Civil repüléssel kapcsolatos témák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Kábé így látják az érintett civilek és nehéz nem igazat adni nekik:
https://asikloernyosisember.blog.hu/2020/07/06/az_elefant_a_porcelanboltban_722
Fordítsuk meg a helyzetet: Hívják a 112-t és nem megy senki. Mekkora kiabálás lenne? Vagy megy, de megvárják a fáról mentős alpinistát, aki a szar fán mikor kettejük súlyával jön le, beszakad a korhadt fán, a tűzoltók, rendőrök, katonák asszisztálásával? Index akkor is azt írná, hogy korrekt profi viselkedés volt látható a szervek részéről? Megértem a bánatot, a felháborodást, de egyre szánalmasabb ahogy a siklóernyős társadalom jó része viselkedik...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Fordítsuk meg a helyzetet: Hívják a 112-t és nem megy senki. Mekkora kiabálás lenne? Vagy megy, de megvárják a fáról mentős alpinistát, aki a szar fán mikor kettejük súlyával jön le, beszakad a korhadt fán, a tűzoltók, rendőrök, katonák asszisztálásával? Index akkor is azt írná, hogy korrekt profi viselkedés volt látható a szervek részéről? Megértem a bánatot, a felháborodást, de egyre szánalmasabb ahogy a siklóernyős társadalom jó része viselkedik...
Semmi szánalmas nincs benne, most vágja tönkre a hadsereg annak a pozitívumnak a felét, ami az elmúlt években kialakult. Féltucat kétbites hülyekatona és egy általuk majdnem megölt civil elég volt ahhoz, hogy ezrek áldozatos munkája és helytállása helyett újra a néphadsereghez kötődő sztereotípiák kerüljenek előtérbe. És joggal, ezt a Néphadsereg se csinálhatta volna rosszabbul!

Elavult és alkalmatlan technika, hozzánemértő katonák, a mindenáron belekontárkodás a civilek dolgába és végül sunnyogás.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Semmi szánalmas nincs benne, most vágja tönkre a hadsereg annak a pozitívumnak a felét, ami az elmúlt években kialakult. Féltucat kétbites hülyekatona és egy általuk majdnem megölt civil elég volt ahhoz, hogy ezrek áldozatos munkája és helytállása helyett újra a néphadsereghez kötődő sztereotípiák kerüljenek előtérbe. És joggal, ezt a Néphadsereg se csinálhatta volna rosszabbul!

Elavult és alkalmatlan technika, hozzánemértő katonák, a mindenáron belekontárkodás a civilek dolgába és végül sunnyogás.
Rendben.

Te voltál már életedben valaha valamivel elégedett?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Rendben.

Te voltál már életedben valaha valamivel elégedett?
Rengeteg mindennel elégedett vagyok, de ennek semmi köze ehhez! Hangsúlyoznám a lényeget:

Egy állampolgár a hadsereg hibája miatt életveszélyes állapotban fekszik a kórházban.

Ez az egész történet az ezzel kapcsolatos felelősségről szól.
 
M

molnibalage

Guest
Rengeteg mindennel elégedett vagyok, de ennek semmi köze ehhez! Hangsúlyoznám a lényeget:

Egy állampolgár a hadsereg hibája miatt életveszélyes állapotban fekszik a kórházban.

Ez az egész történet az ezzel kapcsolatos felelősségről szól.
Az ugye megvan te zseni, hogy az volt már igaz a Mentőszolgálatra is? Mégsem fröcsög arra senki...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Rengeteg mindennel elégedett vagyok, de ennek semmi köze ehhez! Hangsúlyoznám a lényeget:

Egy állampolgár a hadsereg hibája miatt életveszélyes állapotban fekszik a kórházban.

Ez az egész történet az ezzel kapcsolatos felelősségről szól.
Ki kell vizsgálni. Viszont az a gyűlölet cunami, amit többek közt az index gerjeszt, az viszont szerintem igazságtalan. Néhány egyén meg már úgy bepörgette magát, hogy okádék amit pl. a FB-n leírt, meg itt ott blogokban mint véleménycikk, és hasonlók.

Jó lenne észbe kapni, hogy ha van is felelősség(lehetséges, nem ezt vitatom ismétlem!), akkor is ez az egész folyamat amit szerintem tudatosan gerjesztenek, nagyon káros, és még igaztalan is!!!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
Rengeteg mindennel elégedett vagyok, de ennek semmi köze ehhez! Hangsúlyoznám a lényeget:

Egy állampolgár a hadsereg hibája miatt életveszélyes állapotban fekszik a kórházban.

Ez az egész történet az ezzel kapcsolatos felelősségről szól.
Véletlenül sem a saját hibájából. Hiszen tegnap én is egy erdő közepén, egy csenevész fa tetején ébredtem csak úgy.
Az indexes cikkben ki van emelve, hogy x azt mondta nem lesz ez így jó, de az el van rejrve, h a tüzoltók viszont pont "nem akartak sötétben botorkálni", és ezért kezdődött a mentés. Értsd a kiérkező "tapasztalatlan" hetente három fás esethez kimenő tűzoltók szerint kockázatos volt várakozni. De nyilván ez nem számít. Az a lényeg, hogy mindenki hülye, csak és kizárólag a siklóernyősök okosak. Azért én megkérdezném a tűzoltókat a nagy ítélkezés előtt, hogy miért is nem akartak várni?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Véletlenül sem a saját hibájából. Hiszen tegnap én is egy erdő közepén, egy csenevész fa tetején ébredtem csak úgy.
Az indexes cikkben ki van emelve, hogy x azt mondta nem lesz ez így jó, de az el van rejrve, h a tüzoltók viszont pont "nem akartak sötétben botorkálni", és ezért kezdődött a mentés. Értsd a kiérkező "tapasztalatlan" hetente három fás esethez kimenő tűzoltók szerint kockázatos volt várakozni. De nyilván ez nem számít. Az a lényeg, hogy mindenki hülye, csak és kizárólag a siklóernyősök okosak. Azért én megkérdezném a tűzoltókat a nagy ítélkezés előtt, hogy miért is nem akartak várni?
Ismertem siklóernyősöket és hülyék, mint az átlag állampolgár. Itt az egész történettel nem ez a probléma, hanem az, hogy a hadsereg egy alkalmatlan eszközzel, alkalmatlan módon beavatkozott és tragédiát okozott.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Ebbe most nem szállnék bele, mert csúnya vége lenne. De.
A siklóerenyős az égbolt patkánya.
Fogalmuk nincs a repülésbiztonság legalapvetőbb szabályairól, vagy, hogy egyáltalán más is repked odafenn. Légterek? Elkülönítés? Mennek mint a hülyék, amerre akarnak (kapitányom pár éve majdnem elcsapott egyet, mert nekik a ferihegyi CTRbe kellett repdesni). Dilettáns népség, a repüléshez közel sem szabadna őket engedni. Pár napos tanfolyam és repül egy darab rongyon? Mivel pedig mostanában ilyen szeles-termikes idő van, emelkedni azt lehet még ezekkel a paplanokkal is...

(Mesélték oktatóim jött be hozzájuk siklóernyős okató (!!!!) a repsuliba azzal, hogy van-e olyan térképük, amin vanna ilyen izék-légterek! És ez egy siklós oktató volt...)

A mentséhez: Javaslom mindenki várja meg a vizsgálat végét, mielőtt pálcát tör. Csak a másik strucc verzióját hallottam, és abban voltak lyukak, szóval óvatosan a hülyézéssel...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Ki kell vizsgálni. Viszont az a gyűlölet cunami, amit többek közt az index gerjeszt, az viszont szerintem igazságtalan. Néhány egyén meg már úgy bepörgette magát, hogy okádék amit pl. a FB-n leírt, meg itt ott blogokban mint véleménycikk, és hasonlók.

Jó lenne észbe kapni, hogy ha van is felelősség(lehetséges, nem ezt vitatom ismétlem!), akkor is ez az egész folyamat amit szerintem tudatosan gerjesztenek, nagyon káros, és még igaztalan is!!!
Nem igazságtalan, mert a sajtó nyomása az, ami hozzájárul adott esetben a megfelelő vizsgálat kikényszerítéséhez és a felelősségre vonáshoz! Így működik a demokrácia, ezért szereplő benne a szabad sajtó! Rühellem a mocskos libsi Indexet, de most éppen a dolgukat végzik és jól!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem igazságtalan, mert a sajtó nyomása az, ami hozzájárul adott esetben a megfelelő vizsgálat kikényszerítéséhez és a felelősségre vonáshoz! Így működik a demokrácia, ezért szereplő benne a szabad sajtó! Rühellem a mocskos libsi Indexet, de most éppen a dolgukat végzik és jól!

Ha nem lenne az index akkor tuti nem vizsgálnának ki soha semmit, ebben maximálisan igazad van, 1999 előtt mindenki mindent megúszott.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Nem igazságtalan, mert a sajtó nyomása az, ami hozzájárul adott esetben a megfelelő vizsgálat kikényszerítéséhez és a felelősségre vonáshoz! Így működik a demokrácia, ezért szereplő benne a szabad sajtó! Rühellem a mocskos libsi Indexet, de most éppen a dolgukat végzik és jól!

Kurvára a demokrácia vakvágánya de mindegy.
Meghurcolják a szeméyzetet MIELŐTT bármi vizsgálat lement volna... amint a profi vizsgálóbizottság elemzése kinn lesz, lehet azt a szardobálást folytatni, ami most megy.
Ami nekem meg felbassza az agyamat, az a másik hülye rongyrepülő, hogy az ő sztoriját adják mindenhol, ami kibaszottul részrehajló és alapjaiban szerintem faszság.
 
W

Wilson

Guest
Rengeteg mindennel elégedett vagyok, de ennek semmi köze ehhez! Hangsúlyoznám a lényeget:

Egy állampolgár a hadsereg hibája miatt életveszélyes állapotban fekszik a kórházban.

Ez az egész történet az ezzel kapcsolatos felelősségről szól.

Nézd szerinted azokat a katonákat nem rázta meg az eset,ők azért mentek oda,hogy segítsenek és nem azért,hogy a rotorral lefújják a szerencsétlent a fáról.Nem ők tehetnek róla,hogy a felszerelésuk az ilyen tipusú mentésre nem alkalmas,az igazi felelősök azok akik nem biztosították a megfelelő eszközöket a mentéshez.Az tény,hogy követtek el hibákat a mentés során,de nem szabad boszorkányüldözésbe kezdeni mert ez a szerencsétlenül járt emberen nem segít,sokkal inkább ezt a tragikus esetet arra kellene felhasználni,hogy alapjaiban lehessen változtatni a rendszeren.Én személy szerint jobban tartok attól,hogy bunbakot csinálnak belőluk miközben a rendszer semmit sem változik.Úgy,hogy nem szabad felülni a gyűlölet cunamira mert az égadta világon nem vezet sehova
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Várjuk meg a vizsgálatok eredményét...! - Jelen pillanatban csak annyit tudunk, hogy valószínűleg NEM hozzáértő személy döntött a helikopteres mentésről. Aki NEM vette figyelembe a rotorszél hatását a fára, a siklóernyősre és a fára akadt ernyőre sem. Miként azt sem mérlegelte, - ami 1 famászásban gyakorlott gyereknek nyilvánvaló - hogy egyes fafajtáknak kisebb a teherbírásuk és a rugalmasságuk is... :(
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Nézd szerinted azokat a katonákat nem rázta meg az eset,ők azért mentek oda,hogy segítsenek és nem azért,hogy a rotorral lefújják a szerencsétlent a fáról.Nem ők tehetnek róla,hogy a felszerelésuk az ilyen tipusú mentésre nem alkalmas az igazi felelősök azok akik nem biztosították a megfelelő eszközöket a mentéshez.
Ez esetben azokra a katonákra ez a Btk. paragrafus vonatkozik (a konkrét elkövetőkre és a főnökeikre is!):

Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés
165. § (1) Aki foglalkozási szabály megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés
a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,
b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,


Az tény,hogy követtek el hibákat a mentés során,de nem szabad boszorkányüldözésbe kezdeni mert ez a szerencsétlenül járt emberen nem segít,sokkal inkább ezt a tragikus esetet arra kellene felhasználni,hogy alapjaiban lehessen változtatni a rendszeren.Én személy szerint jobban tartok attól,hogy bunbakot csinálnak belőluk miközben a rendszer semmit sem változik.Úgy,hogy nem szabad felülni a gyűlölet cunamira mert az égadta világon nem vezet sehova
Azért kell boszorkányüldözésbe kezdeni és keményen felelősségre vonni az elkövetőket, hogy meglegyen a társadalmi nyomás a politikai döntéshozókon, hogy orvosolják a súlyos hiányosságokat és ez többet ne fordulhasson elő! Ha nincs kőkemény nyomás, akkor semmi nem fog történni, mert Magyarország egy felelősök nélküli ország.

És mégvalami: nem bűnbakok, hanem bűnelkövetők!

A nem megfelelő eszközzel bevetésre indulást meg kellett volna tagadják kategorikusan. Azért ugyanis semmilyen körülmények között nem lehettek volna felelősségre vonhatóak! Amit ehelyett tettek, azért viszont azok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Kurvára a demokrácia vakvágánya de mindegy.
Meghurcolják a szeméyzetet MIELŐTT bármi vizsgálat lement volna... amint a profi vizsgálóbizottság elemzése kinn lesz, lehet azt a szardobálást folytatni, ami most megy.
Ami nekem meg felbassza az agyamat, az a másik hülye rongyrepülő, hogy az ő sztoriját adják mindenhol, ami kibaszottul részrehajló és alapjaiban szerintem faszság.
Magyarországon a vizsgálatok azt szokták megállapítani, hogy felelős nincs. A vizsgálatok itt mocskos, korrupt bohóctréfák, a társadalmi nyomás és az azzal járó boszorkányüldözés, hisztéria és politikai kampány az egyetlen eszköz a társadalom kezében, hogy kikényszerítsen valami változást, hogy legközelebb ez ne történhessen meg!

És igen, a siklóernyősök tényleg az égbolt patkányai, de ettől még nem azt érdemlik, hogy kvázi kinyírják őket mentés helyett! Ha nagyon utáljuk őket, akkor inkább fizettessék ki velük a mentés költségét, minthogy lelökjék őket tizenöt méterről! Ezek állampolgárok ugyanis.
 
Last edited by a moderator:
  • Tetszik
Reactions: endre

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
A siklóernyős képzett volt, sőt Franciaországban elvégzett egy túlélő kurzust is, hogy ilyen esetben mit kell csinálni. A honvédségi Minyo rotoszele több esetben volt probléma mentéskor. Hiába ez egy szakasz szintű közepes szállítóhelikopter, amelyet a szükség miatt használ a honvédség SAR feladatokra, mert eddig nem volt más. A személyzet képzett volt. Most lesz a H145M amely jóval kisebb teljesítményű, gyakorlatilag a H135, és H145 is megfelel erre a feladatra. Ami félig-meddig érthetetlen, hogy a légimentők norvég kopterein miért nincs csörlő és kiképzett személyzet ilyen esetre. (Nem az összes, de legalább 2-3 kopteren). tudom korlátozott a terhebírás a sok felszerelés, berendezés miatt, meg speciális szakszok kellenek, de valahogy a siklóernyős fárol leszedése, vagy sérlt levegőbe emelése klf. eszközzel nem csak a honvédség feladata, mert ez nem tipikus SAR feladat éppen a Search nincs benne. Itt van a sérült el kell vinni, de nem lehet a területen leszállni, ez a feladat (sokször). Egyébként az MD900-asok is alkalmassak lennének, ha lenne hozzájuk csörlő.. Ott áll nagy mennyiségű és a rendőrök nem tudják üzemeltetni őket, elsősorban szervezeti, humán erőforrás problémák miatt. (nincs elég, műszaki, hajózó, mérnök, és a szervezetük sem ekkora helikopteres képességre van felkészítve.
Sajnos a H145M belépése az eseten nem segít! Igen sajnos a fejlődést ilyen területeken vérrel írják...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Egyébként igen, a Katasztrófavédelmnek mindenféle különleges mentőalakulata van, ha más nem, akkor a rendőrségi helikopterekből kellene kapniuk egyet-kettőt, hogy tudjanak civil mentést prezentálni! Neadjisten akár civil SAR-t! Ez lenne az a reform, amit ki kellene kényszeríteni valahogy. Viszont az sem állapot, hogy a kattintott pilótát nem tudják menteni, mert ebben a helyzetben akár pontosan ugyanez történhetett volna a Gripen pilótával is! Szóval se katonai, se civil fronton nem maradhat ez így!

Meg kell teremteni a tárgyi, személyi és szervezeti feltételeit a SAR-nak Magyarországon.

De ez nem fog megtörténni, ha ezt a mostani esetet elsikálják és hallgatunk róla. Ha kiabálunk akkor se biztos, mert ismerjük a kormányoldal reflexeit: Soros és ez a legrosszabb reflex, mert az állampolgárok életét veszélyezteti. De talán, mindig bízni kell, hogy a társadalom képes hatni a politikára, mert különben nincs értelme az egész politikai berendezkedésünknek, hanem mi is oda jutottunk, mint a Nyugat, ahol egy belterjes elit kormányoz kénye-kedve szerint, társadalmi visszacsatolás nélkül!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez esetben azokra a katonákra ez a Btk. paragrafus vonatkozik (a konkrét elkövetőkre és a főnökeikre is!):

Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés
165. § (1) Aki foglalkozási szabály megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés
a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,
b) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,



Azért kell boszorkányüldözésbe kezdeni és keményen felelősségre vonni az elkövetőket, hogy meglegyen a társadalmi nyomás a politikai döntéshozókon, hogy orvosolják a súlyos hiányosságokat és ez többet ne fordulhasson elő! Ha nincs kőkemény nyomás, akkor semmi nem fog történni, mert Magyarország egy felelősök nélküli ország.

És mégvalami: nem bűnbakok, hanem bűnelkövetők!

A nem megfelelő eszközzel bevetésre indulást meg kellett volna tagadják kategorikusan. Azért ugyanis semmilyen körülmények között nem lehettek volna felelősségre vonhatóak! Amit ehelyett tettek, azért viszont azok.

Kb egy éve terjedt egy felvétel, a németországi "állatkínzó" laborról. Ott is a sok idióta boszorkányüldözött, meg előre ítélt. Mert őjobban tudja. Én mondjuk, mint állatkísérleti engedéllyel rendelkező biológus láttam, hogy a labor nem csak megfelelt a hatályos, amúgy már most is túl szigorú előírásoknak, ganem még túl is teljesített. Az eredmény: a labort társadalmi nyomásra bezárták. Aztán ha majd valakinek lemarja a képét a kozmetikum, vagy épp torzul a magzata a gyógyszertől majd sír, hogy mert senki nem figyelt rá. Hogy jön ez ide? Úgy, hogy ugyanez a szitu: meghallgattuk az egyik, amúgy hisztikeltésben érdekelt felet, és most elmagyarázzuk, hogy a mentés rossz volt, és nem is értenek hozzá, és bíróság elé az összeset. Aztán majd ha legközelebb ki se mennek siklóernyőshöz majd lehet sírni, hogy mert senki sem véd minket.
Ha a vizsgálat végén kijön, hogy az egészer nem is így kellett volna, de járulékos veszteség akkor lehet hisztizni. Addig nem kéne.
En nem értek hozzá, nem tudom, hogy jól, vafy rosszul csinálták, de gyanítom te se. De ha még értenék is, nem voltam ott, nem ismerem a körülményeket. Mindenesetre a tűzoltók valamiért a mentés megkezdését javasolták. És nem fogadom el, hogy mert nem akarnak sötétben mászkálni lett volna az ok.