Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem is azt mondta, hogy rossz. Más. Máshova vannak balanszolva. Ezért hoztam a vadászgépes példát. Hol ez jobb, hol az. Az amit dudi mantráz, hogy generálisan jobb egyszerűen nevetséges kijelentés.
Igen, tudna. De nincs benne. Erre megint az F-15-öst tudnám hozni. Ez olyan, mintha a jenki F-15C Golden Eagle képességeit úgy számolnám, mintha benne lenne GE F110, mert képes kezelni a szívócsatorna és CFT-vel is a világból kirepülne azzal a C változat, nemhogy CFT nélkül. Szuper lenne, de ettől még nincs benne.
(A Leo2 is kibírná a 130 mm-es löveget tudtommal, csak drága lenne. Volt 140 mm-es kísérleti változat is. Az persze mai védelem mellett már nem menne.)
https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2016/02/rheinmetall-to-develop-130-mm-gun-and.html
Ha a löveg sérül, akkor nincs tank, csak vas.A löveget nem kell védeni mint ahogan a motort sem védik.
A loveg nehezen serul a lovegfar egy hatalmas acel teglatest egy lyukkal a kozepen amibe a zar megy ami szinten egy massziv joszag. A toltoautomata neccesebb. De en biztos vagyok menne hogy a vekony burkolat allatt komoly pancelzat huzodik.Ha a löveg sérül, akkor nincs tank, csak vas.
Ha a löveg sérül, akkor nincs tank, csak vas.
Itt látszik gyönyörűen, hogy ennek az off design következményeit lazán leszarod...Ha amotor sérül akkor sem...Atornyot az ember miatt péncélozzák nem a löveg miatt.Ha jobban megnézed páncél csak ott van érdemben a harckocsin ahol ember is van!
Itt látszik gyönyörűen, hogy ennek az off design következményeit lazán leszarod...
Australia has awarded Rheinmetall an order for 211 Boxer wheeled armoured vehicles worth a total of €2.1 billion. Ausztrál BoxerekHát a fenti link alapján valami 2-2,5 ezer eladott db számmal számolnak. Csak tudnám hogy hová? Oké "gazdag" nyugat meg miegymás.
Járható út lenne számunkra is a lengyel modernizációs példa. Szerintem igen. Költséghatékonyilag mindenkép. Most tekintsük el a modern harctéri mbt értékről. Így a rendelkezésre álló keretekből sokkal tágabban lehetne mozogni. Pl IFV ,APC, önjárok stb irányábba. A kecske is jólakik a káposzta is megmarad alapon.
Az igen majdnem 10 millió euro egy Boxerét. Jó vastagon fogott a ceruza. Majdnem duplájába kerül mint egy T-90 es export változat.Australia has awarded Rheinmetall an order for 211 Boxer wheeled armoured vehicles worth a total of €2.1 billion. Ausztrál Boxerek
El tugnám képzelni a T14 et egy olyan löveg védelemmel, amit kiegészítő páncélzatnak kap a T-72/90 széria:
Természetesen torony hijján jóval karcsúbb kivitelben. De a löveg teljeskörű védelme nélkül értelmetlen a koncepció!
Mit értünk pontosan soft kill védelem alatt? Mitől drága az Afganit, ha pl. a Thropy belefér Izraelnek?A T-90 (és T-72) széria passzív védelem mellé reaktív páncélzatot és a T-90 esetében SHTORA-1 ATGM / soft-kill védelmet kap.
A T-14 tornya sokkal gyengébb passzív védelmet kap, viszont helyette van Afganit hard-kill (APS) és soft-kill védelme.
Ami miatt az orosz a korábbi harckocsik tornyára reaktív páncélzatot pakolt, azt a T-14 esetében az Afganit váltja ki. Önmagában a Kontakt-5 vagy a Relikt sem képes egy modern ATGM vagy APFSDS megállítására, ehhez kell az a ~400-900mm RHA értékű toronypáncélzat, ami mögötte van.
Teljes értékű passzív védelmet csak a személyzet kap a T-14-nél, mert ha a torony is ilyen szintű passzív védelmet kapna, és még rá plusz ERA-t, akkor a torony még jelenlegi méreteivel is vagy 5-8 tonnával nehezebb lenne szvsz. Márpedig a T-14 esetében nagyon komolyan dolgoztak azon, hogy 50 tonna alatt maradjanak...
A fentiekből következik, hogy az orosz úgy gondolkozik, hogy vagy passzív páncél ÉS reaktív páncélzat, mellé esetleg soft-kill rendszer, VAGY aktív védelem, és csak a legszükségesebb helyekre megy passzív páncél. Ez nem csak a T-14 esetében volt így, de a T-15 esetében is. A történet meg innentől kissé irreleváns, hiszen az Afganit qrta drága, tehát a T-90 esetében alkalmazott passzív / reaktív / soft kill rendszer megy csak tovább (T-90M, T-72B3M).
Mit értünk pontosan soft kill védelem alatt? Mitől drága az Afganit, ha pl. a Thropy belefér Izraelnek?
Hát,hogy egy 1500+ m/s sebességű nyillvedéket megbizhatóan leszednek-na ezért nem tenném tüzbe a kezemAz Afganit képesnek kell,hogy legyen APFSDS-t is leszedni nem csak viszonylag lassú ATGM-et.A soft kill meg az az aktív védelmi rendszer amivel megpróbálod valamilyen módon megzavarni az ATGM célravezetését(ilyen pl a Stor vagy a füst is).
Hát,hogy egy 1500+ m/s sebességű nyillvedéket megbizhatóan leszednek-na ezért nem tenném tüzbe a kezem
Végezd el a következő kísérletet. Kapcsold be a kamerát a mobilodon, tedd elé a kezed és mozgasd elég gyoran fel és alá. Nappal jó fényviszonyoknál is jelentkezik egy fáziskésés de gyengébb fényviszonyok esetében ez még erőteljesebb. Ez minden digitális kamera esetében fennálló jelenség. Gyanítom főleg emiatt buktak meg eddig a személyzet nélküli toronnyal ellátott harckocsik. Nem volt elég nagy a kamerák felbontása és közelben lévő gyorsan mozgó dolgok esetében főleg gyenge fénynél előjött ez a késés.Még mindig nem nevetséges csak te nem látod be.A T-14 a jövő nem az oroszok találták ki ezt a koncepciót sőt nem is az első a sorba(az amerikaiak és az oroszok is készítettek ilyen oncepcióval harckocsi prototípust vagy minimum a tervek elkészültek) a T-14 de attól még forradalmi mert az első olyan valószínűleg rendszereálló harckocsi ahol a lehető legrosszabb helyről az egyik legjobb helyre került a legénység ami hozza magával a rengeteg előnyös tulajdonságot.
Személyzet nélküli toronnyal kapcsolatban egy apróság.
Végezd el a következő kísérletet. Kapcsold be a kamerát a mobilodon, tedd elé a kezed és mozgasd elég gyoran fel és alá. Nappal jó fényviszonyoknál is jelentkezik egy fáziskésés de gyengébb fényviszonyok esetében ez még erőteljesebb. Ez minden digitális kamera esetében fennálló jelenség. Gyanítom főleg emiatt buktak meg eddig a személyzet nélküli toronnyal ellátott harckocsik. Nem volt elég nagy a kamerák felbontása és közelben lévő gyorsan mozgó dolgok esetében főleg gyenge fénynél előjött ez a késés.
Kíváncsi vagyok, hogy a T-14 esetében, hogy állnak az érzékelőkkel.
És még vannak ugyebár a távirányítású fegyverállványok. Nade, a parancsnoki periszkóppal nem célzol. Még egy irányzóoptikáról sem hallottam, amin nem lát át az irányzó.Azt is tegyünk hozzá, hogy a legtöbb független EO/IR torony, amit harcjárműveken látsz (vagyis kb. az összes 360°-os parancsnoki periszkóp) ugyanígy van, mégse álltak át más megoldásra. Innentől kezdve nem mindegy, hogy a képernyőt a toronyban vagy a testben ülve sasolja a katona? A torony méretét tekintve nem...
1km-röl 2/3másodperc idő alatt kell felderiteni,bemérni,és ellentevékenységet véghezvinni egy amúgy marha kicsi célpont ellen.Ami tekintélyes keresztmetszeti terheléssel és l/d értékkel bir-vagyis meglehetősen stabil.Kötve hiszem,hogy ezt a minimálisan szükséges 50%os hatékonysággal megcsinálják-még 5% is igenccsak jó érték lenne.De az 5% túl kevés,hogy érdemes legyen rendszeresiteni,ahoz tutti túl drága.És pont Cifu montirozta be,hogy a legújabb ami sabot fialövedéket bocsát ki az előtétpáncélzat ellen.Ami tökéletessen alkalmas bezavarni az aktiv védelmi rendszernek is.De ilyen turpisságok nélkül is egyszerúen túlterhelhető a rendszer egy ngp-vel.