[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...
Én nem tudom, de ilyen esetben miért kell mindig előhúzni a nácikártyát?
...
Vicc volt. Még a smile is ott van. Miért jön mindig egy fórumozó akinek ezt el kell magyarázni? Tudom, tudom, ez is halmazelmélet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 351
113
Mark Toner : "Az orosz pilótát a levegoben szétlovo terroristák csak védekeztek" Ilyet csak egy debil mondhat.
2.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="boki">Nagyon hasonlít. :)
DKueOoXyf2M.jpg

Én nem tudom, de ilyen esetben miért kell mindig előhúzni a nácikártyát?
Attól hogy valaki hülye/felelőtlen/kalandor még nem náci. Illetve attól hogy náci, még nem 100%, hogy hülye/felelőtlen/kalandor. De persze sok hülye/felelőtlen/kalandor náci van. Meg sok hülye/felelőtlen/kalandor, aki nem náci.
Halmazelmélet...

</blockquote>

Azért, mert a napnál is világosabb, hogy most indul a háborús propaganda Töröko. ellen. Kell Isztambul kijáratnak a Földközi-tengerre. Bocs, most ez a géplelövés napján durván hangozhat, de elő van ez már készítve régen. Nemcsak az USA-ban rajzolgatnak a térképek felett.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mark Toner : "Az orosz pilótát a levegoben szétlovo terroristák csak védekeztek" Ilyet csak egy debil mondhat.
2.jpg

Nem is értem, de tényleg! Debil egy világ ez. Persze Normandiánál velük szemben ez háborús bűntett volt!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az orosz légierő azután is folytatja légi hadműveleteit a szíriai területen lévő terroristaállások ellen, hogy a török légierő lelőtt egy Szu-24-es orosz harci gépet - jelentette be az orosz védelmi minisztérium.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20151124-folytatjak-az-oroszok-a-legitamadasokat.html
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Ullipo: a törököknek szerinted joga van megvédenie a határain túli törököket! Szóval akkor mi bevonulhatunk Kárpátaljára,amiért viszik a magyarokat az ő háborújukba? Esetleg Erdélybe,mert elnyomják az Erdélyi magyarokat?
Visszatérve a gyökér törökökre. Az oroszok helyében robotrepülőkkel megszórnák 2 határmenti repteret, és állandó vagászkíséret a vadászbombázók mellé! Lefogni légvédelmi komplexumokkal a teljes török-szír határt, és a legkissebb berepülésnél figyelmeztetés nélkül ledurrantanám őket az égről.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Török figyelmeztetés Szu-24-nek (angolul)
https://twitter.com/golub/status/669247010575409152

Az pontosan 11 másodperc, és 6 mp múlva már ismét szír légtérben van. (17-ig volt benn a csücsökben)
A törökök azt állítják, (tv-hírek) hogy 21x szólították fel.
Előre nem szólíthatom fel, ha látom, hogy a saját határon belül repül ahhoz semmi közük nincs a törököknek.
További 20 felszólítás az valamivel több mint 4 minut, (lélegzetvétel és szünet nélkül, de hát az az életszerű, hogy több ennél) ami alatt - már rég elhagyta az illető zónát, és a találatot is "hazai" pályán kapta.
Akkor itt sántít sok minden a gyroszosok előadásában. Szerintem hazudnak, mivel nyilvánvaló nk-i jogi bűncselekményt követtek el.
Az az egy szerencséjük, hogy NATO-tagok.

Más: azért <b>arra kíváncsi lennék</b>, hogy ha Mo-t érné hasonló "incidens", vajon így kiállna-e értünk is a NATO ???
Szerintem a választ adja meg mindenki magának ....
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 595
7 665
113
ulippó: Már elnézést de ez egy forum. A forum szabályzatok ellen nem vétett. Ami hibája, hogy rendszeresen más a véleménye.
Értem én, hogy Jehova...

Szóval kapjatok már magatokhoz.

Szóval mindenki hü..e, csak te vagy madárijesztő.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
@galland
jól beszélsz bár a 2 határmenti repteres támadás az kb atomháború szintjén van mivel az egyik az incirliki AB ahol amerikai gépek állomásoznak

@panzerfaust
Magyaro. csak arra jó, hogy mindent aláír valamelyik külügyes olvasás nélkül amit a nagyhatalmak elé tesznek.
Hasonló esetben személyesen utazna széljáró petike bocsánatot kérni és vinné a kártérítést az elhasznált rakétáért.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
<blockquote rel="grabo112"><blockquote rel="boki">Nagyon hasonlít. :)
DKueOoXyf2M.jpg

Én nem tudom, de ilyen esetben miért kell mindig előhúzni a nácikártyát?
Attól hogy valaki hülye/felelőtlen/kalandor még nem náci. Illetve attól hogy náci, még nem 100%, hogy hülye/felelőtlen/kalandor. De persze sok hülye/felelőtlen/kalandor náci van. Meg sok hülye/felelőtlen/kalandor, aki nem náci.
Halmazelmélet...

</blockquote>

Azért, mert a napnál is világosabb, hogy most indul a háborús propaganda Töröko. ellen. Kell Isztambul kijáratnak a Földközi-tengerre. Bocs, most ez a géplelövés napján durván hangozhat, de elő van ez már készítve régen. Nemcsak az USA-ban rajzolgatnak a térképek felett.
</blockquote>

Azt hogy az állami propaganda miért teszi azt értem. Csak itt minek kell?
Az ilyesfajta agitprop a mónikasó-szökevény átlagszavazók hergelésére van szabva, nem értelmes emberekre. Az ide írók többsége márpedig az utóbbi halmazba tartozik. Putyinról is van hitleres montázs Ukrajnából, hakenkreuzzal, ahogy kell, most akkor uli rakja be azt? Homokozó.

PS: uli ne, ne rakd be!!!!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Gyors megjegyzés: "nem lesz katonai válaszlépés Töröko.-gal szemben" - ez Putyin. De vannak, akik háborút akarnak (és ez nem Putyin). A helyzet analóg azzal, ami háború és béke ("Minszk") kérdésében történt Ukrajnában.

Az oroszok közölték, hogy nem lesz katonai válaszlépés Törökországgal szemben

http://444.hu/2015/11/24/az-oroszok-kozoltek-hogy-nem-lesz-katonai-valaszlepes-torokorszaggal-szemben
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Török gépek nap mint nap sértenek görög légteret..... A szerencséjük, hogy görögök is Nato-tag, és minden esetben kénytelenek először Brüsszel-be telefonálni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A török már megígérték, hogy lőnek, ha kell

Nem ez volt az első alkalom, hogy a törökök a légterük megsértése miatt figyelmeztették az oroszokat. Október 3-án és 4-én egy Szu–30-as és egy Szu–24-es gép hatolt be a török légtérbe előzetes engedély nélkül. A török légtérvédelem akkor többször figyelmeztette a gépeket, hogy ne tegyék. F-16-os vadászgépeket küldtek fel, és ennek meg is lett a hatása: az orosz gépek azonnal távoztak a török légtérből.

A történet fontos részlete, hogy a Szu–30-as pilótája majdnem hat percen keresztül becélozva tartotta a radarján az elfogására felküldött török vadászgépet. Végül egyik fél sem tüzelt, de Ankara ekkor közölte: lelövik azokat a gépeket, amelyek megsértik a légterüket.

Az oroszok akkor azt állították, hogy csak navigációs hiba miatt tévedtek a határ rossz oldalára. A törökök már akkor jelezték, hogy bármilyen, az ország légterét megsértő gépet le fognak lőni, ahogy azt korábban is megtették, mikor a szír légierő MiG–23-asa és Mi–17-ese tévedt rossz helyre.
http://index.hu/kulfold/2015/11/24/orosz_repulo_su-24_torokorszag_sziria/

Ha ilyen jól tudod, akkor nyilván azt is ugyanilyen jól fel tudod sorolni, amikor a török légierő szomszédolt át Irakba és Szíriába a kurdokat bombázni. Várom a listádat, hogy ne legyen kettős mércéd.
Apropó, a kurdok azok az ISIS ellen harcolnak, akkor a törökök az ellenük történő támadásokkal kiket is támogatnak, ha nem a terroristákat?!
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 899
113
+ a magyar HM meg külügy akkor is gép müszaki állapotát tenné felelőssé ha már könyörögne a tettes, hogy értsék meg hogy lelőtték a gépet. Aztán, belátnák és ráfognák a kevés repórára. Mindezt 1 percben bemondaná hiradó amit a nép el is hinne.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 002
1 580
113
Persze nem szép dolog, de ha Putyin erőt akar fitogtatni van az a bomba ami folyékony robbanóanyaggal van töltve, azt szórja ki a levegőbe ereszkedés közben (neve nem jut eszembe, szakértők majd megsúgják :). Ha jól emlékszem, az is csinál egy kis gombafelhőt. Nem tudom, melyik gép képes szállítani és hányat, de egy összehangolt támadásban egyszerre ledobni és felrobbantani vagy 10-et a török határ közelében, mindenkire ráhozná a frászt. Vagy az ISIS fővárosát megsütni vele. Persze ez sem humánus, de nem atombomba.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Orosz híradó szerint azzal, hogy Moszkvát közelebb hozták latakiai parthoz oroszok tulajdonképpen létesítették no-fly zónát Szíria felett.
 

jumbo

Member
2015. július 31.
69
0
6
Érdekes felvetése van az Indexnek (és szentem nem minden alap nélkül):

<b>A törökök eleve arra készülhettek, hogy lelövik az orosz bombázót</b>

http://index.hu/kulfold/2015/11/24/orosz_repulo_su-24_torokorszag_sziria/
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 688
113
Ha ilyen jól tudod, akkor nyilván azt is ugyanilyen jól fel tudod sorolni, amikor a török légierő szomszédolt át Irakba és Szíriába a kurdokat bombázni. Várom a listádat, hogy ne legyen kettős mércéd.
Apropó, a kurdok azok az ISIS ellen harcolnak, akkor a törökök az ellenük történő támadásokkal kiket is támogatnak, ha nem a terroristákat?!
2 pont, de tegyük hozzá azt is, hogy amíg Törökország halálra aggódja magát a szuverenitása és területi épsége miatt (amit eddig senki nem fenyegetett sem szír, sem orosz részről), addig egy szír területen található kisebbség védelmére hivatkozik, amivel pont lábbal tapossa a saját érveit. A törökök nem csak terroristapártiak, de még hülyék is. :)