Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113
Tudtommal jópár államban pl a tár nélküli sörétesekhez semmi nem kell, .22 est ha nem pisztoly akkor szinte bárhol talán 16 évtől, de lehet rosszul tudom.
Szia,

Igen, pl. Ausztriaban. :)
(lehet, hogy tevedek az aktualis szabalyzassal kapcsolatban, nehany eve meg ez volt a szabaly naluk).

Ha jol tudom, az USA-ban az 1898 utan keszitett tar nelkuli soretesekhez kell ellenorzes, ugyanolyan lofegyvernek szamitanak, mint a tobbi puska.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 939
21 592
113
Szia,

Igen, pl. Ausztriaban. :)
(lehet, hogy tevedek az aktualis szabalyzassal kapcsolatban, nehany eve meg ez volt a szabaly naluk).

Ha jol tudom, az USA-ban az 1898 utan keszitett tar nelkuli soretesekhez kell ellenorzes, ugyanolyan lofegyvernek szamitanak, mint a tobbi puska.

Így van, az általad említett sörétesek a C kategóriába esnek nálunk. A törvény egészen pontosan így fogalmaz erről a kategóriáról: Csak sima csövű puskák, amelyeket minden lövés után kézzel kell újratölteni.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 507
4 662
113
Évente előírt kötelező lövésszám, mint gyakorlás: mondjuk 300, de az összes engedélyezett fegyverfajtával (!)
Egyáltalán nem életszerű az elképzelésed. Tudod, hogy ez azt jelentené nagyobb kaliberű puskák esetében, hogy 2-3 évente dobhatod ki az amortizáció miatt? Adott esetben ez több milliós kiadást jelentene.
Nem kellene a vadászokat csesztetni, nem alkotnak külön társadalmi csoportot. Ott is vannak felelőtlen idióták, ahogy mindenhol. Viszont a többségük felelős, a szabályokat betartó, a vadat tisztelő ember.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Egyáltalán nem életszerű az elképzelésed. Tudod, hogy ez azt jelentené nagyobb kaliberű puskák esetében, hogy 2-3 évente dobhatod ki az amortizáció miatt? Adott esetben ez több milliós kiadást jelentene.
Nem kellene a vadászokat csesztetni, nem alkotnak külön társadalmi csoportot. Ott is vannak felelőtlen idióták, ahogy mindenhol. Viszont a többségük felelős, a szabályokat betartó, a vadat tisztelő ember.
Aki golyós puskára kap engedélyt, azt senki és semmi nem gátolja meg, hogy tartson egy kisebb kaliberű (hosszú) fegyvert isa gyakorláshoz. Fegyverfajtára kapja az engedélyt, abból kéne at előírt lövésszámot összehozni évente. Tehát ha van engedélye maroklőfegyverre, sörétesre meg golyós puskára is, annak külön-külön kéne összehozni a lövésszámokat, fajtánként.
A háromszáz lövést ex-has mondtam, egyszerű 9mm-es maroklőfegyvernél ez nem mennyiség (esetemben az éves lövésszámom kb 4-5%-a). Nyilván ha valaki 300WM kaliberű puskát tart, az vesz mellé valami egyszerűbbet gyakorolni.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 507
4 662
113
Aki golyós puskára kap engedélyt, azt senki és semmi nem gátolja meg, hogy tartson egy kisebb kaliberű (hosszú) fegyvert isa gyakorláshoz. Fegyverfajtára kapja az engedélyt, abból kéne at előírt lövésszámot összehozni évente. Tehát ha van engedélye maroklőfegyverre, sörétesre meg golyós puskára is, annak külön-külön kéne összehozni a lövésszámokat, fajtánként.
A háromszáz lövést ex-has mondtam, egyszerű 9mm-es maroklőfegyvernél ez nem mennyiség (esetemben az éves lövésszámom kb 4-5%-a). Nyilván ha valaki 300WM kaliberű puskát tart, az vesz mellé valami egyszerűbbet gyakorolni.
Szerencsére semmi esély nincs erre, de így is rendesen felment a vérnyomásom.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 863
15 267
113
Aki golyós puskára kap engedélyt, azt senki és semmi nem gátolja meg, hogy tartson egy kisebb kaliberű (hosszú) fegyvert isa gyakorláshoz. Fegyverfajtára kapja az engedélyt, abból kéne at előírt lövésszámot összehozni évente. Tehát ha van engedélye maroklőfegyverre, sörétesre meg golyós puskára is, annak külön-külön kéne összehozni a lövésszámokat, fajtánként.
A háromszáz lövést ex-has mondtam, egyszerű 9mm-es maroklőfegyvernél ez nem mennyiség (esetemben az éves lövésszámom kb 4-5%-a). Nyilván ha valaki 300WM kaliberű puskát tart, az vesz mellé valami egyszerűbbet gyakorolni.

Engedd el ezt a faszságot szerintem…
 
  • Tetszik
Reactions: Lupus80

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Engedd el ezt a faszságot szerintem…
A faszság szerintem az, hogy full alkesz vadászok kapnak tartási engedélyt, és erre mindenki helyesen bólogat, hogy “hagyomány”, meg mittudomén.
Szerintem lenne értelme megkövetelni egy minimális lövésszámot évente (mert igenis számít!) ugyanis a felelős fegyvertartáshoz hozzátartozik a gyakorlat is. Meg amúgy leírtam azt is, hogy a 300 lövés pl maroklőfegyvernél teljesen reális évente (a nagyobb teljesítményű puskák élettartamával nem számoltam, mea culpa, de erre azért van megoldás), de a lényeg a gyakorláson lenne. Esetleg ha ezzel vitatkoznál…
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Lehet ezzel a saját nyakamba zúdítok szar lavinát, de nem igazán érzem úgy, hogy Mo-n olyan nagy szüksége lenne a polgároknak önvédelmi fegyverekre. Sőt például itt Ausztriában sem. De írhattam volna akár Szlovákiát, Csehországot… Nem gondolom, hogy a legáltalánosabb és leggyakrabban előforduló bűncselekményeket -legyen az élet elleni is- azt önvédelmi fegyverrel sikerült volna elhárítani. Plusz azt gondolom, hogy a rendőrök sincsenek erre felkészülve és felkészítve.
Írom ezt úgy, hogy vannak fegyvereim, fegyver buzi vagyok, dolgozom fegyverrel és ez lesz az első év, hogy a gyerekek 22-essel kezdenek gyakorolni.
Nekem állesz cuzámmen az egész államosdi fegyveresdi bürokrácia létével van a bajom. Mondjuk a bürokrácia minden ágát egyformán rühellem a kibaszott öncélú hatalomgyakorló papírjaikkal meg az összes baromságukkal. Aggyá pénzt, hogy elszedhessük a pénzedet meg az idődet, mert ha nem adsz rádküdjük a fegyveresinket, hogy elszedje a pénzedet meg az idődet. Logikailag nincs értelme, csak a nyugalom vágya ami rávisz, hogy ne végletes agresszióval reagáljak már a gondolatára is. De leginkább azért hajtanám, hogy ugyanmár a bolygó veszedelmei között ha bármelyik fellép az életemben, ha a 'há nem gondóttuk vóna, hogy ez lehet' is lenne önmagától a retard hozzáállása a nagy pofájuk mellé erős felelősségelhárító készségükkel, akkor ugyan ne szenvedjek már hátrányt egy bürokratikus és fegyveres testület tagjával szemben, csak mert neki azt mondták, hogy nekem nem lehet fegyverem, neki meg igen és így teljesítse amit másik emberek mondanak neki, hogy teljesítenem kell.

Mindezek a hivatalosságok közben képtelenek azon törvényi és hatalmi módon szervezni önmagukat amit nekem kijelölnek. Tehát egyértelműen faszság amit nekem kijelölnek, hiszen lehetetlen benne bármilyen szinten érvényt szerezni. Tehát logikailag értelmetlen ezt csinálnom, vagy bárki másnak csinálnia.

Ugyanezen hivatalosságok lényegében a fegyveres erőszak lehetőségének fenyegetésével érvényesülnek velem szemben, mialatt ezzel szemben az önvédelmem jogát is megtagadják tőlem és egyből továbbgondolva a hatalmi pozíciójuk meggyengülésétől rettegnének, ha a törvényalkotási és alkalmazási módszereiket szabad, fegyveres emberekhez kellene igazítaniuk az enélküli arroganciájuk helyett.

Mindezen hivatalosságok eközben végestelenül arról pofáznak, hogy az erőszak nem lehet megoldás, a feléjük irányuló egyenjogú emberi lény magatartásának a gondolata is terrorveszély.

Mindezen hivatalosságok ezen gondolatmenet mentén tolják kenetteljes igéiket a felelős fegyvertartásra kizárólag alkalmas önmaguk és kijelöltjeik igazságáról és igazolási módjáról. Adjál pénzt, hogy szervezetszerűen elvehessük a pénzed és az idődet...

Majd ezek a hivatalosságok erősen üldözik a bűnt ami fegyverhez jutott, biztosan a nem kizárólag felelős és alkalmas, tehát fegyvert tartani nem hivatott emberektől, akiknek nincs. Semmiképpen az általuk laboratóriumilag tesztelt felsőbbrendű berkekből származik tehát, akiknek van fegyvere.

Majd ugyanezen hivatalosságok mindezek után képesek háborút eszkalálni, megmagyarázni, hogy miért kell a másik oldal családjaira ezerkilós bombát meg fehérfoszfort szórni, elaknásítani a szántóföldeket és várni, hogy majd valaki más a felelős, nemterrorista, egyedül alkalmasok felsőbbrendű kasztja után majd lábbal összeszedje, vagy ha ezt megunják, akkor pénzt adjon a hivatalnak, hogy az elvehesse a pénzét, hogy a töredékét önkéntesek elkérhessék felszedni azokat a szarokat.

Majd mindezek a hivatalosságok a kezüket tárogatják az élhetetlenné tett földsávokért, a hivatal százcsillió pénz beszedése után kihelyez pár táblát, hogy vigyázzá ám, mer valami meghatározhatatlan embertípus a kizárólag alkalmasokon kívül esően természetesen, elrontotta a fődet.

Majd, ha a kizárólag alkalmas és felelősségteljes kasztok a mostani helyzetben akarva vagy akaratlanul szétbasszák a bolygót, akkor legyek már szíves parittyával meg égetett hegyű lándzsával illegáliskodva megharcolni a maradék javakért az alkalmas kaszt fegyvereseivel szemben, akik vagy beleszarva az eddigi rámerőltetett rendszerbe, egyszerű szabad riválisként élnek az eszközeikkel, minő rettenet, nem utasításra, hanem önnön emberi joguk okán és ez a típus az oké számomra, bár megbaszódhat az addigi dolgokért, vagy tovább harcol az emberek szabadsága ellen egy értelmetlen környezetben is mert akkora fasz.

Mert a hivatalosságok ezzel az egész bürokrata szeméttel végső soron annyit hajtanak meg, hogy a hatalmi pozíció mások gyengén tartásával legyen erős képet adó, erős emberekkel szemben alkalmatlan a rendszer, mert mocskos és szar. Nem törekszik a lakosság, nép, nemzet számára az elérhető legmagasabb technológiai szintet biztosítani bármivel szemben, legyen az vadállat, vagy rikárdó bicskával, inkabb kiszolgáltatja őket mindennek, mert a szar rendszer így tud működni. Nem kell hozzá gerinces embereket nevelni, elég a késes rikárdóknak üveggyöngy meg rézdrót.


Nem értem miről beszélsz. Az én álláspontom az, hogy aki szeretne (mondjuk kvázi-otthonvédelmi eszközként) sportfegyvert tartani, annak igenis kell gyakorolnia. Az, hogy az egyik hazai szövetség ezt három versenyhez és egy minősítéshez köti, szerintem pont arra jó, hogy egy minimumkövetelményt húzzon a gyakorláshoz.
Miért ne lehetne mindezek nélkül csak úgy fegyvere bárkinek, neked, nekem? CSAK ÚGY? Évtízredekig elvoltak az őseink, akikhez képest ma a fejlettség balfasz fennsőbségét harsogja a sok 'tudós' fasz, a korszakuk legkomolyabb fegyvereivel. Csak úgy. És az utódaikat úgy nevelték, hogy azok is idejében a teljes körű önvédelmüket tudják biztosítani. Csak úgy. Nem kellett hozzá egy köcsög bürokrata engedélye sem. Talán nem a gyengeség uralása volt a vezetőik politikai művészete.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 210
93
Hagyjuk már a siránkozást. Ha valaki akar törvényesen fegyvert magának, akkor elmegy egy sportklubba, és szépen végigcsinálja a képzést, a vizsgákat, megveszi magának a fegyvertartó szekrényt, aztán meg a fegyvert. A fegyverekről meg annyit, hogy nyilván sorozatlövőt nem lehet, de egyébként láttam már nagyon durván katonai fegyvereket is magánkézben. Akinek meg büdös a sportvonal ( bár nem tudom mi a büdös rajta) az meg elmegy a vadászvonalon.

Nem az engedélyezés a szűk keresztmetszet, ezt csak kitalálják egyesek és kettesek. Egyszerűen sok ( inkább nagyon sok) pénzbe kerül az egész, meg azért sok időt is rá kell szánni.

Ha nagyon akarnám lehetne simán sportvonalon akár több nagykaliberű puskám, meg pisztolyom. Mellé meg feketelőporos fegyverekkel kirakhatnám a nagyszobám falát. Sőt, még lövöldözhetnék is velük, ha azt szeretném. Ha meg rászánnám a pénzt, mellé meg lehetne egy rakat vadászpuskám is. Csak hát nincs erre 20-30 millió Ft-om. Bár ezzel még nagyon vékony összeget mondtam a jelenlegi távcső-és fegyver árakat nézve. A lőszer is iszonyat drága.

Ez a nem juthat valaki fegyverhez duma csak mese. Pont az iditótákat tartja távol az, hogy idegből nem lehet vásárolni.

Nem vagyok vadász, de azért azt látom, hogy a kint lévő fegyverekhez képest nagyon kevés a személy elleni visszaélés. És azok nagy része is inkább öngyilkosság. A sportlövőkröl meg nem is beszélve. Én lényegében nem is találkoztam még sportlövő kapcsán fegyveres bűncselekménnyel.

A vadászoknál inkább az a baj, hogy nem veti ki magából a vadásztársadalom a köcsögöket.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 939
21 592
113
Nekem állesz cuzámmen az egész államosdi fegyveresdi bürokrácia létével van a bajom. Mondjuk a bürokrácia minden ágát egyformán rühellem a kibaszott öncélú hatalomgyakorló papírjaikkal meg az összes baromságukkal. Aggyá pénzt, hogy elszedhessük a pénzedet meg az idődet, mert ha nem adsz rádküdjük a fegyveresinket, hogy elszedje a pénzedet meg az idődet. Logikailag nincs értelme, csak a nyugalom vágya ami rávisz, hogy ne végletes agresszióval reagáljak már a gondolatára is. De leginkább azért hajtanám, hogy ugyanmár a bolygó veszedelmei között ha bármelyik fellép az életemben, ha a 'há nem gondóttuk vóna, hogy ez lehet' is lenne önmagától a retard hozzáállása a nagy pofájuk mellé erős felelősségelhárító készségükkel, akkor ugyan ne szenvedjek már hátrányt egy bürokratikus és fegyveres testület tagjával szemben, csak mert neki azt mondták, hogy nekem nem lehet fegyverem, neki meg igen és így teljesítse amit másik emberek mondanak neki, hogy teljesítenem kell.

Mindezek a hivatalosságok közben képtelenek azon törvényi és hatalmi módon szervezni önmagukat amit nekem kijelölnek. Tehát egyértelműen faszság amit nekem kijelölnek, hiszen lehetetlen benne bármilyen szinten érvényt szerezni. Tehát logikailag értelmetlen ezt csinálnom, vagy bárki másnak csinálnia.

Ugyanezen hivatalosságok lényegében a fegyveres erőszak lehetőségének fenyegetésével érvényesülnek velem szemben, mialatt ezzel szemben az önvédelmem jogát is megtagadják tőlem és egyből továbbgondolva a hatalmi pozíciójuk meggyengülésétől rettegnének, ha a törvényalkotási és alkalmazási módszereiket szabad, fegyveres emberekhez kellene igazítaniuk az enélküli arroganciájuk helyett.

Mindezen hivatalosságok eközben végestelenül arról pofáznak, hogy az erőszak nem lehet megoldás, a feléjük irányuló egyenjogú emberi lény magatartásának a gondolata is terrorveszély.

Mindezen hivatalosságok ezen gondolatmenet mentén tolják kenetteljes igéiket a felelős fegyvertartásra kizárólag alkalmas önmaguk és kijelöltjeik igazságáról és igazolási módjáról. Adjál pénzt, hogy szervezetszerűen elvehessük a pénzed és az idődet...

Majd ezek a hivatalosságok erősen üldözik a bűnt ami fegyverhez jutott, biztosan a nem kizárólag felelős és alkalmas, tehát fegyvert tartani nem hivatott emberektől, akiknek nincs. Semmiképpen az általuk laboratóriumilag tesztelt felsőbbrendű berkekből származik tehát, akiknek van fegyvere.

Majd ugyanezen hivatalosságok mindezek után képesek háborút eszkalálni, megmagyarázni, hogy miért kell a másik oldal családjaira ezerkilós bombát meg fehérfoszfort szórni, elaknásítani a szántóföldeket és várni, hogy majd valaki más a felelős, nemterrorista, egyedül alkalmasok felsőbbrendű kasztja után majd lábbal összeszedje, vagy ha ezt megunják, akkor pénzt adjon a hivatalnak, hogy az elvehesse a pénzét, hogy a töredékét önkéntesek elkérhessék felszedni azokat a szarokat.

Majd mindezek a hivatalosságok a kezüket tárogatják az élhetetlenné tett földsávokért, a hivatal százcsillió pénz beszedése után kihelyez pár táblát, hogy vigyázzá ám, mer valami meghatározhatatlan embertípus a kizárólag alkalmasokon kívül esően természetesen, elrontotta a fődet.

Majd, ha a kizárólag alkalmas és felelősségteljes kasztok a mostani helyzetben akarva vagy akaratlanul szétbasszák a bolygót, akkor legyek már szíves parittyával meg égetett hegyű lándzsával illegáliskodva megharcolni a maradék javakért az alkalmas kaszt fegyvereseivel szemben, akik vagy beleszarva az eddigi rámerőltetett rendszerbe, egyszerű szabad riválisként élnek az eszközeikkel, minő rettenet, nem utasításra, hanem önnön emberi joguk okán és ez a típus az oké számomra, bár megbaszódhat az addigi dolgokért, vagy tovább harcol az emberek szabadsága ellen egy értelmetlen környezetben is mert akkora fasz.

Mert a hivatalosságok ezzel az egész bürokrata szeméttel végső soron annyit hajtanak meg, hogy a hatalmi pozíció mások gyengén tartásával legyen erős képet adó, erős emberekkel szemben alkalmatlan a rendszer, mert mocskos és szar. Nem törekszik a lakosság, nép, nemzet számára az elérhető legmagasabb technológiai szintet biztosítani bármivel szemben, legyen az vadállat, vagy rikárdó bicskával, inkabb kiszolgáltatja őket mindennek, mert a szar rendszer így tud működni. Nem kell hozzá gerinces embereket nevelni, elég a késes rikárdóknak üveggyöngy meg rézdrót.



Miért ne lehetne mindezek nélkül csak úgy fegyvere bárkinek, neked, nekem? CSAK ÚGY? Évtízredekig elvoltak az őseink, akikhez képest ma a fejlettség balfasz fennsőbségét harsogja a sok 'tudós' fasz, a korszakuk legkomolyabb fegyvereivel. Csak úgy. És az utódaikat úgy nevelték, hogy azok is idejében a teljes körű önvédelmüket tudják biztosítani. Csak úgy. Nem kellett hozzá egy köcsög bürokrata engedélye sem. Talán nem a gyengeség uralása volt a vezetőik politikai művészete.
Értelek és ha nem is 100 %-ban, de hasonlóan látom. Viszont mégis jelenleg azt kell írnom, hogy örülök mert így van. Nem szeretnék azon gondolkodni, hogy vajon a parkban körülöttem melyik nem európai és nem fehér embernek van esetleg rajtam kívül fegyvere teljesen legálisan. Jelenleg a lőtéren én szinte kizárólag hozzám hasonló emberekkel futok össze -értsd fehér emberekkel- és nem szeretném azt látni, hogy Ali meg Ahmed szintén a 3. tárat lövi már el szombat délután. Így sem vagyok túl nyugodt, úgy pedig egyenesen viszketne az ujjam minden egyes napon. És abban egészen biztos lehetsz, hogy ha hirtelen szabad lenne ez az út, akkor több kétes hátterű 2. meg 3. generációs mocsok akarna és ezáltal jutna fegyverhez a mi Európánkban, mint normálisan gondolkodó fehér ember. Innentől pedig nem kell túl sok fantázia…
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 990
7 111
113
Hagyjuk már a siránkozást. Ha valaki akar törvényesen fegyvert magának, akkor elmegy egy sportklubba, és szépen végigcsinálja a képzést, a vizsgákat, megveszi magának a fegyvertartó szekrényt, aztán meg a fegyvert. A fegyverekről meg annyit, hogy nyilván sorozatlövőt nem lehet, de egyébként láttam már nagyon durván katonai fegyvereket is magánkézben. Akinek meg büdös a sportvonal ( bár nem tudom mi a büdös rajta) az meg elmegy a vadászvonalon.

Nem az engedélyezés a szűk keresztmetszet, ezt csak kitalálják egyesek és kettesek. Egyszerűen sok ( inkább nagyon sok) pénzbe kerül az egész, meg azért sok időt is rá kell szánni.

Ha nagyon akarnám lehetne simán sportvonalon akár több nagykaliberű puskám, meg pisztolyom. Mellé meg feketelőporos fegyverekkel kirakhatnám a nagyszobám falát. Sőt, még lövöldözhetnék is velük, ha azt szeretném. Ha meg rászánnám a pénzt, mellé meg lehetne egy rakat vadászpuskám is. Csak hát nincs erre 20-30 millió Ft-om. Bár ezzel még nagyon vékony összeget mondtam a jelenlegi távcső-és fegyver árakat nézve. A lőszer is iszonyat drága.

Ez a nem juthat valaki fegyverhez duma csak mese. Pont az iditótákat tartja távol az, hogy idegből nem lehet vásárolni.

Nem vagyok vadász, de azért azt látom, hogy a kint lévő fegyverekhez képest nagyon kevés a személy elleni visszaélés. És azok nagy része is inkább öngyilkosság. A sportlövőkröl meg nem is beszélve. Én lényegében nem is találkoztam még sportlövő kapcsán fegyveres bűncselekménnyel.

A vadászoknál inkább az a baj, hogy nem veti ki magából a vadásztársadalom a köcsögöket.
egy ártatlan kérdés. Lehet aztán ezt az engedéllyel megszerzett maroklőfegyvert concealed carry módon magadon hordani mikor pl Nógrádba autókázol, Tiszánál horgászol, vagy állataidat őrzöd? S ha használni kell önmagad védelmében, nem fog megfingatni e a bíróság mert merted használni a fegyvered ?
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: kaktusz and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Értelek és ha nem is 100 %-ban, de hasonlóan látom. Viszont mégis jelenleg azt kell írnom, hogy örülök mert így van. Nem szeretnék azon gondolkodni, hogy vajon a parkban körülöttem melyik nem európai és nem fehér embernek van esetleg rajtam kívül fegyvere teljesen legálisan. Jelenleg a lőtéren én szinte kizárólag hozzám hasonló emberekkel futok össze -értsd fehér emberekkel- és nem szeretném azt látni, hogy Ali meg Ahmed szintén a 3. tárat lövi már el szombat délután. Így sem vagyok túl nyugodt, úgy pedig egyenesen viszketne az ujjam minden egyes napon. És abban egészen biztos lehetsz, hogy ha hirtelen szabad lenne ez az út, akkor több kétes hátterű 2. meg 3. generációs mocsok akarna és ezáltal jutna fegyverhez a mi Európánkban, mint normálisan gondolkodó fehér ember. Innentől pedig nem kell túl sok fantázia…
Bízz abban, hogy Breivik, meg Tarrant messze eredményesebb volt, minz az Ahmedek és ha átlagot vonunk, akkor szar világ jönne rájuk. :D
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 527
13 479
113
A fegyverekről meg annyit, hogy nyilván sorozatlövőt nem lehet, de egyébként láttam már nagyon durván katonai fegyvereket is magánkézben. Akinek meg büdös a sportvonal ( bár nem tudom mi a büdös rajta) az meg elmegy a vadászvonalon.

Nem akarok tabukat feszegetni, de mi ez a különbségtétel, hogy az egyik katonai fegyver, a másik meg nem katonai ? o_O :confused: :eek:
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 210
93
Nem akarok tabukat feszegetni, de mi ez a különbségtétel, hogy az egyik katonai fegyver, a másik meg nem katonai ? o_O :confused: :eek:
Pongyola volt a fogalmazás, valóban. Arra céloztam, hogy láttam már FN-FAL, M16, Kalasnyikov, Vz58-at, meg Isten tudja mit. Tehát, ha valaki valami fasza öntöltő puskát vagy gépkarabélyt akar sportcélra, még az is mehet.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
egy ártatlan kérdés. Lehet aztán ezt az engedéllyel megszerzett maroklőfegyvert concealed carry módon magadon hordani mikor pl Nógrádba autókázol, Tiszánál horgászol, vagy állataidat őrzöd? S ha használni kell önmagad védelmében, nem fog megfingatni e a bíróság mert merted használni a fegyvered ?
Elméletben lehet, ha van viselésid (nem lesz). Vagy ez most beugratós kérdés volt?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 210
93
egy ártatlan kérdés. Lehet aztán ezt az engedéllyel megszerzett maroklőfegyvert concealed carry módon magadon hordani mikor pl Nógrádba autókázol, Tiszánál horgászol, vagy állataidat őrzöd? S ha használni kell önmagad védelmében, nem fog megfingatni e a bíróság mert merted használni a fegyvered ?
Csak önvédelmi engedélyre kiadott lőfegyverrel lehet ezt megtenni törvényesen. A nem önvédelmi célú fegyverrel jogos védelmi helyzetben leadott lövéstől nem leszel gyilkos. Azt viszont valóban vizsgálni fogják, hogy mit keresett nálad. Tehát a sport vagy vadász engedélyed ugrani fog nyilván.

Tudom hogy van egy olyan nézet, hogy alanyi jogon járjon minden bűntetlen felnőtt állampolgárnak a fegyverviselési engedély, a szükséges vizsgák letételét követően.

Mondjuk azért 2024-ben már lennének esetlegesen olyan technikai eszközök, amelyek bevezetése megnyugtató lenne a nagyon fegyverellenes réteg számára is. Pl. GPS minden önvédelmi pisztolyban. Esetleg olyan lőszer kifejlesztése, ami a lövedék mellett még kidob pár tucat sorszámos konfettit, mint a sokkolóink. Esetleg kötelező kamera a fegyverlámpa helyett, ami automatikusan rögzít mikor kiveszik a tokból a fegyvert stb. Nem örülnék neki, de lehetne gondolkozni ezen a vonalon is. Illetve akkor tényleg 2 havonta kötelező gyakorló lövészet instruktorral vagy legalább lőtérfelügyelővel, melynek megtörténtét igazolnia kell a lőtérnek.

Nem vagyok a végletekig az ellenzője az önvédelmi fegyverviselésnek. Csak épp akinek van önvédelmije az ismerőseim közül, azok kb évente lőnek 1-2 alkalommal a pisztolyukkal, valamint a lemezszekrényből is kb évente pár alkalommal kerül elő. Mert piálni nem lehet, ha nem otthon vagy, akkor lerakni nem lehet. ÚGy kell öltözni, hogy ne lássák nálad stb.

Én azt vettem még észre, hogy mivel általában egy pisztoly vesznek önvédelmi célra, ezért az teljes méretű, vagy max kompakt. Egy haverom van, aki Glock26-ost vett. A teljes méretű és kompakt pisztolyok, főleg a forgók meg inkább irritálóak egy idő után, főleg nyáron. Ha nem vagy valódi veszélyben, nem hordod, csak pihenteted a fiókban.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Nekem állesz cuzámmen az egész államosdi fegyveresdi bürokrácia létével van a bajom. Mondjuk a bürokrácia minden ágát egyformán rühellem a kibaszott öncélú hatalomgyakorló papírjaikkal meg az összes baromságukkal. Aggyá pénzt, hogy elszedhessük a pénzedet meg az idődet, mert ha nem adsz rádküdjük a fegyveresinket, hogy elszedje a pénzedet meg az idődet. Logikailag nincs értelme, csak a nyugalom vágya ami rávisz, hogy ne végletes agresszióval reagáljak már a gondolatára is. De leginkább azért hajtanám, hogy ugyanmár a bolygó veszedelmei között ha bármelyik fellép az életemben, ha a 'há nem gondóttuk vóna, hogy ez lehet' is lenne önmagától a retard hozzáállása a nagy pofájuk mellé erős felelősségelhárító készségükkel, akkor ugyan ne szenvedjek már hátrányt egy bürokratikus és fegyveres testület tagjával szemben, csak mert neki azt mondták, hogy nekem nem lehet fegyverem, neki meg igen és így teljesítse amit másik emberek mondanak neki, hogy teljesítenem kell.

Mindezek a hivatalosságok közben képtelenek azon törvényi és hatalmi módon szervezni önmagukat amit nekem kijelölnek. Tehát egyértelműen faszság amit nekem kijelölnek, hiszen lehetetlen benne bármilyen szinten érvényt szerezni. Tehát logikailag értelmetlen ezt csinálnom, vagy bárki másnak csinálnia.

Ugyanezen hivatalosságok lényegében a fegyveres erőszak lehetőségének fenyegetésével érvényesülnek velem szemben, mialatt ezzel szemben az önvédelmem jogát is megtagadják tőlem és egyből továbbgondolva a hatalmi pozíciójuk meggyengülésétől rettegnének, ha a törvényalkotási és alkalmazási módszereiket szabad, fegyveres emberekhez kellene igazítaniuk az enélküli arroganciájuk helyett.

Mindezen hivatalosságok eközben végestelenül arról pofáznak, hogy az erőszak nem lehet megoldás, a feléjük irányuló egyenjogú emberi lény magatartásának a gondolata is terrorveszély.

Mindezen hivatalosságok ezen gondolatmenet mentén tolják kenetteljes igéiket a felelős fegyvertartásra kizárólag alkalmas önmaguk és kijelöltjeik igazságáról és igazolási módjáról. Adjál pénzt, hogy szervezetszerűen elvehessük a pénzed és az idődet...

Majd ezek a hivatalosságok erősen üldözik a bűnt ami fegyverhez jutott, biztosan a nem kizárólag felelős és alkalmas, tehát fegyvert tartani nem hivatott emberektől, akiknek nincs. Semmiképpen az általuk laboratóriumilag tesztelt felsőbbrendű berkekből származik tehát, akiknek van fegyvere.

Majd ugyanezen hivatalosságok mindezek után képesek háborút eszkalálni, megmagyarázni, hogy miért kell a másik oldal családjaira ezerkilós bombát meg fehérfoszfort szórni, elaknásítani a szántóföldeket és várni, hogy majd valaki más a felelős, nemterrorista, egyedül alkalmasok felsőbbrendű kasztja után majd lábbal összeszedje, vagy ha ezt megunják, akkor pénzt adjon a hivatalnak, hogy az elvehesse a pénzét, hogy a töredékét önkéntesek elkérhessék felszedni azokat a szarokat.

Majd mindezek a hivatalosságok a kezüket tárogatják az élhetetlenné tett földsávokért, a hivatal százcsillió pénz beszedése után kihelyez pár táblát, hogy vigyázzá ám, mer valami meghatározhatatlan embertípus a kizárólag alkalmasokon kívül esően természetesen, elrontotta a fődet.

Majd, ha a kizárólag alkalmas és felelősségteljes kasztok a mostani helyzetben akarva vagy akaratlanul szétbasszák a bolygót, akkor legyek már szíves parittyával meg égetett hegyű lándzsával illegáliskodva megharcolni a maradék javakért az alkalmas kaszt fegyvereseivel szemben, akik vagy beleszarva az eddigi rámerőltetett rendszerbe, egyszerű szabad riválisként élnek az eszközeikkel, minő rettenet, nem utasításra, hanem önnön emberi joguk okán és ez a típus az oké számomra, bár megbaszódhat az addigi dolgokért, vagy tovább harcol az emberek szabadsága ellen egy értelmetlen környezetben is mert akkora fasz.

Mert a hivatalosságok ezzel az egész bürokrata szeméttel végső soron annyit hajtanak meg, hogy a hatalmi pozíció mások gyengén tartásával legyen erős képet adó, erős emberekkel szemben alkalmatlan a rendszer, mert mocskos és szar. Nem törekszik a lakosság, nép, nemzet számára az elérhető legmagasabb technológiai szintet biztosítani bármivel szemben, legyen az vadállat, vagy rikárdó bicskával, inkabb kiszolgáltatja őket mindennek, mert a szar rendszer így tud működni. Nem kell hozzá gerinces embereket nevelni, elég a késes rikárdóknak üveggyöngy meg rézdrót.



Miért ne lehetne mindezek nélkül csak úgy fegyvere bárkinek, neked, nekem? CSAK ÚGY? Évtízredekig elvoltak az őseink, akikhez képest ma a fejlettség balfasz fennsőbségét harsogja a sok 'tudós' fasz, a korszakuk legkomolyabb fegyvereivel. Csak úgy. És az utódaikat úgy nevelték, hogy azok is idejében a teljes körű önvédelmüket tudják biztosítani. Csak úgy. Nem kellett hozzá egy köcsög bürokrata engedélye sem. Talán nem a gyengeség uralása volt a vezetőik politikai művészete.
Az állam “szerencséje“, hogy a fegyveres önvédelemre való reális igény még elenyésző, a közbiztonság még mindig meglehetősen jó idehaza. Emiatt működhet még ilyen takarékos üzemmódban a rendőrség is.
Egyébként én is támogatnám a teljesen szabad fegyvertartást, de az mindenképp igényelne egy kicsit érettebb társadalmat is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Az állam “szerencséje“, hogy a fegyveres önvédelemre való reális igény még elenyésző, a közbiztonság még mindig meglehetősen jó idehaza. Emiatt működhet még ilyen takarékos üzemmódban a rendőrség is.
Egyébként én is támogatnám a teljesen szabad fegyvertartást, de az mindenképp igényelne egy kicsit érettebb társadalmat is.
Valahol el kellene kezdeni. Különben száz év, ezer év múlva elhangzik ugyanez, sóhaj, aztán újabb évszázadok...