BTR-3 , BTR-4 (Ukrajna)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Akkor kellett a nagyobb teknő, mert az emberes torony elvett helyet az anélkül (szűken, de) 11 fős deszant-térből.
Viszont érdekes(lenne már) az eredeti teknővel is, mert a távvezérelt torony kevesebb "elhasznált" helyet/súlyt igényel, amit jóval kisebb súlyból és helyigényből ki lehet(ne) hozni.

A széles lánctalpas verzió (MT-LBv:)
Iraqi_military_men_riding_on_tank.jpg
mt-lbv_09_of_27.jpg



...a finneknek "nem volt büdös":
pspr010214d.jpg
pspr010214f.jpg




(nagyítható képek, továbbiak: ITT )



pedig közel harckocsi szélességű és felületű lánctalp/felületi nyomás jellemzőket adna még 25 tonna (pót-páncálozott) tömeg esetén is. Becsülve, kb. 25 tonnáig még kiegészítő elemekkel úszásképes is lehetne, ha ez nem követelmény, akkor pedig tovább lehet(ett volna) védeni/fegyverezni. Ekkor jón nyilván a "spirálba" belépő többlet motorteljesítmény igény. Az eredetileg 240 LE-s motornak(a teknő közepén, váltó elöl) voltak erősebb változatai 350 LE-ig:

36602163082_c715d87ff1_c.jpg



Ha nincs a Lynx, akkor annak az árnak a feléből meg lehetett volna venni akár a komplett bolgár gyárat/céget/technológiát, és 4-5-600 "nyugatisított" APC/IFV verzió hazai-gyártása lehetőséggel, +külföld.
Nem sokkal gyengébb IFV lehetett volna --izraeli/BDD NERA-val, nyugati/NATO fegyverzettel, motorral--, mint a Lynx.
Emiatt lehetett volna Lynx közeli képessége negyed áron +"egyéb költségek" :rolleyes::rolleyes::rolleyes: .

A korabeli 11 deszantos belsőtérből bőven futotta volna az azóta már felszereltebb lövészek 8-9 helyére és a távvezérelt torony belső elemeire, kis gondossággal egy plusz lövész helyére is.

...csak egy gyors, "idő utáni" eszmefuttatás.

Off

Néha nem tudom eldönteni trollkodsz vagy komolyan gondolod. :D

Megnéztem, durván mellélőttem.
Nem 50 hanem 70 éves technikát szeretnél a következő kb 30-40 évre.

A negyed árat nem tudom, hogy kalkuláltad ki. :rolleyes:
Meg a majdnem ugyanolyan képességet.:D

Szólni kellene az amcsiknak meg az ausztráloknak.
Ne vesződjenek mindenféle német/koreai/amcsi szarral. ;)

Ok. Így végiggondolva biztos trollkodsz. o_O

Amúgy 2003ban Bakonyi gyakorlaton ezek voltak az eü gépei.
Jóval használhatóbb volt mint az általad is berakott Btr.
Azt nem tudom ez gyári változat, vagy úgy lett összekókányolva.
Én utána csak telephelyen láttam.

On
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ha már szlovák haderő fejlesztés, a NATO kompatibilis BTR-4 nem lehetne befutó?
/konfliktus gyors befejezése esetén?/
Nyilván nem tudja azt mint egy patria de árban jobb lehet.
A pancir hoz képest meg a ár figyelembe vételével is egyértelműen jobb lehetőség szerintem.
A első két videó szépen bemutatja a uszó képességet



kicsit hosszabb videó kellemes katonai zenével vegyes btr-3 btr-4 /kettő között lényegi különbség hogy a utóbbi nato kompatibilis

https://www.youtube.com/watch?v=APsMvs7mSB4

https://www.youtube.com/watch?v=qL-U0ns5QRk
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 835
113
W

Wilson

Guest
Ez nem harcközben van. Kilőtt technikára lőnek.
Nem biztos, az Ukrajna topikban meg tárgyaltuk,kikockáztam az egész felvételt a
T-72B3 nem szemben hanem oldalt áll, a BTR-4 megsorozza és azonnal fedezékbe húzódik , hogy milyen állapotban van a 72-es azt szerintem ebből a felvételből nem lehet megállapítani, A BMP mögött jól láthatóan emberek kizárásos alapon orosz katonák vannak,(jól látszik, hogy amikor a BTR a BMP alá céloz és lő őket akarja eltalálni) az is lehet, hogy a BMP személyzete, de az is lehet, hogy orosz lövészek akik a BMP fedezékben hatoltak be a városba. A BMP látszólag nem csinál semmit, de jól látható, hogy a tüzelés előtt a BMP lövege nem a BTR felé hanem a BTR felől nézve a jobb oldalra van fordítva de az utolsó lövés előtt (amely hatására berobban a BMP belseje) már a BTR felöl nézve teljesen átfordult és a baloldalon található...Tehát még az is elképzelhető, hogy volt személyzet a BMP-ben...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 835
113
Nem biztos, az Ukrajna topikban meg tárgyaltuk,kikockáztam az egész felvételt a
T-72B3 nem szemben hanem oldalt áll, a BTR-4 megsorozza és azonnal fedezékbe húzódik , hogy milyen állapotban van a 72-es azt szerintem ebből a felvételből nem lehet megállapítani, A BMP mögött jól láthatóan emberek kizárásos alapon orosz katonák vannak,(jól látszik, hogy amikor a BTR a BMP alá céloz és lő őket akarja eltalálni) az is lehet, hogy a BMP személyzete, de az is lehet, hogy orosz lövészek akik a BMP fedezékben hatoltak be a városba. A BMP látszólag nem csinál semmit, de jól látható, hogy a tüzelés előtt a BMP lövege nem a BTR felé hanem a BTR felől nézve a jobb oldalra van fordítva de az utolsó lövés előtt (amely hatására berobban a BMP belseje) már a BTR felöl nézve teljesen átfordult és a baloldalon található...Tehát még az is elképzelhető, hogy volt személyzet a BMP-ben...
Nem tűnt fel a BMP-nek, hogy keresztbe ment előtte egy BTR?
 
  • Tetszik
Reactions: honved
W

Wilson

Guest
Nem tűnt fel a BMP-nek, hogy keresztbe ment előtte egy BTR?
Ez jó kérdés, az tény, hogy amikor a BTR célbavette a BMP-t akkor a BMP lövege nem a BTR felé irányult, hanem tőle jobbra lévő szektor felé fordult,lehet az ukrán BTR-k kívül volt vagy voltak még ott ukrán csapatok esetleg ukrán harcjármű vagy harcjárművek,és azokat figyelték,az is lehet, hogy valami probléma volt a BMP-l és a mögötte látható katonák a BMP személyzete volt,az szerintem szinte biztos, hogy a BTR tüzelése közben a BMP lövegét átfordították a jobb oldalról a bal oldalra.....
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 835
113
Ez jó kérdés, az tény, hogy amikor a BTR célbavette a BMP-t akkor a BMP lövege nem a BTR felé irányult, hanem tőle jobbra lévő szektor felé fordult,lehet az ukrán BTR-k kívül volt vagy voltak még ott ukrán csapatok esetleg ukrán harcjármű vagy harcjárművek,és azokat figyelték,az is lehet, hogy valami probléma volt a BMP-l és a mögötte látható katonák a BMP személyzete volt,az szerintem szinte biztos, hogy a BTR tüzelése közben a BMP lövegét átfordították a jobb oldalról a bal oldalra.....
Vagy bármi.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 561
113
Különben a BTR-4 és a BMP-2 összevetése nagyon jol mutatja,hogy mennyire szubjektivek ezek a jelölések.Jelen esetben a BTR semmivel nem gyengébb,mint a BMP.
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 434
113
Ha már szlovák haderő fejlesztés, a NATO kompatibilis BTR-4 nem lehetne befutó?
/konfliktus gyors befejezése esetén?/
Nyilván nem tudja azt mint egy patria de árban jobb lehet.
A pancir hoz képest meg a ár figyelembe vételével is egyértelműen jobb lehetőség szerintem.
A első két videó szépen bemutatja a uszó képességet



kicsit hosszabb videó kellemes katonai zenével vegyes btr-3 btr-4 /kettő között lényegi különbség hogy a utóbbi nato kompatibilis

https://www.youtube.com/watch?v=APsMvs7mSB4

https://www.youtube.com/watch?v=qL-U0ns5QRk
Gyorsan-gyorsan, a humor topicba!
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 835
113
Különben a BTR-4 és a BMP-2 összevetése nagyon jol mutatja,hogy mennyire szubjektivek ezek a jelölések.Jelen esetben a BTR semmivel nem gyengébb,mint a BMP.
Mármint a 40 évs BMP-2-nél nem rosszabb az 5-6 éves BTR-4? Mesélj még kerlek! Mert megsúgom, hogy a Pumáról csak pattogott volna a BTR-4 de még egy T-15-ről is...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
BMP-1-nek is elmegy az. Mert az volt az áldozat. Azt a rövid lövegcsövet nem lehet eltéveszteni.

800px-BMP-1_AP_1.jpg
Azért valjuk be egy bmp-1 et egy simma btr-80A is el tudná intézni. Annyira elavult lett mára. Max haditechnika parkban kölykök off roadozására lenne jó.
Max akkor érne némi csekély harcérteket ha egy bmp-2 tornyot raknának rá. Akkor meg bmp-2 lenne :)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 561
113
BMP-1-nek is elmegy az. Mert az volt az áldozat. Azt a rövid lövegcsövet nem lehet eltéveszteni.

800px-BMP-1_AP_1.jpg
BTR-4nek 30 milis gá-ja van,mint a BMP-2nek.Fegyverzet szempontjábol kézenfekvőbb a BMP-2vel összevetni.Egyébként a páncélvédelme is erősebb.