Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Molni!Nem mellőzhetnék az ilyen nevetséges hozzászólásokat?
1. Már az alapfeltevés sem igaz. Egyáltalán nem ritka az, amikor a fél kontinenst beteríti egy olyan helyezet, hogy szitne szélcsend van. Ez alapvetően jellemzően legnagyobb nyári kánikula és a legnagyobb téli hidegben van, amikor a front egyiket sem szünteti meg. "Remek" pont ekkor van a felhasználás maximuma...
2. Az exportálás távolsága nem végtelen a hálózati veszteségek miatt.
3. Szűk keresztmetszet a hálózatban is van, nem véletlenün nem randomra települnek az erőműve, hanem adott feszültségszinten és teljesíménnyel, adott cos(fi) mellett adott teljesítményt tehetsz le. Olyan hálózat a világon nincs, hogy az egyik felén termelsz és a fogyasztók meg a termeléstől egészen a 2000 km+ távolságig vannak. Ez fizikai képtelenség.
4. Az ugye megvan, hogy a jelenlegi fogyasztás mellett ahhoz, hogy te egy nyugati ország energiaigényét kielégítszed BALANSZ TARALÉK erőművek mellett lényegében az egész országot be kell építeni ilyen vackokkal.
Na, akkor hogy a túróba elégítené ki Európa többi részét a maradék, mikir saját magát sem lennek képes ellátni egy ország sem...? Komolyan mondom, hogy ez már fájdalmas...
Ezt ismered? Olvasd a mellette levő ingyenes könyvet. Ha csak egyszel venné a fáradságot és elolvasná és értelmezné mindenki, akkor leesne az, hogy a világ 90%-án egy rohadt centet sem szabadna szél- és napenergiára költeni. Semmiféle környezetvédelemről szó nincs.
https://www.youtube.com/watch?v=GFosQtEqzSE
Mondok még valamit: a németeknél három évente cserélik az állami intézményeken a napkollektorokat
<blockquote>Mondok még valamit: a németeknél három évente cserélik az állami intézményeken a napkollektorokat
Tudom. A teljes beépített vízierő kapaciás kb. 12 GWe. Így kurva könnyű szélenergia balanszolást játszani úgy, hogy Euópa egyik legszelesebb országa...Az osztrákoknál tudod, hogy hány mini vízerőmű van?
Nem úgy működik a nagyfesz. rendszer, hogy pl. Párizsból elindítják az áramot és Budapesten elfogyasztjuk!
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="Mackensen">Nem értek hozzá, ez most miért jó?
<i>China Starts Construction of World's First 1,100kv DC Line</i>
http://english.cri.cn/12394/2016/01/13/2743s912671.htm
Akagi:
1. A napelemes rendszerekről már írtam. Nézzük az osztrák szélenergiát:
- Molni már említette, hogy Ausztriában a beépített vízerőművi kapacitás 12 GWe. Én hozzátenném, hogy 2014-ben a beépített szélerőművi kapacitás felfelé kerekítve 2 GWe volt. A ténylegesen megtermelt energia aránya még kisebb, mert a szélerőművek kapacitás kihasználtsága alacsony. A vízerőművek termelik meg az ország elektromos energia termelésének túlnyomó részét, 2014-ben 68,6 %-át, 43,4 TWh-t. A szélerőművek termelése 3,6 TWh volt, amivel 5 % részesedést értek el.
- Az, hogy az osztrák szélerőművek hektikus termelése nem teszi tönkre a rendszerirányítást, annak köszönhető, hogy a sokszorta nagyobb vízerőművi kapacitásuk viszonylag jól szabályozható és képes kipufferelni 5 % elég esetlegesen termelődő szélenergiát.
- Aki olvasott már földrajz tankönyvet az tudja, hogy Ausztriában az Alpok miatt több és megbízhatóbb a szél. A főn (bukó) szél iskolapéldája Európában az Alpok, és ezen belül Ausztria. Ennek ellenére Ausztriában is csak 20-25 % között mozog a szélerőművek kapacitás kihasználtsága a különböző években. (Nálunk még gyengébb)
- A közgazdasági megközelítés hasonló, mint a napelemeknél. A szélenergiát is agyontámogatták beruházási oldalon is. Természetesen a más lépték miatt - a házi mini szélkereket leszámítva - a nettósított elszámolás a szélenergia esetében nem játszik. Azonban a drasztikusan megemelt átvételi ár igen. Mint ahogy Magyarországon is a KÁT rendszerben a 34 forintos szélerőművi átvételi ár közel 3-szorosa például Paks átvételi árának és 2-szerese a Mátrai Erőműének.
Beruházás oldali támogatás és megemelt átvételi ár nélkül Ausztriában sem érné széllel áramot termelni.