[BIZTPOL] Japán, Dél-Korea és Délkelet-Ázsia (Dél-kínai tenger)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113
Ugye bár eddig egyetlen esetben sem ütközött össze kínai és jenki harci gép sok ezer megközelítés során, de ettől még minden egyes ilyen megközelítés a kínai gép részéről "unsafe", "unprofessional", "dangerous", "risky", "reckless", stb...?
Azért előfordult már ilyesmi...

Az USA felett is voltak kínai kémballonok...
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 182
113
Ugye ez mind az USA partjai mentén történt és nem a kínai partok közelében, ahova oda ette a fene az amerikai katonai gépeket sok ezer km-re az USA-tól? Ugye ez még csak véletlenül sem a kínaiak célzott provokálásából fakadt, abból a célból, hogy a kínaiakat állítsák be agresszornak a "békés" jenkik? Ugye az USA nem szokta elfogni a saját partjaihoz közelítő idegen katonai gépeket, sőt a nyílt óceán kellős közepén sem azokat, amelyek az anyahajó kötelékeikhez kerülnek száz km-nél közelebb, ideértve a polgári gépeket is? Ugye a nemzetközi légtér azt jelenti, hogy ott az USA katonai gépek szabadon azt tehetnek, amit akartnak, akár Kína közvetlen közelében is, de a kínai harci gépeknek szigorúan tilos ilyenkor a jenki gépek tevékenységét zavarni és ők ki vannak tiltva ugyanabból a nemzetközi légtérből? Ugye a légvédelmi azonosítási zónát csak az USA és szövetségesei tarthatják fenn, nemzetközi jogi felhatalmazás nélkül is, akkora területen, amekkorán csak akarják, de ha Kína teszi ezt, az főben járó bűn? Ugye a dél-kínai-tengeri szigeteken tevékenykedő 6 ország közül csak Kína a szörnyű agresszor? A többiek lakatlan sziget foglalásai és katonai bázisai csak a béke és örök barátság zálogai és az ezen szigetek tekintetében nem érdekelt USA haditengerészet és légierő is teljesen békés célból lebzsel ott állandó jelleggel? Ugye a világ túlnyomó része, így az USA által is Kína részeként elismert Tajvan irányába még csak felszállni sem szabad a kínai harci gépeknek, mert az már önmagában szörnyű agresszió és az önálló államként túlnyomó részben el nem ismert Tajvan nem létező szuverenitását súlyosan sérti, ha a nemzetközi jog által el nem ismert ADIZ-ba a Tajvant is magába foglaló Kína harci gépe belép? Ellenben az ugyanott repkedő jenki gépek tevékenysége teljesen rendben van? Ugye bár eddig egyetlen esetben sem ütközött össze kínai és jenki harci gép sok ezer megközelítés során, de ettől még minden egyes ilyen megközelítés a kínai gép részéről "unsafe", "unprofessional", "dangerous", "risky", "reckless", stb...? Kizárólag a kínai gépek részéről, hiszen odamenni egy másik ország közelébe katonai géppel, majd nem reagálni a légvédelem és a légierő hívásaira, az elfogó vadászok elég egyértelmű jelzéseire, nyilván "safe" és "professional". Ugye egy hívásokra nem ragáló, együtt nem működő katonai gép elfogását úgy kell végrehajtani, hogy az elfogóvadász még teleobjektívvel fényképezhető távolságba se kerüljön és fenyegetőnek még csak véletlenül se lehessen tekintetni az elfogóvadász jelenlétét, mert az már lélekgyógyászati kezelést vált ki a behatoló gép érzékenyebb lelkű személyzeténél?
Nem véletlenül szeretnék én kínai hadihajókat látni a Kaliforniai Csatorna Szigeteknél.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113
Philippine Ships Bumped by Chinese Vessels in Latest Incident ...


F9BBMi6aIAAd9zw
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 131
73 655
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Amerika rizikót játszik egy kína térképen, a végén lehet papíron megnyerik és úgy döntenek kipróbálják magukat a valóságban is:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
Nagyon kiváncsi vagyok hogy a kínaiak belemennek e egy burmai beavatkozásba. rendfentartani . kétségtelen hogy nagyfokú tapasztalatra tenne szert logisztikai szempontból tömegkezelés szempontjából. a gazdaság meg nyerne egy indiai óceáni kijáratot.

egész biztos hogy ez a művelet jelentős erőket kötne le kína részéről (és kvázi eddig is szabadon használta a myanmari vasútvonalat és kikötőket. (természetesen így jobb feltételekkel teheti majd mind ezt ami profit nekik.) De eltereli kína figyelmét és lekötöttsége 2-3 év minimum mire kitapasztal és azt beépíti a seregbe. ez még 2-3 év 5-6 évet tudnának nyerni hogy a délkínai tengeren erősítsék pozícióikat a kínával szemben álló erők.

ez az 5-6 év kis rásegítéssel a műveletek elhúzódásával kitolható 8-10 évre (a tapasztalati szint is növekszik ami átadása megint időtényezős)

a probléma a 10 évvel viszont az hogy kína ha akarják 5 év alatt megtöbbszörözi a hadserege létszámát . és fel is szereli ezzel akár ha szükséges több fronton is képes ottlenni. kínába megvan a mennyiség és megvan a minőség mégha nem is legmagasabb minőség de a tömeg önmagában döntő pláne ha minőséggel párosul . (USA is így kezdte.) kérdés hogy kína mikor hagyja le az usat ?

mit tud tenni a nato az usa távolkeleti térnyeréséért hatalmi pozíciói megtartásáért vagy megerősítéséért ? igazából semmit. jelképes felajánlások amik lehet csak bürokráciát gyértanak egy egy kikötő sziget használati joga igénybevétele reptér használat pár szigetecskén minimális összevissza hajó flotta. némi speciális alakulat.


De a nato tökéletes arra a célra hogy lekösse oroszországot és a közelkeletet. (egyenlőre úgy néz ki a kettő együtt nem megy) erre ott van izrael de izrael ez esetben is erőket köt le. de a flotta így sakkban tartja az oroszokat az irániakat és az arabokat. igazából csak előrrébrehoztak egy váltást úgy hogy elhúzzák az átadás átvételt...

ezt az usa hordozócsoport köteléket kellene tudnia kiváltani elvileg az europai flottaköteléknek. ez sem nagyon akar sikerülni europának pedig aztmondták hogy a tengeren legalább erős europa ha szárazföldön le is van épülve de modern. ez sem jött be a légierő képessége meg már libiába leszerepelt. azóta nem hogy javult vólna a helyzet hanem romlott...

Nem csodálom hogy az usa egyeduralma veszélybe és egy többpolusú világ fele haladunk. hisz amerikának az europai szövetségesei inkább teher mint haszon. míg a távolkeleti szövetségesei erősek de azokat europa miatt elhanyagolta a térséggel együtt és kína felnött. megálíthatatlanul tör előrre kína lassítani lehetett eddig de a kovid sem állítótta földbe pedig mindent lezárt...

el kell fogadni europa perifériává vállt regionális centrumterület vagy regionális centrumokkal rendelkező. de globálisan perifériára szorult.

Mondjuk magyarország eddig is periféria volt nekünk ez nem ismeretlen pozíció. ez nagyban segít minket hogy regionális centrummá fejlődjünk europán bellül ami számunkra előrrelépés míg másoknak vissza. (tehát nem csak a saját gyorsulásunk számít hanem a konkurenseink lassulása is.) pozícióink erősödéséhez.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 442
16 745
113
Nagyon kiváncsi vagyok hogy a kínaiak belemennek e egy burmai beavatkozásba. rendfentartani . kétségtelen hogy nagyfokú tapasztalatra tenne szert logisztikai szempontból tömegkezelés szempontjából. a gazdaság meg nyerne egy indiai óceáni kijáratot.

egész biztos hogy ez a művelet jelentős erőket kötne le kína részéről (és kvázi eddig is szabadon használta a myanmari vasútvonalat és kikötőket. (természetesen így jobb feltételekkel teheti majd mind ezt ami profit nekik.) De eltereli kína figyelmét és lekötöttsége 2-3 év minimum mire kitapasztal és azt beépíti a seregbe. ez még 2-3 év 5-6 évet tudnának nyerni hogy a délkínai tengeren erősítsék pozícióikat a kínával szemben álló erők.

ez az 5-6 év kis rásegítéssel a műveletek elhúzódásával kitolható 8-10 évre (a tapasztalati szint is növekszik ami átadása megint időtényezős)

a probléma a 10 évvel viszont az hogy kína ha akarják 5 év alatt megtöbbszörözi a hadserege létszámát . és fel is szereli ezzel akár ha szükséges több fronton is képes ottlenni. kínába megvan a mennyiség és megvan a minőség mégha nem is legmagasabb minőség de a tömeg önmagában döntő pláne ha minőséggel párosul . (USA is így kezdte.) kérdés hogy kína mikor hagyja le az usat ?

mit tud tenni a nato az usa távolkeleti térnyeréséért hatalmi pozíciói megtartásáért vagy megerősítéséért ? igazából semmit. jelképes felajánlások amik lehet csak bürokráciát gyértanak egy egy kikötő sziget használati joga igénybevétele reptér használat pár szigetecskén minimális összevissza hajó flotta. némi speciális alakulat.


De a nato tökéletes arra a célra hogy lekösse oroszországot és a közelkeletet. (egyenlőre úgy néz ki a kettő együtt nem megy) erre ott van izrael de izrael ez esetben is erőket köt le. de a flotta így sakkban tartja az oroszokat az irániakat és az arabokat. igazából csak előrrébrehoztak egy váltást úgy hogy elhúzzák az átadás átvételt...

ezt az usa hordozócsoport köteléket kellene tudnia kiváltani elvileg az europai flottaköteléknek. ez sem nagyon akar sikerülni europának pedig aztmondták hogy a tengeren legalább erős europa ha szárazföldön le is van épülve de modern. ez sem jött be a légierő képessége meg már libiába leszerepelt. azóta nem hogy javult vólna a helyzet hanem romlott...

Nem csodálom hogy az usa egyeduralma veszélybe és egy többpolusú világ fele haladunk. hisz amerikának az europai szövetségesei inkább teher mint haszon. míg a távolkeleti szövetségesei erősek de azokat europa miatt elhanyagolta a térséggel együtt és kína felnött. megálíthatatlanul tör előrre kína lassítani lehetett eddig de a kovid sem állítótta földbe pedig mindent lezárt...

el kell fogadni europa perifériává vállt regionális centrumterület vagy regionális centrumokkal rendelkező. de globálisan perifériára szorult.

Mondjuk magyarország eddig is periféria volt nekünk ez nem ismeretlen pozíció. ez nagyban segít minket hogy regionális centrummá fejlődjünk europán bellül ami számunkra előrrelépés míg másoknak vissza. (tehát nem csak a saját gyorsulásunk számít hanem a konkurenseink lassulása is.) pozícióink erősödéséhez.
Burma nem kicsi,alsó hangon a fele dzsungel. Ugyanabba a csapdába lépnének,mint az USA Vietnamban.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Gyakorlatileg ez háborús tett.

"Ausztrália azzal vádolta meg a kínai haditengerészetet, hogy szonárimpulzusokat használtak egy nemzetközi vizeken történt incidens során, amelynek következtében ausztrál búvárok megsérültek.

Az ausztrál védelmi miniszter szerint egy kínai hadihajó "nem biztonságos és nem professzionális" lépésekhez folyamodott a hét elején Japán melletti találkozó során.

A hadihajó közeledett egy ausztrál fregatthoz, miközben a búvárok halászhálókat takarítottak ki propellereiről – mondta.

A kínai hajó ezután veszélyes szonárimpulzusokat bocsátott ki – tette hozzá a miniszter.

Ez "kockázatot jelentett az ausztrál búvárok biztonságára nézve, akik kénytelenek voltak elhagyni a vizet" - mondta Richard Marles védelmi miniszter szombati nyilatkozatában.

A búvárok könnyebb sérüléseket szenvedtek, amelyeket valószínűleg a szonár okozott – mondta Marles úr.

"Ausztrália minden országtól, így Kínától is elvárja, hogy professzionális és biztonságos módon működtesse hadseregét" - mondta.

A közlemény szerint az ausztrál HMAS Toowoomba nagy hatótávolságú fregatt bejelentette azon szándékát, hogy normál tengeri csatornákon és nemzetközileg elismert jelek felhasználásával búvárműveleteket hajtson végre.

A kínai kormány nem kommentálta az ügyet.
egy londoni székhelyű szervezet szerint a magas szintű víz alatti hangok "szédülést, halláskárosodást vagy egyéb sérüléseket" okozhatnak a búvároknak.

A bejelentett incidens kedden történt Japán kizárólagos gazdasági övezetében. A HMAS Toowoomba műveleteket végzett az ENSZ-szankciók végrehajtásának támogatására, mondta Marles úr."


 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113