[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
A nemzetközi jog alapján legitim volt az akció. Az ENSZ már többször (ha jól emlékszem már legalább ötször) felszólította Szíriát, hogy vegyi fegyverek bevetése tilos. Arról is rendelkezett, hogy milyen intézkedések foganatosíthatóak ha megszegik ezt a szabályt. Az ENSZ tagjai alkalmazhatnak demonstrációt, blokádot vagy légi, vízi, szárazföldi műveletet.
C83mvm5XgAAzVqX.jpg

Ez utóbbi csak demonstráció volt. De ha Aszad ezután is akkora faszagyereknek képzeli magát mint aki vegyi anyagokat dobálhat civilekre, akkor nem csak demonstrációban lehet része. Trump már bebizonyította, hogy ő nem olyan békedíjas libsi mint Obama volt.
Miért vetettek be vegyi fegyvereket? Netán bizonyíték is van rá hogy Asszad elnöknek köze van hozzá, adott rá utasítást?

Ilyen alapon bemondásra bármelyik országot meg lehet támadni következmények nélkül.
 

BoRealis

New Member
2016. október 23.
3
4
3
Erre a védőruha-problémára is lehet találni logikus magyarázatot ami nem irreális. Egy vegyibomba nyilván a detonáció után fejti ki a legintenzívebb hatást, utána időjárástól függően elkezd szétoszlani és csökken a koncentráció. Amikor mosták a gyerekeket akkor lehet, hogy a mentők is kaptak egy dózist de az már nem volt halálos. Amikor a mintát vették akkor meg már olyan alacsony lehetett a koncentráció, hogy akár csupaszon is lehettek volna. Nem tudom, én nem voltam ott. Ömlenek minden oldalról a mindenféle "bizonyítékok" de szerintem az igazi bizonyítás egyszerű és kétségbevonhatatlan:

Anyagminta + szövetminta + kémiai elemzés = bizonyíték.

Ennyi. Ha a kémiai analízis kimutat egy konkrét anyagot azzal nem lehet vitatkozni, akkor az volt. De az OPCW-nél ez beletelhet hónapokba is, addig meg bizonyítékok hiányában burjánozhatnak a "bizonyítékok".

Hát ez is azt írja, hogy a szarin nagy illékonysággal rendelkezik. A több hét\hónap az eltarthatóságra vonatkozik, nem arra hogy hónapokon át mindenki meghal aki belép a városba. De a lényeg: ki állítja, hogy szarin volt? Trump kimondta azt, hogy szarin, vagy ki mondta ki? Kémiai analízis nélkül ez is csak egy verzió.

Csak így lehet biztosat mondani: az áldozatok szövetmintáit és a helyszíni anyagmintákat betenni egy spektroszkópba és az ki fogja dobni milyen anyagok vannak benne. Azzal nem lehet vitatkozni, azt nem lehet átverni, az meg fogja mondani volt-e ott mérges gáz és azt is, hogy pontosan milyen.

Ha a fehérsisakos komák tényleg azok lennének, lenne spektrogram is. Amikor tagadja a koma hogy az a cucc a platón gázolaj, kb. 5 perc alatt csatolódik a spektogram a jegyzőkönyvhöz. Pont akkora Landrover kell a művelethez (a nyomtató meg a 240V miatt) mint ami a Zu-23-2 alá, de maga a spektrométer egy nagyobb zsebben is elfér.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Miért vetettek be vegyi fegyvereket? Netán bizonyíték is van rá hogy Asszad elnöknek köze van hozzá, adott rá utasítást?

Ilyen alapon bemondásra bármelyik országot meg lehet támadni következmények nélkül.
Ezért Trump viseli a felelősséget. Ő állította, hogy Aszad serege vegyi fegyvert vetett be. Én aztán soha nem voltam Trump-fan, nem tartom túl eszesnek, de annyi sütnivalója még szerintem is van, hogy nem állította volna ezt ha nem lett volna rá elegendő információja.

Az eset ki lesz vizsgálva, ez elkerülhetetlen. A kémiai analízis molekulára, sőt atomra pontosan meg fogja mondani milyen anyagok voltak a helyszínen és az érintettekben. Az is meg lesz állapítva, hogy az állítólagos bombatölcsérben vagy az állítólagos raktárban volt-e az anyag ha volt.

Ha az derül ki, hogy nem is volt vegyi fegyver az nagy bukta lesz Trumpnak, akkor ezt sokan és sokszor fogják még a fejéhez vágni. Ha az derül ki, hogy volt és a szír légierő vetette be akkor viszont az őt fogja igazolni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 356
77 031
113
Ezért Trump viseli a felelősséget. Ő állította, hogy Aszad serege vegyi fegyvert vetett be. Én aztán soha nem voltam Trump-fan, nem tartom túl eszesnek, de annyi sütnivalója még szerintem is van, hogy nem állította volna ezt ha nem lett volna rá elegendő információja.

Az eset ki lesz vizsgálva, ez elkerülhetetlen. A kémiai analízis molekulára, sőt atomra pontosan meg fogja mondani milyen anyagok voltak a helyszínen és az érintettekben. Az is meg lesz állapítva, hogy az állítólagos bombatölcsérben vagy az állítólagos raktárban volt-e az anyag ha volt.

Ha az derül ki, hogy nem is volt vegyi fegyver az nagy bukta lesz Trumpnak, akkor ezt sokan és sokszor fogják még a fejéhez vágni. Ha az derül ki, hogy volt és a szír légierő vetette be akkor viszont az őt fogja igazolni.

Legyen igazad de akkor áruld már el,hogy Trump honnan a bűbánatból tudja,hogy Asszad volt?Főleg úgy,hogy minden szervezet szerint sőt még az amerikaiak szerint sincs már Asszadnak vegyi fegyvere.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Ezért Trump viseli a felelősséget. Ő állította, hogy Aszad serege vegyi fegyvert vetett be. Én aztán soha nem voltam Trump-fan, nem tartom túl eszesnek, de annyi sütnivalója még szerintem is van, hogy nem állította volna ezt ha nem lett volna rá elegendő információja.

Az eset ki lesz vizsgálva, ez elkerülhetetlen. A kémiai analízis molekulára, sőt atomra pontosan meg fogja mondani milyen anyagok voltak a helyszínen és az érintettekben. Az is meg lesz állapítva, hogy az állítólagos bombatölcsérben vagy az állítólagos raktárban volt-e az anyag ha volt.

Ha az derül ki, hogy nem is volt vegyi fegyver az nagy bukta lesz Trumpnak, akkor ezt sokan és sokszor fogják még a fejéhez vágni. Ha az derül ki, hogy volt és a szír légierő vetette be akkor viszont az őt fogja igazolni.
Tökmindegy mert az egész galeri szaudistól, lengyelestül, ukránostul, Junckerestül azt csaholja hogy így kell ezt, jól tette hogy minden felhatalmazás nélkül, hivatalos vizsgálat eredményének megvárta nélkül bebombázott. Most úgy őszintén erre mit lehet mondani?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Ezért Trump viseli a felelősséget. Ő állította, hogy Aszad serege vegyi fegyvert vetett be. Én aztán soha nem voltam Trump-fan, nem tartom túl eszesnek, de annyi sütnivalója még szerintem is van, hogy nem állította volna ezt ha nem lett volna rá elegendő információja.

Az eset ki lesz vizsgálva, ez elkerülhetetlen. A kémiai analízis molekulára, sőt atomra pontosan meg fogja mondani milyen anyagok voltak a helyszínen és az érintettekben. Az is meg lesz állapítva, hogy az állítólagos bombatölcsérben vagy az állítólagos raktárban volt-e az anyag ha volt.

Ha az derül ki, hogy nem is volt vegyi fegyver az nagy bukta lesz Trumpnak, akkor ezt sokan és sokszor fogják még a fejéhez vágni. Ha az derül ki, hogy volt és a szír légierő vetette be akkor viszont az őt fogja igazolni.
Boris is szentül meg van győződve. :D
Legalább nem zsibbasztja Lavrov fejét.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20170408-johnson-lemondta-a-moszkvai-latogatasat.html
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 821
113
Tökmindegy mert az egész galeri szaudistól, lengyelestül, ukránostul, Junckerestül azt csaholja hogy így kell ezt, jól tette hogy minden felhatalmazás nélkül, hivatalos vizsgálat eredményének megvárta nélkül bebombázott. Most úgy őszintén erre mit lehet mondani?

Eddig csak vádolták. Minden amit csinált szar volt. (Mint Bush 2001-ben szeptember 10-ig.) Most meg? Tünciznek ellene? Nem. Dicsőíti a fake news? Igen. Ha letolná a gatyáját, hogy ...-e, ha háborút generálok Szíriában az oroszokkal? Le...nák ... Politika.

Ő is tudja, hogy nem Irakkal néz farkasszemet, hanem egy atomhatalommal. A ruszkik sokat beleöltek, hogy lemondjanak Szíriáról. Nem is fognak.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Legyen igazad de akkor áruld már el,hogy Trump honnan a bűbánatból tudja,hogy Asszad volt?Főleg úgy,hogy minden szervezet szerint sőt még az amerikaiak szerint sincs már Asszadnak vegyi fegyvere.
Én nem tudom, hogy Trump honnan tudja, de gyanítom, hogy sokkal több infója van annál mint amit mi itt összehordunk. Az ENSZ szerint a "megsemmisítés" óta már többször vetett be vegyi fegyvert Aszad és a lázadók is, úgyhogy maradt még ott valamennyi.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 197
113

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
598
2 558
93
170407-N-XX999-002-1024x768.jpg


Az US NAVY hivatalos közleménye a támadás eredményéről négy fedezék megrongálódott egy megsemmisült.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 221
33 666
113
Gondolom a szír légvédelem is le kapott egy két indián baltat. De lehet hogy nem... ☺ erről van valakinek valami infolya?
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
598
2 558
93
170407-N-XX999-003-1024x768.jpg

Elnézést még egy kép, van a reptér másik részén is megrongálódott három fedezék.