" légierős mutatvány, és az ISIS bújik be a föld alá, meg szépen adogatják meg magukat, és a zsoldosok tennék át a székhelyet inkább Líbiába, vagy inkább megunták már a háborúsdit, és elindulnának haza.


Nagyon tulpörgetted magadban ezt a kohoszökevenyes, TGP-s dolgot, lazits, lelegezz melyeket. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 781
46 908
113
Te nem voltál véletlenül azok közt, akik megállapították, hogy a RuaF az sokadrangú légierő, aki sanszosan fenntakadna már a Finn en is? Mert el lehet viccelni, csak most akik ilyen hülyeségeket írtak, azoknak az orra alá tudom dörgölni, hogy ni-ni, már az első vonalas légierők is, Tornado-val támadnak:d! A légzésem kiváló, és laza is vagyok, köszönöm az aggodalmat haha...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Azért ilyen nevetséges a nyugat-európai katonai részvétel az IÁ ellen, mert kábé ennyire képesek valójában, csak eddig az USA mögé bújva ez nem tűnt fel - kivéve Líbiában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 781
46 908
113
Háborúban állunk, mondta Hollande, majd elindította CdG-t, arról néhány Rafale-t, amik ledobtak pár tucat bombát...

Segítünk az ISIS ellen, mondták a németek, angolok és küldenek pár vadászgépet, meg Tornado-t, ketten együtt kb. 2 tucatot sem. Kemények vagyunk, mint a vídia...
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Én nem a "másodvonalas orosz kohószökevényeket" nem értetem hanem a Kalibr rakétákat. Mert ugye annak az allahuakbar-nak akinek a fejére pottyan az áldás tökmindegy, hogy Cskalov biplánja vagy egy 1,6 millió dolláros rakéta juttatta célba. A pénz Oroszországban is nagy úr és ha X eredményt eltudok érni Y pénzből akkor mi a hímnemű ló rézveretes genitálijááért költsek rá 300Y-nyi summát. Jó-jó tudom, hogy be kellett mutatni a világnak, hogy ilyenük is van, de akkor is kár 450-es corditte expresszel patkányokra lövöldözni.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Te nem voltál véletlenül azok közt, akik megállapították, hogy a RuaF az sokadrangú légierő, aki sanszosan fenntakadna már a Finn en is? Mert el lehet viccelni, csak most akik ilyen hülyeségeket írtak, azoknak az orra alá tudom dörgölni, hogy ni-ni, már az első vonalas légierők is, Tornado-val támadnak:d! A légzésem kiváló, és laza is vagyok, köszönöm az aggodalmat haha...

En azt mondtam velemenykent, es ezt fenn is tartom, hogy hagyomanyos fegyverekkel az oroszok kudarcot vallananak Skandinaviaval szemben (norveg-sved-finn-dan), azutan pedig befutna közben a NATO erösites, es onnantol meg mar minden mindegy.

Finn legieröt en sose mondtam, önmagaban a finn legierö nyilvan nem ellenfel, bar csendben megjegyzem, 39-40-ben is ezt hittek a szovjetek, azutan nem is volt az olyan egyszeru. Megjegyzem, kis tulzassal azt is mondhatjuk, hogy attetelesen a finnek nyertek meg az egesz II.vilaghaborut a vilag szamara, mert az orosz kudarc segitett elhitetni Hitlerrel, hogy ha a kis Finnorszag ilyen jol szerepelt az oroszok ellen, akkor majd ö a nagy hadseregevel 2 het alatt Moszkvaig jut. Velemenyem szerint a finn haboru tapasztalata döntö szerepet jatszott abban, hogy Hitler felrugta az oroszokkal az addig fennallo, es meg a lengyel haboru idejen is "jol muködö" szövetsegi megallapodast.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Én nem a "másodvonalas orosz kohószökevényeket" nem értetem hanem a Kalibr rakétákat. Mert ugye annak az allahuakbar-nak akinek a fejére pottyan az áldás tökmindegy, hogy Cskalov biplánja vagy egy 1,6 millió dolláros rakéta juttatta célba. A pénz Oroszországban is nagy úr és ha X eredményt eltudok érni Y pénzből akkor mi a hímnemű ló rézveretes genitálijááért költsek rá 300Y-nyi summát. Jó-jó tudom, hogy be kellett mutatni a világnak, hogy ilyenük is van, de akkor is kár 450-es corditte expresszel patkányokra lövöldözni.

Az tényleg csak bemutató volt a világnak. Az oroszokra olyan mértékben rámásztak az utóbbi időben, hogy kezdenek komolyan tartani egy NATO, vagy NATO háttérrel megáldott proxy ország támadásától (mondjuk Ukrajna Krím ellen). Márpedig az a legolcsóbb háború, amit nem kell megvívni. Ha némi izmozással meg tudják előzni a bajt (nélküle meg csak kirpróbálta volna az USA, hogy hol a határ az oroszoknál) akkor költséghatékony volt a Kalibr is.

Érdemes megnézni, hogy az utóbbi időben mennyi interkontinentális rakéta tesztet csináltak az oroszok. Az is üzenet volt.

Önmagában Szíriát nézve persze pazarlás és értelmetlen a Kalibr is, meg a H-55 is, meg a Tu-160 Európa körüli repülése is.

Ezen kívül belpolitikai üzenet is volt az utasszállító miatt. Putyinnak nem csak kifelé, de befelé is erőt kell mutatnia.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Capslock! A legnagyobb tisztelettel, én felnézek Skandináviára. Az általuk felépített emberközpontú, szemmel láthatóan működő államszervezet, a svéd fegyvergyárak tényleg príma termékei, a II.VH-s norvég ellenállók hősiessége, a halvérű finnek hazaszeretete olyan tényező amit nem lehet figyelmen kívül hagyni, de... Az a de, hogy kis híján már a migrancsoktól is padlót fogtak. Személyes tapasztalatom (a szomszéd lány nővére Norvégiában él), hogy az elmúlt évek nagy liberalizmusa gyökereiben mérgezte meg az egyes emberek gondolkodását. Lásd a Brevick-féle elmebetegek megjelentét, akik lakmuszpappírként jelzik: valami félrecsúszott. Ma hány finn legény markolná meg a vadászpuskát és cserkészne Ivánra a tóvidéken? Hány svéd fiatal vállalná be hogy nincs fűtés, elektromos áram, internet, vijjognak a légó szirénák és félig elégett hullákat kell a fagyos földbe elkaparni? Norvégiában meg lassan több a bevándorló mint az igazi Thor. Majd a füstösök megfognak halni a fjordokért és a sziklákért?
Mindent számba véve (óvatosabban persze, hiszen én nem ott élek) azt hiszem, a Nansenek, Ammundsenek, Thor Heyerdahlok ideje elmúlt. Eljött helyette az Achmedek, Mechnómedek és Hszi pingpong Csinek kora.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
Mik vannak: nem is a törökök bizniszelnek az ISIS-el, hanem az oroszok:

http://index.hu/gazdasag/2015/12/03/erdogan_bizonyitani_tudjuk_hogy_moszkva_az_iszlam_allammal_uzletel/

Lehet, hogy az a Szu-24 is meg volt pakolva olajjal, és a törökök csak azért lőtték le, hogy akadályozzák a biznisz Moszkva és az ISIS között.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Sehogy, max megfigyelik a becsapódások helyeit és jelentik, hogy még kell vagy nem tovább bombázni.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
Egyébként azok a "másodvonalas" Tornádok egy "első-vonalas" légierő csapásmérői! Szóval azért küldik oda Őket az Angolok, mert ezt használják erre a célra! Nem értem mit kell ezen görcsölni? Egyébként mennek a Tájfunok is, csak a Tornádók már eleve ott voltak és a parlamenti jóváhagyás után azonnal tudtak bombázni.


11202824_10153821080799885_6389713765248320849_o.jpg
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
"Az Egyesült Államok által vezetett koalíció eddig sohasem bombázott kőolajszállítmányokat – tette hozzá egy másik magas rangú tiszt – mi viszont 32 olajközpontot, 11 finomítót, 23 fúróállomást és 1080 olajszállító teherautó semmisítettünk meg."

http://ripost.hu/cikk-az-isis-mar-elveszitette-olajbeveteleinek-felet-az-orosz-bombazasok-miatt/?source=hirkereso
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 794
86 506
113
Mik vannak: nem is a törökök bizniszelnek az ISIS-el, hanem az oroszok:

http://index.hu/gazdasag/2015/12/03/erdogan_bizonyitani_tudjuk_hogy_moszkva_az_iszlam_allammal_uzletel/

Lehet, hogy az a Szu-24 is meg volt pakolva olajjal, és a törökök csak azért lőtték le, hogy akadályozzák a biznisz Moszkva és az ISIS között.

Erdogan a világpolitika Ulippoja.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
A brit Tájfunok csapásmérő képessége hogy áll, ezt tudja valaki? Illetve kíváncsi lennék arra, hogy a nagyobb nyugat-európai államok légierőben szolgáló gépek nagyjából hány százaléka hadra fogható/bevethető és ezek hány százaléka képviseli a full high-tech színvonalat.