Challenger -1 / -2 / -3 (Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 064
113
Ez még nem cáfolja meg, hogy harci körülmények között nem volt veszteség a típussal :p

Nem olyan nagy ez a topik, nyugodtan lehet vissza lapozgatni.
Maradjunk annyiban, hogy vesztesség is volt, és lőttek ki belőle. Ráadásul szemből, kézi pct-vel (RPG-29), ami 20 évvel az első Challenger 2 előtt jelent meg!

Többezer lövést kapott mindenféle kalibert. Karabély, géppuska, talàn gépàgyú is

Sőt, van olyan Merkava amely több száz palesztin kavics és kődarab találatot is túlélt :D :D :D
Senki kedvét nem akarom elrontani, de amit írtál arra még a T-34-es is képes :hadonaszos:
Nem nézem le ezt a tankot sem, de azért a nagy büdős semmire megy itt a legenda gyártás.... És ez vér ciki.
Én az angolok helyében mindet oda adtam volna ukrajnának :rolleyes:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Nem olyan nagy ez a topik, nyugodtan lehet vissza lapozgatni.
Maradjunk annyiban, hogy vesztesség is volt, és lőttek ki belőle. Ráadásul szemből, kézi pct-vel (RPG-29), ami 20 évvel az első Challenger 2 előtt jelent meg!



Sőt, van olyan Merkava amely több száz palesztin kavics és kődarab találatot is túlélt :D :D :D
Senki kedvét nem akarom elrontani, de amit írtál arra még a T-34-es is képes :hadonaszos:
Nem nézem le ezt a tankot sem, de azért a nagy büdős semmire megy itt a legenda gyártás.... És ez vér ciki.
Én az angolok helyében mindet oda adtam volna ukrajnának :rolleyes:
Nem szoktam rajongást kifejezni a brit harcjárműépítés iránt, pusztán elösmertem ezen darab túlélését. Leszarom, hogy a T34 is megcsinálta volna, egy szintig ez alap, de ezt ez a Challenger 2 csinálta. Ennyi.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 064
113
Nem szoktam rajongást kifejezni a brit harcjárműépítés iránt, pusztán elösmertem ezen darab túlélését. Leszarom, hogy a T34 is megcsinálta volna, egy szintig ez alap, de ezt ez a Challenger 2 csinálta. Ennyi.

Arra céloztam, hogy hozta a minimum kötelezőt abból amit a saját generációjának tudnia kell.
A kötelező minimumra meg nem érdemes legendát gyártani!
Főleg, hogy egy 40 éves szovjet RPG (RPG-29) átlőtte. Tény, hogy nagyon komoly cucc az RPG-29.
De ettől még reaktív páncélon keresztül, szemből átlőtte.
Teszten, ugyan erre a 90's években a T-80U és a sima T-90 ellen lényegében nem volt képes ERA-n keresztül.
Ez meg valahol beárazza az egész Britt harckocsi gyártás gyakorlati képességeit.

Nagyon sok innovatív dolog köthető a britekhez. Tisztelem is őket ezért. :)
Szeretem azt is ahogyan a tankjaik kinéznek. Jó rájuk nézni. (Élőben is)
De a Brit ipar elképesztően le van maradva. A Challenger 2 gyártása során olyan acélminőséget és hegesztést használtak, mint a szovjetek és az USA a 80's években. És ezt is csak azért, mert véget ért a HH és civil iparban is megjelentek ezek a technológiák. :)
Ez szerintem jól mutatja, hogy mi volt a valódi gondja a britt harckocsi gyártásnak.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 528
13 482
113
Miért dobálóznak a világ legjobb tankja jelzőkkel még olyan típusok esetében is, amik alig vettek részt ütközetben ?

Ütközetben kivette részét a Centurion, a Patton, a T-55 / 62-es, a T-72-es, a Merkava, és az Abrams, mindegyik sikeresen.

A Chieftain is részt vett háborúban, nagy számban, de kiöregedve és kudarcosan.


Nem szoktam rajongást kifejezni a brit harcjárműépítés iránt

Én kedvelem a Briteket, a Centurion is úttörő volt, és lett hosszúéletű, és sokoldalú.

A Chieftain is alapmodellűen újított elrendezésű, és jó páncélvédettségű. Röviddel az alapmodell rolloutja után szinte azonnal elkezdték továbbfejleszteni, és lett is eredménye a Challenger 1-es.

De amit a Challenger 2-essel csinálnak, az fejfogós.

ECFvafb.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 375
77 056
113
Miért dobálóznak a világ legjobb tankja jelzőkkel még olyan típusok esetében is, amik alig vettek részt ütközetben ?

Ütközetben kivette részét a Centurion, a Patton, a T-55 / 62-es, a T-72-es, a Merkava, és az Abrams, mindegyik sikeresen.

A Chieftain is részt vett háborúban, nagy számban, de kiöregedve és kudarcosan.




Én kedvelem a Briteket, a Centurion is úttörő volt, és lett hosszúéletű, és sokoldalú.

A Chieftain is alapmodellűen újított elrendezésű, és jó páncélvédettségű. Röviddel az alapmodell rolloutja után szinte azonnal elkezdték továbbfejleszteni, és lett is eredménye a Challenger 1-es.

De amit a Challenger 2-essel csinálnak, az fejfogós.

ECFvafb.jpg
Attól nem lesz jó egy rossz kalapács, hogy sokat kalapálsz vele.
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Nem olyan nagy ez a topik, nyugodtan lehet vissza lapozgatni.
Maradjunk annyiban, hogy vesztesség is volt, és lőttek ki belőle. Ráadásul szemből, kézi pct-vel (RPG-29), ami 20 évvel az első Challenger 2 előtt jelent meg!
No Challenger 2 MBTs have ever been destroyed in combat by the enemy. The tank has seen operational service in Bosnia, Kosovo and Iraq. There have been a small number of tanks that have been damaged and repaired. One tank was either seriously damaged or destroyed (accounts differ) in a blue on blue incident, when 2 HESH rounds were fired by mistake from a CR2 at a friendly forces CR2.

Kettő volt még, ami bekapta, leszakadt kezelő lába/lábai stb, DE mindkettő vissza tudott térni bázisra.
Ezt nem nevezném kilőtt tanknak (kilőtt tanknak azt nevezném, ahol megsemmisül, dezintegrálódik az eszköz).
Ez nem szimpátia kérdése, hanem tény.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 064
113
Ezt nem nevezném kilőtt tanknak (kilőtt tanknak azt nevezném, ahol megsemmisül, dezintegrálódik az eszköz).
Ez nem szimpátia kérdése, hanem tény.

A tény az, hogy a kilőtt és a megsemmisített között nem tudsz különbséget tenni.
Háborús értelemben a tankokat kilövik és vagy harcképtelenné teszik.
Ténylegesen megsemmisülni nagyon ritkán szoktak.
Ha a kezelő személyzet lába leég, akkor az bizony ki lett lőve.... ;)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
A tény az, hogy a kilőtt és a megsemmisített között nem tudsz különbséget tenni.
Háborús értelemben a tankokat kilövik és vagy harcképtelenné teszik.
Ténylegesen megsemmisülni nagyon ritkán szoktak.
Ha a kezelő személyzet lába leég, akkor az bizony ki lett lőve.... ;)
Ok. Tehát a tornyot 20m- re ledobó tank az ugyan az, mintha önerőből visszamenne a saját bázisára.
Szerinted. Grat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 064
113
Ok. Tehát a tornyot 20m- re ledobó tank az ugyan az, mintha önerőből visszamenne a saját bázisára.
Szerinted. Grat.

Egyrészt az Isteni gondviselésnek köszönhetően nem robbantak föl, hiszen a kumulatív sugár bejutott a küzdő térbe.
Másrészt lábak nélkül nehéz harckocsit vezetni.
Innentől kezdve a személyzetnek ki kellet mentenie a sofőrt és mást oda ültetni a helyére.
Ezt egy nem alul fegyverzet bohócok ellen vívott ütközetben, nem tudod megcsinálni. És 3 fős személyzettel nem harcképes egy 4 főre optimalizált harckocsi.
Magyarán végleg ki kellet válniuk a harcból. Magyarán ki lettek lőve. Szó szerint és átvitt értelemben is.

A harckocsi nem akkor van kilőve ha atomjaira robban. A harckocsi akkor van kilőve ha már nem képes ellátni a feladatát.
Vagy a tank sérül meg , pl. motorikusan, vagy a személyzet sérül meg. Minden esetben áthatolás történik a páncélzaton.
A Challengernek átlőtték szemből a fő páncélzatát, ami elég ciki. Harcképtelenné vált a személyzet egyik tagja és így a harckocsi is.
Nem tudom, mit lehet ezen vitatkozni....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Egyrészt az Isteni gondviselésnek köszönhetően nem robbantak föl, hiszen a kumulatív sugár bejutott a küzdő térbe.
Másrészt lábak nélkül nehéz harckocsit vezetni.
Innentől kezdve a személyzetnek ki kellet mentenie a sofőrt és mást oda ültetni a helyére.
Ezt egy nem alul fegyverzet bohócok ellen vívott ütközetben, nem tudod megcsinálni. És 3 fős személyzettel nem harcképes egy 4 főre optimalizált harckocsi.
Magyarán végleg ki kellet válniuk a harcból. Magyarán ki lettek lőve. Szó szerint és átvitt értelemben is.

A harckocsi nem akkor van kilőve ha atomjaira robban. A harckocsi akkor van kilőve ha már nem képes ellátni a feladatát.
Vagy a tank sérül meg , pl. motorikusan, vagy a személyzet sérül meg. Minden esetben áthatolás történik a páncélzaton.
A Challengernek átlőtték szemből a fő páncélzatát, ami elég ciki. Harcképtelenné vált a személyzet egyik tagja és így a harckocsi is.
Nem tudom, mit lehet ezen vitatkozni....
Azt, hogy ez aztán egy szervíz után visszatér a harctérre régi/új legénységgel.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Egyrészt az Isteni gondviselésnek köszönhetően nem robbantak föl, hiszen a kumulatív sugár bejutott a küzdő térbe.
Másrészt lábak nélkül nehéz harckocsit vezetni.
Innentől kezdve a személyzetnek ki kellet mentenie a sofőrt és mást oda ültetni a helyére.
Ezt egy nem alul fegyverzet bohócok ellen vívott ütközetben, nem tudod megcsinálni. És 3 fős személyzettel nem harcképes egy 4 főre optimalizált harckocsi.
Magyarán végleg ki kellet válniuk a harcból. Magyarán ki lettek lőve. Szó szerint és átvitt értelemben is.

A harckocsi nem akkor van kilőve ha atomjaira robban. A harckocsi akkor van kilőve ha már nem képes ellátni a feladatát.
Vagy a tank sérül meg , pl. motorikusan, vagy a személyzet sérül meg. Minden esetben áthatolás történik a páncélzaton.
A Challengernek átlőtték szemből a fő páncélzatát, ami elég ciki. Harcképtelenné vált a személyzet egyik tagja és így a harckocsi is.
Nem tudom, mit lehet ezen vitatkozni....
Akkor nyilván teljesen hülye az összes szakirodalom, hogy mindenhol No Challenger 2 MBTs have ever been destroyed in combat by the enemy -ként hivatkozik a típusra.
Nem is értem, hogy hogy tud működni a htka tevőleges tanácsadása nélkül bármelyik hadsereg vagy katonai think-tank.

edit: alulfegyverzett stb. a többi típusnak hasonló körülmények között voltak veszteségei.
+az ominózus 17rpg találatos incidenst nem feltétlen nevezném alul fegyverzettnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 064
113
Azt, hogy ez aztán egy szervíz után visszatér a harctérre régi/új legénységgel.

Ettől még kilőtték :D
És ráadásul ezt olyan csoda dolognak állítjátok be... Full általános dolog.
Nem olyan régen raktam be a T-62-es topikba egy videót, ahol TOW-2-vel kilőnek egy szír T-62-est egy ligetben.
Ott is megsérült a sofőr, a személyzet többi tagjának semmi baja. Kimentették a sofőrt azt kész.
Maga a T-62-es harckocsi teljesen harcképes maradt! :cool:
Innen nézve most miről beszélünk a Challenger 2 kapcsán? Hozza a T-62-es teljesítményét? Vagy mitől kellene hanyat esni?
Ti nem érzitek gondnak azt, hogy egy 40 éves kézi pct. eszköz átlőtt egy 20 évvel később kifejlesztett és gyártott harckocsit szemből?


Akkor nyilván teljesen hülye az összes szakirodalom, hogy mindenhol No Challenger 2 MBTs have ever been destroyed in combat by the enemy -ként hivatkozik a típusra.

Lehet marketing faszságokon lovagolni, vagy te nem érted amit olvasol.
Azt írják, hogy megsemmisült.
Én meg azt, hogy kilőtték. A kettő nem mindig fedi egymást, így jól néz ki a dolog a marketing anyagban.
Ettől még csak a Jóisten kegyelmén múlott, hogy nem lett a kilövésből megsemmisülés.
Pusztán szerencséjük volt. A Challenger 2-es páncélzatilag sem egy nagy szám. Ez a helyzet.

+az ominózus 17rpg találatos incidenst nem feltétlen nevezném alul fegyverzettnek.

Igazoltan hasonló teljesítményre az M1 Abrams meg a T széria is képes volt. Innentől kezdve megint nem értem mi itt a pláne.
Ráadásul ez legalább egy reális adat.
Ellenben a 70 RPG-s marketing faszsággal amit eredetileg betettél ide. ;)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ettől még kilőtték :D
És ráadásul ezt olyan csoda dolognak állítjátok be... Full általános dolog.
Nem olyan régen raktam be a T-62-es topikba egy videót, ahol TOW-2-vel kilőnek egy szír T-62-est egy ligetben.
Ott is megsérült a sofőr, a személyzet többi tagjának semmi baja. Kimentették a sofőrt azt kész.
Maga a T-62-es harckocsi teljesen harcképes maradt! :cool:
Innen nézve most miről beszélünk a Challenger 2 kapcsán? Hozza a T-62-es teljesítményét? Vagy mitől kellene hanyat esni?
Ti nem érzitek gondnak azt, hogy egy 40 éves kézi pct. eszköz átlőtt egy 20 évvel később kifejlesztett és gyártott harckocsit szemből?




Lehet marketing faszságokon lovagolni, vagy te nem érted amit olvasol.
Azt írják, hogy megsemmisült.
Én meg azt, hogy kilőtték. A kettő nem mindig fedi egymást, így jól néz ki a dolog a marketing anyagban.
Ettől még csak a Jóisten kegyelmén múlott, hogy nem lett a kilövésből megsemmisülés.
Pusztán szerencséjük volt. A Challenger 2-es páncélzatilag sem egy nagy szám. Ez a helyzet.



Igazoltan hasonló teljesítményre az M1 Abrams meg a T széria is képes volt. Innentől kezdve megint nem értem mi itt a pláne.
Ráadásul ez legalább egy reális adat.
Ellenben a 70 RPG-s marketing faszsággal amit eredetileg betettél ide. ;)
Ok. Akkor viszont ne kilövésnek hívd, a vadat is kilövik de kurvára nem megy már sehova.
Legyen akkor a találatot kapott? Penetráló találatot kapott? Vagy vmi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 375
77 056
113
Kiég: megsemmisül, dezintegrálódik stb. Azaz olyan sérülést szenved amit még gyárban sem tudnak rendbehozni, vagy csak olyan nagy anyagi ráfordítás áran ami miatt már nem éri meg.

Kilövik: Páncélátütő találatot kap bárhol ami miatt harcképtelenné válik, de jobb esetben bázison, vagy roszabb esetben gyárban javítható.

Így kategoziálja a magyar nyelv azt amiről elbeszéltek egymás mellett.