Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 973
113
Emel

Én nem vitatom amit leírtál,mert jelenleg ez van.
De szerintem pont ezen kellene változtatni. És jól látszik a felháborodásodból, hogy te sem vagy elégedett a jelenlegi igazságszolgáltatási rendszerrel, amúgy teljesen jogosan. Viszont erre a rendszer megváltoztatása a megoldás szerintem. Nem pedig a nyílt utcán való fegyver viselés.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and 2ndt

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Viszont a Molni altal irt peldaban (benga csavo veri a not) a fegyveres kivulalloknak lehetoseget ad a kozbeavatkozasra.
Te is elkezdtel fejben hoskodni? Miert nem opcio az, hogy belerugsz a dilinyosba egyet vagy csak raorditasz? Aztan el lehet futni is ám. Ha attol jobban erzed magad akkor nyugodtan nevezheted taktikai visszavonulasnak is. :)
Ugyanigy a videken elo idosebb parasztbacsi nem az fuggony mogott bujdokolva nezi vegig, ahogy elviszik a kertbol a dolgait, hanem van eselye megvedeni azt, amit egy elet munkajaval osszehozott.
A videken elo parasztbacsi romantikus kepevel ervelsz? :)
A valosag ezzel szemben az, hogy a jelenleg megengedett onvedelemre sem koltenek. Nem arrol van szo, hogy csodot mondott a riaszto, a kutya, a gaz- es a gumilovedekes fegyver meg a gazspray, stb. es mar csak a lofegyver maradt. A vedtelen idos paraszt bacsinak pedig idovel rossz lesz a szeme, parkinsonos lesz es eselye nem lesz atmenni semmilyen fegyvervizsgan. Amikor valoban kiszolgaltatott lesz akkor az onvedelmi fegyver mar nem fog rajta segiteni.

Egyszer csapodtak be lovedekek a kozelemben. o_O Pontosan 20 evvel ezelott tortent: Egy videki kisvaros kerteshazas reszen gyalogoltunk es egyszer csak egy szamomra ismeretlen sistergo hangra lettem figyelmes, majd kozvetlen utana valami csattant felettunk egy fa torzsen. Ez ismetlodott még vagy haromszor. Ugy 50 meter (!) mulva ket idosebb paraszt beszelgetett a kapuban. Egyikuk kezeben valami cefett nagy kaliberu legpuska volt. (Addig azt sem tudtam, hogy ilyen van. Mi csak a kisebbekkel bohockodtunk.) Akkor esett le, hogy pusztan szorakozasbol az arra jarok fele lovoldoznek. Tudtam, hogy sok a tusko barom nalunk videken is, nem lepodtem meg. De meg most is csovalom a feje, ha eszembe jut.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Szerintem azt is tisztázni kellene, hogy az otthoni fegyver tartás és a fegyver viselés között is nagy a különbség.
Meg úgy érzem, hogy egy hatékonyabb/eredményesebb állami igazság szolgáltatás mellet föl sem merülne a saját fegyver tartásának igénye. Úgy érzem ez akkor kerül előtérbe amikor az állam nem teszi megfelelően a dolgát.
Ugyan ilyenek a paramilitáris szervezetek is. A szoci időkben kivonult az állami igazság és rendszolgáltatás vidékről, erre a társadalom úgy reagált, hogy elkezdett gárdákat létrehozni. Ugyan ez a helyzet a fegyverrel is. Ha tudom, hogy a rendőrség segít és jó esetben el is kapják az elkövetőt majd megfelelően megbüntetik akkor én sem akarok Dredd bírót játszani.
Pl.: volt most a Móricz körteres villamosvezető verős eset. Szerintetek melyik a hatékonyabb?
1. Elkezdenek a népek lövöldözni a zsúfolt villamoson és a körtéren....
2. A felvételek alapján vagy a helyszínen elfogják az elkövetőket aztán kapnak 5 év kényszermunkát.
Kérlek, válasszatok ! :)

"Szerintem azt is tisztázni kellene, hogy az otthoni fegyver tartás és a fegyver viselés között is nagy a különbség."

Igy van, jogos felvetes. Az otthoni fegyvertartas videki problemakon segithet, ha ertelmesen van definialva. Teszem azt kulon szef a loszernek, kulon a fegyvernek vagy toltetlen tarolas nem ilyen - szerintem. Viszont nem vagyok szakember, csak nem erzem eletszerunek.

"Meg úgy érzem, hogy egy hatékonyabb/eredményesebb állami igazság szolgáltatás mellet föl sem merülne a saját fegyver tartásának igénye. Úgy érzem ez akkor kerül előtérbe amikor az állam nem teszi megfelelően a dolgát. "

Szaz szazalekig egyetertek kozbiztonsagi oldalrol. Azonban van a dolognak politikai oldala (lasd amerikai alkotmanyos jog), sport oldala (sportloveszet), vadgazdalkodasi oldala is.

"Ugyan ilyenek a paramilitáris szervezetek is. A szoci időkben kivonult az állami igazság és rendszolgáltatás vidékről, erre a társadalom úgy reagált, hogy elkezdett gárdákat létrehozni. Ugyan ez a helyzet a fegyverrel is. Ha tudom, hogy a rendőrség segít és jó esetben el is kapják az elkövetőt majd megfelelően megbüntetik akkor én sem akarok Dredd bírót játszani. "

A lakossag tobbsege nem akar Dredd birot jatszani, ez felreertes.

"
Pl.: volt most a Móricz körteres villamosvezető verős eset. Szerintetek melyik a hatékonyabb?
1. Elkezdenek a népek lövöldözni a zsúfolt villamoson és a körtéren....
2. A felvételek alapján vagy a helyszínen elfogják az elkövetőket aztán kapnak 5 év kényszermunkát.
Kérlek, válasszatok ! :)[/QUOTE]"

Rossz a kerdes, mert nem ez a ket opcio van.
Az a ket csira jo esellyel becsicskul es elfut a fegyver latvanyatol is. Ha nem, akkor sem kezd el feltetlenul mindenki lovoldozni egy villamoson (nem jellemzoek az ilyen parharcok mashol sem). A villamosvezetonek, rendornek adott esetben lett volna alkalma a fegyverhasznalatra, ha van naluk; a videot keszito szemelynek is.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@zeal

"Te is elkezdtel fejben hoskodni? Miert nem opcio az, hogy belerugsz a dilinyosba egyet vagy csak raorditasz? Aztan el lehet futni is ám. Ha attol jobban erzed magad akkor nyugodtan nevezheted taktikai visszavonulasnak is. :)"

Szerintem ne vigyuk el szemelyeskedos iranyba. Megallok balesetnel, mentot hivok a foldon fekvohoz, beavatkozom az esetek kilencven szazalekaban ilyen esetekben is, anelkul, hogy barmilyen eszkoz lenne nalam. Utobbival kockaztatok, eddig leginkabb szerencsem volt es az elonyom, hogy kivuallokent kerultem a kepbe, igy volt idom, mig aldozatkent nem volt idom gondolkodni (ott is szerencsem volt, de nem mindig; amikor nem, ott egy tankhadosztaly sem segitett volna a mellenyzsebemben, mert nem lehetett szamitani a tamadasra).

Nincsenek csodaszerek, nincs abszolut biztonsag. Papajoe szerintem ex-kidobokent valoszinuleg tudna torteneket meselni arrol, hogy milyen az, amikor a rutinja ellenere meglepik.

Az elsodleges es legfontosabb dolog az allampolgarok kiallasa egymasert. Rendort hivni, videora venni, vedeni es segiteni egymast. Akar kozbeavatkozni, ha baj van.
Mert holnap te vagy a gyereked, nejed lehet az aldozat. Nem elforditani a fejet, megtenni, ami megteheto.
Ebben van a biztonsag: az egymasert kiallasban.

A masodik a rendorseg, amiben bizhat a polgar, ami megfeleloen ki van kepezve, meg van fizetve, "szolgal es ved"; ami mogott ott egy tisztesseges jogrendszer.
Csak ok nincsenek ott mindenutt, sosem lehetnek.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@zeal
A videken elo parasztbacsi romantikus kepevel ervelsz? :)
A valosag ezzel szemben az, hogy a jelenleg megengedett onvedelemre sem koltenek. Nem arrol van szo, hogy csodot mondott a riaszto, a kutya, a gaz- es a gumilovedekes fegyver meg a gazspray, stb. es mar csak a lofegyver maradt. "

Paprikaspray-vel, gazpisztollyal, gumilovedekessel kisebb csoport ellen, az szuper eletszeru:)

A vedtelen idos paraszt bacsinak pedig idovel rossz lesz a szeme, parkinsonos lesz es eselye nem lesz atmenni semmilyen fegyvervizsgan. Amikor valoban kiszolgaltatott lesz akkor az onvedelmi fegyver mar nem fog rajta segiteni.

Ez viszont igy van. Viszont a paraszt bacsinak lehetnek szomszedai, akiknek meg nem rossz a szemuk. Az adott faluban - aholjo esellyel meg korzeti megbizott sincs - lehetnek olyan egeszseges allampolgarok, aki 3 perc alatt ott tudnak lenni segiteni, mikozben a rendorseg legjobb esetben husz-harminc perc mulva erkezik, hogy par honapra ra megszuntesse a nyomozast.

"Egyszer csapodtak be lovedekek a kozelemben. o_O Pontosan 20 evvel ezelott tortent: Egy videki kisvaros kerteshazas reszen gyalogoltunk es egyszer csak egy szamomra ismeretlen sistergo hangra lettem figyelmes, majd kozvetlen utana valami csattant felettunk egy fa torzsen. Ez ismetlodott még vagy haromszor. Ugy 50 meter (!) mulva ket idosebb paraszt beszelgetett a kapuban. Egyikuk kezeben valami cefett nagy kaliberu legpuska volt. (Addig azt sem tudtam, hogy ilyen van. Mi csak a kisebbekkel bohockodtunk.) Akkor esett le, hogy pusztan szorakozasbol az arra jarok fele lovoldoznek. Tudtam, hogy sok a tusko barom nalunk videken is, nem lepodtem meg. De meg most is csovalom a feje, ha eszembe jut."

Jogosan csovalod a fejed; ilyenkor szepen kihivod a rendort es a ficko megy a koterba.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A lakossag tobbsege nem akar Dredd birot jatszani, ez felreertes.
Nem?
Az a ket csira jo esellyel becsicskul es elfut a fegyver latvanyatol is.
Vagy mégis? :)
Paprikaspray-vel, gazpisztollyal, gumilovedekessel kisebb csoport ellen, az szuper eletszeru:)
Egy horda zombi tamadasa ellen nem jo, de nem is arre kell keszulni.
Viszont a paraszt bacsinak lehetnek szomszedai, akiknek meg nem rossz a szemuk.
Elobb kossenek be egy riasztot a szomszedokhoz. Lehet hogy ennyi mar onmagaban eleg lesz.
Jogosan csovalod a fejed; ilyenkor szepen kihivod a rendort es a ficko megy a koterba.
Nem volt akkor meg mobil. :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Nem?

Vagy mégis? :)

Egy horda zombi tamadasa ellen nem jo, de nem is arre kell keszulni.

Elobb kossenek be egy riasztot a szomszedokhoz. Lehet hogy ennyi mar onmagaban eleg lesz.

Nem volt akkor meg mobil. :)


Zeal, en nem akarok sem mentost, sem orvost jatszani akkor, amikor odamegyek a foldon fekvohoz. Masokrol sem feltetelezem.
Nem akarok vizimentoset jatszani, de mentettem mar ki embert vizbol. Szerintem mas sem erezte magat ettol vizimentonek.
Utalom a vert, de rendszeres verado vagyok. Mert kell a ver.
Nem akartam tuzoltosat jatszani sem, amikor tuzet segitettem oltani. Szerintem masok sem, akik segitettek.
Nem gondolom, hogy rendoroset vagy onkentes rendfenntartosat jatszom akkor, amikor kihivom a rendort vagy beallok ket ember koze.
Szerintem azok sem arvizvedelmi szakembert akartak jatszani, akik civil kezdemenyezes kereteben segitettek a gatakon.
Segiteni masoknak fontos. Ha az a kozeg, ami korulotted van igy cselekszik, nincs eselye a villamoson kotozkodo csiraknak.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Ha nem lett volna egyertelmu, akkor azt akartam mondani, hogy semmilyen oromet nem okoz, hogy masok problemaival foglalkozzam, amelyek megoldasa nem az en dolgom lenne. En sem orulnek, ha onkentes igazsagosztok maszkalnanak az utcakon alig varva, hogy host jatszhassanak.

Utolag teny, hogy altalaban jo erzes, ha kihuzol valakit a csavabol, plane, hogy nem oromteli es vagyott erzes ruhastol vizbe ugrani vagy epp erezni, hogy "kevesen mulott".
Egyebkent adott esetben torvenyi kotelesseg is segiteni, megtenni, amit megtehetsz (nem csak moralis).
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 122
113
Nemtudom hogy a nő mennyire volt képezve, de elég durva a végeredmény

ezgif.com-d57e68c30f.gif
 
  • Tetszik
Reactions: joker and 2ndt

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Mindenki magából indul ki.

Nekem 10 éves koromtól volt egy bőrtokos vadásztőröm, amit gyakran magammal vittem a suliba vagy ha elmentem bicajozni. Persze én nem voltam olyan retardált, hogy azzal villogjak, mert akkoriban még létezett javító, meg amúgyis.

Igen, jól átgondoltam mit javaslok.
Akkor keress vissza a bűnügyi hírek között kb.3-4 éve Tiszaújvárosban egy tizennégy éves vadászkéssel vágta el találomra egy iskolatársa nyakát, egy másikat pedig megsebesített az iskolában , mert ..............!? Rendezett körülmények között élt a fiú és előtte ő sem villogtatta a többiek előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and 2ndt

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nemtudom hogy a nő mennyire volt képezve, de elég durva a végeredmény
Csak a taskajat akartak elvenni. Nem bantalmaztak, nem kenyszeritettek fegyverrel stb... Mi volt abban a taskaban amiert megerte megolni (fejbeloni) a tolvajt/rablot? Most ezzel a tuddattal kell egyutt elnie. Megerte? Moshatja a veres taskajat a patakban. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Csak a taskajat akartak elvenni. Nem bantalmaztak, nem kenyszeritettek fegyverrel stb... Mi volt abban a taskaban amiert megerte megolni (fejbeloni) a tolvajt/rablot? Most ezzel a tuddattal kell egyutt elnie. Megerte? Moshatja a veres taskajat a patakban. :oops:

Nem tudhatod, hogy hany not rabolt mar ki korabban, hanyat rabolt volna ki kesobb, mikor kapott volna kedvet mas forgatokonyvhoz, vagy epp mi lett volna a vege, ha no nem nem zarja le frappansan a dolgot.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Csak a taskajat akartak elvenni. Nem bantalmaztak, nem kenyszeritettek fegyverrel stb... Mi volt abban a taskaban amiert megerte megolni (fejbeloni) a tolvajt/rablot? Most ezzel a tuddattal kell egyutt elnie. Megerte? Moshatja a veres taskajat a patakban. :oops:
Nem értem ezt a világnézetet, most a is a csaj a geci valamiért. Mért nem az a kérdés, hogy megérte-e lelövetni magát egy táskáért? Egyébként most rövid volt a jelenet, mert rövidre zárta, de ha nincs fegyvere akkor valószínűleg 5-10 másodperc táskarángatás után vagy fejbeveri vagy leteperi a csajt és addig üti amíg elengedi a táskáját. Akkor meg az lenne a véleményed, hogy na ugye nem tudta volna a fegyverét előszedni és megvédeni magát. Pedig meg tudta, és a másik sem rabol legközelebb semmit.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 122
113
Csak a taskajat akartak elvenni. Nem bantalmaztak, nem kenyszeritettek fegyverrel stb... Mi volt abban a taskaban amiert megerte megolni (fejbeloni) a tolvajt/rablot? Most ezzel a tuddattal kell egyutt elnie. Megerte? Moshatja a veres taskajat a patakban. :oops:

Nem kell táskákat lopni, ez a hosszú élet titka!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and 2ndt

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
"Nem értem ezt a világnézetet, most a is a csaj a geci valamiért."

A vegen eljutunk oda, hogy liberaliskent lefake-liberalisozom a bandat:)))))
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 298
113
Csak a taskajat akartak elvenni. Nem bantalmaztak, nem kenyszeritettek fegyverrel stb... Mi volt abban a taskaban amiert megerte megolni (fejbeloni) a tolvajt/rablot? Most ezzel a tuddattal kell egyutt elnie. Megerte? Moshatja a veres taskajat a patakban. :oops:
Egy paprikaspray is segitett volna, szerintem. Persze semmit nem tudunk a pontos körülményekröl: hol, mikor volt, volt-e elözménye az ügynek stb.
US-ben ez megengedett. Emlékeztek arra az esetre, amikor egy fazon a földalattiban (?) egyszeruen lelött egy feketèt egy hasonlò helyzetben kb. 5-6 eve. Felmentettèk.
Aztàn hany tömeggyilkossàg volt az US-ben diàkok közt csak az utolsò 2-3 èvben?
Na, nekem ez nem kell.
Azt belàtom, hogy ha egy tanyàn élnék a nagy semmibe, jòl jönne egy vadàszpuska (màr csak a vadàszatèrt is :) ).
De töltött kèzi fegyverrel jàrkàlni az utcàn....?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Egy paprikaspray is segitett volna, szerintem. Persze semmit nem tudunk a pontos körülményekröl: hol, mikor volt, volt-e elözménye az ügynek stb.
US-ben ez megengedett. Emlékeztek arra az esetre, amikor egy fazon a földalattiban (?) egyszeruen lelött egy feketèt egy hasonlò helyzetben kb. 5-6 eve. Felmentettèk.
Aztàn hany tömeggyilkossàg volt az US-ben diàkok közt csak az utolsò 2-3 èvben?
Na, nekem ez nem kell.
Azt belàtom, hogy ha egy tanyàn élnék a nagy semmibe, jòl jönne egy vadàszpuska (màr csak a vadàszatèrt is :) ).
De töltött kèzi fegyverrel jàrkàlni az utcàn....?

Ja, nem tudjuk a szitut es utolag okoskodunk, mikozben neki ott kellett dontenie, abban a pillanatban.

Az iskolai meszarlasok valoban problemak, de nem a legalis, ertelmes fegyvertartas kovezkezmenyei.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem tudhatod, hogy hany not rabolt mar ki korabban, hanyat rabolt volna ki kesobb, mikor kapott volna kedvet mas forgatokonyvhoz, vagy epp mi lett volna a vege, ha no nem nem zarja le frappansan a dolgot.
Frappans lezaras lett volna a gazspray, de nem ez. Ja, hogy az nem volt nala?! Mert minek is, ha van nala lofegyver. Mellesleg te sem tudhatod ki volt az elkoveto. De mondjuk, hogy meggyoztel es mar biztos vagyok benne, hogy egy csunya, gonosz, javithatatlan selejt volt aki egyszer egy csoki mikulast is ellopott... :mad: Kettot kellett volna a fejebe ereszteni. Vagy inkabb az egesz tarat.
(A hos kiscsajnak biztos kell majd egy kis ido, mire leesik neki, hogy meggyilkolt egy embert. A lopott taska kisebb teher lett volna. :oops:)