Challenger -1 / -2 / -3 (Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Hát...a saját fejét bssza be.
Jo, de gondolnam ez nem "akarom-nemakarom" kerdes :p Amugy csak azert lepett meg, mert anno valami dokufilmben lattam talan regen, hogy a II.VHs statisztikaban az amcsi sherman legenyseg vesztesegek azert voltak alacsonyabbak a brittnel, mert az amik sisakban voltak a tankokban, igy a repeszek- meg a fejbeveresektol jobban voltak vedve.

Azt hittem ilyenek utan kotelezo. De eljen a lazasag :p csak meglepodtem :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Jo, de gondolnam ez nem "akarom-nemakarom" kerdes :p Amugy csak azert lepett meg, mert anno valami dokufilmben lattam talan regen, hogy a II.VHs statisztikaban az amcsi sherman legenyseg vesztesegek azert voltak alacsonyabbak a brittnel, mert az amik sisakban voltak a tankokban, igy a repeszek- meg a fejbeveresektol jobban voltak vedve.

Azt hittem ilyenek utan kotelezo. De eljen a lazasag :p csak meglepodtem :)
Tudtommal az US tankista sisak bőr/műa volt, de ez most nem 100%
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 716
113
A tolton nincs sapka? Vagy csak rosszul latom?
Jo, de gondolnam ez nem "akarom-nemakarom" kerdes :p Amugy csak azert lepett meg, mert anno valami dokufilmben lattam talan regen, hogy a II.VHs statisztikaban az amcsi sherman legenyseg vesztesegek azert voltak alacsonyabbak a brittnel, mert az amik sisakban voltak a tankokban, igy a repeszek- meg a fejbeveresektol jobban voltak vedve.

Azt hittem ilyenek utan kotelezo. De eljen a lazasag :p csak meglepodtem :)

A Briteknél és az Amerikaiaknál teljesen más szabályok, előírások vonatkoznak a harckocsizókra.

A US tank crew will be thrown off the range and sent to disciplinary action for

1) “Lap loading” (keeping a round outside of storage during operations.) I can see it’s an inert sabot round (and is not possible with 1 piece ammo) and with far less compartmentalization in the Challenger 2 for ammo I guess that doesn’t matter much.

2)Failure to wear a CVC (Combat Vehicle Crew) Helmet during operations

3)Not wearing full fire resistant gear to include balaclava and gloves.

None of these things are an issue with the UK and just illustrates how differently allies approach armored combat and crew safety.


A Challenger 1 az névleg önálló típus, de valójában mind a Shir-2-es, mind a Challenger 1-es azok Chieftain-ek, csak High-End és Low-End kivitelekben.

 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 265
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
FlxY9ICXwAMJY_P
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
A brit kormány fontolgatja, hogy Challenger 2-es harckocsikat küldenek az ukránoknak.

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
@dudi
Múltkor raktam be linket is - asszem ide - hogy ez egy rosszindulatú kamu volt. Az angolok utánrendeltek a lőszerből.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 716
113
Ha a kivetőtöltetet hajtótöltetnek nevezem, az mennyire elfogadható / helyes / helytelen ?
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 758
14 716
113
Mi lesz a Britekkel, ha elpasszolják a Chally-ket ? És az Ukránok honnan szereznek hozzá lőszert ? Erősen kétlem, hogy tank vs tank feladatkörben, összecsapásokban tudnák használni így.