[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
635
2 733
93
Szerintem azért volt ilyen gyors az USA támadás mert ,ha oda engednének egy igazi nemzetközi bizottságot mondjuk Kínai Orosz és USA szakértőkkel
hamar kiderülne ,hogy kamu az egész. Szerintem még az is belefér ,hogy nem is voltak áldozatok csak bekábszerezték a gyerekeket ,abban úgy is rutinosak a demokraták.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Óóó, a logikát ne keverjük ide. Ez az egész már régen nem a logikáról szól, noha lakosságra ledobni tényleg semmi értelme nincs. Amúgy mondjuk szarin támadás esetén nem lenne több áldozat? Mondjuk még sosem haltam meg szarin támadásban, fogalmam sincs. Azért az arabok nagyok abban, hogy a raktáraikat, vezetési pontjaikat civil lakosság közé/alá rejtsék, hogy a csapás után tudjanak nyivákolni. De persze ez felesleges okoskodás, mert valójában nem tudunk semmit, csak az egyik s a másik fél által előadottakat.
Akkor nézzük stratégiailag úgy se lenne értelme oka,politikailag látjuk az eredményt.....szóval?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Pedig a Cruising Missile Magyar terminológiában Robot Repülőgép, mivel nem rakéta hajtóműve van, nem bomba és nem is lövedék. Ez rá a legpontosabb.
Az UAV pedig Pilóta Nélküli ugyanúgy mint angolban Unmanned. Szóval jól van ez kitalálva, max félreértelmezik meg rosszul használják. Akár csak a Repülőgép Anyahajót, amiből az utolsót olyan 70 éve bontották szét. :)

Ja, és a pilóta nélküli repülőgép az mitől nem robotrepülőgép?!!
A Cruise az angolban változó irányú haladást, cikkcakkolást, manőverezést jelent, eddig jó. A Missile meg IRÁNYÍTOTT/VEZÉRELT lövedéket/robbanótestet. Tehát manőverező robbanótest/robbanóeszköz. A levegőből alkalmazott földi cél elleni robbanóeszköz neve bomba, kivétel ha rakétahajtású, de a CM ugye nem az. Lehet magyarítani. A technikai eszközök általában nem meghajtásuk szerint vannak elkeresztelve, a tengeralattjárónak akármilyen is volt a története során a hajtásrendszere mindig ugyanaz volt a neve, a harckocsi, a repülőgép dettó, a hajtásmódot max jelzőként tették hozzá. A repülőgép ugye többszöri felhasználású eszköz, a CM-ból egyszeri bevetés után csak a bumm marad, ez mind a tervezés, mind a gyártás mind az üzemeltetés tekintetében eltérő célokat és felhasználást jelent. Szóval a repülőgép az többszöri felhasználású és magában nem is fegyver hanem fegyverhordozó platform, a CM meg maga az egyszer használható fegyver. És hogy hívták anno a német V-1-et: szárnyasbombának?!! Miben különbözik ettől a mai CM? Ugyanúgy sugárhajtású csak nem pulzáló hanem gázturbinás (és nem rakéta!!). A lényegi különbség a sokkal bonyolultabb és precízebb irányítási mód, dehát ha a fegyvereket nézzük, azok céljuk és felhasználási módjuk szerint vannak elnevezve, meghajtásmód mint fentebb írtam nem számít, irányítási mód szintén nem játszik, az Air to Air vagy Ground to Air Missile akkor is az ha infra-vezérlésű meg akkor is ha radarvezérlésű, akár aktív, akár félaktív. Szóval szerintem a CM az programvezérlésű manőverező szárnyasbomba, a pilórtanélküli repülőgép meg a robotrepülőgép.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 973
87 545
113
Nyilván nem lehettek lejártak, mert mi van, ha az 59 "lejárt" T-ből mondjuk több lakott területbe csapódik? Akkor máris nagyobb a szopás, főleg azután, hogy előre szóltak. Inkább zavarás lesz ez. A katonai (és szír állítás szerint civil) áldozatok meg vagy kamu vagy szépen ott hagyták őket a célterületen.

A lejárt az olyan, mint a Joghurtnál: rá van írva, de megehető. A Tomahawk is ilyen. Simán kilövik. Rakat lejárt szavatosságú TOW került be Szíriába, amellyel tevebaxóék remekül irtják a régebbi szovjet tankokat és az élőerőt egy tömegben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Hogy szarin, vagy más, az lényegileg mindegy. Nem?
Ha a szarinnal hazudtak, akkor a vegyifegyverrel is ugyanúgy hazudhattak. Egyébként én nem értem ezt a túlérzékenységet, mennyivel szebb bombával, TOW-rakétával, aknagránáttal, foszforbombával, AC-130 Gunship-el vagy lefejezéssel ölni az embereket mint vegyifegyverrel?!! Szerintem egyiket se élvezik a szerencsétlenek, meghalni ugyanúgy ronda dolog.
 

vonKronenberg

New Member
2017. április 7.
20
10
3
Akkor nézzük stratégiailag úgy se lenne értelme oka,politikailag látjuk az eredményt.....szóval?

Hát lehetne konteózni. Az tény, hogy az amerikai reakció gyors volt, még ha csak demonstratív is. Tehát vagy rendelkeznek tuti bizonyítékkal, vagy ők álltak az esemény mögött vagy Trump még nagyobb hülye, mint az elsőre látható volt. Van sok beszámoló, hogy a bombázás és a gáz megjelenése egybe vág, de olvastam olyanokról is, hogy a gáz már jelen volt mikor a csapás elkezdődött. Tudja a halál az igazságot, a szír kormány nem akart bizottságot, az amerikaik meg gyorsan reagáltak...

De felmerült bennem valami és tényleg nem vagyok szakértője az ilyen témának. Amennyiben vegyifegyvert vet be valaki, mondjuk tegyük fel ledob szarint, akkor azt, hogyan teszi? Gondolom az valami különlegesebb, speckó tartályban van és nem hagyományos robbanótöltettel. A képeket, felvételeket elnézve meg azért elég komoly károk keletkeztek a környező épületekben. Persze nyilván lehet vegyesen bevetni hagyományos fegyverzetet és vegyifegyvert egy helyen, bár sok értelme szerintem nincs, hacsak nem a vegyitámadás tényét akarják vele elfedni (de azt meg nyilván nem lehet...)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Hát lehetne konteózni. Az tény, hogy az amerikai reakció gyors volt, még ha csak demonstratív is. Tehát vagy rendelkeznek tuti bizonyítékkal, vagy ők álltak az esemény mögött vagy Trump még nagyobb hülye, mint az elsőre látható volt. Van sok beszámoló, hogy a bombázás és a gáz megjelenése egybe vág, de olvastam olyanokról is, hogy a gáz már jelen volt mikor a csapás elkezdődött. Tudja a halál az igazságot, a szír kormány nem akart bizottságot, az amerikaik meg gyorsan reagáltak...

De felmerült bennem valami és tényleg nem vagyok szakértője az ilyen témának. Amennyiben vegyifegyvert vet be valaki, mondjuk tegyük fel ledob szarint, akkor azt, hogyan teszi? Gondolom az valami különlegesebb, speckó tartályban van és nem hagyományos robbanótöltettel. A képeket, felvételeket elnézve meg azért elég komoly károk keletkeztek a környező épületekben. Persze nyilván lehet vegyesen bevetni hagyományos fegyverzetet és vegyifegyvert egy helyen, bár sok értelme szerintem nincs, hacsak nem a vegyitámadás tényét akarják vele elfedni (de azt meg nyilván nem lehet...)
Tegnapi posztokat böngészd át ott pont nálam hozzáértőbbek elemzik a képeket a vélt gáz töltetű becsapódásokról.De jól látod az nem okoz ilyen károkat.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 315
2 703
113
Ha a szarinnal hazudtak, akkor a vegyifegyverrel is ugyanúgy hazudhattak. Egyébként én nem értem ezt a túlérzékenységet, mennyivel szebb bombával, TOW-rakétával, aknagránáttal, foszforbombával, AC-130 Gunship-el vagy lefejezéssel ölni az embereket mint vegyifegyverrel?!! Szerintem egyiket se élvezik a szerencsétlenek, meghalni ugyanúgy ronda dolog.

Jelentős különbésg van, főleg akkor, ha úgy mond "elfogadottá" válna a felhasználása. Főleg civilek ellen (akiknél nincs kéznél instant vv ruha ráadásul messze nem garantált egy gyors mentesítés vagy kivonás), sűrűbb populációs központok ellen.
Meg ugye akkro már miért nem elhet biológiai fegyvert haszálni és pár hónapon belül remek ks mutálódott bacik rohangálnak az egész világon.

De felmerült bennem valami és tényleg nem vagyok szakértője az ilyen témának. Amennyiben vegyifegyvert vet be valaki, mondjuk tegyük fel ledob szarint, akkor azt, hogyan teszi? Gondolom az valami különlegesebb, speckó tartályban van és nem hagyományos robbanótöltettel. A képeket, felvételeket elnézve meg azért elég komoly károk keletkeztek a környező épületekben. Persze nyilván lehet vegyesen bevetni hagyományos fegyverzetet és vegyifegyvert egy helyen, bár sok értelme szerintem nincs, hacsak nem a vegyitámadás tényét akarják vele elfedni (de azt meg nyilván nem lehet...)

Én sem, de vagy tüzérségi lövedékkel, vagy szórótartály jellemzően. Keverve hagyományos töltetekkel meg szépen meg lehet akadályozni, hogy ne adj isten, a delikvensek elfussanak, valahol elrejtőzzenek (megasabb épület, esetleg szigetelt helyiség) illetve ami talán a legfontosabb: nem is feltételn veszik észre, legaláis azonnal nem, hogy izony gáz van.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Hát lehetne konteózni. Az tény, hogy az amerikai reakció gyors volt, még ha csak demonstratív is. Tehát vagy rendelkeznek tuti bizonyítékkal, vagy ők álltak az esemény mögött vagy Trump még nagyobb hülye, mint az elsőre látható volt. Van sok beszámoló, hogy a bombázás és a gáz megjelenése egybe vág, de olvastam olyanokról is, hogy a gáz már jelen volt mikor a csapás elkezdődött. Tudja a halál az igazságot, a szír kormány nem akart bizottságot, az amerikaik meg gyorsan reagáltak...

De felmerült bennem valami és tényleg nem vagyok szakértője az ilyen témának. Amennyiben vegyifegyvert vet be valaki, mondjuk tegyük fel ledob szarint, akkor azt, hogyan teszi? Gondolom az valami különlegesebb, speckó tartályban van és nem hagyományos robbanótöltettel. A képeket, felvételeket elnézve meg azért elég komoly károk keletkeztek a környező épületekben. Persze nyilván lehet vegyesen bevetni hagyományos fegyverzetet és vegyifegyvert egy helyen, bár sok értelme szerintem nincs, hacsak nem a vegyitámadás tényét akarják vele elfedni (de azt meg nyilván nem lehet...)
Ha ott olyat tárolnak támadás után csak vegyvédelmibe mennek vissza.
Kilőtt/ céltért arány síralmas! Kína ettől röhögőgörcsöt kap, nem megtetten.
Ebből következik EW terén oroszok nagyon élre törtek. Direkt légvédelem nem is dolgozott!
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
Még az is érdekes lehet, hogy a lebombázás alatt, után , hogy halad(t) az SAA, megtöri-e őket (nem hiszem) vagy még elszántabbak lesznek?

Félreértések elkerülése végett, nem szeretném Aszad halálát. Szíriának nem sok esélye van nélküle.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 240
1 489
113
Eze gy halom szanaszét dobált vasdarab, meg pár szétrakott zsír új OFAB-250-270, gyújtó nélkül, és némi UB blokk. A fegyverek ráadásul sértetlenek. Itt nincs nyoma se égésnek, se robbanásnak.
Tudom, látszik, hogy "tiszta"minden. Csak némi irónia a sokat kritizált UB blockra vetítve.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Elég lenne nyugdíjba mennie és azzal rengeteg szír életét megmenthetné. Tény, hogy Aszad magától soha nem fogja visszaszerezni sem az izraeli, sem a török, sem az amerikai érdekeltségű területeket és ebben az oroszokra sem számíthat. Tény, hogy Aszad a világoszöld területeket is csak a totális pusztítás árán szerezheti vissza.

Ideje lenne belátnia, hogy ő a béke akadálya. Hátra kéne lépnie és hagyni, hogy a béketárgyalásokon az ISIS-t és Nuszrát leszámítva a többiek valahogy kiegyezzenek, mert vele ez nem fog menni.
Persze mert ha nyugdíjba megy és mondjuk a belügy minisztere viszi tovább azt ami eddig ő vitt akkor majd az nektek elég lesz.
Ja!,Hogy mindenki menjen nyugdíjba (meneküljön külföldre) és legyen egy usa. bábkormány az oroszok meg csomagoljanak....ha ha ha....
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A "szakértő" papucsban állapítja meg ,hogy jogos az amerikai fellépés :)
C8ztWemVoAIjuhL.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

vonKronenberg

New Member
2017. április 7.
20
10
3
Amúgy még kb. 3 nap aztán a téma lekerül a napirendről. Lehet lesz ENSZ BT szavazás vagy valami, aztán már senkit sem fog érdekelni sem a szarin, sem a légicsapás. Minden megy tovább.