[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Utolsó oldás oldalról filmezve elég félresikerültnek tűnik nem? https://www.youtube.com/watch?v=IzccSSTxerc
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="gioo"><del>Tényleg undorodom az amerikaikatól és pont.</del>

Mark Toner szóvivő: az orosz iráni reptérhasználat sérti a Biz.Tanács 22311 paragrafusát.Az usa. vizsgálatot kezdeményez.

</blockquote>
Most akkor van szövetség az USA-Oroszok közt, ill. közös érdek, hogy a fejlevágós terroristák és mindenféle ernyőszervezeteik, ISIS, AL-kaida helyi szervezetei, pl. Nusra, meg iszlám frontok etc. szét legyenek bombázva, vagy nincs?

Ez már kezd a nevetséges kategóriába esni, mikor két szuverén országnak akarják megtiltani, hogy az egyik nem mehet a másikhoz. Gondolom ez is csak arra lesz jó, hogy kicsit paprikázódjon a hangulat, sajnos:(.</blockquote>

Rákereste erre én is. Angol nyelven nem jelenik meg hivatkozás semmilyen BT határozatra. Annyit idéznek, hogy a szóvivő "sajnálatosnak, de érthető"-nek nevezi a fejleményeket és azt veti az oroszok szemére, hogy az ISIS elleni harccal csak a "demokratikus ellenzék"-re mért csapásokat leplezik.

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-russia-iran-usa-idUSKCN10R22N
http://sputniknews.com/politics/20160816/1044336987/dos-russia-iran-base.html</blockquote>

Mac hallod, ez a Reuters-es cikk is egy tipikus diplomáciai bullshit, a sputnik meg csak arra idéz, mindkettő körbelihegi a semmit...

Mr. Toner elmondja hogy nagyon szomorú hogy az Irániaktól támadnak az Oroszok, majd gyorsan hozzáfűzi hogy azért őket ez mégsem lepte meg, meg várható is volt, csak piszok szomorú(de önmagában ez miért is fáj nekik, ezt nem értem), aztán átköti azzal hogy nagyon szeretnének együttműködni velük, de hát nem a rossz srácokat bombázzák, hanem a moderáltakat. TEHÁT a JÓKAT!

Akik most kik is ebben a konfliktusban? Ezt most komolyan kérdem! Mert kb. én ott tartok, hogy Asszadon kivül kb. csak a Kurdokban látok valami szekularitásra/nem sharia jogállamra való hajlamot...

Bárki aki tud ilyen csoportról, akik többen vannak mint 500 fő, szervezettek, és bizonyíthatóan nem találok/találunk róluk 5 perc keresgéléssel a neten valami emberiesség elleni bűncselekményt, kérem szedje már össze ezeket a csoportokat, akikért itt Mark Toner aggódik, és írja már le legyen szíves ide nekem, hogy tisztán láthassak!

Nagyon szeretném tudni hogy kik azok, akik moderáltak, DE tényleg ebben a konfliktusban, mert eddig én csak kb. 70+ kis csoportot láttam, akik néha együtt, néha egymás ellen, össze vissza allah akbarozva őrjöngenek, beállnak a BIZONYÍTOTTAN fejlevágós NEM annyira moderáltak közé, ha kell kiválnak, kereskednek egymással, rabszolgával, fegyverrel, droggal.

Most komolyan, milyen olyan komolyan vehető erő van ott(és itt még az 500 fővel szerintem nagyon úriember voltam) a Kurdokon kívül, akit az USA félt?

Nem értem én őket:(...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
zsolti
Roviden.
Moderáltak azok , akik Aszad ellen harcolnak , céljuk a szunita iszlámista szír állam létrehozása a saria és kozépkori módszerek bevezetése, az alavita, siíta, keresztények, ormények eluzése -egy tokéletes bábállam létrehozása, amelyet SZA, Katar és a tobbiek irányítanak. Mindegyik csoport kozosen harcol a Nusra(Al-Kaida)oldalán. Ugyanaz az ideológiájuk mint az Iszlám Államnak.
Allahu Akbar .
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Utolsó oldás oldalról filmezve elég félresikerültnek tűnik nem? https://www.youtube.com/watch?v=IzccSSTxerc

Láttam ezt a videot és az utolso gép a sok 100-as bombával csak illusztráció. A hírek szerint ma OFAB-500-sokat használtak a gépek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
zsolti
Roviden.
Moderáltak azok , akik Aszad ellen harcolnak , céljuk a szunita iszlámista szír állam létrehozása a saria és kozépkori módszerek bevezetése, az alavita, siíta, keresztények, ormények eluzése -egy tokéletes bábállam létrehozása, amelyet SZA, Katar és a tobbiek irányítanak. Mindegyik csoport kozosen harcol a Nusra(Al-Kaida)oldalán. Ugyanaz az ideológiájuk mint az Iszlám Államnak.
Allahu Akbar .

Ezzel sajnos nem lettem előrébb. Kiket félt az USA? Mely komolyan vehető szervezeteket?

Mert ha jól tudom, a Kurdokat pont nem bombázzák az Oroszok, és ahogy láttam eddig, kb. csak értük lenne kár abban a térségében a kormánykatonákon túl.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<del>Tényleg undorodom az amerikaikatól és pont.</del>

<blockquote>Az undorodat tartsd meg magadnak. Ezen kívül magyar nyelvet használj. Vagy fordítsd le, vagy használj google fordítót és alá tedd be az eredeti linket. Miután megvagy vele, ezt a kommentet törölni fogom.
Előre is kösz.
-Mack-
Csak maradj végig mindenkivel ilyen következetes!
Különben magadat járatod csak le.
Ebben semmiféle személyeskedési szándék nem volt csak tényleg jó szándékú tanács!
Egyébként törölheted...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
<blockquote rel="boki">zsolti
Roviden.
Moderáltak azok , akik Aszad ellen harcolnak , céljuk a szunita iszlámista szír állam létrehozása a saria és kozépkori módszerek bevezetése, az alavita, siíta, keresztények, ormények eluzése -egy tokéletes bábállam létrehozása, amelyet SZA, Katar és a tobbiek irányítanak. Mindegyik csoport kozosen harcol a Nusra(Al-Kaida)oldalán. Ugyanaz az ideológiájuk mint az Iszlám Államnak.
Allahu Akbar .

Ezzel sajnos nem lettem előrébb. Kiket félt az USA? Mely komolyan vehető szervezeteket?

Mert ha jól tudom, a Kurdokat pont nem bombázzák az Oroszok, és ahogy láttam eddig, kb. csak értük lenne kár abban a térségében a kormánykatonákon túl.</blockquote>

Csak azért aggódik az usa, ha esetleg likvidálnák a jó terroristákat, akkor nem jon be a számításuk és esetleg Szíria konszolidálódna.

Konkrét csoportok le voltak már írva a topikban tobbszor is.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Al-Raj elvileg friss képek.
Szerintem ők se precízióssal segítik közvetve a terroristákat a terroristák ellen.
CqCsA0FWYAAu1zQ.jpg

CqCsAz3WEAE7Qng.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
orosz hm.: Deir-ez Zour-nál az Iránból felszálló SZu-34-esek nagyságrendileg 150 terroristával végeztek.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az SAA. és a Hezbollah támadja a Ramusszeni bázist a műszaki főiskolában folynak a harcok.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Akik most kik is ebben a konfliktusban? Ezt most komolyan kérdem! Mert kb. én ott tartok, hogy Asszadon kivül kb. csak a Kurdokban látok valami szekularitásra/nem sharia jogállamra való hajlamot...

Annyira sosem érdekelt ez a konfliktus, hogy külön elemezzem őket.
Wágner Péter viszont kiváló szakértője a témának. Itt az egyik elemzése.
http://kki.gov.hu/download/a/1a/b0000/Tanulmanyok_2014_02_A_sz%C3%ADriai_fegyveres_ellen_.pdf
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Én egyszerű felosztást használok:

- mérsékelt terroristák = FSA
- terroristák = többi lázadó, kivéve:
- ISIS
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A balkaninsight oknyomozó riportja arról, hogy a szaudiak menniy fegyvert vettek különböző kelet-európai államoktól és juttattak a térségbe.
http://www.balkaninsight.com/en/article/making-a-killing-the-1-2-billion-euros-arms-pipeline-to-middle-east-07-26-2016
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<blockquote>Akik most kik is ebben a konfliktusban? Ezt most komolyan kérdem! Mert kb. én ott tartok, hogy Asszadon kivül kb. csak a Kurdokban látok valami szekularitásra/nem sharia jogállamra való hajlamot...

Annyira sosem érdekelt ez a konfliktus, hogy külön elemezzem őket.
Wágner Péter viszont kiváló szakértője a témának. Itt az egyik elemzése.
http://kki.gov.hu/download/a/1a/b0000/Tanulmanyok_2014_02_A_sz%C3%ADriai_fegyveres_ellen_.pdf</blockquote>
Köszönöm.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 567
5 276
113
"A tény, hogy azok az irániak, akik a felségvizeik néhány méteres megsértésére már amerikai hadihajókat ejtenek túszul, vagy bámit, ami úszik a vitorlásokig bezárólag engedélyezték egy átmeneti orosz bázis létrehozását azt mutatja, hogy a túlélési ösztön felülírja a szuverenitásra való hiperérzékenységet."
Ez így nem igaz. Mostanában nagy az együttműködés az oroszokkal.Például az irániak részt vesznek a tank biatlonban és a hozzá kapcsolódó egyéb megmérettetésben. Szerintem a suxx gyártását akarják megszervezni mert a légierő megújítása nem várhat. A kandúrok nem repülhetnek örökké. A kínaiak meg nem eléggé konstruktívak. Az ilyen letartóztatások arra mindennaposak, most tartóztattak le egy tucat iráni hajóst.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Én egyszerű felosztást használok:

- mérsékelt terroristák = FSA
- terroristák = többi lázadó, kivéve:
- ISIS
Ezzel csak az a baj,hogy FSA. = Szabad Szíriai Hadsereg.
Szerintem te se gondolod,hogy ilyen nemes és hangzatos cím illetné meg őket.
Szóval most bajba vagyunk mert vagy az elveinknek ellentmondva nevezzük őket vagy összemosódik az egész és így akár maradhatott volna a féreg titulus is.
Csak elmélkedtem....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nekem az FSA val az a legnagyobb bajom, hogy bár bevallottan nem vagy a szír helyzet szakértője, azért ami forrás eddig hozzám eljutott, az sem egy egyenszilárdságú valami, inkább egy ernyőszervezet, és bizony elég komoly rotáció van a humánerőforrás szempontjából az FSA háza táján is a nagyon nem demokratikus, már már mondhatni fejlevágós, élve megégetős, harci gáz használós iszlamista csoportok és köztük. Azt a szót meg hogy "mérsékelt terrorista" nekem nehéz elfogadni. Még ha partizán, ellenálló, forradalmár, az ok, de a terrorista mellett semmilyen nem negatív kicsengésű szó sem logikus.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Az FSA már teljesen ossze van mosódva a Nusrával.Már szekuláris szárnya alig van vagy igen jelentéktelen. Pont az a legnagyobb prpbléma az oroszok és Szíria kapcsán, hogy míg az oroszok azt akarják az amerikaiktól, hogy kulonítse el az egyes csoportokat , melyek a "mérsékeltek"(jó terrorista) és melyek a rosszak, de erre nem hajlandóak.