Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 751
3 962
113
Amúgy sokaknál nem tiszta hogy a fegyver nem csodaszer hanem egy ESÉLY!!!! Mint a légzsák az autóban. És senki épeszű nem akar itt kontroll nélküli fegyvertartást, viszont a jelenlegi undorító korrupt rendszer helyett valódi értelmes szabályozást. Viseléshez pszicológiai alkalmasság, fegyverismereti, jogi és évente dinamikus gyakorlati vizsga! Ez a minimum.
Látom duzzasztanád a bürokráciát és a korrupciót.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 212
113
Az illegális fegyverek legálisan kezdték a pályafutásukat, amit illegálisan szereztek meg, vagy szerinted a fegyvergyárból lopták őket?

Valóban legálisként, a legtöbb fegyveres szerveknél kezdte a "pályafutását". Azt nem kell gondolom mondani sem hogy háborús övezetekből fegyvert szerezni nem nagy kunszt. Ezek az illegális fegyverek aranybányái. Aztán ugye vannak a katonaságtól, rendőrségtől kivont, leselejtezett hivatalosan megsemmisített cuccok ugye. Amit valóban civilektől loptak elenyészően kis rész. Néhány éves betörtek ismerősék szomszédjába és kinyitották fegyverszekrényt is (vadászpuskák) pedig a kulcsai a tulajnál voltak, és csak a lőszert vitték el! Ebből látszik pl hogy profi tolvaj ugyanis nyilvántartott fegyverhez nem nyúlt! Legális fegyvert csak az amatőrök lopnak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Lehet. Viszont bízom benne, hogy ahogy látom hogy tré a szitu, nem maradok ott, mert észreveszem hogy baj van...
Téged se vettek még körbe cigányok. Onnan nem futsz el, őt is azonnal körbevették és bántani kezdték, ezért nem is tudott elmenekülni. Egy pisztollyal meg ha a levegőbe lövésre sem állnak meg, egyet le lehet szedni, a többi garantáltan nyugton marad amíg figyelik hogyan kell szakszerűen saját vérben fulladozni.
 
  • Tetszik
Reactions: joker

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Téged se vettek még körbe cigányok. Onnan nem futsz el, őt is azonnal körbevették és bántani kezdték, ezért nem is tudott elmenekülni. Egy pisztollyal meg ha a levegőbe lövésre sem állnak meg, egyet le lehet szedni, a többi garantáltan nyugton marad amíg figyelik hogyan kell szakszerűen saját vérben fulladozni.
Na, erre mondtam azt hogy attól függ hogy milyen a szitu. Mert ha ott vannak rögtön sokan, mélyszegény - hátrányos helyzetű és beszűkült tudatú csoportokban, akkor viszont nem szállok ki. HA olyan a szitu, hogy körbe tudnak venni ilyen arcok, akkor fixre mondom, hogy továbbmegyek az első rendőrségig.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Kiszállt, hogy megnézze elcsapta-e a gyereket, és akkor rohantak rá ezen mit nem értesz???
Olyan elméleti amiket beszélsz, hogy ha igazad lenne már nem élnék!!
Erre nem tudok mit mondani, ez a te véleményed, én tiszteletben tartom, azt hogy én hogy cselekedtem volna valószínűleg, azt szerintem én jobban tudom...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem kimondottan érdekelte őket, hogy Szögi Lajos mit cselekedett vagy akart cselekedni, kb. ugyanannyira érdekelnéd te is őket. Én sem arra reagáltam, hogy te mit csinálnál, mert csinálhatsz te ott akármit aranyapám...
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Nem kimondottan érdekelte őket, hogy Szögi Lajos mit cselekedett vagy akart cselekedni, kb. ugyanannyira érdekelnéd te is őket. Én sem arra reagáltam, hogy te mit csinálnál, mert csinálhatsz te ott akármit aranyapám...
Pl. nem szállsz ki? Egy pillanat alatt lerohanták a semmiből, figyelmeztető előjel nélkül? Tudok olyan esetről, ahol simán nem állt meg a legközelebbi rendőrségig az aki elsodort egy kis romagyereket, és jött a család, szóval van erre már élő példa...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem kimondottan érdekelte őket, hogy Szögi Lajos mit cselekedett vagy akart cselekedni, kb. ugyanannyira érdekelnéd te is őket. Én sem arra reagáltam, hogy te mit csinálnál, mert csinálhatsz te ott akármit aranyapám...
Nem Szogi Lajos volt az egyetlen akivel ezt eljatszottak. Elsodortatjak a gyereket aztan meg fizettetnek a vetlen sororrel. (Talan az orosz kamu balesetekbol vettek az otletet. Nem tudom.) Csak o volt az egyetlen akinel ennyire eldurvultak a dolgok. (Ha nekiall az igazat magyarazni, az nem jon be ilyen helyzetben.)
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
782
1 996
93
Csak a taskajat akartak elvenni. Nem bantalmaztak, nem kenyszeritettek fegyverrel stb... Mi volt abban a taskaban amiert megerte megolni (fejbeloni) a tolvajt/rablot? Most ezzel a tuddattal kell egyutt elnie. Megerte? Moshatja a veres taskajat a patakban. :oops:
Látnok vagy? Ezt már a 3v1-nél is eljátszottad... Honnan a rákból tudod hogy 3 olyan jön veled szembe akit elkerget majd a kutya, honnan tudod hogy a táska elvétele után nem fog leszúrni? Kit érdekel a tudat ha megölök egy patkányt, majd még meg is siratom... Sejtem milyen vidáman sétálgatnál a nyóckerben, max a táskád vagy a mobilod kérik el...... vagy nem.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Látnok vagy? Ezt már a 3v1-nél is eljátszottad... Honnan a rákból tudod hogy 3 olyan jön veled szembe akit elkerget majd a kutya, honnan tudod hogy a táska elvétele után nem fog leszúrni?
Nem tudsz megkulonboztetni egy taskatolvajt egy gyilkostol? Segitek: Az egyik a taskadat rancigalja.

Kit érdekel a tudat ha megölök egy patkányt, majd még meg is siratom...
Amikor leesik, hogy nem akart megolni a nyomorult, akkor nem leszel buszke magadra. Fentebb is azt magyaraztam, hogy a csaj milyen szarul fogja erezni magat.

Sejtem milyen vidáman sétálgatnál a nyóckerben, max a táskád vagy a mobilod kérik el...... vagy nem.
Majdnem 10 evet laktam ott. Engem ezzel nem tudsz paraztatni. Tortentek kemeny dolgok, de azert nem a vadnyugat. A kozbiztonsagon valoban muszaj lesz javitani, de nem fegyverekkel.
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Ezek közül a cigók közül hány van amelyik bűntetlen előéletű, megvan az érettségije 21 éves korára és emellett kifosztásból él?
Az említett csipetcsapat garantáltan megoldaná a dolgot és mondjuk unokabátyjának a fogadott lányának az öccse nevére megvett fegyvert cipelné és adnák kézről kézre. Az említett meg mondjuk bejelentené, hogy ellopták neki. Szabad a vásár.
Ha már annyira harcászkodni akartok a hálószobában nem lenne egyszerűbb mégis leakasztani egy ilyen díszt a falról?
Nekem az 1861M mellett most már egy csendőrkard is lóg a falon. :D Utóbbi roppant hálás jószág, de sajna évek munkája, mire az ember megtanulja használni is... (Ellenben idővel már nem gond vele a szűk előszobában verekedés sem.)
Nincsenek csodaszerek, nincs abszolut biztonsag.
Na, ezt aranyba kéne önteni.
Téged se vettek még körbe cigányok. Onnan nem futsz el, őt is azonnal körbevették és bántani kezdték, ezért nem is tudott elmenekülni. Egy pisztollyal meg ha a levegőbe lövésre sem állnak meg, egyet le lehet szedni, a többi garantáltan nyugton marad amíg figyelik hogyan kell szakszerűen saját vérben fulladozni.
Engem igen. Nem tudtam őket megszámolni sem. Belegondolni is rossz, mi lett volna, ha bepánikolok, vagy ha van nálam lőfegyver és azt képzelem, én vagyok Piszkos Harry. Nem írogatnék most, az biztos. Röviden: lőni nem lehet ilyen szituban, de futni sem, az igaz. Látom, később írtad, hogy:
mert csinálhatsz te ott akármit aranyapám...
Bezony... Így megy ez.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
782
1 996
93
Tortentek kemeny dolgok, de azert nem a vadnyugat. A kozbiztonsagon valoban muszaj lesz javitani, de nem fegyverekkel.

Ez így van, de mivel totál kiszámíthatatlan a bűnöző reakciója is ( pl. a börtöntől is parázik annyira hogy agyonverjen ha nincs más tanú: kaposvári eset, pár ezer forintért agyonszúrt eladólány) ezért ha megtámadnának (és ha valós esélyem van 1v1/2-ig) tuti oda fogok ütni/rúgni hogy maradandó legyen vagy zsákba vigyék el... nem tudnám magam szarul érezni.. sőt, egy patkánnyal kevesebb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Ez így van, de mivel totál kiszámíthatatlan a bűnöző reakciója is ( pl. a börtöntől is parázik annyira hogy agyonverjen ha nincs más tanú: kaposvári eset, pár ezer forintért agyonszúrt eladólány) ezért ha megtámadnának (és ha valós esélyem van 1v1/2-ig) tuti oda fogok ütni/rúgni hogy maradandó legyen vagy zsákba vigyék el... nem tudnám magam szarul érezni.. sőt, egy patkánnyal kevesebb.
A kaposvári eset egy nagyon ritka szitu, konkrétan az az elkövető pszihopata volt, nem egy átlagos bűnöző, aki azért bűnözött, mert kell neki a pénz önmagában, az az ember beteg volt, NEM ő az átlag rabló/rablógyilkos.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az átlagos rablást Magyarországon ha jól tudom simán testi kényszerrel fenyegetéssel követik el. Még csak fel sincsenek fegyverkezve, szal ha elővennéd a fegyveredet, akkor te követnél el bűncselekményt, nem nem lenne arányos. Ezért evidencia az, hogy aki nem tudja ököllel megvédeni magát, az jobb ha hagyja a faszba a komolyabb eszközöket! Fegyverrel csak a gyakorlott fegyverviselő tud támadni, merthogy fegyverrel védekezni nem tudom hogy lehet!
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Az átlagos rablást Magyarországon ha jól tudom simán testi kényszerrel fenyegetéssel követik el. Még csak fel sincsenek fegyverkezve, szal ha elővennéd a fegyveredet, akkor te követnél el bűncselekményt, nem nem lenne arányos. Ezért evidencia az, hogy aki nem tudja ököllel megvédeni magát, az jobb ha hagyja a faszba a komolyabb eszközöket! Fegyverrel csak a gyakorlott fegyverviselő tud támadni, merthogy fegyverrel védekezni nem tudom hogy lehet!
Igy van, nálunk az átlagos rablás kb. letépik a nyakláncod, kitépik a kezedből a táskát, és futnak. Ahol nem elfut a támadó, ott is annyi történik leginkább, hogy rádszólnak rossz arcúak, erő és látszámfölényből: " Pakolljá' ki!" és ha nem ugrálsz, egy fülest sem kapsz.
Nagyon nem az a világ van nálunk szerencsére, ahol mindenkinek remeg az ujja a ravaszon.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
782
1 996
93
A kaposvári eset egy nagyon ritka szitu, konkrétan az az elkövető pszihopata volt, nem egy átlagos bűnöző, aki azért bűnözött, mert kell neki a pénz önmagában, az az ember beteg volt, NEM ő az átlag rabló/rablógyilkos.

Ezzel azért majd vigasztald meg a lány családját is.
De még mindig az a kérdés, honnan tudom hogy épp az átlaggal van dolgom vagy sem?
Ez így orosz rulett. Hasonló szituban benzinkúton a rokonomat csak megkötözték és bezárták. Mázlija volt, bár így is elég sokk volt neki nő létére. Nem értem hogy egy bűnözőnél miért kell mérlegelni?(ezt főleg a jogalkotóktól kérdezném) Hiányzik a társadalomnak?