Civil repüléssel kapcsolatos témák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 776
113
Jó repülést!


@jani22 most nézz rá a linkre, amit küldtem! Ott az egész mezőny a reptér körül Dunaújban.
Nagy élmény lehet! :)

Látványos.


Érdekes a link, MO 1 nagy fekete paca lett. :D

 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Qatar Airways vezérigazgatója: Az Airbus A380 beszerzése volt eddig a legnagyobb hibánk

Nagyon Boeing reklámszaga van a dolognak, de azért bevallotta, hogy a flottájuk gerincét továbbra is Airbus gépek adják. Nem értem a tervezési hiba megjegyzést. Tudták, hogy mit vettek, a pandémiával senki nem számolhatott előre, hogy ilyen mértékben fog visszaesni a civil légiutasforgalom.
Nem ismerek a konkrét számokat és épp lusta is vagyok most utánanézni, de ha jól emlékszem pont az volt a 380 lényege, hogy sok utast lehetett feltenni rá, igaz kisebb volt a hatósugara, de a probléma amit meg akartak oldani arra tökéletes lett volna. A célpiac tudtommal azon repterek között üzemelő járatok voltak, ahol már korlátja volt a légiforgalom további növekedésének a gépek közötti követési távolság, azaz a reptérre érkező/távozó utasszám már csak úgy volt tovább növelhető jelentős beruházás nélkül, hogy a gépek által szállított személyek számát növelték.
Szerintem nem volt itt semmi tervezési hiba, csak jött a COVID, nem számított senki a visszaesésre, csak most kényelmesebb az Airbus tervezési hibájára rákenni azt, hogy "erre nem számítottak" SZVSZ.
Egy kifejtettebb perspektíva:


PS: Most lehet csak örülni egy picit, hogy eddig nem sikerült újraindítani a "nemzeti légitársaságot", most lehetne tolni a pénzt abba is vadul, kíváncsi vagyok lesznek-e légitársaság bail-outok, illetve hány szereplő esik ki, a 380 csak az állatorvosi ló a probléma sarkított érzékeltetésére.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Nagyon Boeing reklámszaga van a dolognak, de azért bevallotta, hogy a flottájuk gerincét továbbra is Airbus gépek adják. Nem értem a tervezési hiba megjegyzést. Tudták, hogy mit vettek, a pandémiával senki nem számolhatott előre, hogy ilyen mértékben fog visszaesni a civil légiutasforgalom.
Nem ismerek a konkrét számokat és épp lusta is vagyok most utánanézni, de ha jól emlékszem pont az volt a 380 lényege, hogy sok utast lehetett feltenni rá, igaz kisebb volt a hatósugara, de a probléma amit meg akartak oldani arra tökéletes lett volna. A célpiac tudtommal azon repterek között üzemelő járatok voltak, ahol már korlátja volt a légiforgalom további növekedésének a gépek közötti követési távolság, azaz a reptérre érkező/távozó utasszám már csak úgy volt tovább növelhető jelentős beruházás nélkül, hogy a gépek által szállított személyek számát növelték.
Szerintem nem volt itt semmi tervezési hiba, csak jött a COVID, nem számított senki a visszaesésre, csak most kényelmesebb az Airbus tervezési hibájára rákenni azt, hogy "erre nem számítottak" SZVSZ.
Egy kifejtettebb perspektíva:


PS: Most lehet csak örülni egy picit, hogy eddig nem sikerült újraindítani a "nemzeti légitársaságot", most lehetne tolni a pénzt abba is vadul, kíváncsi vagyok lesznek-e légitársaság bail-outok, illetve hány szereplő esik ki, a 380 csak az állatorvosi ló a probléma sarkított érzékeltetésére.
Az A380-at lényegében az Európa --- Távol-Kelet útvonalak mentették meg.

Az A380 tudtommal még az USA-Európa transzkontinentális vonalra sem passzolt be végén, a point-to point flight annyival jobb lett ma már. Nem csak a nagyon nagy jenki városokban van gyakori járat.

Ebben a videóban 3:57-nél. Ha ez igaz, akkor a hajtóművel is jól megszívta.

Az USA túl kevés helyen képes fogadni...

De a csúcs ez...
Ha ez is igaz, akkor tényleg halottnak a csók. Terveztek egy akkora repcsit, ami túl nagy, de azt is úgy, hogy lehessen még nagyobb, de emiatt az egyetlen megvalósult változata túl sok holtterhet cipel magával.

Tehát -1 gen. hajtómű, túl sok holt tömeg + 4 hajtómű = gazdasági csőd egy Dreamlinerhez képest.

Lényegében a Európa - arab/török - Távol-kelet - AUS útvonalakat leszámítva sehol nem életképes a gép.
A Párizs-Öböl és London-Öböl fő útvonala. Vagy, ha nem azzal mész Öbölbe csak átszállsz, akkor onnan AUS/JAP/Malajiza és tovább.

És kész, ennyi. Kb. itt tudott értelmesen repülni a gép, sehol máshol.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 389
93
Nagy élmény lehet! :)

Látványos.


Érdekes a link, MO 1 nagy fekete paca lett. :D

Én ugyan sohasem versenyeztem, de voltam segítőként néhányon. Tényleg hatalmas élmény volt, amikor a 15+ vontatógép egy órán keresztül húzta a 100+ vitorlázót.
Vagy amikor egymás után jöttek haza távról a gépek, ki-ki a megmaradt energiája szerint vagy üveghangon nyomva, vagy épp a s.ggét húzva és a fasorokat átugrálva. Mondjuk ez utóbbiból volt is nem egy baleset, meg géptörés.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Az A380-at lényegében az Európa --- Távol-Kelet útvonalak mentették meg.

Az A380 tudtommal még az USA-Európa transzkontinentális vonalra sem passzolt be végén, a point-to point flight annyival jobb lett ma már. Nem csak a nagyon nagy jenki városokban van gyakori járat.

Ebben a videóban 3:57-nél. Ha ez igaz, akkor a hajtóművel is jól megszívta.

Az USA túl kevés helyen képes fogadni...

De a csúcs ez...
Ha ez is igaz, akkor tényleg halottnak a csók. Terveztek egy akkora repcsit, ami túl nagy, de azt is úgy, hogy lehessen még nagyobb, de emiatt az egyetlen megvalósult változata túl sok holtterhet cipel magával.

Tehát -1 gen. hajtómű, túl sok holt tömeg + 4 hajtómű = gazdasági csőd egy Dreamlinerhez képest.

Lényegében a Európa - arab/török - Távol-kelet - AUS útvonalakat leszámítva sehol nem életképes a gép.
A Párizs-Öböl és London-Öböl fő útvonala. Vagy, ha nem azzal mész Öbölbe csak átszállsz, akkor onnan AUS/JAP/Malajiza és tovább.

És kész, ennyi. Kb. itt tudott értelmesen repülni a gép, sehol máshol.
Igen sajnos egy kis rétegproblémára megoldásként építették, ami eleve egy kockázatos üzleti stratégia volt, pláne most, hogy ez a probléma a COVID-dal teljesen "megoldódott". RIP.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 180
61 062
113
Nagyon Boeing reklámszaga van a dolognak, de azért bevallotta, hogy a flottájuk gerincét továbbra is Airbus gépek adják. Nem értem a tervezési hiba megjegyzést. Tudták, hogy mit vettek, a pandémiával senki nem számolhatott előre, hogy ilyen mértékben fog visszaesni a civil légiutasforgalom.
Nem ismerek a konkrét számokat és épp lusta is vagyok most utánanézni, de ha jól emlékszem pont az volt a 380 lényege, hogy sok utast lehetett feltenni rá, igaz kisebb volt a hatósugara, de a probléma amit meg akartak oldani arra tökéletes lett volna. A célpiac tudtommal azon repterek között üzemelő járatok voltak, ahol már korlátja volt a légiforgalom további növekedésének a gépek közötti követési távolság, azaz a reptérre érkező/távozó utasszám már csak úgy volt tovább növelhető jelentős beruházás nélkül, hogy a gépek által szállított személyek számát növelték.
Szerintem nem volt itt semmi tervezési hiba, csak jött a COVID, nem számított senki a visszaesésre, csak most kényelmesebb az Airbus tervezési hibájára rákenni azt, hogy "erre nem számítottak" SZVSZ.
Egy kifejtettebb perspektíva:


PS: Most lehet csak örülni egy picit, hogy eddig nem sikerült újraindítani a "nemzeti légitársaságot", most lehetne tolni a pénzt abba is vadul, kíváncsi vagyok lesznek-e légitársaság bail-outok, illetve hány szereplő esik ki, a 380 csak az állatorvosi ló a probléma sarkított érzékeltetésére.
Tisztelve a te vélemégyedet, de én úgy emlékszem, hogy az A380-as típus már a COVID előtt halálra volt ítélve. Egész egyszerűen nem a 2019 év végével - 2020 januárjával/februárjával beindult világjárvány vágta haza a rendelésállományt, hanem már jóval korábban látszott, hogy még csak megközelíteni sem tudják a prognosztizált számokat, amelyekre az egész üzleti modellt alapozták.

A számok nyelvén: 2000-ben, mikor még csak a VLA nevű koncepció indult, az Airbus úgy számolta, hogy mintegy 1235 gépet tud gond nélkül felvenni a piac. Hét évvel később (tehát a prototípus szűzfelszűllása után két évvel) ezt már úgy módosították, hogy az 1235 nagyméretű gépre még mindig fix az igény, de ez felmehet akár 1770 darabra is és további(!) 415 darab teherszállító változat jöhet még erre rá.
Egy évvel a válság előtt.
Ezt az egész programot úgy tervezték meg, hogy egy ekkora flotta kifejlesztésének és legyártásának önköltsége a 250-ik legyártott példánytól kezd megtérülni.

Ehhez képest 2020 év végével, csupán a 251-ik példány átadását követően véget is ért a típus sorozatgyártása.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Tisztelve a te vélemégyedet, de én úgy emlékszem, hogy az A380-as típus már a COVID előtt halálra volt ítélve. Egész egyszerűen nem a 2019 év végével - 2020 januárjával/februárjával beindult világjárvány vágta haza a rendelésállományt, hanem már jóval korábban látszott, hogy még csak megközelíteni sem tudják a prognosztizált számokat, amelyekre az egész üzleti modellt alapozták.

A számok nyelvén: 2000-ben, mikor még csak a VLA nevű koncepció indult, az Airbus úgy számolta, hogy mintegy 1235 gépet tud gond nélkül felvenni a piac. Hét évvel később (tehát a prototípus szűzfelszűllása után két évvel) ezt már úgy módosították, hogy az 1235 nagyméretű gépre még mindig fix az igény, de ez felmehet akár 1770 darabra is és további(!) 415 darab teherszállító változat jöhet még erre rá.
Egy évvel a válság előtt.
Ezt az egész programot úgy tervezték meg, hogy egy ekkora flotta kifejlesztésének és legyártásának önköltsége a 250-ik legyártott példánytól kezd megtérülni.

Ehhez képest 2020 év végével, csupán a 251-ik példány átadását követően véget is ért a típus sorozatgyártása.
Igen a gyártás leállt volna így is úgy is, de a COVID miatt gyakorlatilag már nem is repülik, de fölösleges alternatív történelmen gondolkodni (szerintem azért bizonyos viszonylatokban egy olyan concorde-os rétegigény kiszolgálójaként szolgálatban maradhatott volna ha nem jön a COVID) Én egyébként úgy hallottam, hogy nem térült meg a fejlesztési költség...
 
M

molnibalage

Guest
Tisztelve a te vélemégyedet, de én úgy emlékszem, hogy az A380-as típus már a COVID előtt halálra volt ítélve. Egész egyszerűen nem a 2019 év végével - 2020 januárjával/februárjával beindult világjárvány vágta haza a rendelésállományt, hanem már jóval korábban látszott, hogy még csak megközelíteni sem tudják a prognosztizált számokat, amelyekre az egész üzleti modellt alapozták.

A számok nyelvén: 2000-ben, mikor még csak a VLA nevű koncepció indult, az Airbus úgy számolta, hogy mintegy 1235 gépet tud gond nélkül felvenni a piac. Hét évvel később (tehát a prototípus szűzfelszűllása után két évvel) ezt már úgy módosították, hogy az 1235 nagyméretű gépre még mindig fix az igény, de ez felmehet akár 1770 darabra is és további(!) 415 darab teherszállító változat jöhet még erre rá.
Egy évvel a válság előtt.
Ezt az egész programot úgy tervezték meg, hogy egy ekkora flotta kifejlesztésének és legyártásának önköltsége a 250-ik legyártott példánytól kezd megtérülni.

Ehhez képest 2020 év végével, csupán a 251-ik példány átadását követően véget is ért a típus sorozatgyártása.
Pontosan, a nex. gen hajtóműves mellett az el sem készült A380F költségei miatt labdába nem rúghatott.
Az utasgépek terén meg a point to point utazás győzőtt, ezért tényleg csak néhány transzkontinentális útvonalon tudott az A380 bármi értelmeset csinálni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 180
61 062
113
Én egyébként úgy hallottam, hogy nem térült meg a fejlesztési költség...
Tekintve, hogy csupán csak egy darabbal készült több, mint az eredeti nullszaldós minimum és utána leállt az egész termelői lánc, nem lehetett nyereséges még a 251-ik példány sem.
Akkor lett volna nyereséges a gyártás a 250-ik példány eladása után, ha onnantól kezdve rendesen fenn tudják tartani a termelést és ki tudják futtatni kb az ezerkétszázadik példányig.
Azzal, hogy csupán egyetlen darabbal lépték túl a teoretikus minimumot, azt jelentette, hogy a gyártónál és a beszállítóinál minimum bennragadt még jópár példányra való ilyen-olyan alapanyag, amit valahogy le kell írni, fel kell használni máshol.
Plusz a tervezett rezsi, bérek meg minden járulékos költség.
 
W

Wilson

Guest
Az EASA megkezdi az egyik ukrán repülőgépgyártó - SE "Antonov" - tanúsítását

212401204_304753031350173_7113443232491571270_n.jpg


Oleg Uruskiy
❗ A mai napon hivatalos megbeszélésen vettem részt Patrick Kee úrral, az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) ügyvezető igazgatójával.

214004377_304752961350180_1710680547317743126_n.jpg

213024180_304752914683518_8324902984820827218_n.jpg



214373329_304753074683502_5522464966644149989_n.jpg


A találkozót az Ukrajna és az EASA közötti további együttműködés fejlesztésének szentelték. Ukrajna elkötelezett amellett, hogy felgyorsítsa az EU polgári légiközlekedési közösségébe való integrációt, és hogy hatékonyabban kövesse az EASA-n belüli stratégiai, szervezeti és eljárási változásokat, amelyek kifejezetten a légiközlekedési tevékenységek szabályozási szempontjaihoz kapcsolódnak.

Emlékeztetett arra, hogy az EU Tanácsa 2021 júniusában megállapodott a közös légtérről szóló megállapodás aláírásáról Ukrajnával. Hosszú utat tettünk meg ehhez az eseményhez. A megállapodás elsősorban új lehetőségeket nyit Ukrajna és az EU közötti együttműködésre a légi közlekedés területén. Reményeink szerint a megállapodás aláírására 2021 őszén kerül sor.

Megjegyezte, hogy Ukrajna érdeklődik repülőgépeinek az uniós szabványok szerinti tanúsítása iránt. Végül is Ukrajna azon kevés országok egyike a világon, amely saját repülőgépiparral rendelkezik - repülőgépeket és repülőgépmotorokat egyaránt gyárt. Ezért számítunk az EASA-val való szoros és hatékony együttműködésre.

Patrick Kee úr viszont elmondta, hogy az EASA megkezdte az egyik ukrán repülőgépgyártó tanúsítását.

Megállapodtak egy közös munkacsoport létrehozásáról, amely lépésről lépésre meghatározza a két fél intézkedéseit az ukrán repülőgép-berendezések tanúsítási folyamatának biztosítása érdekében.

A repülőgépgyártással foglalkozó állami hatóságoknak még sok tennivalójuk van a tanúsítási folyamat kialakításában. A polgári légi közlekedésben azonban céltudatosan haladunk az európai biztonsági előírások felé.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 333
13 680
113
Az EASA megkezdi az egyik ukrán repülőgépgyártó - SE "Antonov" - tanúsítását

212401204_304753031350173_7113443232491571270_n.jpg


Oleg Uruskiy
❗ A mai napon hivatalos megbeszélésen vettem részt Patrick Kee úrral, az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) ügyvezető igazgatójával.

214004377_304752961350180_1710680547317743126_n.jpg

213024180_304752914683518_8324902984820827218_n.jpg



214373329_304753074683502_5522464966644149989_n.jpg


A találkozót az Ukrajna és az EASA közötti további együttműködés fejlesztésének szentelték. Ukrajna elkötelezett amellett, hogy felgyorsítsa az EU polgári légiközlekedési közösségébe való integrációt, és hogy hatékonyabban kövesse az EASA-n belüli stratégiai, szervezeti és eljárási változásokat, amelyek kifejezetten a légiközlekedési tevékenységek szabályozási szempontjaihoz kapcsolódnak.

Emlékeztetett arra, hogy az EU Tanácsa 2021 júniusában megállapodott a közös légtérről szóló megállapodás aláírásáról Ukrajnával. Hosszú utat tettünk meg ehhez az eseményhez. A megállapodás elsősorban új lehetőségeket nyit Ukrajna és az EU közötti együttműködésre a légi közlekedés területén. Reményeink szerint a megállapodás aláírására 2021 őszén kerül sor.

Megjegyezte, hogy Ukrajna érdeklődik repülőgépeinek az uniós szabványok szerinti tanúsítása iránt. Végül is Ukrajna azon kevés országok egyike a világon, amely saját repülőgépiparral rendelkezik - repülőgépeket és repülőgépmotorokat egyaránt gyárt. Ezért számítunk az EASA-val való szoros és hatékony együttműködésre.

Patrick Kee úr viszont elmondta, hogy az EASA megkezdte az egyik ukrán repülőgépgyártó tanúsítását.

Megállapodtak egy közös munkacsoport létrehozásáról, amely lépésről lépésre meghatározza a két fél intézkedéseit az ukrán repülőgép-berendezések tanúsítási folyamatának biztosítása érdekében.

A repülőgépgyártással foglalkozó állami hatóságoknak még sok tennivalójuk van a tanúsítási folyamat kialakításában. A polgári légi közlekedésben azonban céltudatosan haladunk az európai biztonsági előírások felé.

Az mókás lehet, amilyen állapotban van ott minden - főleg a fejekben. Ha tényleg nekifekszenek is 10+ év alaphangon, egyszerűen annyira nem kompatibilisek azzal a rendszerösszességgel, ami ehhez kell. A világon semmi nem kompatibilis a nyugati rendszerekkel, legyen az hardware vagy éppen eljárás. Néhány javítóüzemük, de ennyi (ahol Airbus vagy Boeing karbantartrást végeznek). Oktatástól a hatóságig egy rendszertelen szemét az egész.

Ott egy EASA auditképes hatóságot felállítani gyakorlatilag e pillanatban lehetetlen, komolyan, még Magyarország alatt is rezeg a léc... (ezért is nyílt EASA iroda). Mert már Törökországban sem fogadják el a magyar pilóta szakszót, annyi volt a csalás :(
 
W

Wilson

Guest
Az mókás lehet, amilyen állapotban van ott minden - főleg a fejekben. Ha tényleg nekifekszenek is 10+ év alaphangon, egyszerűen annyira nem kompatibilisek azzal a rendszerösszességgel, ami ehhez kell. A világon semmi nem kompatibilis a nyugati rendszerekkel, legyen az hardware vagy éppen eljárás. Néhány javítóüzemük, de ennyi (ahol Airbus vagy Boeing karbantartrást végeznek). Oktatástól a hatóságig egy rendszertelen szemét az egész.

Ott egy EASA auditképes hatóságot felállítani gyakorlatilag e pillanatban lehetetlen, komolyan, még Magyarország alatt is rezeg a léc... (ezért is nyílt EASA iroda). Mert már Törökországban sem fogadják el a magyar pilóta szakszót, annyi volt a csalás :(
Ebben a témában te vagy otthon én azért raktam be a cikket mert érdekesnek találtam,hogy az ukránok ilyenre vállalkoznak jól láthatóan csatlakozni akarnak az európai repülőgép iparhoz csakhogy attól még fényévnyire vannak..
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 344
10 724
113
Az mókás lehet, amilyen állapotban van ott minden - főleg a fejekben. Ha tényleg nekifekszenek is 10+ év alaphangon, egyszerűen annyira nem kompatibilisek azzal a rendszerösszességgel, ami ehhez kell. A világon semmi nem kompatibilis a nyugati rendszerekkel, legyen az hardware vagy éppen eljárás. Néhány javítóüzemük, de ennyi (ahol Airbus vagy Boeing karbantartrást végeznek). Oktatástól a hatóságig egy rendszertelen szemét az egész.

Ott egy EASA auditképes hatóságot felállítani gyakorlatilag e pillanatban lehetetlen, komolyan, még Magyarország alatt is rezeg a léc... (ezért is nyílt EASA iroda). Mert már Törökországban sem fogadják el a magyar pilóta szakszót, annyi volt a csalás :(
Elképesztő...

S akkor csodálkozunk a szgk. jogosítványok megszerzésének anomáliáin.
(A Buheramátrix című magyar film ezt kitűnően prezentálja, beállított link az Autó-motor, elektromos járművek, közlekedés topikban)
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Vagy amikor egymás után jöttek haza távról a gépek, ki-ki a megmaradt energiája szerint vagy üveghangon nyomva, vagy épp a s.ggét húzva és a fasorokat átugrálva. Mondjuk ez utóbbiból volt is nem egy baleset, meg géptörés.
A mai versenyeken már nem látsz ilyesmit.
Pontosan a fokozott baleset veszély miatt az érkezési reptéren lévő célvonal helyett bevezették a 4 km es célkört és a min. 400 m-es érkezési magasságot.