Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Én is rengeteget olvastam gyerekként Ray Bradbury, Stephen King, Remarque, Poe, Örkény, Lovecraft, LOTR, HP, egyéb fantasy, horror és sci-fi de most hogy visszatekintek rá bármennyire is varázslatos volt szerintem nem adott semmit az életembe amiért megérte volna elpazarolni rá azt a sok időt. Bár valami kézzelfoghatóval töltöttem volna ennyi időt, mondjuk szerelgetéssel, villamossággal sokkal hasznosabb lett volna.
Esélyesen ezen múlott, hogy képes vagy jelentős mennyiségű témában értelmesen megnyilvánulni, helyesen írva. Nem biztos, hogy ezt pénzre tudod váltani, mint a villanyszerelést és végül is naponta bizonyítja a világ, hogy az emberek jó része gondolatok és agy nélkül is tud élni meg meghalni, de esélyesen nap mint nap hasznát veszed a szókincsednek, logikai áttekintő lépességnek, szövegértésnek, és rengeteg egyéb dolognak amit ebből nyertél. Nem?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Egy mai fiatal véleménye a közoktatás gondjairól:
Ha én leírnám a középiskolai tapasztalataim...
A legdurvább, hogy az egész osztály úgy ment el érettségire, hogy matekból ki se nyitottuk a 4.-es könyvet, érettségi előtt értünk el a 3.-os anyag feléhez, a tanár érettségi előtt még zanzásítva adott anyagot, hogy ne legyünk "hülyék".

A gyereknek van fent valami olyan videója is, amiben arról beszél, hogy kirakták a suliból, azt meghallgattam a feléig, szerintem valamit elhallgat. A mostani sulis videója meg már nyíltan azért keletkezett mert az előző videója milyen felkapott lett.

Amivel egyetértek az a pszichopata tanárok, egyszerűen kötelezővé kellene tenni a tanárok féléves/éves pszichológiai vizsgálatát.
Angol tanulásomat már a kezdetekben az vetette vissza, hogy 2. héten magamtól rájöttem a school szó jelentésére, a tanár meg leteremtett de piszkosul (gondolom megjött akkor tündenéninek...) azután már nem érdekelt az angol óra.

A mai gyereknek azt kellene megtanulnia, vagyis a tanárnak megtanítania, hogy magának tanul nem a szüleinek és nem is a tanár kedvéért. Szépen le kellene ülni a minisztériumban és megvizsgálni azt a folyamatot ami odáig vezetett, hogy régebben műszaki szakközépiskolákban alap volt a deriválás és integrálás ismerete, azt most csak gimnáziumokban és azon belül is külön órákon oktatják... Az külön vicces, hogy az egyetemeken a tanárok azt hiszik, hogy amit ők oktatnak az a friss felvételizőnek már triviális, ezért szarik bele... (oké, egyetem arról szól, hogy felépítsd magad, de azért durva a szarok bele magatartás rengeteg tanártól).

Nem nagyon emlékszek, hogy mi 1. és 2.-ban hogyan tanultuk az írást majd később az olvasást, olyan rémlik, hogy betűket színeztünk mással- és magánhangzókat más színűre amikor már ismertük az abc-t, azután az értő olvasást nyomta a tanár meg az írást. Zsolnay volt talán a módszer neve.
Azt tudom, hogy harmadik osztályig volt, negyedikben már a nagy általánosban kezdtünk, vicces volt, hogy pont negyedik osztályban utáltam meg olvasni amikor orrunk alá dugták elsőnek a kincskereső kisködmönt egy másik könyvvel, azután már csak a kötelezők rövident olvastam egészen amíg nem találkoztam Rejtővel.
Matekból a törteket Teca néni szarok bele oktatása miatt 5.-ben nem értettem, 7.-ben szóltam apámnak mert új matektanárt kaptunk, hogy tanítsa már meg nekem...
Összességében amikor átkerültem a másik rendszerbe azután kezdődött nálam is a "züllés" tanulmányaimat tekintve, szóval valahol itt lesz a probléma gyökere is.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Nálunk rendes kelet-európai szokásként mindig ott volt a szotyi és az ilyen halál unalmas órákat szimplán végigszotyiztuk, focimeccsnyi héjat magunk után hagyva. De volt olyan kolléga is, aki konkrétan hozott kenyeret, májkrémet meg vágódeszkát aztán hátsó padban elkezdett szépen enni magában. Egyszer bontott paradicsomos halat, na az viszont kurvára büdös volt. Nálam általában ott volt egy adag rejtvény vagy más újság aztán ilyenkor szotyizás mellett önmagamat legalább kiműveltem. Na meg persze hála az internetnek ki nem hagyhattam a HTKA fórumot :D Ja és mindez amúgy a ranglista szerint a legjobb vidéki középiskolában történt, különcök voltunk az sicher
Szolnok vagy Szentes?

Volt egy osztálytársam Pista, na Ő volt a "kemény rokker" málhazsákkal járt suliba, belegyömöszölte a kabátját aztán szünetben meg mi elkezdtük dobálni amíg Ő kint volt, az első nagyobb fallal való találkozás után annyit hallottunk hogy pssssssssssssssszzzzzzzzzzzzttttt, volt egy dobozos borsodi is a táskájában, hát a könyvei és füzetei meg a kabátja felitták a cuccot. Mi visszaraktuk a padjához és rohantunk hozzá szólni, hogy Pista bazdmeg szelel a táskád! Hát az arca meg az a látvány ahogy rohan megfizethetetlen volt.

Ha már sztorizok akkor itt egy grátisz:
Ha már alkohol, üde fénypont az üveges felvidéki bor:
Határtalanul pályázaton nyertünk és elmentünk Érsekújvárra, vettünk egy halom bort, sört meg amit lehet. 3 fős szobák, mivel mi vettük a legtöbb piát így nálunk volt az össznépi összejövetel (jobb ha másnál van...), haver ül az ágyamon kezébe egy fél üveg "vörös" bor, tudjátok van az a 6. érzék amikor ránézel valakire és biztos vagy benne, hogy történni fog valami. Hát haveron látszott, hogy rendben van már, fogja az üveget ami kicsúszik a kezéből és széttörik a piszkos szürke (vagy eredetileg fehér?) színű szőnyegen, na az estére akkor vége lett a bulinak mi pedig gondolkozunk, hogy mi a fasz legyen? Jobb híján fogtam a százas zsepimet és kiszórtam a foltra, elmentünk aludni, majd reggel csoda történt, a zsepire átvándorolt maradéktalanul a vörös szín!

Érkezésünk második napján este már egy kicsit büdös volt az anyám által sütött kb 3 nagy tepsi pizza maradéka, így átdobáltuk a szemközti tetőre (lapostető), azt tudni kell, hogy a szállás mellett cigányputri volt, reggelre az a pár szelet pizza eltűnt a tetőről....
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Tsiztázzunk kurva gyorsan valamit. Ha odakerülnék, neki mint orvosnak kötelessége a betegét annak politikai nézeteitől függetlenül legjobb tudása szerint ellátni. Tehát hogy te mit remélsz, r.ra irreveláns...
Fuhh, neked tényleg szövegértelmezési problémáid vannak.... Olvasd már el még 1x hogy mire reagáltál, francokat már ha nem tudod a hasbarát alkalmazni akkor megáll a tudomány?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Pogány

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
Érkezésünk második napján este már egy kicsit büdös volt az anyám által sütött kb 3 nagy tepsi pizza maradéka, így átdobáltuk a szemközti tetőre (lapostető), azt tudni kell, hogy a szállás mellett cigányputri volt, reggelre az a pár szelet pizza eltűnt a tetőről....
És még a magyar emberekre mondják, hogy nem szeretnek adakozni. :D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 361
113

Ugye volt az a jobbos trollkodó röpcédula, hogy "Az Iszlámnak igaza van a nőkkel kapcsolatban". Lefagytak tőle rendesen a progresszívek, mert ugye az iszlámot sem illik kritikával illetni a köreikben.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Borzasztó szélsőséges vélemény. Szerinted a kínai vezetés maga az eredendő bűn.

Pedig blogen véleménye jogos. A deviánsokat "jutalmazni" kell, hogy érezzék a törődést, a többség érdekében.
Hogy a rendszer politikailag is felhasználható? Persze, üdvözlet a való világban!

És ki határozza meg h mi a "devancia"?
Te, blogen, az aktuális köztársasági elnök, tartunk róla konzultációt, népszavazást?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
 
  • Vicces
Reactions: zeal

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Gondolom megint a sikereket a téren halmozó amerikai csodára gondolhatunk, akik mennyivel jobban oldanak meg dolgokat. :D

Cul-homeless-1207672077.jpg

3500.jpg


Gondolom ezzel az erkölccsi fölénnyel máris lehet megdominálni a világot. :D Itthon ha valaki akar elérni valami célt az életében, az megteheti.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113

Ha kiderül ki ez akkor remélem őt is belerakják egy gödörbe,de fejjel lefele.
3 év börtön. Ha elkapják ezt a patkányt 3 év börtönt kap, nem kellet volna még csak ki sem húznia az ürgét elég lett volna rendőrt hívnia. Remélem elkapják.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 249
113
Én is rengeteget olvastam gyerekként Ray Bradbury, Stephen King, Remarque, Poe, Örkény, Lovecraft, LOTR, HP, egyéb fantasy, horror és sci-fi de most hogy visszatekintek rá bármennyire is varázslatos volt szerintem nem adott semmit az életembe amiért megérte volna elpazarolni rá azt a sok időt. Bár valami kézzelfoghatóval töltöttem volna ennyi időt, mondjuk szerelgetéssel, villamossággal sokkal hasznosabb lett volna.

Mondjuk olvasás által szert tettél olyan KÉPességre, hogy a leírt szövegből KÉPes vagy KÉPet alkotni.
Ez a KÉPesség jól jön egy villamossági kapcsolási rajz értelmezéséhez....is. Meg mindenhez is.
Az ilyenekről nem is beszélve mint szókincs...értelmi és érzelmi kifejezőképesség, helyesírás...stb.
 
Status
Not open for further replies.